Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Właśnie mam JC2 i trzeba przyznać, że rzeczywiście niezła gierka, tylko przeszedłem już ją, a cały teren znam od podszewki. Jeśli chodzi o Driver to dno, bo grałem w demo to wiem ;) Może Ojciec Chrzestny lub The Saboteur? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Chrzestny jest dobrą grą, grałem niegdyś i mi się podobało. I tu raczej mowa o pierwszej części, druga podobno to już nie to. The Saboteur trudno mi mówić, jedynie znajomi grali i chwalili, wszak trudno o sandboksa w czasach II wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 14:44, necron1501 napisał:

Szukam gry podobnej do Neverwinter Nights 2. Wiem że od razu rzucicie Baldur''s albo
Icewind Dale, ale jestem wzrokowcem i raczej trzymałbym się co najmniej jakości grafiki
porównywalnej do NN2.


Albo poczekaj jeszcze kilka miesięcy - Divinity Original Sin, Pillars of Eternity i Wasteland 2 są naprawdę dobre (albo będą, jeśli ktoś nie chce optymistycznie zakładać, że tak będzie na pewno). Świetne stylizacje interfejsu i postaci, teren projektowany tak, by każdy element wyglądał unikalnie i świetne fabułu- może warto poczekac? :P

Edit. Przepraszam, za dwa posty, ale to osobny wątek, a swoje pytanie o Lost Planet potrzymuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego RPG z ciekawym światem, w miarę z dobrą grafiką i wciągającą fabułą. Oraz poszukuję ciekawej samochodówki. Może być na torze czy otwarty świat. Proszę nie podawać need for speed, bo ograłem wszystkie i od shift to klapa. W grida 2 też grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPGów jest masa i jeszcze trochę - z nowszych (czyt. od 2006) polecam Risena i Jade Empire. Co do samochodówki: Total Immersion Racing. Gra zapomniana, a szkoda - niegdyś w nią grałem, spodobała mi się. Niektórzy ją porównują do Gran Turismo. Z popularniejszych niewątpliwie Trackmania, sprawdź również Juiced.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 20:20, Sericulum napisał:

Szukam dobrego RPG z ciekawym światem, w miarę z dobrą grafiką i wciągającą fabułą.

Od siebie dodam Dragon Age (część pierwszą).
Wymieniłbym też Skyrima ale z tego co widzę już go znasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś może nazwę gry(rok wydania ok 2000) w której wydobywało się bodajże 2 rodzaje surowców, i tworzyło DUŻE roboty(oprócz tego inne "machiny" wojenne). Gdy zniszczyło się robota przeciwnika można było podnieś jego części i zamotnować do swojego(za pomocą "drona"). Walki odbywały się na ziemi, powietrzu jak i pod ziemią(był panel do przełączania, na poszczególne lokacje). Dodam, że nie był to STARCRAFT. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 14:46, Avantura napisał:

Pamięta ktoś może nazwę gry(rok wydania ok 2000) w której wydobywało się bodajże 2 rodzaje
surowców, i tworzyło DUŻE roboty(oprócz tego inne "machiny" wojenne). Gdy zniszczyło
się robota przeciwnika można było podnieś jego części i zamotnować do swojego(za pomocą
"drona"). Walki odbywały się na ziemi, powietrzu jak i pod ziemią(był panel do przełączania,
na poszczególne lokacje). Dodam, że nie był to STARCRAFT. Jakieś pomysły ?

Earth 2150 mi się kojarzy. Oprócz konstrukcji modułowej machin zagłady (latających jeżdżących i pływających) można tam było kopać tunele i eksplorować podziemne miejscówki. No i przekształcać teren na powierzchni wedle woli: od kopania rowów po mosty itp. Dodam, ze jedna z trzech stron konfliktu używała mechów - pozostałe czołgów i poduszkowców.
EDIT: Rok prod. 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gier
1.Szukam gier albo Visual novels z ciekawą fabułą, opowiadającą o życiu, albo miłości.
Najlepiej wzruszającą.
Grałem:
-Katawa Shoujo
-To the Moon

2.Gra RPG

Aby miała:
-otwarty świat
-dużo wyborów fabularnych
-dużo możliwości dostosowania głównego bohatera pod własne upodobania (czyli jak najmniej sztucznych ograniczeń)
-gdzie nasza postać ma drużynę (co najmniej 2 osoby oprócz niego)
Najlepiej by się działa w niezwykłym świecie fantasy, która ma klimat, a nie jest po prostu zrzyna
z średniowiecza (jak w Gothic). Gdzie są inne rasy niż ludzie (jakieś elfy, krasnoludy itp.).
Mile widziane gry w klimatach space opera. Mogą być nawet japońskie, pod warunkiem, że są do
nich spolszczenia.

Generalnie mają to być gry
-z ciekawą fabułą
-które nie będzie zbyt trudna (czyli nie będzie jak Baldur''s gate, Icewind Dale, The Old Republic, Jedi Outcast)
-nie będą wymagać przesadnej zręczności (gdy grałem w Lego Batman i Lego Indiana Jones
nie miałem żadnej radości. Każde skakanie i głupia AI niszczyły jakąkolwiek radość z grania).
-Ważne by gra nie była przesadnie długa (więcej niż 40h) i zbyt trudna.
-Najlepiej gry mające polską wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 21:43, Eternal101 napisał:

> 2.Gra RPG
Może Morrowind, Final Fantasy albo Wiedźminy?


Morrowind- grałem, nie wciągnęło mnie za bardzo w fabułę. Po prostu mnie to nie porwało. Może dlatego, ze nie lubię czekać sporo czasu ąz fabuła się zacznie. Może to przez widok z pierwszej osoby i brak towarzyszy. Poza tym to gra z czasów, w których gry były trudne.
Final Fantasy- te gry są dla mnie za długie (zanim przejdę 1/3 gry to już zapomnę co było na początku), poza tym tam nie tworzy się swojej postaci, tylko gra już gotową.
Wiedźmin- Nie lubię dark fantasy i tam też nie tworzy się postaci tylko gra gotową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 21:50, MistrzSeller napisał:

Morrowind- grałem, nie wciągnęło mnie za bardzo w fabułę. Po prostu mnie to nie porwało.
Może dlatego, ze nie lubię czekać sporo czasu ąz fabuła się zacznie. Może to przez widok
z pierwszej osoby i brak towarzyszy. Poza tym to gra z czasów, w których gry były trudne.
Final Fantasy- te gry są dla mnie za długie (zanim przejdę 1/3 gry to już zapomnę co
było na początku), poza tym tam nie tworzy się swojej postaci, tylko gra już gotową.

Wiedźmin- Nie lubię dark fantasy i tam też nie tworzy się postaci tylko gra gotową.

Powiem Ci że wykluczyłeś najciekawsze opcje na samym początku już, nie wiem może Dragon Age (ale tam sa elfy, dwarfy itp :<) albo może lionheart albo hmm Septerra Core.
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2014 o 22:15, Eternal101 napisał:

Powiem Ci że wykluczyłeś najciekawsze opcje na samym początku już, nie wiem może Dragon
Age (ale tam sa elfy, dwarfy itp :<) albo może lionheart albo hmm Septerra Core.
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=220


W Dragon Age gram i jakoś średnio mi sie podoba. Mechanika, system rozwoju postaci, system sterowania, niektóre postaci są fajne. Tak samo jak poziom trudności. Ale fabuła trochę zaczyna przynudzać. Jestem gdzieś w połowie i zaczyna mnie nudzić, że wszystko sprowadza się do nawalania wrogów, a same questy nie mają jakieś ciekawej fabuły i nie są zbyt różnorodne (Jak w KotOR czy Mass Effect).

Ze starymi grami mam problem iż zazwyczaj są one długie i fabuła przez to jest za bardzo rozciągnięta (przez co jak jestem w połowie to nie pamiętam początku). No i zazwyczaj fabuła długo się zaczyna. Poza tym stare gry mają dla mnie zbyt trudny poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 21:25, MistrzSeller napisał:

-otwarty świat
-dużo wyborów fabularnych
-dużo możliwości dostosowania głównego bohatera pod własne upodobania (czyli jak najmniej sztucznych ograniczeń)
-gdzie nasza postać ma drużynę (co najmniej 2 osoby oprócz niego)
Najlepiej by się działa w niezwykłym świecie fantasy, która ma klimat, a nie jest po prostu zrzyna z średniowiecza (jak w Gothic). Gdzie są inne rasy niż ludzie (jakieś elfy, krasnoludy itp.).

Możesz spróbować Skyrim. Jeśli weźmiesz się za sam wątek główny ignorując questy poboczne (które łącznie wymagają wielokrotnie więcej czasu i w wielu wypadkach są bardzo rozbudowane) oraz powstrzymując się od losowej eksploracji świata (olbrzymia i niemal całkowicie otwarta kraina z miastami, wioskami, ruinami, górami, lasami i czym tam jeszcze) to myślę że będziesz w stanie przejść go w kilkadziesiąt godzin (jakby co to grę można kontynuować też po zakończeniu głównego wątku więc jak po finale wciąż będziesz pamiętał o czymś co Cię zaciekawiło to możesz sobie to wziąć na deser). Minusem jest drużyna bo poza wyjątkowymi sytuacjami możesz mieć tylko jednego towarzysza/kę i nie masz bezpośredniej kontroli nad jego/jej akcjami.

Dnia 22.04.2014 o 21:25, MistrzSeller napisał:

Mile widziane gry w klimatach space opera.

Może Mass Effect? Tyle że z otwartością świata będą problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 22:56, Karharot napisał:

Możesz spróbować Skyrim. Jeśli weźmiesz się za sam wątek główny ignorując questy poboczne
(które łącznie wymagają wielokrotnie więcej czasu i w wielu wypadkach są bardzo rozbudowane)
oraz powstrzymując się od losowej eksploracji świata (olbrzymia i niemal całkowicie otwarta
kraina z miastami, wioskami, ruinami, górami, lasami i czym tam jeszcze) to myślę że
będziesz w stanie przejść go w kilkadziesiąt godzin.

Jakoś po morrowindzie zniechęciłem się do serii. Poza tym słyszałem, że to strasznie wciąga, a wolę nie zawalić studiów albo przesiedzieć całych wakacji na graniu. Wolę coś krótszego.

Dnia 22.04.2014 o 22:56, Karharot napisał:

Może Mass Effect? Tyle że z otwartością świata będą problemy...

Mass Effect grałem. Bardzo mi się podobał, choć brakowało mi w nim takich elementów jak rozwój postaci czy otwarty świat. Chociaż ten mniej RPGowy styl Mass Effect 2 też bardzo mi się spodobał (przez skupienie na fabule).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 21:25, MistrzSeller napisał:

Szukam gier
1.Szukam gier albo Visual novels z ciekawą fabułą, opowiadającą o życiu, albo miłości.


Embric of Wulfhammer Castle opowiada poniekąd o miłości. W teorii. Tak trochę. Zasadniczo to zrobiona w RPGMakerze gra w eksplorację z delikatnymi wątkami (jeśli dobrze pamiętam to słowo) ecchi. Raczej więc 18+, ale ze smakiem. Plus, jest darmowa.

Dnia 22.04.2014 o 21:25, MistrzSeller napisał:

2.Gra RPG


Jako, że - widzę - dość ostro okrajasz pulę tytułów to ciężko mi wiele gierek wynaleźć. Mount&Blade od biedy by tu pasował, ale coby mieć fabułę/ inne rasy to należałoby zassać sympatyczne mody. Kingdoms of Amalaur (za literówki przepraszam) też mógłbyś przejrzeć.
Do dzisiaj za jednego z najlepszych RPGów jakie się kiedykolwiek ukazały uważam Alpha Protocol, ale jeśli chodzi o uniwersum to to całkowicie inna bajka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2014 o 15:13, Tajemnic napisał:

> 2.Gra RPG

Jako, że - widzę - dość ostro okrajasz pulę tytułów to ciężko mi wiele gierek wynaleźć.


No cóż. Wszystko przez to, że graczem jestem słabym. Ale chętnie bym pograł w jakieś RPG. Na żywo nie mam szans (w Warszawie nic takiego nie ma), więc szukam czegoś wirtualnego. Dragon Age był blisko, ale strasznie zaczął przynudzać w pewnym momencie, no i ta mroczna stylistyka strasznie nie pasuje.
Dzięki za tamten tytuł do punktu 1 i za chęć pomocy z RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować