Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Witam,

Szukam gry podobnej do Warlords Battlecry albo Spellforce 2 czyli jakieś połączenie RPG/RTS.

Konkretniej to chodziłoby o to aby w grze była możliwość stworzenia jednego bohatera który będzie towarzyszyć nam we wszystkich misjach, zbierał exp''a i zdobywał nowe przedmioty tak jak to ma miejsce w w.w grach.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2011 o 22:09, Shabranigdo napisał:

Szukam gry podobnej do Warlords Battlecry albo Spellforce 2


Spellforce 1 oczywiście ;]
Może HoMM (w 3 już wszyscy grali, 5 wydaje mi się trochę podobna do Spellforce''a 2), proponuję też stareńkie (ale wciąż świetne) Etherlords 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Warcraft III? Jest to co prawda w większości RTS z jedynie śladowymi elementami RPG ale bohater może tam zdobyć 10 poziomów oraz nosić 8 przedmiotów i przechodzi z Tobą do kolejnych misji danej kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 22:09, Shabranigdo napisał:

Witam,

Szukam gry podobnej do Warlords Battlecry albo Spellforce 2 czyli jakieś połączenie RPG/RTS.

Konkretniej to chodziłoby o to aby w grze była możliwość stworzenia jednego bohatera
który będzie towarzyszyć nam we wszystkich misjach, zbierał exp''a i zdobywał nowe przedmioty
tak jak to ma miejsce w w.w grach.

- Heroes of Annihilated Empires
- Armies of Exigo
- Warhammer Mark of Chaos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polanie II, choć tutaj tryby RPG i RTS są rozdzielone - w kampanii RTS Mirko i jego poddani co prawda zdobywają doświadczenie i można ich wyposażać w lepszy ekwipunek, ale to wszystko, nie ma typowego rozwoju postaci (podnoszenia atrybutów, wybierania umiejętności), do tego ekwipowanie podkomendnych jest dość ograniczone, nie ubierzesz czarodziejki w zbroję, nie dasz rycerzowi magicznego amuletu etc. Z kolei w trybie RPG nie ma żadnych elementów typowo RTSowych (nie szkolimy armii, nic nie budujemy, nic nie wydobywamy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 16:11, Kardithron napisał:

Co polecicie z gier/symulatorów z cyklu "wciel się w Boga i róbta co chceta"?


Typowym przedstawicielem będzie pewnie seria Black & White. Grałem tylko w jedynkę. Fajna ale dużo błędów i niedopatrzeń które uprzykrzają rozgrywkę. Do CDA dodali kiedyś chyba grę Heaven & Hell o podobnych założeniach ale nie instalowałem jej więc nie wiem. Osobiście polecam jednak Dungeon Keeper 2. Tyle że nie jesteś bogiem tylko tytułowym "strażnikiem lochu". Ale zabawa przednia i pełna humoru. Jeszcze jest taka gra, bodaj prekursor wymienionej reszty Populous ale niewiele o niej wiem. To cztery stare gry.

Jeśli chodzi o nowości to z tego gatunku jest bodaj gra From Dust. Ale rówineż nie grałem. Ale recenzja z CDA jak dla mnie mimo wszystko brzmi zachęcająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 16:11, Kardithron napisał:

Co polecicie z gier/symulatorów z cyklu "wciel się w Boga i róbta co chceta"?


Jeśli trochę archaiczna grafika i mechanizmy Ci nie przeszkadzają to Populous 3: The Beginning, z nowszych to oczywiście B&W. From Dust jest fajne tylko na chwilę, zdecydowanie zbyt szybko się nudzi i kończy. Nie ma specjalnie podobnych gier, bo Spore czy Dungeon Keeper to już jednak trochę co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 16:11, Kardithron napisał:

Co polecicie z gier/symulatorów z cyklu "wciel się w Boga i róbta co chceta"?


Poza ww. spróbuj antycznych ;) Mega-Lo-Manii, Beast & Bumpkins, Baldies i serii Majesty. Ewentualnie coś w stylu Dungeon Keepera - Startopię (stężenie humoru jeszcze większe, niż w DK, wystarczy powiedzieć, że komputerowy asystent gracza ma na imię VAL i mówi z brytyjskim akcentem), Ghost Mastera (dręczenie śmiertelników daje sporo satysfakcji), Evil Genius (niestety, gra jest momentami nudnawa prze dłużyzny typu czekanie na zgromadzenie na koncie określonej ilości funduszy) lub Theme Hospital (tu na dalszych etapach występuje ten sam problem, tyle, że tu czeka się na osiągnięcie konkretnego wymogu danego scenariusza - czyt. poziomu wskaźników).

Niestety, jak napisał Laid_back, takich totalnych "god game" raczej nie ma.

EDIT Tak "dla jaj" - sprawdź The Sandbox of God :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 16:11, Kardithron napisał:

Co polecicie z gier/symulatorów z cyklu "wciel się w Boga i róbta co chceta"?



From Dust? Co prawda kontrolujesz jedynie przyrodę, ale najświeższa i chyba najbardziej teraz przystępna ;) Do tego naprawdę miła do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc i wymienienie tych wszystkich tytułów. :) Co do Populousa, to założyłem z góry, że nikt tej starej jak świat gry znać nie będzie i nie napisałem, że przeszedłem ją kilka razy. Chociaż bogiem jako takim jest się tam dopiero w ostatniej misji.
O Black & White słyszałem już wcześniej, teraz chyba pora się z nim bliżej zapoznać. Niestety moja ulubiona strona Gry Online nie odpowiada... Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie mógłbym ściągnąć demo jedynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczesne:

LockOn
LockOn: Flaming Cliffs
LockOn: Flaming Cliffs 2
Falcon 4.0

II Wojna Światowa

Ił2 Sturmovik
Ił2: Forgotten Battles / Pacific Fighters
Ił2: 1946
Ił2: Cliffs Over Dover

I Wojna Światowa

Rise of Flight: The First Great Air War

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 12:12, gemGreg napisał:

szukam gry podobnej do LittleBigPlanet na PC :)


Create troszeńkę jest podobne, jeśli chodzi o kreatywność. Ostatnio weszło do EA Classics.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś gry RPG z turową walką lvlowaniem i grindem podobną do Final Fantasy lub Legend of Dragon - freeware, z niskimi wymaganiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować