Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2010 o 08:24, igor8472 napisał:

SW Knights of The Old Republic 1&2, Jade Empire, Bioshock 1&2, z dobrych FPS-ów np. Prey. , Far Cry 1&2, Gears of War


grałem, Far Cry 1 ssie na maxa, nie wiem skad popularnosc tej gry, wiec dwojki anwet nie tykam

Dnia 25.04.2010 o 08:24, igor8472 napisał:

Splinter Cell + Pandorra Tommorow + Chaos Theory, oba Crysisy, Cryostasis, trylogia Penumbry


Splintera kiedys gralem, ale nie przeszedlem calego, wiec mzoe wroce do niego, Cryostasis i Penumbra mnie zainteresowales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 09:52, Orion napisał:

Jeśli nie grałeś w Fable to musisz koniecznie nadrobić zaległości. Jak dla mnie najlepszy
RPG jaki kiedy kolwiek wyszedł i fabuła również ciekawa. Kozacka platformówka? -Devil
May Cry 4 - wymiata! Dobry FPS + fabuła to oczywiście Crysis. A jeśli chodzi o apokalipse
to może Stalker?


Fable grałem ze trzy razy, ostatnio na czas ;p nudna sie ta gra juz zrobila jak sie wpadnie na trick z handlem oraz Tarczą Many - idziesz, trzaskasz ten multiplier do setki i ladujesz tylko w nowe czary, kupujesz ten najlepsyz miecz w grze, bo w kasie plywasz i jazda ;p
Stalker mnie zrazil do siebie, moze zrobie jeszcze podejscie, ale poki co to niech sie kurzy na polce
Crysis z dobra fabula? slyszalem odmienne opinie ;D
DMC3 gralem - podziekuje, konwersja jest tak beznadziejna, ze kijem przez szmate tego nie tkne poza konsola... CAPCOM nie potrafi zrobic nawet przyzwoitych konwersji, ich grom dziekuje

@Harrolfo - Witchera znam jak wlasna kieszen ;p Wiedźminskiego wilka przy kluczach nosze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 23:29, Jimmi napisał:

jakis steampunk


Skoro steampunk to może Thief: Deadly Shadows? Co prawda gra zawiera jedynie pewne elementy steampunkowego świata, jednak i tak urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem :). Do tego ciekawa fabuła + niesamowity główny bohater.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 11:20, Jimmi napisał:

DMC3 gralem - podziekuje, konwersja jest tak beznadziejna, ze kijem przez szmate tego
nie tkne poza konsola... CAPCOM nie potrafi zrobic nawet przyzwoitych konwersji, ich
grom dziekuje


Co prawda Resident Evil 4 poczatkowo (do wydania patcha) byl kaszana, ale DMC4 jest po prostu swietne. Gra ma male wymagania, wyglada wciaz ladnie i jest bardzo grywalna. Potrzebny jest tylko pad (na klawiaturze nie da sie grac).
Co do Crysisa, fabula b. srednia, jak w wiekszosci FPS''ow, ale gra jest dobra. Grafika ladna, nanosuit pomyslowo wykorzystany, duzo akcji.

@Wrukos

Mozesz zobaczyc Loki. Gra baaardzo dluga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję gry RPG podobnej do Gothic II. Istotny jest dla mnie średniowieczny świat (architektura, pancerze, prawo) z elementami fantastyki (fantastyczne/mityczne bestie, magia). Żadnych udziwnień w postaci np. chatek w grzybach, ludzi-kotów czy szklanych postaci charakterystycznych dla gry Morrowind. Fabuła, wiadomo - powinna wciągać. Muzyka również jest istotna, a jeżeli będzie kiepska lub nie podejdzie mi pod ucho, to powinna przynajmniej dać się wyciszyć w opcjach gry bądź podmienić w plikach. Grafika nie gra żadnej (a przynajmniej większej) roli.
Podam na wypadek parametry swojego komputera, jednak nawet jeżeli będziecie znać jakąś bardziej wymagającą aplikację, to śmiało podawajcie. W końcu kiedyś mogę mieć lepszy sprzęt. ;]

Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz
2.42 GHZ, 1,25 GB RAM
NVIDIA GeForce FX 5600XT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 16:16, Kardithron napisał:

Poszukuję gry RPG podobnej do Gothic II. Istotny jest dla mnie średniowieczny
świat (architektura, pancerze, prawo) z elementami fantastyki (fantastyczne/mityczne
bestie, magia). Żadnych udziwnień w postaci np. chatek w grzybach, ludzi-kotów czy szklanych
postaci charakterystycznych dla gry Morrowind. Fabuła, wiadomo - powinna wciągać. Muzyka
również jest istotna, a jeżeli będzie kiepska lub nie podejdzie mi pod ucho, to powinna
przynajmniej dać się wyciszyć w opcjach gry bądź podmienić w plikach. Grafika nie gra
żadnej (a przynajmniej większej) roli.
Podam na wypadek parametry swojego komputera, jednak nawet jeżeli będziecie znać jakąś
bardziej wymagającą aplikację, to śmiało podawajcie. W końcu kiedyś mogę mieć lepszy
sprzęt. ;]

Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz
2.42 GHZ, 1,25 GB RAM
NVIDIA GeForce FX 5600XT


Choć to może nie RPG, to polecam Dark Messiah of Might & Magic. Doskonałe jest w nim chyba wszystko, trudno znaleźć choć parę wad.

EDIT : Tak przy okazjii : Znacie coś podobnego do Medieval II Total War ?? Mój komp : 1,5 Ghz, 768 RAM, Radeon 9600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Zależy Ci na klimatach fantasy i średniowiecza, zbrojach, architekturze, prawie, potworach itp. czy konieczne są elementy też zręcznościowe i widok TPP? Jeśli nie to polecam Dragon Age - zarówno świat jak i fabuła są tam naprawdę dobre tylko że prowadzisz całą drużynę a nie jedną postać i walka odbywa się tam na zasadach podobnych do BG czy NWN (tzn wskazujesz cel a postać sama wykonuje kolejne ataki zaś ich szanse trafienia są określane przez statystyki Twoje i przeciwnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 16:08, Tyler_D napisał:

Może Orange Box? Albo i Bioshock?


Skończone oczywiście ;D HL wsyztskie epizody, BioShock obie czesci, z czego druga jestem zawiedziony - wciagajacy i grywalna, ale fabularnie zdecydowanie gorsza od pierwowzoru

@milten6 w Thiefa zawsze chcialem zagrac, a mam wersje z TopSecret czy innego czasopisma to sobie poszukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rune przeszedłem - kapitalna gra, która zapadła mi w pamięci. Knight of the Temple wydaje się interesujący głównie patrząc pod kątem wymagań sprzętowych, chociaż z tego, co się dowiaduję z Encyklopedii Gier, to RPG nie jest. Dragon Age''m przez długo czas rajcował się mój kolega. Mi niestety nie wejdzie. A szkoda. Risen jako fan serii Gothic znam. Nie wejdzie. Divinity 2 - nie wejdzie. Dark Messiah of Might & Magic wydaje się interesującą pozycją i może wejść.
Dzięki. Jeżeli będziecie mieli jeszcze jakieś ciekawe propozycje, to czekam.
Dodam, że jestem raczej koneserem starszych pozycji. Jeżeli gierka ma mnie wciągnąć, stworzyć porządny klimat i dać się nieźle zapamiętać, to może być nawet w 2D. Za przykład podam Dispel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy te gry pasują idealnie do Twoich wymagań, ale na myśl przyszły mi Lionheart i Two Worlds, ewentualnie Neverwinter Nights 1&2. Klimat średniowiecza najbardziej posiada Mount&Blade, ale on z kolei nie ma wątków fantastycznych (chyba, że mod jakiś powstał, który takowe elementy dodaje, tego nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 19:36, witkab napisał:

Lionheart

O, coś w 2D, jak widzę. Ciekawie wygląda.

Dnia 25.04.2010 o 19:36, witkab napisał:

i Two Worlds

Nie da rady (wymagania).

Dnia 25.04.2010 o 19:36, witkab napisał:

ewentualnie Neverwinter Nights 1&2.

Spokojnie, przymierzam się od roku, jak nie więcej. W końcu kupię. ;]

Dnia 25.04.2010 o 19:36, witkab napisał:

Mount&Blade

Screeny mówią mi, że świetnie trafiłeś, chłopie. Muszę poczytać więcej na temat tej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 20:07, Kardithron napisał:

> Lionheart
O, coś w 2D, jak widzę. Ciekawie wygląda.

Lionheart to świetna gra. I tania. I ma niskie wymagania. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować