Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Nie wiem. Może battleforge(gra jest darmowa, ale żeby mieć szanse trzeba kupić zestaw kart. Teraz w GameStarze jest battleforge +10zł na karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pierwsza część Etherlords nie pasuje, to poszukaj komputerowej wersji MtG. Była taka, wydana MicroProse (inne "adaptacje" Magica były ponoć takie sobie), jeśli nie odstraszy Cię grafika 2D, to powinieneś być zadowolony. Gra doczekała się dwóch dodatków (?) - Spells of Ancients i Duels of the Planewalkers, jak się dobrze poszuka, to można je upolować na Allegro (Etherlords również, to tak na marginesie jakbyś zmienił zdanie ;)), bo oba były dołączone do ŚGK (przy czym DotP jest samodzielny a SoA można podobno zainstalować na DotP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 18:47, Blackhand napisał:

Jak Ci pierwsza część Etherlords nie pasuje, to poszukaj komputerowej wersji MtG. Była
taka, wydana MicroProse (inne "adaptacje" Magica były ponoć takie sobie), jeśli nie odstraszy
Cię grafika 2D, to powinieneś być zadowolony. Gra doczekała się dwóch dodatków (?) -
Spells of Ancients i Duels of the Planewalkers, jak się dobrze poszuka, to można je upolować
na Allegro (Etherlords również, to tak na marginesie jakbyś zmienił zdanie ;)), bo oba
były dołączone do ŚGK (przy czym DotP jest samodzielny a SoA można podobno zainstalować
na DotP).


nie mógłbyś sypnąć jakimś konkretnym linkiem? Jestem zbyt leniwy a mój umysł wysiadł dwa przystanki wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam - szukam gry RPG opartej na systemie Dungeons & Dragons o podobnych wymaganiach do Baldurs Gate. Chodzi mi o coś innego niż Icewind Dale, Planescape Torment, Baldurs Gate. O podobnych wymaganiach, lecz nie większych niż pierwszego Neverwintera, i może być w 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 21:09, Ancient_Lord napisał:

Witam - szukam gry RPG opartej na systemie Dungeons & Dragons o podobnych wymaganiach
do Baldurs Gate. Chodzi mi o coś innego niż Icewind Dale, Planescape Torment, Baldurs
Gate. O podobnych wymaganiach, lecz nie większych niż pierwszego Neverwintera, i może
być w 3D.


Wątpię, żeby było coś takiego. Coś podobnego, to Arcanum, ale to nie jest D''nD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 21:23, Karharot napisał:

Może Świątynia Pierwotnego Zła?

Hmm, ciekawy pomysł - już sam zapomniałem, że mam to w zbiorach. Ale czy przypadkiem nie jest to ardziej wymagające od NWN?
Wiesz, chodzi o gry, które pójdą płynnie na PIII 1Ghz, 1GB Ram, Radeon 32MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 21:38, Ancient_Lord napisał:

> Może Świątynia Pierwotnego Zła?
Hmm, ciekawy pomysł - już sam zapomniałem, że mam to w zbiorach. Ale czy przypadkiem
nie jest to ardziej wymagające od NWN?
Wiesz, chodzi o gry, które pójdą płynnie na PIII 1Ghz, 1GB Ram, Radeon 32MB.


Powinno ci pójść. Bądź co bądź jest to 2D :P Ale nie tak na serio to powinno pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ram-u wystarczy Ci spokojnie ale z prockiem i grafą faktycznie może być gorzej... Cóż, jeśli i tak już masz grę to zawsze możesz ją zainstalować i zobaczyć jak to wygląda. Niestety oprócz tego tytułu nic innego nie przychodzi mi do głowy (bo NWN 2 nie ruszy Ci na pewno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 21:46, Karharot napisał:

[...]


Niby mogę, ale chciałem się jeszcze tak upewnić. Skoro i Wam i mi nie przychodzi nic do głowy z DnD, to może coś o podobnej mechanice itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 22:24, Ancient_Lord napisał:

> [...]

Niby mogę, ale chciałem się jeszcze tak upewnić. Skoro i Wam i mi nie przychodzi nic
do głowy z DnD, to może coś o podobnej mechanice itd?


Fallout 1 i 2. Sam się przymierzam do gry ale najpierw musze skatować Baldura - wróciła mi nostalgia za dzieckiem Bhaala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Fallout 1 i 2.

Co prawda Fallouty są OK, ale nie przepadam za klimatami postapokaliptycznymi. Zdecydowanie bardziej wolę coś w klimatach medieval-fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że pierwsza propozycja Master_Miller czyli Arcanum byłoby całkiem niezłe. Fallout 1 i 2 to też genialne tytuły tylko że musisz przy nich zapomnieć o magii i fantasy.
Z innych gier możesz też spróbować Might and Magic VI, VII i VIII (szczególnie polecam VII), co prawda gry te mają widok FPP (i graficznie są już mocno przestarzałe) ale są niezwykle grywalne i na pewno Ci pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcanum widziałem u kolegi i coraz bardziej mnie do niego ciągnie. Might and Magic pamiętam z czasopism komputerowych, które czytałem będąc młodszym (Swiat Gier Komputerowych [*]) i też spróbuję, ale najpierw sprawdzę tą Świątynię.

Dzięki wszystkim za porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z D&D dorzucę od siebie jeszcze Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - sądzę, że Ci pójdzie. Gra jednak już nie jest jakaś super. Spoza D&D (skoro radzono Arcanum i Fallouty) może jeszcze Lionheart: Legacy of the Crusader.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 23:00, Karfein napisał:

Z D&D dorzucę od siebie jeszcze Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

O, nie znam tytułu. Grałeś? Jeśli tak, to opowiedz trochę o gameplayu. Wiem, że na necie mógłbym znaleźć o tej grze wiele info, ale zawsze preferuję zdanie gracza "po cywilu"

>. Spoza D&D (skoro radzono Arcanum i Fallouty)

Dnia 03.11.2009 o 23:00, Karfein napisał:

może jeszcze Lionheart: Legacy of the Crusader.

O, Lionheart - dobrze, że mi przypomniałeś. Lubię gry na silniku Infinity (dla niewiedzących - engine z ID, BG itd.)

PS: Ktoś grał w Baldur''s Gate: Dark Alliance na PS2? To jest w DnD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 14:49, Ancient_Lord napisał:

O, nie znam tytułu. Grałeś? Jeśli tak, to opowiedz trochę o gameplayu. Wiem, że na necie
mógłbym znaleźć o tej grze wiele info, ale zawsze preferuję zdanie gracza "po cywilu"

Cóż, gra jest dość dziwna :) Znaczy jest tak, że masz 4 postaci + 2 do przyłączenia, fabuły niewiele zgłębiłem, bo to u mnie gra do przejścia dopiero. Zasady są edycji trzeciej, lecz uproszczone. Część rzeczy przy awansie wybiera za Ciebie komputer. Walka jest turowa (jak w ŚPZ), a grafika jak na swoje czasy dość przystępna. Cóż - szału nie ma, ale dość ciekawe to to. Na oko na poziomie Lionheart, ale ostatecznej oceny nie podam, bo gry nie ukończyłem.

Dnia 04.11.2009 o 14:49, Ancient_Lord napisał:

PS: Ktoś grał w Baldur''s Gate: Dark Alliance na PS2? To jest w DnD?

Przeszedłem pierwszą część i gram w drugą. Jest to D&D edycji trzeciej dostosowane do hack&slash, więc grając magiem wyczerpujemy manę. Grafika jest bardzo dobra, w "jedynce" jest trochę mało czarów i umiejętności, a tylko 3 postaci do wyboru, ale gra się świetnie. Zwłaszcza w coopie (rąbię z Jevraikiem od czasu do czasu w coopie w BG: DA 2 :) ). W "dwójce" już jest 5 postaci i multum umiejętności oraz zaklęć. Na Allegro nie są zbyt drogie używki, więc warto popolować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 19:30, Karfein napisał:

Przeszedłem pierwszą część i gram w drugą. Jest to D&D edycji trzeciej dostosowane do
hack&slash, więc grając magiem wyczerpujemy manę. Grafika jest bardzo dobra, w "jedynce"
jest trochę mało czarów i umiejętności, a tylko 3 postaci do wyboru, ale gra się świetnie.
Zwłaszcza w coopie (rąbię z Jevraikiem od czasu do czasu w coopie w BG: DA 2 :) ). W
"dwójce" już jest 5 postaci i multum umiejętności oraz zaklęć. Na Allegro nie są zbyt
drogie używki, więc warto popolować :)


Tam jest DnD?! Pierwsze miłe zaskoczenie. Co-op?! Drugie miłe zaskoczenie. Gra cud! Szukałem takiego dynamicznego odwzorowania zasad DnD na konsole. A co-op jak wygląda? Gra się z kolegą na dwóch padach przechodząc całą kampanię, czy przez neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 19:37, Ancient_Lord napisał:

Tam jest DnD?! Pierwsze miłe zaskoczenie. Co-op?! Drugie miłe zaskoczenie. Gra cud! Szukałem
takiego dynamicznego odwzorowania zasad DnD na konsole. A co-op jak wygląda? Gra się
z kolegą na dwóch padach przechodząc całą kampanię, czy przez neta?


Tak, DnD :) Na dwa pady, ale - wiadomo - dzieli się doświadczenie, jednak frajda jest nieporównana. W "jedynce" po przejściu trybu Gauntlet i extra hard można też grać Drizztem :) Nie da się grać po necie. Grę szczerze polecam. No i w pierwszej części masz soundtrack Jeremy''ego Soule''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować