Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

500 dni razem - 50% taniej dla klientów sklepu gram.pl!

594 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2007 o 21:40, hehe napisał:

Dla Ciebie super bo jeszcze nie kupiłeś. Ci co kupili 3 tyg temu nie mają się z czego cieszyć.
Wyobraź sobie taką sytuację na innym przykładzie. Jest wielka kampania reklamowa zachęcająca
do kupna .... np. samochodu, lub też jakiegoś innego produktu ( w sumie nieistotne czego ).
Dodatkowo kusi się ludzi ceną promocyjną. No więc każdy leci i kupuje. Następnego dnia ludzie
dowiadują się że towar teraz można kupić za pół ceny.... Czy to jest fair ??

Za przeproszeniem - Pitolenie ...
Życie nie jest fair. Przecież wadomo, że gra z czasem tanieje (no chyba że kończy się jej nakład i nie ma reedycji) i traci na wartości. Preordery są dla osób które na grę wyczekują i ślinią się na każdy news o niej i nie mogą czekać dnia dłużej na jej premierę - ja tak miałem z Gothiciem 3 czy z HoMM5. Resztę gier wiadomo, że lepiej poczekać aż stanieją lub na jakąś promocję. Brawa dla CDP za danie możliwości zakupu wielu (w tym mnie) nowych gier za niższą cenę w niedługi czas po ich wydaniu. Tyle jeśli chodzi o narzekanie. Jak ci to przeszkadza to nie zaglądaj do sklepu gram - nie będziesz się stresował i denerwował.
PS: Ja też niedawno kupiłe EK Medievala za 99 - teraz jest za 74,90 i jakoś nie robię afery z tego tytułu. Nikt mnie nie zmuszał do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 21:40, hehe napisał:

Dla Ciebie super bo jeszcze nie kupiłeś. Ci co kupili 3 tyg temu nie mają się z czego cieszyć.
Wyobraź sobie taką sytuację na innym przykładzie. Jest wielka kampania reklamowa zachęcająca
do kupna .... np. samochodu, lub też jakiegoś innego produktu ( w sumie nieistotne czego ).
Dodatkowo kusi się ludzi ceną promocyjną. No więc każdy leci i kupuje. Następnego dnia ludzie
dowiadują się że towar teraz można kupić za pół ceny.... Czy to jest fair ??


nikt cie nie oszukal. ja tez przeplacilem na 2 tytulach 50 zl i jakos pokrzywdzony sie nie czuje, a zakupu dokonywalem jakies 2 tygodnie temu. CDP robi promocje to sie ciesz. przeciez nic nie straciles, tylko inny zyskali. ale niema to jak uczucie psa ogrodnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 22:06, Draxvoxdor napisał:

Kupiłbym se coś jak by mojego kompa było stać na coś więcej niż sieciówki i gry z extra klasyki....


niematrw sie :) niedlugo bedzie cos starszego w promocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo czy S.T.A.L.K.E.R. Edycja Kolekcjonerska będzie w tej promocji? Bo nie wiem czy kupić teraz czy lepiej się wstrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie takie są prawa rynku i nikt ich nie zmieni ja zawsze czekam m-c może więcej po premierze danej gry bo wiem ze tak czy siak cena spadnie. Tak ze mnie osobiście takie promocje tylko cieszą ,pamiętajcie pospiech w życiu jest nie potrzebny jeśli ktoś chce mieć grę od razu ok kupuje i tyle nie miejcie pretensji do tego ze gra za 3 tyg jest tania o polowe to tak jak z autem .....kupisz dzisiaj a za m-c nie sprzedasz w tej samej cenie ... super super sam bym sobie pluł bo już przymierzałem sie do kupna Dark Messiah of Might and Magic jakis tydz temu. Nie raz kupiłem grę która za tydz już o 20 zetów tańsza była tak ze nie wiem po co te lamenty i żale ,szkoda tylko ze brakuje paru tytułów które mogły by sie tam znaleźć ... ale to już inna bajka poczekam jeszcze he he może coś wkrótce



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>No chyba, że nadchodzący

Dnia 30.03.2007 o 13:05, speedraid napisał:

TDU, ale jakos wolę kupić 40 zł drożej w MM :]


No tak, ekonomika i logiczne myślenie rulez, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 22:34, 02danio02 napisał:

A wiadomo czy S.T.A.L.K.E.R. Edycja Kolekcjonerska będzie w tej promocji? Bo nie wiem czy kupić
teraz czy lepiej się wstrzymać :)

CIERPLIWOŚĆ JEDNA ZE cnót ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie robię problemu z tego że gry tanieją. Bardzo fajnie że w przeciwieństwie do konkurencji CDP zauważa potrzebę opuszczania ceny. Gry tracą na wartości, to normalne, ( chociaż patrząc na CIV IV, albo GTA można mieć wątpliwości :)), ale nie zaraz po premierze o 50 %. Zapewne wiele ludzi będzie zadowolonych i skorzysta z oferty CDP ( sam kupiłem Dark Messiah ), ale gdzieś ta granica przebiega, a w przypadku JE została moim zdaniem przekroczona.
Mówisz że pre-order jest dla tych którzy się napalili na jakiś tytuł. Może i tak, ale to nie usprawiedliwia faktu że muszą płacić drożej ( w tym przypadku ) niż inni. Najpierw zarabiamy na napaleńcach, a potem "normalna cena" dla "normalnych graczy " ?
Mówcie sobie co chcecie, ale w stosunku do tych którzy kupili tą grę wcześniej zachowanie CDP jest nie fair. Naciągneli mnóstwo ludzi reklamami itd na zakup, a zaraz potem obnizyli sobie cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 22:40, marccolo napisał:

nie miejcie pretensji do tego ze gra za 3 tyg jest tania o polowe


A znasz jakiś inny przykład że w 3 tyg po premierze wyczkiwnay tytuł jest tańszy o połowę ?

Dnia 30.03.2007 o 22:40, marccolo napisał:

jak z autem .....kupisz dzisiaj a za m-c nie sprzedasz w tej samej cenie ..


W tej samej cenie nie sprzedasz, ale nowy dalej będzie kosztował tyle samo. Mylisz używane rzeczy z nowymi. A jak byś się czuł gdyby ten samochód na który cię skusili reklamami, nastepnego dnia po zakupie staniał o połowę :) ? Pewnie byłoby ok ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 22:48, hehe napisał:

Mówisz że pre-order jest dla tych którzy się napalili na jakiś tytuł. Może i tak, ale to nie
usprawiedliwia faktu że muszą płacić drożej ( w tym przypadku ) niż inni.

Ja powiem tylko coś na temat tego fragmentu. W moim odczuciu to nie jest tak, że ci co kupili wcześniej płacą drożej. To ci, którzy kupią teraz zapłacą taniej. To nie jest tak, że Ty przepłaciłeś, Ty kupiłeś w normalnej cenie, a osoby, które kupią teraz po prostu nieco zaoszczędzą. Trochę to zamotanie napisałam, ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komus tutaj przyszlo do glowy, ze Jade Empire sie nie sprzedawalo i dlatego obnizono cene? Nikt nie bedzie kisil w magazynach gry tylko dlatego, zeby przypadkiem nie urazic obnizka ceny napalonych, ktorzy kupili gre w od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wiele osób z tej pierwszej grupy wolałoby być w tej grupie która zaoszczędziła :) Szczerze powiem że te 30 zł mnie nie boli, choć dla niektórych taka suma może coś znaczyć. Mi chodzi o sam fakt potraktowania klienta, a nie o pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 23:01, Garett napisał:

Czy komus tutaj przyszlo do glowy, ze Jade Empire sie nie sprzedawalo i dlatego obnizono cene?


Jade Empire jest numer 1 na liście top 10 bestsellery w gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 23:04, hehe napisał:

Mi chodzi o sam fakt potraktowania klienta, a nie o pieniądze.

A ja nadal nie rozumiem, co Ci się nie podoba w tym "potraktowaniu klienta"? Przecież nikt Cię nie zmuszał do kupienia gry wcześniej :) Poza tym, kupiłeś grę po normalnej cenie, nic nie przepłaciłeś. Chociaż właściwie to też zyskałeś kilka złotych, bo o ile się nie mylę, to JE było za 79.90 zł :) Tak więc wydaje mi się, że nie masz się co obrażać tylko cieszyć się z promocji bo, jak sam mówiłeś, tez na niej skorzystałeś (DM). I naprawdę nie przepłaciłeś ani też Cię nie oszukano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 23:11, Magwisienka napisał:

A ja nadal nie rozumiem, co Ci się nie podoba w tym "potraktowaniu klienta"?


Dokładnie napisałem co mi się nie podoba: o obniżanie ceny tak wyczekiwanego hitu zaraz po premierze i to aż o 50 % Wyobraź sobie że taka sytuacja nie dotyczy gry tylko jakiegoś innego produktu. Gdyby nagle zaczęto sprzedawać PS 3 za 50 % to wybuchła by pewnie wielka afera, bo ci co kupili wcześniej czuliby się oszukani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 23:18, hehe napisał:

Dokładnie napisałem co mi się nie podoba: o obniżanie ceny tak wyczekiwanego hitu zaraz po
premierze i to aż o 50 % Wyobraź sobie że taka sytuacja nie dotyczy gry tylko jakiegoś innego
produktu. Gdyby nagle zaczęto sprzedawać PS 3 za 50 % to wybuchła by pewnie wielka afera, bo
ci co kupili wcześniej czuliby się oszukani...

Chyba nie ma dłużej sensu kontynuować tą dyskusję :)
Ty masz swoje racje, ja mam swoje. Ty nie przekonasz mnie, ja pewnie nie przekonam Ciebie :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, przepraszam najmocniej za drugiego posta, ale muszę poprawić byka w mojej poprzedniej wypowiedzi. Oczywiście miało być: "nie ma sensu kontynuować tej dyskusji". Mała wpadka językowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Jade Empire, jednak cena (5 dyszek) mnie skusiła. Mam nadzieję, że nie będę żałował :) A i tak kiedyś się musiałem pozbyć tych wPLN. Miałem też na oku NWN2 ale wychodziło 30zł drożej, więc odpuściłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować