Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2014 o 21:31, ThimGrim napisał:

Jak myślicie, dałoby się w coś pograć na takim Dellu?

5737 i7-4500U 8GB FHD HD8870M 17 cali mat

Bo celuję w coś z 17 calami i matową matrycą FHD, ale chciałbym też coś niecoś pograć
- nie na max detalach, niekoniecznie w Wiedźmina 3 (ale w Wieśka 2 to tak :P). Kiedyś
był Acer V3-772g za rosądną cenę (~3000), ale teraz poznikał z rynku i lipa. Nic nie
ma. Jak żyć?


oj nie, jak chcesz grać to nie bierz procków z U na końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dla wszystkich szukających laptoków- pamiętajcie, żeby sprawdzać stronkę www.notebookcheck.pl, albo www.notebookcheck.com- mają bardzo obszerne i dokładne recenzje wielu lapków, te stronki już dwa razy mi pomagały w wyborze kompa i się nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 22:32, gmx napisał:

> Jak myślicie, dałoby się w coś pograć na takim Dellu?
>
> 5737 i7-4500U 8GB FHD HD8870M 17 cali mat
>
> Bo celuję w coś z 17 calami i matową matrycą FHD, ale chciałbym też coś niecoś pograć

> - nie na max detalach, niekoniecznie w Wiedźmina 3 (ale w Wieśka 2 to tak :P). Kiedyś

> był Acer V3-772g za rosądną cenę (~3000), ale teraz poznikał z rynku i lipa. Nic
nie
> ma. Jak żyć?

oj nie, jak chcesz grać to nie bierz procków z U na końcu


Ale ja wiem co to znaczy U na końcu - że to niskonapięciowiec, że jak i5 ale w sumie gorszy. I pytam co z tym fantem zrobić pomimo tego U. "oj nie" znaczy "nic nie pograsz" czy raczej takie gusła starej wieszczki. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 23:41, ThimGrim napisał:

> > Jak myślicie, dałoby się w coś pograć na takim Dellu?
> >
> > 5737 i7-4500U 8GB FHD HD8870M 17 cali mat
> >
> > Bo celuję w coś z 17 calami i matową matrycą FHD, ale chciałbym też coś niecoś
pograć
>
> > - nie na max detalach, niekoniecznie w Wiedźmina 3 (ale w Wieśka 2 to tak :P).
Kiedyś
>
> > był Acer V3-772g za rosądną cenę (~3000), ale teraz poznikał z rynku i lipa.
Nic
> nie
> > ma. Jak żyć?
>
> oj nie, jak chcesz grać to nie bierz procków z U na końcu
>

Ale ja wiem co to znaczy U na końcu - że to niskonapięciowiec, że jak i5 ale w sumie
gorszy. I pytam co z tym fantem zrobić pomimo tego U. "oj nie" znaczy "nic nie pograsz"
czy raczej takie gusła starej wieszczki. :-P


mam lapka z i5-4200U, miałem z i7. Nie tylko oznacza niskonapięciowe, oznacza niskie taktowania i nie licz tu na turbo bo z tym bardzo niewiele lapków sobie radzi.

xcom, europa universalis 4, crusader kings 2 - chodzą tak sobie, lapek zamienia się w suszarkę a Ty tu o wiedźminie 3 wspominasz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szukam podstawki chłodzącej do laptopa (MSI GE40).
Sprzęt nowy, oczywiście w normalnych warunkach i codziennym użytkowaniu nie grzeje się specjalnie.
Podczas grania czy pracy Premiere Pro sprzęt jest, wiadomo, gorący.
Póki co korzystam z podstawki Targus AWE79, kupowałem ją do poprzedniego laptopa, ale przy tym nie wyrabia.

Nie musi być ładna, ważne żeby:
- bardzo dobrze chłodziła
- można ją trzymać z komputerem na kolanach
- nie wymaga więcej niż jednego portu USB

Rozważałem różne podstawki AAB, ale jest ich tak dużo, że nie wiem na którą się zdecydować.
Chciałbym wydać około 50 zł, ale jeśli jest coś na wypasie i kosztuje sporo więcej to też zainwestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Unikaj trzymania laptopa na kolanach, nie jest to zdrowe.
Miałem MSI ge600, który grzał się aż do wyłączenia (100 stopni) i kupowałem podstawkę. Zainwestowałem w Zalmana ( http://www.x-kom.pl/p/56371-podstawka-do-notebooka-zalman-chlodzaca-zm-nc3000u-czarna-3x-hub-usb-do-17-3.html) i nie narzekam. Jeśli lapek robi się naprawdę gorący, to potrzebujesz podstawki z dużym, wolnoobrotowym wentylatorem. Problem taki, że na kolanach to będzie ciężkie, niewygodne i będziesz miał dmuchane na nogi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 10:04, Budo napisał:

/.../


Dzięki.
Sprawdzę tego Zalmana, ew znajdę coś o podobnych parametrach. Chciałem uniknąć wydatku ponad 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie netypowe pytanie..

Chce lapka podłączyć do TV.. Nie chcę go ciągle przenosić . Myślę o zakupie kabla HDMI 15 metrowego by było ok.. Teraz moje pytanie brzmi czy nie będzie problemów z jakościa obrazu? Bo to dość spory kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 13:22, Azazell napisał:

Ja mam takie netypowe pytanie..

Chce lapka podłączyć do TV.. Nie chcę go ciągle przenosić . Myślę o zakupie kabla HDMI
15 metrowego by było ok.. Teraz moje pytanie brzmi czy nie będzie problemów z jakościa
obrazu? Bo to dość spory kabel.


sygnał jest cyfrowy więc albo masz obraz albo nie ;] co do długości kabla - mam taki i nawet dłuższy czas używałem - generalnie sięgał dalej niż zasięg pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Można znaleźć tańsze- poszukaj testów podkładek chłodzących, jest tego sporo i w różnych przedziałach cenowych. Zalmany mają dobre opinie, oprócz tego jeszcze logitech.
Do tego warto oddać lapka do czyszczenia i odkurzania oraz wymiany pasty chłodzącej, albo zrobić to sam, jeśli lubisz majsterkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2014 o 14:03, Budo napisał:

/.../
Do tego warto oddać lapka do czyszczenia i odkurzania oraz wymiany pasty chłodzącej,
albo zrobić to sam, jeśli lubisz majsterkować.


To na pewno po pewnym czasie. Póki co sprzęt jest nowy, ale nie chcę żeby się przegrzewał przy np. 100% obciążeniu procesora w trakcie wypluwania plik z Premiere Pro.
Jeszcze raz dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam troszkę dziwny problem z dźwiękiem z laptopa na TV. Mianowicie gdy mam podłączony HDMI to dźwięk jest albo w komputerze albo na TV. Jak zrobić aby był na dwóch urządzeniach równocześnie? Przestudiowałem wszystkie opcje w "Dźwięki" i nic nie widzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na zintegrowanej karcie dźwiękowej - w zasadzie to się nie da, Windows nie lubi takich zabaw. Żeby mieć z 1 źródła dźwięku wyjście do 2 urządzeń naraz to musiałbyś mieć albo 2 karty dźwiękowe albo jedną wyższej klasy.

Chyba że masz farta i akurat twój laptop może zrobić coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=F4WwXiMk0qo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn też coś zrobiłem w ustawieniach dźwięku i Miałem 2x ten sam dźwięk wydobywany zarówno z laptopa i TV :) ale to wkurzające bo tworzy się takie echo.. Dlatego chyba na moim jest to możliwe.

Mam DELL 7720. Google i nic .. eh to co jest na tym filmiku to chyba ja tego nie mam.. ;/

W najgorszym wypadku będę po prostu odpinał HDMI .. w sumie to też nic wielkiego ale zawszse jakiś ruch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 09:44, Malevyn napisał:

chcialbym kupic laptopa zeby sluzyl do gier. ile moze to kosztowac ?

laptopy mozna skladac z czesci czy kupuje sie je w gotowe ?


Większość osób kupuje gotowe, ale są też firmy, które złożą Ci laptopa na zamówienie tak jak sobie zażyczysz. Maszyny do gier są niestety dość drogie- dobrej klasy laptop do gier kosztuje od ok 4 tysięcy zł wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 09:44, Malevyn napisał:

chcialbym kupic laptopa zeby sluzyl do gier. ile moze to kosztowac ?

laptopy mozna skladac z czesci czy kupuje sie je w gotowe ?


Ja jakiś czas temu kupiłem laptop idea y510p :) Za 3 tysiące . I myślę że to minimum ażeby dało się grać. Natomiast sprzęty gwarantujące pełen komfort to już około 4 tyśi i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 15:16, Ponury666 napisał:

Ja jakiś czas temu kupiłem laptop idea y510p :)


Piona! Miesiąc temu kupiłem tego lapka. Póki co wszystko na nim idzie bez problemu, np. Borderlands 2, GW2, Diablo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 17:51, HumanGhost napisał:

> Ja jakiś czas temu kupiłem laptop idea y510p :)

Piona! Miesiąc temu kupiłem tego lapka. Póki co wszystko na nim idzie bez problemu, np.
Borderlands 2, GW2, Diablo 3.


Ja mam go od maja. Śmiga na nim wszystko , większość w pełnych detalach i full hd więc jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rzeczową informację użytkowników.

Planuje wymienić mojego laptopa na nowszy model. Wykorzystuje go jako komputer stacjonarno-przenośny, głównie do pracy na oprogramowaniu gisowym, ale również do oglądania filmów, czasem do gier, ale nie w nowości. Interesuje mnie półka cenowa do 2100 zł.

Punktowo wypiszę najważniejsze rzeczy które chciałbym by zawierał.
- wskazany jest dysk 1TB (chociaż nie jest to główne must have w razie czego). Odnośnie typu dysku czy SSD zwykły to posłucham propozycji, nie orientuję się w tym za bardzo.
- 8 GB pamięci
- klawiatura numeryczna (również nie jest najważniejszy must have ale wskazane)
- wraz z systemem operacyjnym
- karta graficzna (sugerując się tą stroną http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html) z okolic 130-150 miejsca. Tak żeby mogła coś udźwignąć wraz z filmami HD.

Osobiście natrafiłem na ten model który w miarę spełnia moje kryteria. Nie wiem tylko jak ma się firma lenovo do jakości sprzętu.
http://www.x-kom.pl/p/203411-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i3-4100m-8gb-1000gb-dvd-rw-win8-r7-m265.html

Dziękuję za wszelkie propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować