Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Świetne wyniki sprzedaży Visty

59 postów w tym temacie

Vista sprzedala 17mln w miesiac, XP 10mln.

Warto jednak pamietac, ze od czasu premiery XP rynek urosl dwukrotnie. Nominalnie wiec jest pieknie, ale realnie juz jakby mniej rozowo :D

No, ale stracic to raczej nei straca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista jes bo jest na co nam teraz> póki co na nic tak samo było z XP bo Vista mia directX 10 i to się przyczyni, moim zdaniem Vista zdominuje rynek w przeciągu 3-5 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził, jak wyniki te mają się do sprzedaży nowych zestawów komputerowych. bo jeszcze okaże się, że grom z tych 17 mln licencji zostało sprzedanych "na przymus" z nowymi komputerami:)
Ale póki standardem w grach będzie DirectX, póty MS będzie na rynku bezkonkurencyjny jeśli chodzi o systemy operacyune dla przeciętnego zjadacza chleba. A na zmianę niestety się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem do czynienia trochę z tym systemem i powiem że byłem średnio zadowolony. Rzeczywiście - znajdzie się w nim trochę funkcji być może pomocnych (zwłaszcza dla mniej zaawansowanych użytkowników), ale jak ktoś się jako tako już zna na Windowsach, to dla niego ten system będzie po prostu bardziej uciążliwy (do momentu gdy przyzwyczai się co i gdzie jest).

Na razie jednak XP bardziej się nadaję do normalnego użytkowania. Co do tych wyników - być może wiele osób mimo kupna, wciąż systemu nie instaluje (np. kupno z programu express upgrade). Reszta to pewno głównie ambitne osoby chcące system przetestować (i pewno trzymające wciąż XPka obok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale pewnie w Polsce sprzedalo sie zaledwie 300tys. (moze trafilem moze nie ;)) a wszystko przez wymagania i cene tego systemu. Niedlugo i tak wszyscy beda zmuszeni zmienic system na viste chyba ze komp stoi na biurku i nie jest wlaczany. Mysle ze zmiany na Viste beda nastepywac po zmianie sprzetu. No nie wiem zobaczymy =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 15:45, Thoor napisał:

"Nigdy nie przekonam sie do Visty" - thoor.

Nigdy nie mów nigdy. Tak samo myślałem przy premierze XP - ale w 3 lata po niej przesiadłem się na XP i jestem bardzo zadowolony. Za 3 lata i Vista będzie dopracowana a wtedy kto wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam szczęście, że mój komputer nie poradzi sobie z Vistą + Aero a bez tego to nie widzę potrzeby aby ją kupić. Przynajmniej do czasu jak ukaże się gra z znaczkiem "Tylko na system MS Vista" co chyba jest nieuniknione.
Mimo tych wszystkich narzekań na Windows lubię okienka (na innych systemach to za dużo bym nie pograł :( a konsole to nie dla mnie ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że Vista pracuje z dx10? Na razie karty z dx10(obsługujące go) są zbyt drogie, więc ja na pewno nie wymienię mojego dobrego starego XP''ka na jakiś shit :D Zobaczymy jak service pach wyjdzie do Visty - może wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować