Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Szukam czegoś podobnego do Shellrazer tudzież Roaming Fortress, pod względem grafiki wolałbym to pierwsze :) (takie bardziej komiksowe). Nie polecajcie Swords & Soldiers - raz, że ograne (razem z dodatkiem), dwa - za mało podobne (choć i tak fajne :)). Platforma - PC rzecz jasna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry strategicznej z dobrą kampanią. Kiedyś grałem w pierwszego warhammera i było OK, więc zakupię dodatki do niego. Co jeszcze polecacie? SC2 z dodatkiem mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orginal War. Dwie kampanie po pietnaście misji. Fabuła opowiada o tym, że Ameryka cofa się w przeszłość w celu zebrania dziwnego minerału - Syberytu. Ale Araby nie dają za wygraną, bo obawiają się spadek cen ropy. Wpakowują się w przeszłość zniszczyć złoża Syberytu. Rosja także cofa się w czasie z rolą obrońcy. Kampania trudna (a ostatnia o obu kampanii misja to hardcore). Polecam Ci ją, wspominam ją nadal. :)

PS: Szukam podobne gry do Kingdoms of Amalur: Reckoning. I do Władca Pierścieni: Wojna na Północy na kooperację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 18:37, Jacentix napisał:

PS: Szukam podobne gry do Kingdoms of Amalur: Reckoning. I do Władca Pierścieni: Wojna
na Północy na kooperację.

Był taki slasher/tps z elfką i człowiekiem, wyżynali oni zastępy orków i goblinów, a do tego spożywali płynne srebro ;p
Jak sobie przypomne tytuł to podam ;p Ale może sam znajdziesz do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niewątpliwie inną grę-legendę od Blizza - WarCraft, aczkolwiek myślę, że masz ją ograną. Poza wspomnianym wyżej Original War, polecam od siebie Battle Realms i Age of Mythology (ewentualnie Age of Empires, ale tam fabuła jest podyktowana historią i zasadniczo jest tylko dodatkiem).
-----
Jacentix - polecam Enclave i Knights of the Temple. Severance: Blade of Darkness jest podobno bardzo dobre, ale niestety nie miałem okazji zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:29, Jave napisał:

Szukam gry strategicznej z dobrą kampanią. Kiedyś grałem w pierwszego warhammera i było OK, więc zakupię dodatki do niego. Co jeszcze polecacie? SC2 z dodatkiem mam.

Od siebie dodam jeszcze Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium i Command & Conquer 3: Gniew Kane''a a jeśli nie masz problemu z przestarzałą oprawą graficzną to także Warlords: Battlecry III.
Oprócz tego możesz się jeszcze przyjrzeć Homeworld i Homeworld: Cataclysm z tym że te gry oprócz starej grafiki grafiki różnią się też tym że toczą się w przestrzeni kosmicznej w 3 wymiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 16:00, Tyler_D napisał:

Pierwsza część Commandos. ;-)

aj nie wiem czy o taką strategię mu chodzi :P
ale pod tym podpisałbym się obiema rękami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę oryginalny - Metal Fatigue :D. Fajna gra w ogóle, a i story ciekawe (losy trzech braci), choć przedstawiane głównie w formie tekstowych briefingów i debriefingów. Poza tym oczywiście pierwszy Starcraft z dodatkiem, pierwszy SupCom z dodatkiem (fajny jest patent z rozszerzającym się polem bitwy w miarę wypełniania kolejnych celów misji), obie gry z serii Star Trek Armada (pierwsza to takie "oszukane" 3D - bliżej jej do Warcrafta niż Homeworlda, druga to już uczciwe 3D), C&C Generals, Dark Reign 2, jak może być coś bardziej nietypowego, to oba Dungeon Keepery, Ghost Master, Evil Genius (trochę mniej, to taki "ubogi krewny" serii DK), Ground Control z dodatkiem, S.W.I.N.E. (dostępna za darmo), Theme Hospital, Startopia, Starmageddon (jeśli Ci Homeworldy przypadną do gustu :)), Sacrifice. Polecam też Total Annihilation z dodatkami - tam to misji jest tyle, że długo będziesz miał co robić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle szukam jakiejś uczciwej gry w rodzaju startopi, Evil Genius etc.

Kiedyś się zagrywałem w SupComa, ale teraz nie mogę zrozumieć, jak można było zrobić tak niewygodne sterowanie. Nie pamiętam już, co mnie tak zniechęciło, ale na pewno dotyczyło przesuwania kamery i chyba odnosiło się do prawego przycisku myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 22:45, Jave napisał:

Ciągle szukam jakiejś uczciwej gry w rodzaju startopi, Evil Genius etc.


Hm, możesz sprawdzić Space Colony - Startopia to nie jest, ale zawsze "lepszy rydz niż nic" (nawet jest wersja HD)... A z DK bardzo mi się kojarzy Overlord - nie wiem czemu, w sumie to przecież TPP, a nie strategia, to chyba przez fakt, że się jest złym i jest w grze sporo humoru w stylu DK (no i fajnie jest odwiedzać wieżę, kupować jej ulepszenia, zaglądać do skarbca i od czasu do czasu "sprzedać buta" Jesterowi :D). Aha, niby jest Dungeons, ale mi do gustu jakoś nie przypadł, chyba przez tą pokrętną mechanikę (wpuść bohaterów do lochu, pozwól im się okraść i dopiero wtedy spuść im manto... nie przemawia do mnie ta "logika").

Dnia 27.05.2014 o 22:45, Jave napisał:


Kiedyś się zagrywałem w SupComa, ale teraz nie mogę zrozumieć, jak można było zrobić
tak niewygodne sterowanie. Nie pamiętam już, co mnie tak zniechęciło, ale na pewno dotyczyło
przesuwania kamery i chyba odnosiło się do prawego przycisku myszki.


A może to przez interface zasłaniający 1/3 ekranu :D. W Forged Alliance w sumie to poprawili, choć mi akurat tam przeszkadzał brak "transmission log" w misjach w kampanii (nie mam zbyt podzielnej uwagi, by się jednocześnie skupiać na zadymie i tym, co mi tam jakiś pomocnik bełkocze, zwłaszcza, że podczas "transmisji" gra się nie pauzuje). Z kolei SupCom 2 to już zupełnie inna bajka (zarzucono rozgrywkę w stylu TA na rzecz typowego C&C), do tego opowieści o lepszej optymalizacji można między bajki włożyć - mi tam SupCom 2 chodził gorzej przy małej ilości jednostek na ekranie niż SupCom przy dużej (choć FA to już festiwal czkawki, "dzięki" przedawkowaniu shaderów u Seraphimów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie gry, w których trzeba coś odmrażać? Interesuje mnie coś w rodzaju Cryostasis. Niekoniecznie horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 07:59, Firefly94 napisał:

Jedyne, co mi do głowy przychodzi to Cold Fear. Pytanie też, co rozumiesz przez "odmrażanie".
:P

Topienie lodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 10:07, Jave napisał:

> Jedyne, co mi do głowy przychodzi to Cold Fear. Pytanie też, co rozumiesz przez
"odmrażanie".
> :P
Topienie lodu.

Epoka Lodowcowa? :D

W Darksiders było natomiast kruszenie lodowych kryształów, zawsze też jest Bioshock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograne w każdy możliwy sposób.

Jak nie z lodem, to może coś innego. Niech to będzie gra, w której naprawia się swoje otoczenie/budynek, abstrahując już od lodu. W NWN2 była np. Warownia na Rozstajach. Ciągle szukam moda, który by jakoś rozbudował jej wątek. W Divinity 2 była twierdza, ale jej rozbudowa została sprowadzona do kilku kliknięć na krzyż. Coś podobnego ponoć będzie w nowym Dragon Age. Rozumiesz, o co mi chodzi? Niekoniecznie odbudowa/rozbudowa/ulepszenie musi być dodatkiem do gry rpg (jak w NWN2). W Asasynach też fajnie to zrobiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowa jest w dodatku do Skyrima o nazwie Hearthfire gdzie kupujesz ziemię a potem budujesz na niej swoją posiadłość. Podobnie było w Morrowindzie gdzie po osiągnięciu wystarczająco wysokiej pozycji w jednym z trzech wielkich rodów dostawałeś prawo do własnej posiadłości i kilka questów pozwalających Ci ją rozbudować (inaczej niż w Skyrimie posiadłości i questy z nimi związane mocno się między sobą różniły).
Odbudowywanie podupadłego zamku było zaś w stareńkim Might & Magic VII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować