Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Oba ? Tj zarówno z prawej jak i z lewej ?
W ustawieniach [dla Win7] - panel sterowania, język i region, potem zakładka klawiatury i języki i na koniec przycisk zmień klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 13:43, Zekzt napisał:

Oba ? Tj zarówno z prawej jak i z lewej ?
W ustawieniach [dla Win7] - panel sterowania, język i region, potem zakładka klawiatury
i języki i na koniec przycisk zmień klawiatury.


Oba, zmienilem tak jak napisales w opcjach dodalem polski (214) ale nadal nie moge sie przelaczyc miedzy nimi i nadal nie mam tych polskich znakow. Prosze pomozcie bo juz mnie meczy takie pisanie. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A grzebales dalej w (pod)zakladkach?
Bo jest tam -
"pasek jezyka", w ktorym wlacza sie pokazywanie "ikony klawiatury na pasku zadan" - pozaznaczaj opcje i zobacz rezultat. (np. dajesz pokaż na pulpicie, a potem pasek przeciagasz na pasek zadan?)
"zaawansowane ustawienia ...." tam mozesz wybrac kombinacje klawiszy do zmiany jezyka, wybierasz pasujaca tobie kombinacje , przełączasz na "programisty", a potem usun kombinacje.(by wyswietlalo brak)

Chyba, ze problem jest przez kombinacje FN + insert lub FN+ numlock, ktory tez zmienia klawiature-(przesuwa klawiature numeryczna na srodek klawiatury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy poszukuje laptopa uniwersalnego, tzn. Żeby dało się na nim w miarę wygodnie pograć, nadawał się do prostej obróbki video nagrań domowych, miał w miarę pojemny dysk, matryca najlepiej 17 cali (lub coś koło tego). Co byście proponowali wziąć pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam duzy problem. Kupilemkilka dni temu lapka Lenovo Y70-70 i takie cos mi sie dzieje, mam nadzieje, ze zrozumiecie. Po odpaleniu systemu czesc ikon nie reaguje na klikniecia myszka, jakby byly nieaktywne. Za to reaguja na dotykowa matryce. Nie zawsze jest tak samo, po restarcie systemu znow to samo ale inne zestawy ikon sa nieaktywne dla myszki, za to dla ekranu sa aktywne. Dopiero po 10 restarcie wszystko dziala jak nalezy. Dzialo sie tak na Win 8.1 i Win 10. System nie wyrzucs zadnych bledow.

Podpowiedzcie czy jest to wina systemu czy sprzetu.

I jezeli nie daj boze sprzetu to czy przysluguje mi wymiana na nowy jesli od zakupu nie minelo 14 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialbym kupic takiego lapka parametry

-proesor intrl core i5-4210h do 3.5ghz
- 8gb ram ddr3
-grafika NVIDA Geforce gtx 950m 2gb

czy laptop ogólnie nadaje sie do gier? jestem laikiem i nie za bardzo sie orietuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 17:44, mikegamer napisał:

chcialbym kupic takiego lapka parametry

-proesor intrl core i5-4210h do 3.5ghz
- 8gb ram ddr3
-grafika NVIDA Geforce gtx 950m 2gb

czy laptop ogólnie nadaje sie do gier? jestem laikiem i nie za bardzo sie orietuje


Z innych tematów kojarzę, że myślisz o Acerze VN7. Ja mam 16GB ramu, Intel Core i7 4710HQ, ale za to GeForce 860M i cóż... Wiedźmin 3 działa na wysokich ustawieniach (ale nie uber). W ogóle nie ma żadnych problemów przy graniu, wszystko wygląda ładnie (także przy innych tytułach). Wykonanie (np. klawiatura) też jest bardzo dobrze wykonana. Może jakość dźwięku nie powala, ale taka już cecha laptopów.
Jedynym minusem jest serwis Acera. Nie naprawiają wszystkich szkód, a potrafią Ci laptopa potłuczonego przesłać, ogólnie najgorszemu wrogi nie życzę do czynienia z tym serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Poszukuje laptopa 15 cali z zainstalowanym Windowsem w cenie 1500-2000 zł. Im bliżej dolnej granicy tym lepiej ponieważ dokupić muszę jeszcze office''a (choć mogę się tu na razie ograniczyć do rocznej subskrypcji zamiast kupować pełen pakiet).
Przeznaczenie: internet, filmy, gry (nic wielkiego ale fajnie jakby ostatnią cyvilizacje i pare innych turówek dla zabicia czasu pociągnął) dodatkowym wymaganiem jest, żeby nie krztusił się przy większej ilości rekordów w excelu lub zabawie z VBA.
Jest to realne w tym przedziale cenowym?

Na razie myślałam o:
Dell Inspiron 15 3543 3805U 4GB 500GB GF820M
HP 15-r200nw W8.1
Lenovo Essential G50-45 E1-6010 4GB 1TB W8.1

Ale jestem otwarta na wszelkiego rodzaju inne propozycje.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam laptopa do pracy i chciałem zaczerpnąć Waszej opinii co kupić i na co uważać.

Zależy mi przede wszystkim na ogólnej dobrej wydajności przez kolejne lata użytkowania, trwałości fizycznej, żywotności baterii i komforcie obsługi. Będę głównie korzystał na nim z pakietu microsoft, google drive''a, a z bardziej specyficznych to AutoCAD i Inventor od Autodeska i MetaTrader do Forexsa. Aplikacje od Autodeska potrafią ciągnąc trochę pamięci więc domyślam się, że lapek powinien być relatywnie silny (plus nie zaszkodziłaby możliwość zainstalowania paru starszych gier m. in. Civilization V lub inne strategie z podobnego okresu - ale to nie must have żaden). Czytałem kilka poradników o tym, że najlepiej kupić sprzęt z 4 rdzeniami i warto zwrócić uwagę na chłodzenie, ale słabo się na tym znam i za bardzo nie wiem co o tym myśleć.

Laptop głównie do stosowania poza domem więc poręczność i łatwe wychwytywanie sieci wi-fi (if its even a thing... - nie wiem nie znam się na tych tematach) też będą na plus.

Budżet: do 3000 zł

Jeśli są wśród Was osoby, które miały podobne preferencje i mogą podzielić się swoimi opiniami o ulubionych modelach, albo ostrzec mnie czy coś polecić - to będę wdzięczny. Z góry dzięki za odpowiedzi :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu pierwsze pytanie mi się nasuwa - ma być już z systemem, czy masz wlasny? ;)
Jaka wielkość - standardowe 15,6 cala (zdecydowanie najpopularniejsze)? Czy coś mniejszego albo większego? Matryca matowa czy błyszcząca - masz w tej kwestii jakieś preferencje?

Z wyszukanych tak na szybko:
http://www.x-kom.pl/p/218871-notebook-laptop-15-6-acer-vn7-591g-i5-4210h-8gb-1000-gtx860m.html

Uniwersalny sprzęt, z niezłym procesorem (choć niestety tylko 2 rdzenie) i dość wydajną kartą graficzną. Na pewno na plus miejsce na montaż dodatkowego dysku SSD w formacie M.2. 8 GB pamięci operacyjnej, a można w przyszłości dołożyć jeszcze 8.

http://www.x-kom.pl/p/254389-notebook-laptop-15-6-asus-r510jx-xx087h-12-i5-4200h-12gb-1tb-win8-gtx950m.html

Trochę droższy, równie uniwersalny, już z systemem. Na plus 12 GB pamięci operacyjnej, na minus brak miejsca na dodatkowy dysk. Niestety, procesor tylko 2 rdzeniowy i brak dysku SSD w stnadardzie.

http://www.x-kom.pl/p/260398-notebook-laptop-15-6-asus-pu551ja-xo161p-i7-4712mq-8gb-500-dvd-win8p.html

W tym już masz procesor 4 rdzeniowy, ale niestety tylko zintegrowaną kartę graficzną. Windows w cenie, ale brak dysku SSD :D 8 GB pamieći operacyjnej z mozliwościąrozszerzenia ;)

W okolicach 3000 zł niestety nie sposób dostać laptopa, który miałby 4 rdzeniowy procesor, wydajną kartę graficzną oraz dysk SSD - trzeba iść na kompromisy. Albo sprzęt uniwersalny, ale ze słabszym procesorem, albo taki, na którym w nowsze gierki sie nie pogra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 22:21, pawbuk napisał:

Od razu pierwsze pytanie mi się nasuwa - ma być już z systemem, czy masz wlasny? ;)
Jaka wielkość - standardowe 15,6 cala (zdecydowanie najpopularniejsze)? Czy coś mniejszego
albo większego? Matryca matowa czy błyszcząca - masz w tej kwestii jakieś preferencje?

>

Wielkość standardowa. Większe nie, jeśli mniejsze - tylko jeśli faktycznie jest dobre i tego warte. Odnośnie matrycy nie mam preferencji. Zgaduję, że matowa, żeby po gałach nie świeciło? Głownie będę obsługiwał laptop w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, ew w półmroku, ale to rzadziej.

Dnia 07.10.2015 o 22:21, pawbuk napisał:

Z wyszukanych tak na szybko:
http://www.x-kom.pl/p/218871-notebook-laptop-15-6-acer-vn7-591g-i5-4210h-8gb-1000-gtx860m.html

Uniwersalny sprzęt, z niezłym procesorem (choć niestety tylko 2 rdzenie) i dość wydajną
kartą graficzną. Na pewno na plus miejsce na montaż dodatkowego dysku SSD w formacie
M.2. 8 GB pamięci operacyjnej, a można w przyszłości dołożyć jeszcze 8.

http://www.x-kom.pl/p/254389-notebook-laptop-15-6-asus-r510jx-xx087h-12-i5-4200h-12gb-1tb-win8-gtx950m.html

Trochę droższy, równie uniwersalny, już z systemem. Na plus 12 GB pamięci operacyjnej,
na minus brak miejsca na dodatkowy dysk. Niestety, procesor tylko 2 rdzeniowy i brak
dysku SSD w stnadardzie.

http://www.x-kom.pl/p/260398-notebook-laptop-15-6-asus-pu551ja-xo161p-i7-4712mq-8gb-500-dvd-win8p.html

W tym już masz procesor 4 rdzeniowy, ale niestety tylko zintegrowaną kartę graficzną.
Windows w cenie, ale brak dysku SSD :D 8 GB pamieći operacyjnej z mozliwościąrozszerzenia
;)

W okolicach 3000 zł niestety nie sposób dostać laptopa, który miałby 4 rdzeniowy procesor,
wydajną kartę graficzną oraz dysk SSD - trzeba iść na kompromisy. Albo sprzęt uniwersalny,
ale ze słabszym procesorem, albo taki, na którym w nowsze gierki sie nie pogra.


Ok dzięki wielkie, to na pewno pomoże. :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 23:29, Desann235 napisał:

/ ciach /


Zapomniałem dodać, systemu własnego nie mam więc powinien być w pakiecie. Aczkolwiek to już mniejsze znaczenie ma, bo ostatecznie mogę dodać te kilka stów jeśli "czysty" laptop jest tego wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 23:29, Desann235 napisał:

Wielkość standardowa. Większe nie, jeśli mniejsze - tylko jeśli faktycznie jest dobre
i tego warte. Odnośnie matrycy nie mam preferencji. Zgaduję, że matowa, żeby po gałach
nie świeciło? Głownie będę obsługiwał laptop w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, ew
w półmroku, ale to rzadziej.


Tak naprawdę i większe i mniejsze od 15,6" będą droższe :D Moim zdaniem najważniejsze dla Ciebie będą procesor (najlepiej i7 HQ lub MQ - tych z końcówką U nie bierz w ogóle pod uwagę), pamieć operacyjna (minimum to 8GB, pewnie w przyszłości warto dokupić jeszcze z 4 lub 8) i dysk SSD :)
System operacyjny można też kupić na allegro - za 100 zł dostaniesz W7, którego można zaktualizować do 10 - i to wszystko legalne :D

Chyba najtańszy laptop, który spełnia te wymagania:
http://www.x-kom.pl/p/260449-notebook-laptop-15-6-asus-pu551ja-xo161p-i7-4712mq-8gb-240ssd-dvd-win8p.html
W dodatku ma wydłużoną gwarancję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej hej. Szukam laptopa do 3000 zł. Ma to być dla mnie sprzęt dodatkowy, przydatny w razie wyjazdów, a to żeby pogrzebać na necie, czasem pograć w coś prostego, czasem coś obejrzeć, ewentualnie pokazać na uczelni nad czym aktualnie pracuję. Główne wymaganie to mała waga (do tej pory używałem Samsunga R780 i wożenie tego nie było zbyt poręczne), mile widziana jest też matowa matryca (choć w razie czego z błyszczącą też dam radę).
W sumie myślałem nad zakupem jakiegoś używanego Macbooka w tym przedziale cenowym (żeby przy okazji poznać nowy system a nie tylko hejtować dla zasady ^^), ale nie wiem czy jest faktycznie sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :D. Szukam czegoś używanego, tak ok 700zł, oszaleć można, ile tego jest... Co by się opłacało w tej cenie brać (jakie podzespoły, jaką markę), żeby się po tygodniu nie rozsypało, a z drugiej strony żeby nie przepłacić za jakiś złom?
Zastosowanie - pisanie pracy dyplomowej, internet, filmy, muzyka, granie raczej nie, na pewno też nie jeśli chodzi o, ja wiem, obróbkę video, grafiki czy programy typu CAD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie (ale pewnie głównie panowie ;D), poszukuję laptopa w cenie 3000-4000 zł. Główne przeznaczenie do gier ale nie na full detalach zadowolę się średnimi. Tytuły to głównie BF4, WoT, RTS wszelkiej maści, D3, itp.
Z moich poszukiwań to tak: lenovo y50-17 i7/16GB/1TB - 4000zł
MSI GE 60 podobna konfiguracja - ok 3600zł, może jeszcze Dell Inspiron 5548 (choć to najsłabsza jednostka).

Jakaś inna propozycja? Bardziej lenovo czy MSI, kumpel z którym mieszkam ma L y510 2 karty SLI i oprócz dosyć gorącej klawiatury i braku napędu opt. nie ma na co narzekać.
Czy SSD naprawdę jest tak dobre jeśli chodzi o wydajność w grach, bo jeśli ma się tylko system odpalać szybciej to ja postoję (to pytanie zadaje jako zupełny laik w tej dziedzinie) i jak to tak naprawdę działa? Z góry dzięki za każdą radę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SSD w laptopie ma kilka zalet jednocześnie:
1. Upadnie, zostanie stuknięty i nie musisz kupować nowego dysku, przeinstalowywać systemu, ratować danych, tracić zapisów gier... :) Będzie działał nadal.
2. Wszystkie operacje dyskowe polegające na wpisach w wielu różnych plikach w wielu miejscach (czyli tak jak działa baza danych i niektóre z gier strategicznych) będą miały ogromne przyspieszenie jeżeli ich wąskim gardłem były operacje dyskowe.
3. Będzie działał idealnie cicho i zwykle nie będzie się grzał. Szczególnie jeżeli będziesz grał na słuchawkach chowając się przed islamistami. Nie usłyszą Twojego dysku, być może również wiatraka. ;D
4. Drugim największym poborcą prądu, którego można wyłączyć, jest po LCD właśnie HDD (pomijając MOBO bo ona zawsze musi działać). SSD bierze prądu sporo mniej.

Co do kupowania, to ja nie preferuję kupowania dysków i pamięci w worku pod nazwą laptop. Albo sklep oferuje mi możliwość wybrania jaki dokładnie chcę mieć w środku model dysku/pamięci RAM, albo żegnają się z moimi pieniędzmi. Dopóki nie zapłacisz za to czego nie chcesz jesteś królem i masz możliwości negocjacji. Jak już zapłacisz, to po ptakach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi potrzebuje pomocy z wyborem laptopa :) Przeznaczenie - do pracy, trochę nauki, FILMY, muzyka.... raczej bez gier lub tylko takie "proste". Taki 15,6 cala idealny, nie większy. Ewentualnie mniejszy.

Budżet do 4 tyś. choć wolałbym mniej. Jak na razie znalazłem coś takiego.

Chwilowo mój numer jeden, cena 3,5 tyś. Rozdzielczość HD, dysl 1000 GB 5400 RPM
http://www.karen.pl/product/263317/Elektronika/Laptopy_Tablety/DELL_Inspiron_5548_0801_.html

tp jest baaardzo podobny model tylko jedyna różnica ją wyłapałem to dysk SSD
http://www.komputronik.pl/product/266793/Elektronika/Laptopy_Tablety/DELL_Inspiron_5548_0844_480GB_SSD.html

Lepiej SDD czy tradycyjny? W tradycyjnym mam praktycznie 1 terabajt, w SDD dwa razy mniej. Czy to się rózni:o?

Kolejny podobny model, ale różnicy w składzie nie widzę, a cena inna. O co chodzi? W opisie przy dysku ma samo 1000GB
http://www.karen.pl/product/279618/Elektronika/Laptopy_Tablety/DELL_Inspiron_5548_1031_.html

Kolejny, cena wyższa dysk ten sam SDD ALE rozdzielczość mniejsza... to jak rozdzielczość mniejsza to cena nie powinna być mniejsza ?
http://www.karen.pl/product/273041/Elektronika/Laptopy_Tablety/DELL_Inspiron_5548_0798_480GB_SSD.html

Wybrać coś z tego, czy coś innego polecicie ?

O co chodzi z tą powłoką ekranu ? Jest błyszcząca i matowa... jedna jest lepsza od drugiej, czy jak ? Różnicy za dużej nie widzę:p


Szukam też (już nie dla mnie) laptopa wyłącznie do nauki i pracy(filmy i muzyka ofc). Najlepiej do 3 tys. Dwa warunki to matowy ekran i mniejszy niż 17, też najlepiej 15,6 i możliwie lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować