Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2011 o 17:54, nolif3r napisał:

Potrzebuję epickiej przygody. Wakacje, zbyt dużo czasu, brzydka pogoda i brak znajomych...
Mhm. Najlepiej jakiś dobry RPG. Podobał mi się Dragon Age, ale raczej nie chce mi się
go drugi raz przechodzić, Gothic 3 całkiem ciekawy ale znudziły mnie questy, Fable...
przeszedłem już chyba 2 razy. Macie jakieś pomysły?


Polecam zakup Legend RPG - oba Baldury, ID 1 i 2, Planescape i Lionheart. Do tego jeszcze możesz pograć w NWN 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobał Ci się Gothic 3 to mogą też zainteresować Cię Gothic I i II które imo są lepsze od trójki (o ile nie masz nic przeciwko nieco starszej grafice) lub Risen (nowa gra twórców Gothica).
Z kolei Dragon Age jest podobny do serii Baldur''s Gate (stara ale wciąż dobra, jeśli się w nią wciągniesz to wystarczy Ci na naprawdę długi czas) lub też nieco nowszego Neverwinter Nights 2 (unikaj jedynki).
Jeśli nie masz nic przeciwko cRPG w klimatach sci-fi to polecam też Knights of the Old Republic oraz Mass Effect 1 i 2 (tym dwóm ostatnim bliżej do shooterów niż do klasycznego erpega ale epickości im nie brakuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 17:54, nolif3r napisał:

Potrzebuję epickiej przygody. Wakacje, zbyt dużo czasu, brzydka pogoda i brak znajomych...
Mhm. Najlepiej jakiś dobry RPG. Podobał mi się Dragon Age, ale raczej nie chce mi się
go drugi raz przechodzić, Gothic 3 całkiem ciekawy ale znudziły mnie questy, Fable...
przeszedłem już chyba 2 razy. Macie jakieś pomysły?


Morrowind (bardziej klasyczny RPG) albo Oblivion (bardziej zręcznościowy). Do tego tak jak przedmówcy - KOTOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 18:17, laki13 napisał:

Mass Effect 1 i 2, Dragon Age II, Fable III, Fallout: New Vegas, KOTOR?

W Mass Effecty grałem, całkiem przyjemne ale teraz poszukuję raczej czegoś w stylu fantasy.... miecze, magia, orki elfy albo inne stwory ;o. Więc Fallout i KOTOR odpadają. Fable III niestety mi nie zadziała. Szkoda.

@Evertsen_Dante
>Polecam zakup Legend RPG - oba Baldury, ID 1 i 2, Planescape i Lionheart. Do tego jeszcze możesz pograć w NWN 1 i 2.

Nigdy jakoś nie byłem przekonany do tego typu gier... Nie wiem czemu, ale nie odpowiada mi to, nie potrafię grać w takie gry. Jedynie właśnie Dragon Age to wyjątek, szybka akcja, niezła grafika i wciągająca fabuła przykuły mnie do monitora na długie godzinny.


@Karharot
>Jeśli podobał Ci się Gothic 3 to mogą też zainteresować Cię Gothic I i II
Jakiś czas temu Gothic II był w CD-Action. Próbówałem w to troche pograć ale nie spodobało mi się.


@Minamir
>Morrowind (bardziej klasyczny RPG) albo Oblivion (bardziej zręcznościowy).
Do Morrowinda próbowałem się przekonać z kilka razy, nic z tego :D. Za to Obliviona kupiłem w KK, pograłem z kilkanaście godzin i uznałem, że za długie... A poza tym i tak formatowałem dysk i musiałbym zaczynać od nowa :o

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Aha, zanim ktoś zaproponuje Dark Messiah - grałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźminy i Alpha Protocol. W AP właśnie skończyłem grać (na dziś). Gra prześwietna.
A jak nie masz kasy na wiele gier, to bierz Wieśki. Będziesz mógł męczyć te gry do upadłego. No i wesprzesz rodaków - ot patriotyczna nutka.
Zaproponowałbym Maskę Zdrajcy, ale widzę, że nie lubisz klasycznych gier cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 22:59, Growin napisał:

Zaproponowałbym Maskę Zdrajcy, ale widzę, że nie lubisz klasycznych gier cRPG.

Przecież Maska Zdrajcy to najgorsze rozszerzenie NVNII. Nie mówiąc już o podstawce ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 21:31, nightfaler napisał:

> Zaproponowałbym Maskę Zdrajcy, ale widzę, że nie lubisz klasycznych gier cRPG.
Przecież Maska Zdrajcy to najgorsze rozszerzenie NVNII. Nie mówiąc już o podstawce ;p

Chyba tylko wg Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mnie naszło :) Szukam gry w której moglibyśmy wcielić się w szermierza ,szpady ,kapelusze itd. w tych klimatach.Fajnie grało mi się w Neverwinter Nights 2 postacią szermierza i czy gdzieś znajdę produkcję która pozwoli mi zagrać jako taka postać ?? No i musi to być gra przynajmniej trójwymiarowa .W Fable 1 coś takiego chyba było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry gdzie będę mógł objąć kontrole nad załogą statku pirackiego czy tam wcielenie się w jakiegoś kapera. Bitwy morskie przede wszystkim, zdobywanie nowych statków + jakiś element handlowy/ekonomiczny. Do tego małe wymagania i koniecznie tryb multiplayer. Port Royale się nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich stron tego tematu, więc możliwe że powtarzam pytanie. Chodzi mi o grę podobną do Gothic I, II, III takie rpg w świecie fantasty ( two worlds I i II są mi już znane ), z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 22:25, theknight napisał:

Nie czytałem wszystkich stron tego tematu, więc możliwe że powtarzam pytanie. Chodzi mi o grę podobną do Gothic I, II,

Risen - nowa gra twórców Gothica która bardzo przypomina 1 i 2 część tamtej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2011 o 23:13, Karharot napisał:

Risen - nowa gra twórców Gothica która bardzo przypomina 1 i 2 część tamtej gry.

Dzięki, myślę właśnie ją kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ekm to będzie raczej pytanie do Weteranów klasyki....

Poszukuje Strategi turowej w kosmosie bardzo rozbudowanej...coś ala Space Cywilizations. zna ktoś coś bardziej rozbudowanego...mam na myśli wszystkie aspekty Badania/Broń/Planety itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować