Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2014 o 21:25, MistrzSeller napisał:

2.Gra RPG

Może Jade Empire? To RPG w wersji "lite", bardzo przyjemnie się gra. Aczkolwiek "klasycznych" ras typu elfy nie znajdziesz, wszak to orientalne klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 15:27, Firefly94 napisał:

> 2.Gra RPG
Może Jade Empire? To RPG w wersji "lite", bardzo przyjemnie się gra. Aczkolwiek "klasycznych"
ras typu elfy nie znajdziesz, wszak to orientalne klimaty.

Grałem niezbyt mi się spodobało, a fabuła była tak przewidywalna, że ten wielki zwrot akcji przewidziałem na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktory wielki zwrot akcji dokladnie, ze

Spoiler

On jest ostatnim bossem

, a moze,ze
Spoiler

On jest jej ojcem

a moze
Spoiler

pochodzenie glownego bohatera

? ;)

W starsze produkcje sprobuj grac z kodami, mniej czasu spedzisz na walkach, wiec gra szybciej sie skonczy;)
lista losowa
deus ex Human Revolution
alpha protocol
gra o tron rpg
seria Drakensang
torment
vampire: The Masquerade - Bloodlines
vampire the masquerade - redemption
NWN2+ maska (glownie maska zdrajcy)
albion
septerra core
betrayl at kondor
arcanum fallouty
emulatory z roznymi jrpgi


Lista pewnie zawiera tytuly sprzeczne z lista, ale sama lista w poscie 2355 jest ogolnikowa. ;) Ale chyba o tym wiesz, jak grales w ME.
Jak chcesz RPG z fabuła na "bardzo dobrym poziomie" a reszta to dobrze wykonane elementy to ciezko takie cos wyszukać (zalezy od "kryteriow") , prawie zawsze jak jeden element jest dobrze zrobiony, to inny element jest niedorobiony.(przereklamowane "wybory fabularne", bo zwykle jest 1-3 punktow krytycznych, a reszta to zwykle zyje-niezyje.)
Moim zdaniem w grach RPG zachodnich studiow jest gorzej z fabula, w jRPG jest troche lepiej, ale to tez nie jest reguła, a poznanie zasad walki tu i tam tez sa istotne i tworcy wychodza z załozenia, ze w RPG gra sie takze dla walk, nie tylko dla fabuly :P
Mozesz tez sprawdzic przygodowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2014 o 18:55, Sarinew napisał:

Mozesz tez sprawdzic przygodowki ;)

Ale w przygodówkach nie ma możliwości tworzenia własnej postaci i rozwijania jej na swoją modłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 14:56, Kryhuu napisał:

(...) bądź czegoś podobnego do Gothiców/Skyrima. Jakieś propozycje?

Two Worlds albo Risen. Ewentualnie jeszcze Divinity II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 15:00, Elminster napisał:

Two Worlds albo Risen. Ewentualnie jeszcze Divinity II.

Od Two Worlds strasznie się odbiłem, nie wiem nawet dlaczego, ale zawiodłem się i nie mam ochoty wracać. W Risena pograłem chwilę u kumpla jakiś czas temu, fajnie się zapowiada ale niestety wymagania sprzętowe chyba przerastają mojego laptopa. O Divinity pierwsze słyszę, sprawdzę, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś gra jak Mass Effect? czyli taka gdzie może nie ma aż tak wiele z RPG, ale tworzymy własną postać, mamy towarzyszy i swoimi wyborami wywieramy wpływ na fabułę. Jest cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 17:17, MistrzSeller napisał:

A jest jakaś gra jak Mass Effect? czyli taka gdzie może nie ma aż tak wiele z RPG, ale tworzymy własną postać, mamy towarzyszy i swoimi wyborami wywieramy wpływ na fabułę. Jest cos takiego?

Może Fallout: New Vegas? Jeśli wgrasz odpowiednie mody to możesz tam mieć nawet kilku towarzyszy na raz.
Tyle że to nie jest ani świat fantasy ani space opera a długość gry też jest inna od Twoch wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 17:17, MistrzSeller napisał:

A jest jakaś gra jak Mass Effect? czyli taka gdzie może nie ma aż tak wiele z RPG, ale
tworzymy własną postać, mamy towarzyszy i swoimi wyborami wywieramy wpływ na fabułę.
Jest cos takiego?


Jade Empire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 00:52, MistrzSeller napisał:

<ciach>


No to może sięgnijmy nieco wstecz. Coś z Might and Magic może? Dla współczesnego gracza najlepszym punktem wejścia do serii byłaby chyba "siódemka". Chyba się gdzieś na GoGu przewija.
Jest tam też pakiet części I-VI, ale te pierwsze to już raczej dopiero jak/ jeśli się w serii rozkochasz.
A, niektóre M&M doczekały się bardzo ciekawych polonizacji. Jeśli nie masz nic przeciwko takiej lekkiej, pogodnej przaśności to polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś ciekawy JRPG:
-z dobrą, ciekawą fabułą
-najlepiej gdzie możemy na początku wybrać płeć i wygląd naszego bohatera
-gdzie rozgrywka trwa nie dłużej niż 80 godzin.
-który nie jest mega przesadnie skomplikowany

Wcześniej grałem w Final Fantasy 7, ale tam fabuła jest trochę za długa (nie ma czasu na tak długie gry, a nie chce ich sobie rozkładać na raty, bo wtedy nie pamiętam fabuły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś prosty pod względem trudności RPG?
Bo nie jestem zbyt zaawansowany w tego typu grach, a jak poprzednio prosiłem to leciały albo takie które próbowałem, ale te które przeszedłem.
Co chce:
-Musi być tworzenie postaci jak w prawdziwym RPG
-Musi być ciekawa nieliniowa fabuła
-Muszą być towarzysze
-Jakiś świat fantasy/ space opera (dark fantasy i postapo odpadają)
-Musi być krótka, bo nie mam czasu na długie granie. Poza tym nie lubię długich gier, bo jak dojdę do środka to już nie pamiętam co było na początku.

Grałem w:
-Baldur''s Gate II- postaci fajne, fabuła średnia (po tak zachwalanej grze spodziewałbym się czegoś więcej), zdecydowanie za trudna i za długa
-Knights of the Old Republic I i II- tą serie uwielbiam. Dobry poziom trudności, dużo wyborów, fajni towarzysze ciekawa fabuła (zwłaszcza w II) i długość też dobra
-Mass Effect- ciekawa fabuła, fajni towarzysze, długość dobra, poziom trudności dobry, tylko w tym wszystkim mało jest rozwijania postaci i paru innych elementów RPG
-Dragon Age- Fabuła oklepana, niektóre momenty widząc po raz pierwszy miałem wrażenie, że widzę po raz milionowy. Towarzysze dość średni, poza tym to dark fantasy i zdecydowanie ta stylistyka mi się nie podoba. Fajne sterowanie postaciam, rozwój postaci i i zarządzanie ekwipunkiem.
-Jade Empire- niby wszystko dobrze, ale fabuła oklepana, towarzysze jacyś tacy bez życia i fabuła liniowa.

W jakie RPG mógłbym teraz pograć, by nie było nie za trudne i za długie? Mogą być JRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo większość RPG jest długa, tym bardziej, jeśli wymagasz nieliniowości. Obstawiam, że mało która gra sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. :P Icewind Dale - RPG mocno ocierający się o hack''n''slash, stworzony przez ludzi, którzy maczali paluchy przy Baldur''s Gate i Neverwinter Nights. Warto (ba, koniecznie!) sprawdzić Gothiki. Nie znajdziesz tam klasycznego tworzenia postaci i za wielu towarzyszy, ale niewątpliwie ciekawa fabuła i, jak na standardy RPG, długość (krótkość?) gry - +\- 20 godzin - przemawiają za tym tytułem. Kompletnie nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 18:06, Firefly94 napisał:

Zasadniczo większość RPG jest długa, tym bardziej, jeśli wymagasz nieliniowości. Obstawiam,
że mało która gra sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. :P Icewind Dale - RPG mocno ocierający
się o hack''n''slash, stworzony przez ludzi, którzy maczali paluchy przy Baldur''s Gate
i Neverwinter Nights.

O Icewind Dale słyszałem z miliard razy, ale to ta sama mechanika co Baldury. Skoro Baldury były za trudne to Icewind pewnie też.

>Warto (ba, koniecznie!) sprawdzić Gothiki. Nie znajdziesz tam klasycznego

Dnia 01.05.2014 o 18:06, Firefly94 napisał:

tworzenia postaci i za wielu towarzyszy, ale niewątpliwie ciekawa fabuła i, jak na standardy
RPG, długość (krótkość?) gry - +\- 20 godzin - przemawiają za tym tytułem. Kompletnie
nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Jak nie ma tworzenia postaci to dla mnie nie jest RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz sam przejrzec listy wydanych rpg''ow
http://www.gry-online.pl/encyklopedia-gier.asp?PLA=1&KAT=6&SOR=2
http://www.gry-online.pl/encyklopedia-gier.asp?PLA=1&KAT=8&SOR=2

Nie dosc, ze gatunek rpg przez dlugi czas byl/jest obecnie(?) w "zapasci/niszy", a dodatkowo liczebnosc/popularnosc zyskaly odmiany, gdzie liczy sie "akcja, a fabula jest prosta/standardowa" to moze sie okazac, ze ograles juz wszelkie polecane/uznane rpg z uwzglednieniem Twoich kryteriow.
Chociaz listy z wynika, ze grales tylko w gry na silnku IE i gry "Bioware"?? Grales w cos jeszcze innej firmy??
Sprawdziales w ogole Gothica na zywo/filmiku? Bo "glowna postac" masz okreslona z gory, ale mozesz wybrac jedna z kilku sciezek rozwoju (w skrocie mag lub woj z roznymi wariacjami )
Sprawdzales gry z mojego poprzedniego posta nr [2366] ? Drakensang nie odpowiedni ?

Jrpg jak masz tylko pc to gier jest malo wg. mnie (np. grandia 2, sudeki, septerra core, 2 ostatnie sa zachodniej produkcji, ale sa mocno jrpgowe). Chyba, ze masz konsole, to wtedy mozliwosci rosna.
Moze jak "skonczysz" DA1 to sprawdz DA2(czesto sa promocje za 10-15 zł), bo "gre" od strony walk zmienili i nie jest jak DA czy inne starsze druzynowe rpg, a bardziej akcja-jak-ME. Ale DA2 tez ma swoje nawet "duze" minusy. DA2 nadaje sie do "pogrania", ale zeby sie rozplynać w tej grze to troche ciezko.

Riseny. seria Divinity??, Fable 1, sprawdz age of decadence demo ?
Moze cos z ostatnio wydanych Child of Light, Shadowrun, Might & Magic X: Legacy, Mars: War Logs,Venetica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 22:11, Sarinew napisał:

Tylko, że w takim miejscu nie znajdę infomacji o tym czy gra jest bardzo trudna, ani ile zajmuje czasu.

Dnia 01.05.2014 o 22:11, Sarinew napisał:

Chociaz listy z wynika, ze grales tylko w gry na silnku IE i gry "Bioware"?? Grales
w cos jeszcze innej firmy??

The Old republic, ale była dla mnie zbyt skomplikowana.

Dnia 01.05.2014 o 22:11, Sarinew napisał:

Sprawdziales w ogole Gothica na zywo/filmiku? Bo "glowna postac" masz okreslona z gory,
ale mozesz wybrac jedna z kilku sciezek rozwoju (w skrocie mag lub woj z roznymi wariacjami)

Dla mnie tworzenie postaci jest jedną z fundalmentlnych rzeczy w RPG, zresztą tam chyba chodzimy sami. A towarysze, poznawanie ich historii, to dla mnie druga rzecz, którą uwielbiam w RPG.

Dnia 01.05.2014 o 22:11, Sarinew napisał:

Moze jak "skonczysz" DA1 to sprawdz DA2(czesto sa promocje za 10-15 zł), bo "gre" od
strony walk zmienili i nie jest jak DA czy inne starsze druzynowe rpg, a bardziej akcja-jak-ME.
Ale DA2 tez ma swoje nawet "duze" minusy. DA2 nadaje sie do "pogrania", ale zeby sie
rozplynać w tej grze to troche ciezko.

Tylko, że granie w Dragon Age jakoś zniechęciło mnie do tej gry i raczej nie sięgnę po kontynuacje.

Dnia 01.05.2014 o 22:11, Sarinew napisał:

Riseny. seria Divinity??, Fable 1, sprawdz age of decadence demo ?

W Fable nie ma tworzenia postaci i towarzyszy, dla mnie to fundamentalne rzeczy w RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zna ktoś gry, które są nieliniowe, gdzie tworzymy własną postać i kierujemy nią kształtując historie wg naszej woli. Coś takiego jak w Mass Effectach. Jest taka gra?

Szczerze mówiąc to dla mnie dziwne, że nie ma żadnego prawdziwego RPG w wersji lite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno, dawno temu szukałem gier w stylu tworzenia własnej postaci (pomijając wygląd) gdzie działania gracza wpływają na dalszą rozgrywkę. I powiem, że takich gier nie ma za wiele...

Jedyne gry z tego typu co grałem to:
Fallout 1 i 2 - to chyba jedyna gra, która spełnia wszystkie twoje wymagania oprócz świata (postapokaliptyczny zamiast fantasy). Wybór podstawowych parametrów ma rzeczywisty wpływ na naszą postać. Brak szczęście oznacza, że celując z 1m w przeciwnika prędzej trafisz w siebie niż w niego. Z braku siły będziesz miał problemy z posługiwaniem się nożem, brak wytrzymałości to bardzo szybka śmierć i bolesna śmierć, a mając braki w inteligencji... noooo, ten to, waaaa, ga ga ga. Możemy stworzyć złodzieja/zabójcę, który ukryje się poza widokiem wroga, zajdzie go od tyłu i wyeliminuje jednym skutecznym ciosem. Możemy stworzyć goryla, który pod gradem kul dobiegnie do przeciwnika i rozwali mu głowę wielkim młotem lub snajpera, który z maksymalnego zasięgu wyeliminuje grupę przeciwników zanim ci się zbliżą. Wydarzenia także kształtują się w zależności od naszych wyborów. Zabijesz dziecko to niektórzy nie będą chcieli rozmawiać z dzieciobójcą. Wybijesz do zera kilka miast to każdy stróż prawa będzie cię ścigał. Samą grę nie nazwałbym zbyt skomplikowaną bo ukończyłem ją już dawno i to bez podstawowej znajomości angielskiego. Wystarczy tylko zrozumieć początkowe zasady działania, a reszta leci już lekko. Do tego obecnie grę można znaleźć w polskiej wersji. No i długość gry zależy od widzimisię gracza. Wiedząc co i jak udało mi się ukończyć F2 w dobre 6 godzin.

Deus Ex - jako RPG to bym przyrównał do Mass Effect. Co do samej gry to wyraźnie rzucają się w oczy zmiany w zależności od naszych wyborów. Pomaganie ludziom czasami odblokowuje nowe możliwości w danej lokacji lub zmienia wydarzenia -> Jeśli komuś pomożesz to możesz liczyć na ułatwienie z jednej strony lub utrudnienie z drugiej. Wszystko zależy od dokonywanych wyborów. Świat jest otwarty na tyle ile się da w danym gatunku gry, ale do każdego miejsca można się dostać na co najmniej 2-3 sposoby. Nie ma tu jednak nic z fantasy i nie prowadzimy drużyny.

Alpha Protocol - nie ma tu fantasy, ani prowadzenia drużyny, a zmiany fabularne bazują na zadaniach RATUJ AMERYKĘ/RATUJ SOJUSZNIKA i postaci, która ostatecznie nam towarzyszy w ostatniej misji. Jest za to znikomy rozwój postaci, który ostatecznie rujnuje rozgrywkę... Taaaa... Rozwalanie bossów z pistoletu w 10s to nic nowego...

Tytułów, które już opisałeś wcześniej po prostu nie wymieniłem. Ogólnie to spełnienie wszystkich twoich warunków na raz to marzenia ściętej głowy. W sumie to nie ma się czego dziwić bo zrobienie porządnej, zmiennowątkowej i złożonej gry to naprawdę ogrom roboty. Zwłaszcza teraz gdy dla wszystkich liczy się bardziej grafika niż grywalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować