Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_652a6840a229b3b9188db1359476f7913e0a4c8f2443eaab9a83336f4dbdb185

Sesje rpg przez irca, czyli kanał #rpg na GramIrcu

40 postów w tym temacie

Jako MG powinieneś ich kontrolować. To od MG zależy co się stanie, kto będzie/gdzie/kiedy, i inne takie. Jeśli jednak do czegoś doszło, to Twoim obowiązkiem było to przerwać. Obojętnie w jaki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 21:23, PolishWerewolf napisał:

Jako MG powinieneś ich kontrolować. To od MG zależy co się stanie, kto będzie/gdzie/kiedy,
i inne takie. Jeśli jednak do czegoś doszło, to Twoim obowiązkiem było to przerwać. Obojętnie
w jaki sposób.

Wręcz przeciwnie. Moim obowiązkiem było coś zainicjować. I próbowałem. Odezwał sie do nich głos z radia należącego do jednego z nieprzytomnych strażników i co? Oczywiscie zniszczyli radio przy okazji wyrzucajac strażnika z 5 piętra.
A rzecz w tym ( i już o tym pisałem i nie mam zamiaru powtarzać), że na IRC mozliwość panowania nad graczami jest mizerna. Jestem po prostu przeciwnikiem takiego grania, bo to żadna przyjeność. Całkowicie niszczy całą ideę RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to Vil tez obiecał... :) Gdzieś w styczniu.

Hans Olo-> Inicjacja owszem. Fabularnie owszem. Ale powstrzymanie własnej inicjatywy graczy to też należy do MG. I na IRCu nie gra się w tłumie. Z reguły są to grupy do 3-4 osób. A nad taką garstką łatwo zapanowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 23:36, Varras napisał:

Jaki? Jak nie powiesz to po co nam :D.


No taki żeby symulował rzuty kostkami. Albo coś w stylu komendy typu /2k20 albo dodatkowe okienko, zawsze na wierzchu, pozwalające losować liczby. Taki patent jest dość prosty :) W dodatku mógłbym rozpoznawać nazwę kanału i blokować te rzeczy poza kanałem nie zawierającym ciągu znaków "rpg" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko przypomnieć, że wszyscy, którzychcieli by sobie pograć w RPG proszeni są o zapisanie sie na moim GS-e.
Jak na razie tylko dwie osoby się zapisały.... a czas jest do środy. jeżeli więcej się nie zapisze... rezygnuje z pomysłu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 09:42, michal19 napisał:

No co wy, nie chcecie? 8|


Nie no, chodzi bardziej o to, że raz - nie wszyscy korzystają z apletu, a dwa - już od dawien dawna męczymy o to Vila, który mówił że będzie to wprowadzone :P. Więc to tak bardziej z innej perspektywy na to patrzymy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co kiedy są sesje? Nie lepiej żeby było co tydzień w na np w Sobote o xx godzinie?
I jeszcze jedno. Fajne to , jak się mogę tam załapać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma nikogo na kanale, to nie jest on widoczny na liście. Wystarczy jednak wpisać /join #kanał, a automatycznie zostanie on "utworzony" (tzn otwarty i pojawi się na liście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zarówno temat jak i kanał podupadły... Ma może ktoś ochotę na porządną sesję RPG na IRC-u? :) Zgłaszać się, ja będę robił za MG, poszukuję 2-3 graczy. Zgłoszenia przyjmuję na mój numer GG podany poniżej. Przedstawić się nickiem z gry. Dokładną datę, miejsce etc. omówimy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, i r n00b, jeśli o to chodzi, więc proszę z szacunkiem ;)
Prowadzę sesję Star Wars na forum, kończymy właśnie prolog i jest potrzeba prowadzenia dużego dialogu, którego nie ma specjalnie gdzie na forum zrobić. Przydałoby się spokojne miejsce na gramirc, pytanie jak je sobie zapewnić w sobotni wieczór. Ktokolwiek z odpowiedzialnych za kanał #rpg może tu coś pomóc? Chodzi głównie o to czy trzeba sobie jakoś miejsce rezerwować i tym podobne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 23:02, Graffis napisał:

Ok, i r n00b, jeśli o to chodzi, więc proszę z szacunkiem ;)
Prowadzę sesję Star Wars na forum, kończymy właśnie prolog i jest potrzeba prowadzenia
dużego dialogu, którego nie ma specjalnie gdzie na forum zrobić. Przydałoby się spokojne
miejsce na gramirc, pytanie jak je sobie zapewnić w sobotni wieczór. Ktokolwiek z odpowiedzialnych
za kanał #rpg może tu coś pomóc? Chodzi głównie o to czy trzeba sobie jakoś miejsce rezerwować
i tym podobne sprawy.

Co prawda założycielem kanału nie jestem, ale opka tam posiadam, więc pozwolę sobie na odpowiedź ;D. Jeżeli masz już zebraną grupę ludzi, odpowiedni scenariusz i ogólnie wszystko, co do takiej sesji jest potrzebne, nie widzę problemu w użyczeniu kanału na ten czas. MG dostaję @, reszta grających po +, włączamy tryb moderowany i można spokojnie, bez przeszkód grać. Zresztą, ostatnia sesja (w klimatach D&D) była daaaawno, więc wskazane byłoby nawet ożywić z deka kanał ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 23:10, gothicsheep napisał:

Jeżeli masz już zebraną grupę ludzi, odpowiedni scenariusz i ogólnie wszystko,
co do takiej sesji jest potrzebne, nie widzę problemu w użyczeniu kanału na ten czas.

Dotychczasowy przebieg gry, gracze, itp: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18820&u=291.
Scenariusz mam, ale nie zdradzam z oczywistych wzgledów ;)
Grać będziemy zapewne w sobotę wieczorem. Do kogo się zgłaszać w sprawie zorganizowania tego wszystkiego o czym piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 23:23, Graffis napisał:

Grać będziemy zapewne w sobotę wieczorem. Do kogo się zgłaszać w sprawie zorganizowania
tego wszystkiego o czym piszesz?

Znaczy się jutro, tak ;)? A jeżeli chodzi o szczegóły, to jak w pierwszym poście, kontaktuj się z Furrem, Marrem Wilkiem, no i mną. Możesz nawet teraz wpaść na kanał, pogadać o tym ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 23:27, gothicsheep napisał:

Znaczy się jutro, tak ;)? A jeżeli chodzi o szczegóły, to jak w pierwszym poście, kontaktuj
się z Furrem, Marrem Wilkiem, no i mną. Możesz nawet teraz wpaść na kanał, pogadać o
tym ;).

Tak jutro. No to będę się kontaktował przed samą sesją, bo dziś to muszę zawalczyć z tymi klientami do irc''a i niejasnymi FAQ na gram.pl (bardzo potrzeba konkretnego faq bo to teraz jest słabiutkie). Meeh tbh... ale chatzilli już chyba nie zdzierżę z jej tragiczną funkcjonalnością :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować