Zaloguj się, aby obserwować  
Cubass

Prison Break vs. LOST

266 postów w tym temacie

Lost! Skazany na smierc nie jest tak fajne (wg mnie) jak zagubieni:P:) Losty ogladamlem od 1 odcinka do ostatniego (w tvp-czyli ostatniego 2-giej serii). Lost bez dwóch zdan.

PS.
Mozna kupic trzeci sezon lostow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 18:48, czerwonypies napisał:

Ja wolę Prison Breaka-Lost jest głupio zagmatwany i robi się z niego telenowela: 5 serii.

A myślisz, że Prisona nie naciągną? :P W wywiadzie z reżyserem padła ponoć informacja o planach zrobienia 6 sezonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba seriale wymiatają i są w tym momencie bezkonkurencyjne. W moim osobistym rankingu minimalnie wygrywa Prison Break ponieważ wciąga na zabój. A z Lostów już się powoli robią flaki z olejem. Powinni skończyć na 3 serii a chcą robić 4. Dla mnie to już za dużo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 22:54, marcincinek15 napisał:

A z Lostów już się powoli robią flaki z olejem.
Powinni skończyć na 3 serii a chcą robić 4. Dla mnie to już za dużo ;/


Oglądnij ostatnie odcinki LOSTa to zmienisz zdanie.

LOST dużo bardziej mi się podoba: zagmatwana (ale zdrowo) historia, fajne postaci oraz bardzo dobra gra aktorska.

PB jest naciągany uciekają, uciekają i uciec nie mogą. Później uciekają. PB: płytka fabuła i postaci. Tempo jest dobre, ale to nie wszystko.

Przy LOST trzeba się wysilić, a przy oglądaniu PB siadasz i oglądasz tą "ciekawą" historię.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem pare odcinków Lost i jakoś mnie to nie wciągneło a kiedy zacząłem ogladać Pirson Break odrazu mi sie spodobało według mnie Skazany na Śmierć jest lepszy . Ma lepszą fabułe i ma to coś co mnie przyciągneło a serial Zagubieni tego nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 23:20, balduran2 napisał:

Pewnie że Zagubieni lepsi.
A w tym całym Skazanym na Śmierć, to przez cały serial będą uciekać z tego więzienia?


Skoro oglądasz Prisona na Polsacie, z przerwami na reklamy, dennym dubbingiem i tygodniowym oczekiwaniem na kolejny odcinek to Ci się nie dziwię, że się nie podoba :P Największą zaletą pierwszego sezonu jest suspens, który traci właściwie całą swoją sugestywność przy takim oglądaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 23:20, balduran2 napisał:

Pewnie że Zagubieni lepsi.
A w tym całym Skazanym na Śmierć, to przez cały serial będą uciekać z tego więzienia?

A w tym Lost to będą tak cały czas siedzieć na wyspie?

Oj ludzie ludzie. Te seriale nie są konkurencyjne. Ani w USA ani w Polsce nie są emitowane w tym samym czasie i do tego są to dwa zupełnie odmienne gatunki i oba w swych gatunkach spisują się wyśmienicie. Jednak oba bardzo szybko tracą potencjał ze względu na zachłanność producentów i to praktycznie w takim samym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 23:26, qrczak90 napisał:

Skoro oglądasz Prisona na Polsacie,
/ciach/


Nie oglądam w ogóle - widziałem tylko 2 pierwsze odcinki i nie spodobał mi się.

hans olo===> Oni nie siedzą już na jednej wyspie. A do tego w serialu pokazane są także historie rozbitków z przed katastrofy przecież - a to też jest dość ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 23:31, balduran2 napisał:

hans olo===> Oni nie siedzą już na jednej wyspie. A do tego w serialu pokazane są
także historie rozbitków z przed katastrofy przecież - a to też jest dość ciekawe.

Poprawka - nie siedzieli prez jakiś czas. Z resztą dodanie nowej wyspy zmienia tyle co zamieszanie w starej zupie w celu utopienia pleśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 23:31, balduran2 napisał:

Nie oglądam w ogóle - widziałem tylko 2 pierwsze odcinki i nie spodobał mi się.


Można i tak, aczkolwiek ocenianie skończonego sezonu na podstawie 2 jego odcinków, to tak jak krytykowanie gry, czy filmu po obcowaniu z nią/nim pół godziny :>

Dnia 27.03.2007 o 23:31, balduran2 napisał:

hans olo===> Oni nie siedzą już na jednej wyspie. A do tego w serialu pokazane są
także historie rozbitków z przed katastrofy przecież - a to też jest dość ciekawe.


E tam, ciekawe...Jedyne ciekawe fragmenty Lostów to były na początku pierwszego sezonu i na końcu drugiego. Dwa pierwsze odcinki trzeciego jeszcze trzymały klimat, a reszta to masówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 23:51, qrczak90 napisał:

Można i tak, aczkolwiek ocenianie skończonego sezonu na podstawie 2 jego odcinków, to tak jak
krytykowanie gry, czy filmu po obcowaniu z nią/nim pół godziny :>


Nie zgadzam się. Serial to co innego. Serial da się ocenić po dwóch odcinkach. One mają wprowadzić widza w historię.

Tylko 2 pierwsze odcinki PB mi się podobały. Fajnie się zapowiadało, ale później było już tylko gorzej. Historia stawała się coraz bardziej przegięta. W LOST też jest przegięta, ale tam to pasuje. Ile można uciekać z więzienia? Cały sezon? Bez przesady. W LOST da się zrozumieć, że siedzą tam na wyspie. Jest to wyjaśnione i niektórzy bohaterowie mają ku temu powody.

Do tych wszystkich którzy uważają, że LOST stracił formę niech oglądną odcinki 3 sezonu. Najlepsze jak na razie są te od 10 wzwyż.

Rzeczywiście najlepiej ogląda się seriale czy filmy z napisami. Wtedy jest zupełnie inny odbiór tego co się dzieje na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 11:10, GandalftheBlack napisał:

Nie zgadzam się. Serial to co innego. Serial da się ocenić po dwóch odcinkach. One mają wprowadzić
widza w historię.

Trzeba to jednak robić z rozwagą, bo często piloty są dużo nudniejsze niż to co dzieje się potem, ponieważ definicyjnym zadaniem pilota jest zapoznanie się z postaciami i to często nie należy do wielkih przyjemności, bo postacie serialowe tak naprawdę nigdy nie są szczegółowo definiowane od samego początku, zawsze ale to zawsze postaci ewoluują (dajmy na to świetny przykład technicznego ze Stargate Sg1, którego imie poznajemy bodaj dopiero w 2 albo 3 sezonie jeśli nie jeszcze później)

Dnia 28.03.2007 o 11:10, GandalftheBlack napisał:

Tylko 2 pierwsze odcinki PB mi się podobały. Fajnie się zapowiadało, ale później było już tylko
gorzej. Historia stawała się coraz bardziej przegięta. W LOST też jest przegięta, ale tam to
pasuje. Ile można uciekać z więzienia? Cały sezon? Bez przesady. W LOST da się zrozumieć, że
siedzą tam na wyspie. Jest to wyjaśnione i niektórzy bohaterowie mają ku temu powody.

Oni nie uciekaja cały sezon tytlko kilka tygodni. To bardzo powszechna praktyka zawężania fczasu w serialu na stacji FOX (zaczęło się od 24).

Dnia 28.03.2007 o 11:10, GandalftheBlack napisał:

Do tych wszystkich którzy uważają, że LOST stracił formę niech oglądną odcinki 3 sezonu. Najlepsze
jak na razie są te od 10 wzwyż.

No właśnie od10 wzwyż. Jesli serial przez 10 odcinków już w trzecim sezonie nie może odnaleźc na siebie recepty, to znaczy, że się stacza, a przypominam, że drugi sezon wcale lepszy nie był pod tym względem tyle tylko, że tam dotyczyło to odcinków w środku sezonu. Naprawdę dobry serial zaczyna tracić potencjał nie wcześniej niz w czwartym sezonie (a niektóre zdarzało się, że dopiero nabierały rozpędu, ale to niestety zwykle też kończy sie tragicznie patrz Farscape, Star Trek ENT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 11:26, hans olo napisał:

> Nie zgadzam się. Serial to co innego. Serial da się ocenić po dwóch odcinkach. One mają
wprowadzić
> widza w historię.
Trzeba to jednak robić z rozwagą, bo często piloty są dużo nudniejsze niż to co dzieje się
potem, ponieważ definicyjnym zadaniem pilota jest zapoznanie się z postaciami i to często nie
należy do wielkih przyjemności


Dlatego oglądałem dalej i skończyłem na 6.

Dnia 28.03.2007 o 11:26, hans olo napisał:

Oni nie uciekaja cały sezon tytlko kilka tygodni. To bardzo powszechna praktyka zawężania fczasu
w serialu na stacji FOX (zaczęło się od 24).


No wow. Mi oto chodzi, że cała ta akcja ciągnie się cały sezon.

Hans olo nie powiesz mi, że wszystkie odcinki PB są super.

Słyszałem, że mają kręcić 3 sezon PB. Ciekawe co sprytnego wymyślą.

Nikogo nie chce obrazić, ale PB jest zrobiony dla ogółu (czyli nie jest zbyt mądry) więc każdemu się spodoba.

LOST jest według mnie ciekawszy ponieważ pokazuje reakcje pomiędzy ludźmi i ich zmiany.

Tak naprawdę PB też jest telenowelą tylko "męską".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 11:26, hans olo napisał:

No właśnie od10 wzwyż. Jesli serial przez 10 odcinków już w trzecim sezonie nie może odnaleźc
na siebie recepty, to znaczy, że się stacza


Ja nic nie mam do wcześniejszych odcinków. Oczywiście bywały genialne, ale też słabsze. Nic nie jest idealne. Jeśli się ogląda LOST trzeba być cierpliwym i uważnie oglądać, aby znaleźć ciekawe rzeczy ( jakieś nawiązania, rzeczy charakterystyczne dla serialu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Koledzy daje 50/50 Bo Skazany na Śmierc jest super filmem z super fabułą mam na DVD 2 serie wlasnie skonczylem oglądać całą 1 u musze powiedziec ze bedzie sie dziali oj bedzie a co do zagubionych ogladam na AXN co tydzien i tez ciekawe bo zagubionych ogladam od 1 seri a skazanego tez od poczatku i musze powiedziec ze filmy sie wogle roznia kazdy zajefajny w swoim rodzaju i wedlug mnie 50/50
POzdRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować