Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2011 o 13:25, feenek napisał:

Szukam gry podobnej do Baldurs Gate. Gralem już w NWN a Dragon Age mi nie zadziała ;(
.


To idąc w tę stronę może Icewind Dale, albo Planescape: Torment, a z innej beczki Fallout :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 01:02, Karharot napisał:

Oprócz już wymienionych gier możesz też sprawdzić Świątynię Pierwotnego Zła (Temple of
Elemental Evil).

Kolega z tego forum ( tez fan RPG) byl mocno rozczarowany ta gra ;0 . Chyba zabieram sie za Icewind Dale ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 19:48, necron1501 napisał:

Szukam gry podobnej do Diablo, Dungeon Siege, Sacred. Jakoś tak z 2010, może 09. Lub
11. ;)

Tylko bez Titan''s Quest, Loki bo już grałem ;P


Może Torchlight?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gier takich jak Settlers najlepiej w tym też klimacie, choć, może być w innym, ale zeby mniej więcej o to samo chodziło. No i gry podobnej do Starcrafta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 22:02, Braveheart napisał:

Szukam gier takich jak Settlers najlepiej w tym też klimacie, choć, może być w innym,
ale zeby mniej więcej o to samo chodziło.

To z pewnością seria Cultures z wszelkimi dodatkami. Najlepsza jest ofc część druga, polski tytuł to bodaj Cultures 2: Bramy Asgardu. Jeszcze mogłoby być Alien Nations 2.

Dnia 24.06.2011 o 22:02, Braveheart napisał:

No i gry podobnej do Starcrafta

StarCraft 2. ;]
Masa jest takich gier, czyt. klonów. Jedyne które pamiętam to Outlive z 2001 i SunAge z 2007/2008. Klony na maksa. Nic odkrywczego, proste i w ogóle, ale można pomłócić.
Notabene była niegdyś taka gra, nazywana następczynią SC - Submarine Titans. Naprawdę świetna była (jest!), mam ją gdzieś, niedługo chyba zainstaluję. :) Dostawała wysokie oceny w branży (CDA - bodaj 9+).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 22:02, Braveheart napisał:

Szukam gier takich jak Settlers najlepiej w tym też klimacie, choć, może być w innym,

Pierwsze co przychodzi się na myśl to oczywiście obie części Alien Nations, dalej Dungeon Keeper''y i może seria Ceasar.

Dnia 24.06.2011 o 22:02, Braveheart napisał:

ale zeby mniej więcej o to samo chodziło. No i gry podobnej do Starcrafta

Seria Earth 21XX? Wg mnie np Earth 2150 to taki alternatywny Starcraft o znacznie większych możliwościach strategicznych. Red Alert 2 opiera się na podobnych do SC zasadach: skrajnie odmienne strony konfliktu i wojna totalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 22:02, Braveheart napisał:

Szukam gier takich jak Settlers najlepiej w tym też klimacie, ...


Do tego, co już wymieniono, dorzuciłbym jeszcze Knights and Merchants.

Dnia 24.06.2011 o 22:02, Braveheart napisał:

... No i gry podobnej do Starcrafta


Atrox, tytuł wręcz z pogranicza plagiatu :D. Możesz sprawdzić też inne gry Blizzarda (Warcraft II/III), o ile w nie nie grałeś, mimo innych realiów styl jest podobny. A jeśli gra nie musi być bardzo podobna do SC, to polecam Total Annihilation/Supreme Commander (brak elementu badawczo-rozwojowego, jedynie w SupComie można indywidualnie upgrade''ować każdego ACU/sACU), obie części Star Trek Armada (bitwy w kosmosie, więc brak jednostek naziemnych), i Dune 2000, Emperor: Battle for Dune, C&C Generals, Metal Fatigue, Warzone 2100, Original War - tych to wstyd nie znać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry podobnej do Gears of War. Na PC, z trybem przetrwania (odpowiednik Hordy z GoW2 albo Fucking Run z F3AR)
PS. Chodzi głównie o ten tryb, niekoniecznie podobieństwo do samego Gears of War. Rodzaj gry dowolny - strategia, RTS, Akcja, cRPG.
Dziękuję z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 17:47, Leos8 napisał:

Szukam gry podobnej do Gears of War. Na PC, z trybem przetrwania (odpowiednik Hordy z GoW2 albo Fucking Run z F3AR) PS. Chodzi głównie o ten tryb, niekoniecznie podobieństwo do samego Gears of War. Rodzaj gry dowolny - strategia, RTS, Akcja, cRPG. Dziękuję z góry.


Myślę tak o Quantum Theory, jest to ponoć najbardziej zerżnięta gra - nie wiem czy w historii branży gier wideo, ale w każdym razie od Gears of War - więc grając w nią powinieneś się czuć jak w domu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2011 o 22:20, eske napisał:

Myślę tak o Quantum Theory, jest to ponoć najbardziej zerżnięta gra - nie wiem czy w
historii branży gier wideo, ale w każdym razie od Gears of War - więc grając w nią powinieneś
się czuć jak w domu ;).


Ładnie to tak koledze podsuwać pod nos taki syf? :P To tak jakbyś polecił komuś Maluch Racer mówiąc, że podobne do NFS, albo nawet gorzej, bo ten Quantum Theory zgarniał noty pokroju 2/10, więc raczej radziłbym omijać szerokim łukiem.

A co do tego trybu przetrwania, to może L4D. Z rtsów natomiast to WH40k 2 miał coś takiego, w ostatnim dodatku do Company of Heroes też się pojawił podobny tryb o ile pamiętam, chodź dawno grałem, więc może się mylę. W Starcraft 2 i Warcraft 3, myślę (a nawet jestem pewien), że można znaleźć odpowiednie mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 14:59, Blackhand napisał:

Dune 2000, Emperor: Battle for Dune,

Witam.
Dziękuje za wszystkie podane tytuły :D Nowość to dla mnie Atrox i ten Total Annihilatio/Supreme commander, lecz przypomniałeś mi o Dune''ach :D a kiedyś szponciłem w to ostro. Chciałem właśnie przypomnieć sobie tą grę, lecz nie pamiętałem tytułu i za Chiny, nie mogłem sobie go przypomnieć. Wielki +. :) Za dużo chyba palę MJ ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozwolę sobie przytoczyć grę tworzoną dekadę około. SunAge - nie jest wybitna, ale za to oldschoolowa. Można było zakupić w tekturkowych magazynach po EMPiKach, na aukcjach bez problemu można nabyć. Dorzucić też chyba można serię Earth 20xx do tego zestawu.
Do gier z serii Dune polecam poczytać książki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

StarCraft 2 mam i gram ;) Fajne mody. WarCraft 3 też.
WH40K 2? Brat ma, to podjadę do niego i wezmę. L4D nie dla mnie :) Anty-Steamowiec jestem.

I chyba w Company of Heroes się zaopatrzę bo widzę, że po 20-30 zł schodzi.
Dziękuję za pomoc panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry podobnej do Soldier of Fortune, ale z bardziej realistycznym systemem obrażeń np. po strzale w rękę przeciwnik upuszcza broń a po strzale w nogę upada na ziemię (w Soldier of Fortune można jedynie odstrzelić kończynę/głowę).

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować