Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2015 o 22:52, Evertsen_Dante napisał:

Z praktycznie identycznymi bebechami łatwo znaleźć jakiegoś Acera V Nitro. Jakość wykonania
jest o wiele wyższa.

z tego co widzę, to z podobnymi częściami koszt takiego acera to powyżej 4k a to przekracza mój budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje laptopa do gier, budżet to 4500 zł. Chciałbym w tej cenie kupić możliwie jak najlepszy sprzęt.
Nie zależny mi na bajerach w stylu dotykowego ekranu jednak głośniki z wbudowanym subwooferem były by mile widziane,nie są jednak koniecznością. Znalazłem jeden interesujący mnie komputer: http://allegro.pl/laptop-lenovo-y70-70-i7-17-3-16gb-sshd-1tb-dvd-8-1-i5529909200.html Jednak chciałbym zasięgnąć rady na forum i poznać wasze opinie oraz propozycje. Budżet mogę zwiększyć jeśli różnica w sprzęcie będzie naprawdę opłacalna, tańsze komputery też mnie interesująca ogólnie im tańszy i bardziej wydajny tym lepiej dla mnie:) Komputer planuje kupić za około 4 tygodnie, może przez ten czas będą jakieś promocje jeśli tak to proszę podzielcie się wiedzą. Jeśli ktoś wie o promocjach lub korzystnych ofertach w Anglii to też chętnie się im przyglądnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy prxyjechał na miesiac z Francji do Polski i zapomniał zasilacza do lapka IBM P55.
Możecie polecić coś taniego co da się bez problemu dostać w sklepie stacjonarnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też chce teraz coś kupić, z tym, że chciałem się zmieścić w 3000zł, znalazłem spoko artykuł, całkiem pomocny, parę spraw naświetla http://www.mediamarkt.pl/mobilne-granie-na-najwyzszych-obrotach-wybieramy-laptop-dla-graczy,n-703 ale czy Waszym zdaniem to wszystko na co warto zwrócić uwagę? o czymś jeszcze warto pamiętać przy zakupie? dla mnie te 3 tys to sporo i nie chciałbym utopić tych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To co tam masz to nie artykuł a prędzej reklama.
Ogółem:
- Pamiętaj że laptopy są mniej więcej dwukrotnie wolniejsze niż odpowiadające im cenowo PC-ty. Innymi słowy, na Wiedźmina 3 czy Unity w budżecie 3k to się nie nastawiaj. Chyba że minimalne detale i okolice 20-25 fps w bardziej wymagających obszarach uznajesz za płynną rozgrywkę.
Przykład: laptopy z GTX970M kosztują po 7000 zł wzwyż:
http://pclab.pl/art60063-2.html
Teraz uwaga - w takim budżecie miałbyś PC-ta znacznie szybszego niż nawet to co jest na samym szczycie tego wykresu (o dobre 15-20%). Zaś porównywalny sprzęt (powiedzmy że z R9 290) wyrwiesz za jakieś 3200-3500 zł.

- Jeśli coś jest dziwnie tanie to jest w tym pewien haczyk. Innymi słowy, jeśli wszyscy w danym segmencie cenowym oferują dajmy na to GTX850M a ktoś ma GTXa 860M połączonego z niezłym CPU to warto zastanowić się na czym ucięli i jak bardzo ucierpiała jakość wykonania.
- A jakość wykonania w lapkach ma niebagatelne znaczenie - dwa pod kątem podzespołów identyczne notebooki mogą różnić się wydajnością o kilkadziesiąt procent. Jak? Jeden się przegrzewa a drugi nie. Następuje wówczas zjawisko throttlingu - tak CPU jak i GPU muszą zwalniać do bezpiecznych dla nich ustawień. Plastik zamiast metalowej obudowy, HDD zamiast SSD... i już masz notebook który bardzo kiepsko nadaje się do przenoszenia.
- W grach: GPU > CPU > RAM > wszystko inne. Lepiej mieć dwurdzeniowy procesor (byle z HT) ale wydajniejszą kartę graficzną niż odwrotnie.
- Pamiętaj że Intel ma nietypowe nazewnictwo swoich procesorów - modele wydajne mają MQ albo HQ na końcu. Modele U są energooszczędne i są często kastratami - i7-4510u to tylko dwurdzeniowiec, niekoniecznie nawet szybszy od mobilnego (i również dwurdzeniowego) Core i5.
- notebookcheck to twój najlepszy przyjaciel, wystarczy wpisać nazwę układu graficznego i na dole znajdziesz jego wydajność w grach (np. http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-860M.107794.0.html). Pamiętaj tylko że realne wyniki w grach mogą być nieco niższe niż te w nim podane, nie wyszukuje się bowiem wymagających miejsc a raczej bierze takie z początku rozgrywki.
- Im bardziej "gamingowy" notebook tym mniej nadaje się do wykorzystania mobilnego. To sprzęt który można raz na miesiąc przenieść z jednego miejsca na drugie ale zdecydowanie nie taki który długo pracuje na bateriach czy nadaje się do używania w ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop za 2500-3000 złotych. Głównie do celów rekreacyjnych (internet, filmy) plus jakiś Autocad do projektów 2D.
Jest sens szukać czegoś z dedykowaną kartą graficzną, czy jednak skupić się nad jak mocniejszym CPU z dużą ilością ramu i obowiązkowym SSDkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moja koleżanka chce sobie kupić netbooka i ma niewielkie wymagania: nie gra, nie ogląda praktycznie w ogole filmów, przegląda coś na internecie tylko, lub korzysta z innych drobnych programów - nic co obciąża znacznie system. Chciała by taki mały netbook (osobiście myślałem o ekranie do 10") ale na allegro jest mało takich. Możecie coś doradzić? Jakiś model? Cena to tak najlepiej do 1000 zł.
Osobiście myślałem o tym: ASUS F102BA - nie daje linku do strony, żeby nie robić reklamy. Wersje bez windowsa też będą pasować.

Co o tym modelu myślicie?

Z góry dzięki za odpowiedź/pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zostałem w tyle w temacie lapków, więc grzecznie proszę o pomoc :)

Szukam czegoś nowego na uczelnię, czegoś maksymalnie szybkiego (dysk oczywiście ssd), maksymalnie lekkiego i maksymalnie wydajnego. Jeżeli ktoś potrafi połączyć te trzy cechy i zapodać sensowną propozycję (powiedzmy, że cena na razie nie gra kluczowej roli) to stawiam wirtualnego browara :) Albo rzeczywistego jeżeli wchodzi w grę Kraków :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 20:11, Henrar napisał:

Macbook Pro, Dell XPS 15 9530, Asus Zenbook UX501 i tego typu rzeczy

Dzięki za propozycje.
Z tym Macbookiem to lekkie przegięcie. System nie ten, waga nie ta, no i cena też trochę niewłaściwa :> Wiem, sam się prosiłem.
A propos zenbooków Asusa to myślałem nad tym: http://www.x-kom.pl/p/246790-ultrabook-13-3-asus-zenbook-ux303ln-i7-5500u-8gb-512ssd-win8px-gt840.html Jest mniejszy i lżejszy, przy częstym transporcie jest to dla mnie ważne.
Dużo tracę pod względem wydajności? Wiem, procek słabszy, karta inna, ale pytanie czy zauważalną będzie różnica w pracy tych laptopów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 02:24, Renzov napisał:

Z tym Macbookiem to lekkie przegięcie. System nie ten, waga nie ta, no i cena też trochę
niewłaściwa :> Wiem, sam się prosiłem.

Tak wbrew pozorom - może nie Pro ale Macbook Air warto przemyśleć - od strony mobilności to naprawdę fenomenalny sprzęt. Na bateriach ciągnie cały dzień, teoretycznie wolniejszy niż windowsowe notebooki w podobnej cenie ale to MacOSX więc tak naprawdę działa lepiej. Znajomy przesiadał się z gamingowego MSI i twierdzi że do normalnego notebooka już nie wróci.

Dnia 02.08.2015 o 02:24, Renzov napisał:

Dużo tracę pod względem wydajności? Wiem, procek słabszy, karta inna, ale pytanie czy
zauważalną będzie różnica w pracy tych laptopów.

Popełniasz pewien błąd myślowy - najpierw zdefiniuj do czego ci ten sprzęt w ogóle potrzebny. Jakie aplikacje będziesz na nim uruchamiać? Jak długo ma działać na bateriach? Jak ważne jest żeby notebook pozostawał chłodny (co ułatwia choćy trzymanie na kolanach)? Nie patrz na czystą >wydajność< bo to może być parametr poboczny a priorytetem okaże się co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 02:24, Renzov napisał:

Z tym Macbookiem to lekkie przegięcie. System nie ten, waga nie ta, no i cena też trochę
niewłaściwa :> Wiem, sam się prosiłem.

Macbooki, nawet Pro akurat są lekkie w porównaniu do innych laptopów (Podobnie jak XPSy od Della)
Skoro nie Pro - to może Air?
To jedne z najlepszych produktów w swojej klasie i jak OS X Ci nie przypadnie do gustu, to zawsze możesz na nim zainstalować Windowsa (Apple oficjalnie to wspiera poprzez Bootcamp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ACER ES1-111M będzie dobrym wyborem jako laptop/netbook Do 800zł?

Od razu mówię, że największymi wymogami jest właśnie

- Matryca nie większa niż 12 cali
- Ma być CHŁODNY i nie grzać się
- Cichy
- Cienki i lekki

Ma służyć jedynie do pisania, przeglądania na nim neta, oglądania filmów (maksymalnie w zwykłym HD), i odpalania starych gier tj. Gothic 1, Gothic 2, Mafia 1, GTA:SA - ale to już znacznie rzadziej.

Myślałem właśnie o tym:

http://allegro.pl/laptop-acer-es1-111m-intel-2gb-ssd-mat-win8-1-i5591967181.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mini-podkladka-podstawka-wiatrak-laptopa-usb-i5548198428.html

Z braku bardziej odpowiedniego tematu - ma ktoś coś takiego lub podobnego ?
Jak ten wiatrak realnie dmucha ? Niby w specyfikacji podane 3800, ale ciekaw jestem opinii kogoś kto korzysta z takich podkładek - bo nie chce tego używać do laptopa xD
Kombinuję jak by się to sprawdziło postawione normalnie na biurku jako swoisty "upgrade" normalnego wiatraczka usb.

Niestety zdechła nam w pracy klimatyzacja [pozdrowienia dla nowej pani dyrektor, która sobie wymyśliła, że skoro jest lato a drzwi główne do firmy kiepsko chodzą i są ciężkie, to trzeba je dla klientów i kontrahentów otworzyć, klima przetrwała 7 dni zanim jednostka centralna padła, serdeczne pozdrowienia dla ludzi którzy mieli pałę z fizyki, chemii i matematyki w szkole :)], wiatrak na usb jaki mam podpięty do laptopa jest dosyć marny.
Dlatego tak kombinuję, kupić ze 2-3 takie zapiąć w usb huba, rozstawić dookoła i przetrwać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jest - chce to podpiąć do wtyku usb a nie do kontaktu [bo listwę mam zawaloną elektronika i aparatura pomiarową a "przedłużacza" tam nie wepnę z przyczyn technicznych]
Ta popierdółka ma według upisu 3800 RPM, praktycznie każdy inny wiatrak pod usb, taki stacjonarny, zamyka sie między 1800-2100.
Reasumując, jeśli ten gadżet dobrze nawiewa, to kosztuje tyle co nic [więc nawet jak padnie, to padnie =P], mogę to postawić na biurku i dmucha +/- [na papierze] 2x wydajniej niż konkurencja xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za lekki offtopic ale nie bede zakladal nowego tematu, a jakby nie bylo to tez tycz sie laptopa. Przestawila mi sie klawiatura i nie mam polskich znakow, a ta z ikona klawiatury na pasku staru znikla i nie wiem jak teraz to ustawiac, bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie Ctrl+Shift (prawych) coś zmienia? MS coś pomieszał w swoich Windowsach i dość powszechne jest przypadkowe (a może nawet samoczynne) przełączanie układu klawiatury z "polski (programisty)" na "polski", nawet, jak się usunie wszystkie możliwe ustawienia poza "polski (programisty)". Dzieje się tak u mnie na Viście, u znajomego na 7-mce, pewnie przy poprawianiu jakiegoś błędu coś schrzanili, jak wtedy, gdy po załataniu jakiejś dziury czcionki się takie rozmyte porobiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować