Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2012 o 11:50, Kamilek714 napisał:

Szukam gry podobnej do Skyrima obojętnej części - fan serii :)

Skyrim to część serii The Elder Scrolls - rozumiem, że o nią Ci chodzi? I pod jakim względem gra ma być podobna - klimatu czy sposobu rozgrywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć szukam takiej jednej gierki o straży chodzi mi mniej więcej gra jest dość stara i nie pamiętam jej nazwy mniej więcej akcja gry była taka że było się strażakiem grafika coś jak w Half Life miało się przy sb wąż czasami się zbierało gaśnice ratowało ludzi itd. Znacie może nazwę tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Poszukuję gry strategicznej podobnej, z grubsza, do serii Hearts of Iron.
Zależy mi na możliwości objęcia władzy w dowolnym państwie, decydowaniu o polityce wewnętrznej i zewnętrznej oraz gospodarce, dowodzeniu armią i flotą, organizajcją logistyki etc. Okres historyczny bez znaczenia (wyłączając jednak II Wojnę Światową - tej jest pod dostatkiem w HoI3).
Najbardziej jednak zależy mi na rozbudowanym systemie politycznym i szpiegowskim.
Możecie mi podsunąć jakiś tytuł spełniający ww. założenia?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 11:50, Kamilek714 napisał:

Szukam gry podobnej do Skyrima obojętnej części - fan serii :)


Sandboxy rpg- seria Gothic, Risen i Fable oraz Fallout 3 i New Vegas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Europa Universalis III? Gra tych samych twórców co HoI, moim zdaniem lepsza. Seria Total War (na mapie strategicznej) również powinna być dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś fajnej gry związanej ze skrytobójstwem, złodziejstwem, zręcznością, akrobatyką, łucznictwem i podobnymi asasyńskimi kwestiami (poza Assassin''s Creed, co zna chyba każdy). Może być to np. jakaś platformówka podobna do Rogue Soul Online z tego linku:
http://www.kongregate.com/games/SoulGame/rogue-soul
a może być też oczywiście gra 3D podobna do Assassin's Creed albo jakiś RPG. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. ;) Ważny jest ten główny wyznacznik - zręczność, sterowanie postacią szybką i zabójczą jak arktyczny wiatr. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:09, Janek_Izdebski napisał:

"Dishonored"

Aa, bym zapomniał: coś osadzonego w starszych realiach. Np. średniowiecznych albo starożytnych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:20, Kardithron napisał:

> "Dishonored"
Aa, bym zapomniał: coś osadzonego w starszych realiach. Np. średniowiecznych albo starożytnych.
:)


Serię Thief pewnie znasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Tenchu.
Seria Thief.
Gry w których można być opcjonalnie cichym zabójcą:
Elder Scrolls: Skyrim.
Dark Messiah of Might and Magic.
World of Warcraft (Łotrzyk).
Sprawdzić można także Prince of Persia, ale ile tam cichego zabijania to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:25, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Seria Tenchu.
Seria Thief.

Dzięki za tytuły. Przyjrzę się bliżej tym dwóm seriom. Wcześniej ich nie znałem.


Poszukuję jeszcze czegoś... Jestem skłonny nazwać to "boskim symulatorem". Widzę to tak: mamy do dyspozycji szereg różnych opcji, takich jak deszcz meteorytów, lawina, trąba powietrzna, epidemia, tsunami i erupcja wulkaniczna i z ich użyciem niszczymy świat wedle własnego scenariusza. Coś na tej zasadzie.
Mówiąc o symulatorze mam na myśli nieograniczone możliwości oraz brak pojęć "zwycięstwo" i "przegrana".

Czy zna ktoś taką grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 18:46, Gumisiek2 napisał:

Nie grałem w tę grę i nawet niewiele o niej wiem, ale sprawdź, czy From Dust nie jest
tym, czego szukasz.

Sęk w tym, że nie szukam konkretnego tytułu. Po prostu zastanawiam się, czy istnieje jakaś gra pasująca do podanego przeze mnie opisu. :)
From Dust kojarzę, ale on ma więcej wspólnego z tworzeniem niż niszczeniem.

@Tyler_D

Dnia 09.11.2012 o 18:46, Gumisiek2 napisał:

Populous: The Beginning, Black and White, Black & White II?

Grałem w te tytuły i są to bardzo fajne gry (szczególnie ta pierwsza), ale jednak możliwości są ograniczone. Do regeneracji użytych mocy potrzebna jest mana, ponadto trzeba prowadzić wojnę z wrogim plemieniem. Mi chodzi o symulator. Dostajesz teren, na którym beztrosko żyją sobie ludzie, dostajesz narzędzia zagłady... i po prostu niszczysz. Wedle uznania.
Zdaję sobie sprawę, że to spore wymagania... Jeżeli coś takiego faktycznie nie istnieje, to wolę się upewnić. Wtedy najwyżej znowu stworzę sobie odpowiednią planszę w Warcraft III (edytor świata na wiele pozwala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poszukuję gry podobnej do World of Tanks tylko na singlu z botami wystarczy żeby było łatwe sterowanie, kilka map, duży wybór czołgów lub artylerii o ile jest taka gra. Zna ktoś może jakąś grę podobną do Assassins Creed? aby nie dalsze części, Seria Thief, Dishonored, Splinter Cell, Seria Elder Scrolls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować