Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_652a6840a229b3b9188db1359476f7913e0a4c8f2443eaab9a83336f4dbdb185

Sesje rpg przez irca, czyli kanał #rpg na GramIrcu

40 postów w tym temacie

Jak zapewne część osób to zauważyła, na gramircu od dawien dawna istnieje kanał #rpg. Służy on głównie przeprowadzaniu sesji rpg przez irca. Jednakże prócz tego uskuteczniane są tam dyskusje na temat forumowych gier rpg, oraz inne rozmowy mniej lub bardziej związane z pojęciem rpg.
Pierwszorzędnym celem tego kanału są jednak sesje. Problem w tym, że ostatnio dało się zaobserwować ich deficyt. W związku z tym chciałbym wytłumaczyć wszystkim chętnym, zainteresowanym, zrażonym, etc, jak to wszystko miałoby działać.

Otóż po pierwsze – nie jest to kanał do zabaw w stylu “slapowania”, lecz do poważnej gry.
Po drugie – kanał służy rozmowom o tzw “papierowych erpegach”, nie o grach komputerowych (!). Nie znaczy to jednak, że nie można rozmawiać o światach zawartych w tych grach.
Po trzecie – minimalny skład wymagany do rozpoczęcia sesji to MG i przynajmniej dwóch graczy.
Po czwarte – na kanale NIE szuka się graczy, tylko się na nim gra. Do poszukiwania graczy służyć ma ten temat.
Po piąte – istnieje ścisły harmonogram sesji, co oznacza, że nagła chęć zagrania może się nagle skończyć informacją “przykro nam, termin zajęty”. W związku z tym prosimy o kontakt z jednym z operatorów kanału zanim będziecie mieli ochotę grać.

Najprawdopodobniej z czasem dojdą kolejne punkty, jednakże chwilowo pozostaje to, co wisi.
Bardzo możliwe, że później udostępnimy kostkarza – bota losującego wyniki rzutów wszelkich możliwych kości - zależy to jednak od zainteresowania tematem ;).

Operatorzy kanału #rpg:
1.Furrbacca (gg: 7719455)
2.Marrbacca (gg: 2011156)
3.PolishWerewolf (gg: 3986772 – tylko w sprawach #rpg)

Uwaga – nie zapraszajcie operatorów do gry. Jeśli będą chcieli, to sami zapytają, czy jest wolne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzięki jednemu teraz operatorowi nie ma tam już dla mnie miejsca... a te wasze rządy już mnie męczą... Za byle co kick!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. :P Chciałem jakoś dołączyć do tego kanału na IRCu, ale zostałem odesłany tutaj, więc piszę. :) A chciałbym napisać, że ja jestem jak najbardziej chętny do gry we wszelkie RPG-i na tym kanale. :) Dlatego jeśli będziecie potrzebować osoby do gry, to zawsze możecie zgłosić się do mnie (oczywiście jeśli będę przy komputerze i nie będę wyjątkowo zajęty). :)
Poza tym chciałbym też dowiedzieć się, jak wyglądaja gry na IRCu? Czy są jakies zasady, których każdy powinien przestrzegać? I jak wygląda sama gra? Bo nie chcę zacząć mojej działalności na kanale jakimś głupim pytaniem, przez co na samym początku zniechęcicie się do mnie. ;)
Z góry dziekuję za odpowiedź. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

b]**********************UWAGA**********************

Czy ktoś z was ma ochotę spotykać się w któryś dzień i grać na IRC-u w RPG?
Czy chcielibyście przeżyć przygodę?
Czy jesteście silni, odwarzni, mądrzy a ponadto macie to coś co daję wam chęć do grania w RPG???

Zapraszam więc was, moi mili na mojego GS-a abyście sie wpisali do drużyny, która startuje od przyszłego tygodnia aby poruszyć Góry! Wstrząsnąć światem!

CZY jesteście gotowi????
Zapraszam.

******************+++++++*******************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to najfajniejszy jest kostkarz, bo zawsze ma coś do powiedzenia :D Szkoda, że tylko o liczbach potrafi mówić :> A nie mógłby być ciągle włączony :D?? Nie raz nawet do ZK by się przydał;p czasem fajnie jest tak losowo wybrać liczbę i w zależności od tej liczby napisać coś zaskakującego w poście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 22:31, cedricek napisał:

b]**********************UWAGA**********************

Czy ktoś z was ma ochotę spotykać się w któryś dzień i grać na IRC-u w RPG?
Czy chcielibyście przeżyć przygodę?
Czy jesteście silni, odwarzni, mądrzy a ponadto macie to coś co daję wam chęć do grania w RPG???

Zapraszam więc was, moi mili na mojego GS-a abyście sie wpisali do drużyny, która startuje
od przyszłego tygodnia aby poruszyć Góry! Wstrząsnąć światem!

CZY jesteście gotowi????
Zapraszam.

******************+++++++*******************

Cedricek nie jesteś operatorem więc wydaje mi się nie możliwe zrobic z tobą drużyny. I błagam używaj słownika, bo z takim słownictwem na stówę ktoś Cię wywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kanał powstał właśnie po to, aby można było na nim odbywać sesje. Które może prowadzić każdy, kto zorganizuje graczy/świat/fabułę/etc. Osoba będąca MG dostaje na czas sesji uprawnienia na kanale. Operatorzy są do trzymania porządku. Najczęściej nie biorą udziału w grze.

Także jeśli Cedricek zbierze chętnych i podoła byciu MG, my nie stoimy na przeszkodzie do zrealizowania jego zamierzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za moje zachowanie na kanale #rpg i postaram się, żeby się to nie powtórzyło.
...A skoro masz już opa, pamiętaj o mnie przy wyborze "sprzątającego" halfoperatora. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ja decyduję o wyborze osób sprawujących kontrolę na tym kanale. To należy do Furra, jako naczelnego opa.

I mam nadzieję, że nie będziesz już sprawiał problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 16:08, Icestalker napisał:

Czy jest jakakolwiek ekipa na RPG? I czy wtedy zapisy są jeszcze aktualne?


Jest jedna ekipa, niewielka, prowadzona przeze mnie. Formułuje się druga, konrada bodajże. Jeśli chcesz, możesz dołączyć do nich, lub zorganizować własną. Ja do swoich sesji tylko zapraszam.

Kwestia, którą kilka osób podjęło - erpegi na ircu, tak jak w rzeczywistości, są podczas sesji. Każda sesja trwa 2-3 godziny. W ciągu tygodnia, jak ktoś już słusznie zauważył, może być ponad 20 sesji. Z doświadczenia wiem, że mistrzowi ciężko jest robić sesję więcej niż raz w tygodniu, więc nie widzę problemu, by było nawet 20 różnych grup. Tyle że wówczas już trzeba będzie się bić o terminy ;).

I co do terminów - powtarzam - nie wpadajcie nagle na kanał mówiąc "chcemy grać". Jeśli będzie akurat odpowiedni moment, to owszem, znajdzie się dla was miejsce, ale to nie jest wcale takie pewne. Najlepiej chęć gry w określonym terminie zgłosić mi (lub innemu operatorowi) przynajmniej dzień wcześniej. Wówczas unikniemy kłopotliwych sytuacji :).

To chyba wszystko :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 15:51, PolishWerewolf napisał:

Nie ja decyduję o wyborze osób sprawujących kontrolę na tym kanale. To należy do Furra, jako
naczelnego opa.

To ogólnie pamiętajcie ;)

Dnia 28.03.2007 o 15:51, PolishWerewolf napisał:

I mam nadzieję, że nie będziesz już sprawiał problemów.

Już ja się o to postaram :/
...Żebym nie sprawiał problemów, oczywiście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tyle że wówczas już trzeba będzie się

Dnia 28.03.2007 o 16:21, Furrbacca napisał:

bić o terminy ;).

No, wyobrażam sobie: "!rzut Ooo, mamy termin jutro. - A co z nami? !rzut Ach... mamy za tydzień" xD

Dnia 28.03.2007 o 16:21, Furrbacca napisał:

I co do terminów - powtarzam - nie wpadajcie nagle na kanał mówiąc "chcemy grać". Jeśli będzie
akurat odpowiedni moment, to owszem, znajdzie się dla was miejsce, ale to nie jest wcale takie
pewne. Najlepiej chęć gry w określonym terminie zgłosić mi (lub innemu operatorowi) przynajmniej
dzień wcześniej. Wówczas unikniemy kłopotliwych sytuacji :).

Moesz o mnie pamiętać, jak będziesz szukał "halfoperatora-sprzątaczki" xD

Dnia 28.03.2007 o 16:21, Furrbacca napisał:

To chyba wszystko :).

I każdy MG MUSi napisać kilka zasad- o tym zapomniałeś. Pamiętam jak chcieliśmy grać ale nam nie wyszło, bo MG długo zasady pisał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam grania na IC. Mam bardzo niemiłe doświadczenia. Gracze nie czują konsekwencji tego co robią i do tego raczej mało wydajny sposób komunikacji, który wprowadza wielki zamęt. Kiedyś zdeydowałem się poprowadzic wampira i skończyło się psychodelicznym zamiataniem wszystkiego co się rusza już na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od prowadzenia. Jak jest MG do duszy, to tak jest źle. Jak jest dobry, to i wszystko układa się dobrze. Walka z jednym przeciwnikiem wtedy potrafi dla pojedynczej postaci trwać nawet pół godziny (vel. Ja vs Abi jakiś czas temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 14:53, PolishWerewolf napisał:

Wszystko zależy od prowadzenia. Jak jest MG do duszy, to tak jest źle. Jak jest dobry, to i
wszystko układa się dobrze. Walka z jednym przeciwnikiem wtedy potrafi dla pojedynczej postaci
trwać nawet pół godziny (vel. Ja vs Abi jakiś czas temu).

Problem w tym, że nie przewidywałem żadnej walki, to gracze ja rozpętali i zmarnowali 3 okazje w czasie walki na zreperowanie tego co zesrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego stosuje się czynnik losowy, czyli tzw Kostkarza, bota. Przy nim nie ma możliwości zepsucia czegoś, bo to on decyduje czy się coś powiedzie czy nie.

Tak samo będzie tutaj. O ile Furr odzyska Kostkarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 16:14, PolishWerewolf napisał:

Dlatego stosuje się czynnik losowy, czyli tzw Kostkarza, bota. Przy nim nie ma możliwości zepsucia
czegoś, bo to on decyduje czy się coś powiedzie czy nie.

Tak samo będzie tutaj. O ile Furr odzyska Kostkarza.

I co miałem im powiedzieć, że ich chęć ataku się nie powiodła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować