Zaloguj się, aby obserwować  
Mariusz57

Wiedźmin- propozycja na EK

681 postów w tym temacie

Zdecydowanie zgadzam się, że nie należy dodawać do EK książek Sapka - są szeroko i łatwo dostępne - ci, co wiedzą o co biega w "Wiedźminie" znają je, a reszta, nie znająca go, najpierw sięgnie po grę. Zatem nie ma sensu, by już razem z nią dawać pack sapkowskich pozycji (IMHO jak najbardziej wartych polecenia), które ograniczą pozostałe gadżety (no chyba, że wydano by superdrogą w granicy 500-600 specjalna EK powiedzmy dla 50-100 osób w wielkim kufrze;) - to czy się nimi zainteresuje już będzie zależało od niego/niej.

Mi się marzy (a i to bylby niezły marketingowy zabieg z korzyścią zarówno dla wydawcy, jak i klienteli:), by EK została podzielona w taki sposób, że powiedzmy 50-100 pierwszych egzemplarzy zawierałoby specjalny, oryginalny autograf imć Sapkowskiego (o ile mi wiadomo, współpraca CD-Project-u z nim przebiega wzorowo i nie powinien pogardzić dodatkowymi profitami:) na kartce formatu pocztówki z postacią Geralta na odwrocie - mogą być nawet w ciut wyższej cenie (o 10-20 pln?).

Z kolei EK jako taka powinna składać się z (oprócz zawartości standardowej edycji):

- soundtracku;
- bonusowej płyty dvd ze wszelkimi materiałami tyczących się powstawania gry, w tym i grafiki, historię, pracę studia "od kuchni", do której obejrzenia zachęcałoby intro A. Sapkowskiego (o ile dałby się namówić na kilka słów zapraszających do obejrzenia dvd:);
- możliwości odblokowania easter eggs w grze (przy pomocy specjalnych, podawanych później kodów) np. w postaci dodatkowych obszarów, uzbrojenia etc., a może i Yennefer?;
- imitacji medalionu Geralta;
- czarnej koszulki z napisem The Witcher i z jakas mala grafiką;
- ewentualnie naklejki tematyczne;

a wszystko to w ładnym, imitującym mini-kuferek opakowaniu w cenie do maksimum 200 (bez WP).

Howgh i nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie było soundtrack''a i jak tworzyli grę! To jest NUDNE i głupie nikt tego nie słucha przeciesz muzykę słychać w grze. A jak tworzyli grę "To była wspaniałe uczucie tworzyć tą grę" i inne pierdoły. Mam pytanie kto to oglądał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 20:37, necron1501 napisał:

Żeby tylko nie było soundtrack''a i jak tworzyli grę! To jest NUDNE i głupie nikt tego
nie słucha przeciesz muzykę słychać w grze. A jak tworzyli grę "To była wspaniałe uczucie tworzyć
tą grę" i inne pierdoły. Mam pytanie kto to oglądał ?

Musze sie zgodzić. Choć troche "niegrzecznie" to ująłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinna być gra wiedźmin,jakieś materiały video,możę kubek wiedźmina albo coś w tym stylu, ładne pudełko nie przychodzi mi nic takiego ciekawego do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ja jak czytam np. Wiedźmina (a dokładnie "Ostatnie życzenie", które wczoraj zacząłem :D) to puszcam sobie np. muzykę z Neverwintera 2 :) co do "making of" to też prawda, że raczej nikt tego nie ogląda, ale może są osoby, które to jednak oglądają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja:
- sama gra ;)
- soundtrack
- mapa
- poradnik
- album z artami
- jakiś dokument dłuższy o tworzeniu Wiedźmina
- medalion wiedźmiński, skala 1:1
- jakiś nożyk może?

A wszystko to zapakowane w skórzaną torbę, jaką nosi sam Geralt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 20:37, necron1501 napisał:

Żeby tylko nie było soundtrack''a i jak tworzyli grę! To jest NUDNE i głupie nikt tego
nie słucha przeciesz muzykę słychać w grze. A jak tworzyli grę "To była wspaniałe uczucie tworzyć
tą grę" i inne pierdoły. Mam pytanie kto to oglądał ?


Wywiady z twórcami G3 oglądałem, choc nie wszystkie, ale album o tworzeniu gry był genialny :) Soundtracki z gier lubię słuchać bo to po prostu często jest bardzo dobra muzyka - posłuchaj choćby muzy z Gothica czy Final Fantasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 20:51, Bambadil napisał:

Sorry, ale ja jak czytam np. Wiedźmina (a dokładnie "Ostatnie życzenie", które wczoraj zacząłem
:D) to puszcam sobie np. muzykę z Neverwintera 2 :) co do "making of" to też prawda, że raczej
nikt tego nie ogląda, ale może są osoby, które to jednak oglądają :)


Ja nie słucham z NWN 2 ponieważ znam utwory na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 20:53, tykus napisał:

Wywiady z twórcami G3 oglądałem, choc nie wszystkie, ale album o tworzeniu gry był genialny


No właśnie piszesz że nie wszystkie. A album z artami rzeczywiście był super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to wszystko powinno wyglądać tak:
-Gra (obowiązkowo)
-soundtrack
-wiedźmiński medalion
-płytka z tapetami i relacjami z powstawania gry
-mapa
-to wszystko spakowane w podróżny tobołek Geralta
-sztylet (jeśli by pozwoliły fundusze)
-plakaty o wiadomej treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Edycję Kolekcjonerską widzę mniej-więcej w ten sposób :
- Płyta z grą na płycie DVD
-Instrukcja na papierze kredowym stylizowana na encyklopedie Maxima Mundi
-Profesjonalny poradnik. (Jak wyżej.)
-Płyta DVD z filmem "Jak powstawał Wiedźmin" zawierająca ekskluzywne materiały z gry w tym wywiady.
-Płyta CD z soundtrackiem
-Wiedźmiński amulet w kształcie głowy wilka.*
-Mapa świata wiedźminlandii (w formacie A3/A2) *
-Album z artami.
Wszystko zapakowane w stylową torbę stylizowaną na tabus Jaskra w którym woził swoje dzieło "Pół wieku poezji".

Proponuje również aby poradnik instrukcję i album artów zawrzeć w jednej oprawie stylizowane na jakieś słynne dzieło z realiów wiedźmina np. encyklopedia Maxima Mundi bądź Pół wieku poezji.
* pozycje oznaczone "*" są opcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach ciach ciach/

Dnia 23.04.2007 o 21:16, skaybay napisał:

-Profesjonalny poradnik. (Jak wyżej.)

Wszystko tylko nie to!! nie znosze poradników, psują zabawe...

Dnia 23.04.2007 o 21:16, skaybay napisał:

-Mapa świata wiedźminlandii (w formacie A3/A2) *

Mapy autentycznej NIE MA
Reszta fajna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 21:19, Bartek 93 napisał:

>/ciach ciach ciach/
> -Profesjonalny poradnik. (Jak wyżej.)
Wszystko tylko nie to!! nie znosze poradników, psują zabawe...

Nie podoba Ci się tlen to nim nie oddychaj...

Dnia 23.04.2007 o 21:19, Bartek 93 napisał:

> -Mapa świata wiedźminlandii (w formacie A3/A2) *
Mapy autentycznej NIE MA
Reszta fajna:D

Pozwól że zacytuje :
"WitcherWiki sponsorowane jest przez firmę CDProjekt, tworzącą grę "The Witcher". Informacje zebrane i skategoryzowane na Wiki zostana wykorzystane, by uzyskać maksymalną zgodność świata i fabuły gry z oryginałem.

Kolejnym i najistotniejszym powodem, dla ktorego powołana została WitcherWiki jest chęć stworzenia mapy świata Sapkowskiego, która zostanie autoryzowana przez samego autora i tym samym stanie sie pierwszą oficjalną mapą wiedźminlandii. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 21:02, necron1501 napisał:

Ja nie słucham z NWN 2 ponieważ znam utwory na pamięć.


WoooooW ;) czyli na moim miejscu czytałbyś książkę i nucił sobie jednocześnie :] sorry, ale ja tak nie umiem :P:P:P zresztą jak ktoś z CDP powiedział zwykła edycja ma być duuużo lepsza niż normalnie, więc może w niej dadzą muzykę + coś tam, a w EK inne rzeczy typu koszulka, notes i długopis, amulet, mapa itp. itd., a to wszystko zapakowane w jakieś superekstramegahiper opakowanie :) więc jeśli dadzą płytkę z muzyką do zwykłej edycji nie będziesz już mógł narzekać, że dodali ją do EK :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 21:27, Bambadil napisał:

WoooooW ;) czyli na moim miejscu czytałbyś książkę i nucił sobie jednocześnie :] sorry, ale
ja tak nie umiem :P:P:P zresztą jak ktoś z CDP powiedział zwykła edycja ma być duuużo lepsza
niż normalnie, więc może w niej dadzą muzykę + coś tam, a w EK inne rzeczy typu koszulka, notes
i długopis, amulet, mapa itp. itd., a to wszystko zapakowane w jakieś superekstramegahiper
opakowanie :) więc jeśli dadzą płytkę z muzyką do zwykłej edycji nie będziesz już mógł narzekać,
że dodali ją do EK :P


Żeby tylko nie było jak tworzyli grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co KONIECZNIE musi być w EK:

- DUŻA Mapa świata (wycinek na którym toczy się gra lub mapa całej krainy - whatever).
- Dodatkowa płyta DvD z materiałami dodatkowymi. Tapety, trailery, behind the scenes itp. itd.

Opcjonalnie:

- Medalion Geralta
- Plakat
- Może jakaś koszuleczka/czapeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przepraszam z tą mapą... nie wiedziałem że coś takiego powołano. A z poradnikiem... to wystarczy że wypadnie i otworzy sie na ostatniej stronie... i po zabawie tak miałem z Jade Empire :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować