Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Monty Python

72 postów w tym temacie

w kioskach w jakiejś nowej gazetce z filmami jest... tylko uwaga ;] jest to REMAKE tego skeczu, NIE JEST TO oryginalny skecz! ;) na potrzeby "A teraz zupełnie z innej beczki" nagrali te skecze ponownie (wyglądają inaczej niż te które pamiętam, jakkolwiek puentę i klimat zachowują ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś o skeczu "Michael Angelo and the Pope" - nie było go w serialu chyba, tylko w Hollywood Bowl...ale skecz jest piękny...
Papież: "Chcę obraz Ostatnia Wieczerza z dwunastoma apostołami i jednym Chrystusem!"
Michael Angelo: "Jednym?!"
Papież: "Tak, jednym!! Co, w imię Boże, w Ciebie wstąpiło, żeby namalować ten obraz z trzema Chrystusami?"
Michael Angelo: "To działa, człowieku!"
Papież: "Działa?!"
M.A.: "Taa! Gruby równoważy się z dwoma chudymi" ...czy coś w ten deseń.

Pikny skecz, mówię Wam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Michael Angelo and the Pope"
...:::Ostatnia Wieczerza:::...
MICHAŁ ANIOŁ(Eric Idle): Dobry wieczór, Wasza Świętobliwość.
PAPIEŻ (John Cleese): Dobry wieczór, Michale Aniele. Chciałbym z tobą pogadać o tym
twoim nowym obrazie Ostatnia Wieczerza. Nie jestem nim
zachwycony.
MICHAŁ ANIOŁ: O rany, kosztował mnie tyle pracy.
PAPIEŻ : Wcale nie jestem nim zachwycony.
MICHAŁ ANIOŁ: Nie podoba ci się galaretka. Dodaje trochę koloru. Aha, chodzi o kangura?
PAPIEŻ : Jakiego kangura?
MICHAŁ ANIOŁ: Żaden problem, zamaluję go.
PAPIEŻ : Nie widziałem tam żadnego kangura.
MICHAŁ ANIOŁ: Jest z tyłu. Nie ma sprawy, zamaluję go, zrobię z niego apostoła. Zgoda?
PAPIEŻ : Właśnie w tym problem.
MICHAŁ ANIOŁ: Jaki?
PAPIEŻ : Apostołowie.
MICHAŁ ANIOŁ: Są za bardzo żydowscy? Judasza zrobiłem najbardziej żydowskiego.
PAPIEŻ : Nie o to chodzi. Jest ich tam dwudziestu ośmiu.
MICHAŁ ANIOŁ: No to jeszcze jeden nie zaszkodzi, zrobię go z kangura.
PAPIEŻ : Nie w tym rzecz.
MICHAŁ ANIOŁ: No to zamaluję kangura. Mowiąc szczerze, nie byłem z niego zadowolony.
PAPIEŻ : Nie o to chodzi. Tam jest dwudziestu ośmiu apostołów!
MICHAŁ ANIOŁ: Za wielu?
PAPIEŻ : No jasne, że zbyt wielu!
MICHAŁ ANIOŁ: Chciałem oddać nastrój prawdziwej ostatniej wieczerzy, nie jakiejś tam ostatniej kolacyjki, ostatniego posiłku czy
finałowej przekąski. Chciałem, żeby to było, kurczę, z wykopem...
PAPIEŻ : Tylko dwunastu apostołów uczestniczyło w ostatniej wieczerzy.
MICHAŁ ANIOŁ: Może niektórzy przyszli z...
PAPIEŻ : Tylko dwunastu w sumie.
MICHAŁ ANIOŁ: Może wpadli ich przyjaciele?
PAPIEŻ : Posłuchaj. Tylko dwunastu apostołów i Pan uczestniczyło w Ostatniej Wieczerzy. W Biblii wyraźnie jest to napisane.
MICHAŁ ANIOŁ: Żadnych przyjaciół?
PAPIEŻ : Żadnych
MICHAŁ ANIOŁ: Kelnerzy?
PAPIEŻ : Nie.
MICHAŁ ANIOŁ: Kabaret!
PAPIEŻ : Nie!
MICHAŁ ANIOŁ: Lubię sceny z dużym rozmachem. Mogę kilku zamalować, ale...
PAPIEŻ : Było tylko dwunastu apostołów.
MICHAŁ ANIOŁ: Mam! Mam. Nazwiemy obraz Przedostatnia Wieczerza.
PAPIEŻ : Co?
MICHAŁ ANIOŁ: Musiała być i taka. Skoro była ostatnia, musiała być i przedostatnia. Tak więc to będzie ta przednajwiększa wieczerza. Biblia chyba nic nie mówi, ilu ludzi tam było, prawda?
PAPIEŻ : Nie, ale...
MICHAŁ ANIOŁ: Właśnie!
PAPIEŻ : Słuchaj, Ostatnia Wieczerza to ważne wydarzenie w historii naszego Pana, a przednajwiększa taka nie była. Nawet jeśli był na niej zaklinacz węży i zespół rockandrollowy. Zamówiłem
u ciebie Ostatnią Wieczerzę. Z dwunastoma apostołami i jednym Chrystusem.
MICHAŁ ANIOŁ: Jednym???
PAPIEŻ : Tak. Jednym. Co cię opętało, że namalowałeś tam aż trzech Chrystusow?
MICHAŁ ANIOŁ: To robi wrażenie, koleś.
PAPIEŻ : Wrażenie?
MICHAŁ ANIOŁ: Jasne! Wspaniale wygląda! Jeden gruby idealnie równoważy dwóch szczupłych.
PAPIEŻ : Był tylko jeden Odkupiciel!
MICHAŁ ANIOŁ: Wiem o tym. Wszyscy wiemy, ale co z moją licencją artysty ?
PAPIEŻ : Chcę jednego Mesjasza!
MICHAŁ ANIOŁ: Powiem ci, czego ty chcesz, koleś. Chcesz jakiegoś cholernego fotografa, ot co! Ja jestem artystą, do ciężkiej cholery!
PAPIEŻ : Zaraz ci powiem, czego chcę. Chcę Ostatniej Wieczerzy z jednym Chrystusem, dwunastoma apostołami, bez kangurów, bez numerów na trampolinie, do południa w czwartek, albo ci nie zapłacę!
MICHAŁ ANIOŁ: Cholerny faszysta!
PAPIEŻ : Jestem cholernym Papieżem. I może nie znam się na sztuce, ale wiem co lubię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piłat: Kogo mam uwołnić?!
Tłum: Uwolnij Brajana!!!
Piłat: Mam uwołnić Błajana????
Tłum: Albo nie! Uwolnij Roderyka!!
Piłat: Łodełyka? Najpierw chcecie bym uwołnił błajana a teraz chcecie bym uwołnił Łodełyka?

Na upartego to można z nich zrobić Pirata i Trum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 21:22, Valed napisał:

FISHY FISHY FISHY?! FIIIISHY?! FISHY FISHY FISHY?! WHERE ARE YOU?! FISHY? FISHY FISHY !? - matko kocham monTy pAJTona :P.
Oglądał ktoś żywot Briana ^_^?.


Nie chcę Cię martwić, ale to jest cytat z "Sensu Życia" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 21:53, Vel Grozny napisał:

> Oglądał ktoś żywot Briana ^_^?.
Ja oglądałem :) Fajne imiona mieli przyjaciele Cezara. :)


Znaczy podobały Ci się, tak? Znaczy od dziś nazywać Cię Kut.. Wielgus? Tylko musiałbyś jeszcze mieć żonę Niedopchnęcję :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 08:34, Łukol napisał:

> FISHY FISHY FISHY?! FIIIISHY?! FISHY FISHY FISHY?! WHERE ARE YOU?! FISHY? FISHY FISHY !? - matko kocham monTy pAJTona
:P.
> Oglądał ktoś żywot Briana ^_^?.

Nie chcę Cię martwić, ale to jest cytat z "Sensu Życia" :D


Who cares :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 21:14, Valed napisał:

Who cares :P.


No mnie jednak trochę, bo jak by mnie ktoś tak kochał, jak Ty M.P. i mówił do mnie, dajmy na to, "Basiu" zamiast "Kasiu", to by mnie to zdeczka... no... irytowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 09:37, Wodzasty napisał:

Zajrzałem tu z ciekawości i powiem, że... nie spodziewałem się tu Hiszpańskiej Inkwizycji...:))))



Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji! Nasza główna metoda to zaskoczenie. Zaskoczenie i strach. To dwie metody. Strach, zaskoczenie i bezwzględna skuteczność - trzy metody. Strach, zaskoczenie, bezwzględna skuteczność i niemalże fanatyczne oddanie papieżowi. Cztery.. Nie! Wśród naszych metod... Wśród naszych metod są takie elementy jak strach, zaskoczenie... Wejdziemy jeszcze raz.

http://www.montypython.art.pl/inkwizycja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 12:07, Monte Christo napisał:

> popatrz na stronkę:
> http://www.abandonware-france.org/ltf-jeu.php3?d=402

A czy można to gdzieś zassać?

Można. Wprawdzie ta strona nie ładuje się bezpośrednio, tylko strona główna ale z niej można przejść na inne strony z abandonware i dojść do św Graala Monthy Pytona. Na pewno jest po francusku, ale może i po angielsku; to poważna strona, nie jakieś tam warezy, tylko, o ile pamiętam, to musisz mieć ponad 40 dyskietek (tak!). Tam jest sporo abandonware i nie tylko po francusku, Duke Nukem 3D jest po angielsku, zresztą sam zobacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:09, KrzysztofMarek napisał:

Można. Wprawdzie ta strona nie ładuje się bezpośrednio, tylko strona główna ale z niej można przejść na
inne strony z abandonware i dojść do św Graala Monthy Pytona. Na pewno jest po francusku, ale może i po angielsku; to poważna
strona, nie jakieś tam warezy, tylko, o ile pamiętam, to musisz mieć ponad 40 dyskietek (tak!). Tam jest sporo abandonware
i nie tylko po francusku, Duke Nukem 3D jest po angielsku, zresztą sam zobacz...


Wiem ale tam widziałem tylko same zakładki z opisem gier - brak linku do plików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 13:57, Monte Christo napisał:

> /.../
Wiem ale tam widziałem tylko same
zakładki z opisem gier - brak linku do plików...

Trudno mi tak od razu opisać, zwłaszcza z pamięci. Ale jest tam po lewej stronie lista najpopularniejszych gier "złota lista" alo "lista złotych gier" - poznasz po tym, że pisze Abandonware d''Or - to po francusku ze złota, złote itp. Kliknij na to a potem pojawi sie większa lista. Na liście znajdziesz Monthy Pyton''s Sacre Graal, kliknij na nim i pojawi się więcej o grze.
Zalecają system Win3.11 albo Win9x oraz ściągniecie na 41 dyskietek, ale może da się bez tego...
W każdym razie poszukaj na niebieso napisów Fichier 01, Fichier 02.... i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś w Monty Pythona na Przyjaciółce. To była taka platformówka z grafiką znaną ze skeczy. Sam ostatnio kupiłem sobie "And Now For Something Completely Different (A teraz coś z zupełnie innej beczki)" i musze przyznać, że bawiłem się setnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych :)

"04-10-2006 ROKU.
(słownie: CZWARTEGO PAŹDZIERNIKA DWUTYSIĘCZNEGO SZÓSTEGO ROKU)
O GODZINIE 22:00
(słownie: DWUDZIESTEJ DRUGIEJ ZERO ZERO)

TELEWIZJA TV4
(słownie: TE FAŁ CZTERY /TI WI FOR/)

ROZPOCZYNA EMISJĘ
KULTOWEGO SERIALU

MONTY PYTHON''S FLYING CIRKUS
(słownie: LATAJĄCY CYRK MONTY PYTHONA)" *.

----------------------------------------------------------
* http://www.modrzew.stopklatka.pl/glowna.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że już przestali :/ Swoją drogą, czy istnieje jakieś ładne wydanie DVD zawierające WSZYSTKIE odcinki Latającego Cyrku Monty Pythona (bodajże 45 odcinków w 4 seriach z tego co czytałem) z polskimi napisami (tłumaczenie T. Beksińskiego) ? Bardzo chętnie bym sobie coś takiego sprawił, sam nie oglądałem jeszcze co najmniej 3/4 odcinków, nie wspominając już o filmach współtworzonych przez słynnych komików z MPFC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować