Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ARMA: Armed Assault - okiem Masterminda

24 postów w tym temacie

ahhhh....Operation Flashpoint ....siedzi do tej pory na moim kompie i gram co jakiś czas przez neta:D
Kultowa Gra.....szkoda że nie robią więcej takich.....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hakken

Pewne tytuły stają się kamieniami milowymi w historii gier komputerowych. Tak właśnie było z Operation Flashpoint. Nigdy wcześniej ani nigdy później nie pojawił się tytuł będący tak realistycznym symulatorem pola walki. Aż do teraz kiedy to ukazała się jego następczyni - ARMA. Czy jednak na pewno...

Przeczytaj cały tekst "ARMA: Armed Assault - okiem Masterminda" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... Flashpoint fajny był ale jakoś nie przyciągnął mnie na długo a ta część nie pójdzie na moim staruchu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest niszowa,ze względu na wyśrubowany poziom trudności. Pomimo tego w pierwszą część z dodatkiem zagrywałem się do upadłego. W drugą część nie grałem,ze względu na wymagania, a poza tym ponoć ma naprawdę dużo bugów.

Bardziej realistycznego symulatora współczesnego żołnierza jednak nie znajdzie się, za to właśnie gra na stałe wpisała się do historii.

P.S Poziom trudności jest naprawdę wysoki. Żeby dobrze grać potrzebowałem MIESIĄCA.
A na te pojedyncze sejwy jest sposób...i nie chodzi mi tu o kody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zainstalowałem OF. Idę swoim dzielnym wojakiem do wioski, chowam się za budynek. Minimalnie się wychyliłem a tutaj strzał i już po mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj grywam we Flashpointa. Wprawdzie teraz widoki nie robią takiego wrażenia (wschód słońca, mgiełka, miasteczko nad doliną, a nad nim lądujący Blackhawk -kapitalne to było. albo nocne przejażdżki po wyspie "sportową skodą"), ale przestrzeń robi. Ciężko znaleźć lepszą grę do zabawy w snajpera. Fabuła w Resistence była moim zdaniem świetna, a zakończenie smutne. Z wykorzystaniem sposobu na nieograniczone sejwy, gra wcale nie była trudna, wystarczyło myśleć (może kilkukrotne przejście H&D pomogło?). Zresztą sprawdzał się prosta metoda, że silniejszej broń wypiera słabszą.. Wróg miał dużo piechoty, trzeba było znaleźć pusty czołg, wróg miał czołgi - śmigłowiec.Dziwny (ale przyjemny) był prawie "immunitet" jaki dawał H&K MP6SD6 i noc. Ach... rozmarzyłem się.

Teraz z tego co czytam, to gra ma tyle błędów, że się odechciewa, a z dobrej wciągającej kampanii (lubię singel player)też nici :/
Nic tylko trzeba poczekać na dodatek.

Jak dla mnie OpFlashpoint: Resitance jest wśród 5 najlepszych gier w jakie grałem. I chyba nie jestem w tym osamotnionym. Trzeba pamiętać, że OF dość szybko sprzedała się w 1mln egzemplarzy, mimo teoretycznie wąskiej grupy docelowej, w czasach kiedy to coś znaczyło. Dlatego dziwią mnie problemy jakie miała Bochemia Interactive ze znalezieniem dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wprawdzie można bronić autorów, bo przecież skala gry jest przeogromna, ale z drugiej strony taki Gothic 3 wiadomo, że inna bajka, ale jednak...) też do małych nie należy, a bugów nim jakby mniej..."

Mniej bugów?????
G3 to najbardziej niedopracowana gra w jaką grałem odkąd pamiętam!
Jeżeli autor mówi prawde i ARMA jest jeszcze gorsza to ja dziękuje.
Zresztą gdyby nie ten przesadny realizm więcej ludzi by kupiło gre.
A tak to tylko hardkorowcy będą mieli satysfakcje z grania(nie licząc morza flustracji, zanim gra zostanie spatchowana i zanim nauczą się grać lol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też się dziwie autorom, ze nie dodali możliwości "zejścia" z poziomem realizmu. To faktycznie gra niszowa, a szkoda, bo gdyby dodać opcje "action" (nieco oczywiście upraszczam), więcej graczy mogłoby się zainteresować. A tych co lubią hardcore przecież nikt by nie zmuszał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby recenzent nie zaglądał w opcje gry? Przecierz tam wyraźnie nawet jest oddzielne menu , gdzie można dostosować pod siebie poziom AI naszych i wroga. Po za tym do teraz wyszło sposo patchy , które poprawiły sporą część bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A JA SIE PYTAM DLACZEGO TEJ GRY NIE MOŻNA KUPIĆ NA GRAM.PL ???

I NIE SĄDZĘ BY KTOKOLWIEK ODPOWIEDZIAŁ NA TO PYTANIE !

POZOSTANIE TUTAJ JAKO PYTANIE RETORYCZNE (JEŚLI JAKIŚ ADMIN GO NIE WYKASUJE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Armed Assault jest godnym następca flashpointa (choć, z uwagi na problemy z licencją co do nazwy - jedynie nieoficjalnym). Gra jest b. dobrze dopracowana pod względem graficznym, posiada w miarę ciekawą fabułę (kampania), choć oczywiście nie aż tak jak w OFP. Poziom trudności rzeczywiście jest wysoki, ale mi udało sie ją przejść bez żadnych kodów, trainerów, etc. Gra rzeczywiście nie nadaje się dla dzieciaków mających w nawyku beztroskie bieganie z "wypasioną giwerą" i radosne eksterminowanie całych hord wielorakich oponentów :P Po zainstalowaniu najnowszego patcha gra nie razi już także licznymi błędami, o których niektórzy tutaj piszą (dodając słowo "ponoć" - widać krytykują coś czego nie mieli "w rękach" ... :/) .

Pozostaje tylko ponowić pytanie zawarte w poscie Heurystyka - Panie i panowie z GRAM.PL - czemu tej b. dobrej gry nie ma w ofercie waszego "wspaniałego" sklepu internetowego ??!!

Bardzo chętnie zaopatrzę się w dodatek "Queen''s Gambit" do tej gry - ale z powodu ignorancji "decydentów" gram.pl (ich założenia, że statystyczny klient gram.pl nie nalezy do "grupy docelowej" tej gry ?) - dam zarobić konkurencji ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 12:12, Bartollo1234 napisał:

czesc chcialbym sie dowiedziec jak uruchomic arme


Proponuję ją kupić, wyciągnąć płytę z pudełka, wsadzić do napędu, zainstalować i kliknąć w ikonę na pulpicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować