Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2015 o 17:43, In_The_End napisał:

Lepiej SDD czy tradycyjny? W tradycyjnym mam praktycznie 1 terabajt, w SDD dwa razy mniej.
Czy to się rózni:o?

Jeżeli nie planujesz mieć na dysku jakiejś przeogromnej biblioteki filmów, zdecydowanie SSD. Różnica w szybkości jest nieporównywalna do HDD.

Dnia 10.11.2015 o 17:43, In_The_End napisał:

O co chodzi z tą powłoką ekranu ? Jest błyszcząca i matowa... jedna jest lepsza od drugiej,
czy jak ? Różnicy za dużej nie widzę:p

Być może testowałeś je w słabo naświetlonym pomieszczeniu. Przy silniejszym świetle znacznie lepiej pracuje się przy matowej powłoce, bo światło się tak mocno nie odbija, jak w przypadku tej pierwszej. Ponadto błyszcząca znacznie łatwiej się palcuje, co może dodatkowo utrudniać pracę. Wiem z autopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza różnica między SSD, a HDD jest taka, że gdy z tym drugim upadnie Ci laptop, to laptopa masz do naprawy, a pozbywasz się dysku, systemu i danych a jak ten pierwszy, to laptopa masz do naprawy, a dysk system i dane są nienaruszone.
Poza tym jeżeli wyłączysz ekran, to laptop na ssd będzie chodził o 0,5-1 godziny dłużej niż na HDD.

Szybki procesor na laptopie ma znaczenie tylko i wyłącznie gdy laptopa podłączasz do czegoś jako sterownik pracujący w czasie rzeczywistym, natomiast wadą jest zwykle większe grzanie i krótszy czas pracy na bateriach. Powolne CPU, w którym mniej używane rdzenie są wyłączane, zwykle powodują, że laptop jest chłodny i dłużej pracuje na bateriach. Chłód i czas pracy na bateriach mają ze sobą wiele wspólnego.

Pozostałe sprawy jak napisano wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, jestem kompletnie nie w temacie, a planuje zakup laptopa dla członka rodziny.

Najwazniejsze wymagania:

w miarę prosty w obsłudze, cena do 1500 zł

Będzie używane głównie do przeglądania internetu i gadania przez Skype.

Co polecacie? Fajnie gdyby był dostępny do kupienia w jakimś Media Markt, Media Expert etc.

Patrzyłem na to - https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-asus-x553ma-xx490t

Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym zakupic laptopa nie koniecznie w naszym kraju na ta chwile niemcy lub holandia
Tylko patrzac na sklepy itd to do400 euro wdzystko jest na karcie zintegrowanej
Raczejchcialbym od czasu doczasu zagrac w gry a moze okazyjnie nawet w takie tytuly wiedzmin 3
Jakiespropozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2016 o 01:43, karolekx23x napisał:

Witam
Chciałbym zakupic laptopa nie koniecznie w naszym kraju na ta chwile niemcy lub holandia
Tylko patrzac na sklepy itd to do400 euro wdzystko jest na karcie zintegrowanej
Raczejchcialbym od czasu doczasu zagrac w gry a moze okazyjnie nawet w takie tytuly wiedzmin
3
Jakiespropozycje ?


Nie orientuję się specjalnie w cenach notków za granicą, ale przyjmując mniej więcej przelicznik 1 euro / 4 zł, to za 400 euro nie dostaniesz nic sensownego. Żeby zagrać w Wiedźmina 3, to szukałbym raczej laptopów za 2 razy wyższą cenę. Możesz ewentualnie poszukać czegoś używanego, ale myślę, że to i tak za mało.
Za 400 euro laptopa do nowszych gier nie kupisz. Nawet stacjonarka do gier za taką kwotę byłaby bardzo trudna do złożenia, a zwłaszcza do gier typu W3 ;D

Za 400 euro to chyba tylko konsole - PS4 albo XBONE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpalić odpalisz, ale nie liczyłbym na Twoim miejscu na więcej niż jakieś 23 FPS-y i to na niskich detalach przy rozdziałce 1024x768. Innymi słowy - gra nie będzie zbyt grywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2016 o 14:50, Prince_Miki napisał:

Mógłbyś

mozliwe, ze chodzi o a......../bialy-sony-vaio-svf15-15-6-dotyk-1tb-8gb-w8-w10-i5848633067.html
Zdziwie, sie jak GTA 5 bedzie dobrze działac na czyms takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeśli wierzyć linkowi podanemu przez Sarinewa, za 100 zł taniej możesz dostać taki sprzęt:

http://allegro.pl/acer-v3-574g-i5-5200u-8gb-1tb-gt-940m-2gb-w8-1-i5933476861.html

Na takim czymś GTA V na średnich ustawieniach przy rozdzielczości 1366x768 (czyli najwyższej w tym modelu) gra powinna wyciągać jakieś mniej więcej 55 FPS-ów, a to zadowalający wynik. Jedyna rzecz, której w porównaniu do Sony ten laptop nie ma, to brak dotykowego wyświetlacza, ale skoro zamierzasz kupić sprzęt do gier, a nie dla szpanu, to nie powinno stanowić to większego problemu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procesor : intel Pentium Dual-Coreliczba rdzeni procesora: dwataktowanie procesora (MHz) (maksymalne): 1700pamięć RAM (MB): 8192pojemność dysku (GB): 500.00karta graficzna: grafika zintegrowanawielkość matrycy : 15" - 15.9"rozdzielczość matrycy : 1366 x 768rodzaj matrycy: matryca błyszcząca
system operacyjny: windows 8, windows 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2016 o 14:28, Jero0607 napisał:

procesor : intel Pentium Dual-Coreliczba rdzeni procesora: dwataktowanie procesora (MHz)
(maksymalne): 1700pamięć RAM (MB): 8192pojemność dysku (GB): 500.00karta graficzna: grafika
zintegrowanawielkość matrycy : 15" - 15.9"rozdzielczość matrycy : 1366 x 768rodzaj matrycy: matryca
błyszcząca
system operacyjny: windows 8, windows 10


Na zintegrowanej karcie graficznej i 1.7 GHz Pentium Dual Core to pograsz w Hearthstone''a, z bólem też w LoL-a w niskich detalach. GTA V prawdopodobnie nawet się nie uruchomi a jeśli nawet to na płynność nie licz jakąkolwiek.

Ogółem mam też złą wiadomość dla ciebie - laptop na którym można pograć w takie produkcje jak GTA V z przyzwoitą płynnością i jakością obrazu to wydatek przynajmniej 2600 zł. W przypadku PC'tów dałoby się za ok. 1400 zł ale laptopy to inna para kaloszy i tutaj za model nadający się do gier kosztuje DUŻO więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że się na tym znasz. Jeżeli mógłbyś podesłał byś jakiś fajny laptop do 3 tyś? Chciałbym aby poszło mi na nim H1Z1 i Gta V. dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2016 o 14:33, Jero0607 napisał:

widzę że się na tym znasz. Jeżeli mógłbyś podesłał byś jakiś fajny laptop do 3 tyś? Chciałbym
aby poszło mi na nim H1Z1 i Gta V. dzięki za pomoc


Dwa modele przychodzą mi do głowy:

http://www.x-kom.pl/p/254388-notebook-laptop-156-asus-r510jx-xx087h-i5-4200h-8gb-1tb-win8-gtx950m.html

oraz jego odmiana z prawdziwym czterordzeniowym Core i7 zamiast Core i5

http://www.x-kom.pl/p/251178-notebook-laptop-156-asus-x550jx-xx102h-i7-4720hq-8gb-1tb-dvd-win8-gtx950.html

Ten model wyposażono w GTX''a 950M co oznacza że z grami radzi sobie znośnie:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-950M.138026.0.html
(na dole masz właśnie różne testy z gier)

Z tego co widzę GTA V będzie w pełni grywalne w średnich detalach a i niektóre ustawienia możesz wówczas dać na wysokie. W H1Z1 nie grałem an nie widziałem jego testów wydajności więc oceniając tylko po oficjalnych wymaganiach - widnieje tam info o tym iż do minimalnych wystarcza dwurdzeniowy procesor (czyli ten i5-4200H w tańszej opcji się nada) ale do zalecanych przydałby się układ czterordzeniowy (czyli ten lekko przekraczający budżet z Core i7-4720HQ byłby zalecany). Od strony karty graficznej GTX 950M powinien sobie poradzić choć nie powiem ci czy to będą płynne wysokie czy niskie detale bo po prostu nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że pada mi napęd optyczny w notebooku rozważam zakup napędu zewnętrznego. Ceny w sumie są na wyrównanym poziomie (o ile nie celuje się w nagrywarkę Blu-Ray :)), więc, cóż, co możecie polecić? Bardzo smakowicie mi wygląda Plextor PX-650US, cena nie zabija, ma własny zasilacz (to duży plus, bo mam tylko 3 porty USB), tylko czy dzisiejszy Plextor to ten sam co te 15-20 lat temu (tzn. jakość wykonania i niezawodność)? Jak nie, to co innego? Interesuje mnie CD/DVD, Blu-Raya nie potrzebuję, zasilanie z USB (kabel Y) niemile widziane ze względu na skromną liczbę portów, Interfejs USB 2.0 bądź eSATA.
I bonus, skoro "fabryczny" napęd bym w kosmos wysyłał, to może by jakoś wnękę po nim zagospodarować (drugi HDD), są jakieś uniwersalne, proste w montażu adaptery (Amilo Pi 3540, nie bardzo mi się widzi go rozkręcać, za ChRL nie mogę znaleźć instrukcji serwisowej do tego modelu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, już nie potrzebuję pomocy w kwestii napędu. Teraz już tylko potrzebuję porady w kwestii adaptera na hdd w miejsce napędu optycznego. Warte są cokolwiek te z Allegro po ~30 zł? Będą pasowały do mojego notebooka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2016 o 17:42, Blackhand napisał:

Ok, już nie potrzebuję pomocy w kwestii napędu. Teraz już tylko potrzebuję porady w kwestii
adaptera na hdd w miejsce napędu optycznego. Warte są cokolwiek te z Allegro po ~30 zł?
Będą pasowały do mojego notebooka?


Cięzko się wypowiedzieć na temat konkretnych modeli, ale wiem, że czasem były z tymi adapterami problem. Zdarzało się, żę klienci chcieli, żebyśmy od razu w sklepie im coś takiego zamontowali, a my mieliśmy z tym problem - nie pasowało, nie działało itp. Oczywiście nie jest to regułą, ale były takie przypadki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2016 o 18:32, pawbuk napisał:

...


No to mnie pocieszyłeś :D. Chyba zaryzykuję, tylko suwmiarkę muszę skombinować, bo widzę, że są co najmniej 2 rozmiary - ok 9mm i 12,7mm :D. Montowałeś może coś takiego w Amilo Pi 3540? A raczej - czy wymontowywałeś z takiego modelu napęd? Bo nie wiem, które śrubki odkręcić żeby mi napęd wyszedł a żebym notebooka przypadkiem całkiem nie rozebrał :D.

Wydaje mi się, że powinny wystarczyć te 2 przy samej krawędzi, 2 i 3 od dołu po prawej na tym zdjęciu
http://img26.olx.bg/images_prodavalnikcom/46179719_8_585x461_fujitsu-siemens-amilo-pi3540-ram-4gb-hdd320gbgf-9300-.jpg
No chyba, że napęd jest jeszcze w środku jakoś przykręcony, ale tego nie stwierdzę, nie wiem, jak rozkręcić tego notebooka żeby za dużo śrubek nie odkręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować