Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2008 o 20:33, blue flower napisał:

Ja szukam gry podobnej do Dreamfall: The Longest Journey. Bardzo podoba mi się ta gra...
i pod względem graficznym jak i fabuły. Możecie mi coś poradzić?

A grałeś w The Longest Journey? Proponuję też zapoznać się z obiema Syberiami, Benoit Sokal stworzył naprawdę genialne tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:36, Quatre napisał:

> Ja szukam gry podobnej do Dreamfall: The Longest Journey. Bardzo podoba mi się ta
gra...
> i pod względem graficznym jak i fabuły. Możecie mi coś poradzić?
A grałeś w The Longest Journey? Proponuję też zapoznać się z obiema Syberiami, Benoit
Sokal stworzył naprawdę genialne tytuły.



Grałam we wszystkie gry które wymieniłeś, ale mi chodziło bardziej o gre 3D tak jak Dreamfall. Przygodówke, ale taką która jednak czymś się wyróżnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do Gothica ew można porównać Obliviona albo Two Worlds...
ale żeby ktoś się na to porównanie nie obraził, jednak z grubsza gry te są podobne
to GRAW... może R6: Las Vegas... w sumie nie wiem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:03, sz94 napisał:

A ja szukam czegoś około Wiedźminowego z trochę mniejszymi wymaganiami co do karty graficznej
:>

Może Fable ?? Ciekawa ale krótka gierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu też bym może o Two Worlds wspomniał...
dobra gra, niedługo ma wyjść jakiś dodatek/sequel, myślę, że warto w te gierkę zagrać ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:03, sz94 napisał:

A ja szukam czegoś około Wiedźminowego z trochę mniejszymi wymaganiami co do karty graficznej
:>


no zawsze jest gothic:) zgodze sie fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli chodzi o podobieństwo wizualne to Wiedźmin jest zrobiony na ulepszonej Aurora Engine - na tym silniku z kolei jest zrobiona gra Neverwinter Nights 2 co sprawia że te gry mają wiele cech wspólnych. Jest też jednak wiele różnic z których najistotniejsze to system rozwoju postaci (dużo bardziej skomplikowany, ale też pozwalający Ci wybrać rasę, płeć oraz profesję swojej postaci), system walki opierający się na rundach (walka toczy się w czasie rzeczywistym ale każda postać może wykonać ograniczoną liczbę akcji w każdej 6-sekundowej rundzie), brak elementów zręcznościowych (to czy trafiłeś przeciwnika jest obliczane przez grę i nie zależy od twojej zręczności) oraz to że twojemu głównemu bohaterowi towarzyszy niewielka drużyna. No i oczywiście klimat - NWN 2 jest osadzone w świecie Aber-Toril (tam gdzie toczyły się akcje gier Baldur''s Gate czy Icewind Dale) podczas gdu Wiedźmin to... Wiedźmin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:02, jaki of blade napisał:

Szukam czegoś podobnego do Rise of Nations (jedynki), tylko że przydałaby się trochę
lepsza oprawa graficzna:)

Zdecydowanie Rise of Nations Rise of Legends! Gra jest naprawdę świetna, wg mnie sporo fajniejsza niż jedynka. Ma bardzo ciekawy klimacik, 3 zupełnie odmienne frakcje (różnice podczas rozgrywki są naprawdę namacalne). Gra jest dostępna w Topsellerze, więc nie jest droga - warto spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:52, blue flower napisał:

Grałam we wszystkie gry które wymieniłeś, ale mi chodziło bardziej o gre 3D tak jak Dreamfall.
Przygodówke, ale taką która jednak czymś się wyróżnia.

No to może Fahrenheit albo Broken Sword 4? Obie to trójwymiarowe przygodówki, może klimacik już nie ten, co w Dreamfallu, ale również jest fajnie :) Albo coś z morczniejszego worka - Still Life. Prowadzi się tam dwa śledztwa oddzielone o kilkadziesiąt lat od siebie, ciekawa fabuła, fajne zagadki, mrocznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 18:29, Quatre napisał:

> Szukam czegoś podobnego do Rise of Nations (jedynki), tylko że przydałaby się trochę

> lepsza oprawa graficzna:)
Zdecydowanie Rise of Nations Rise of Legends! Gra jest naprawdę świetna, wg mnie sporo
fajniejsza niż jedynka. Ma bardzo ciekawy klimacik, 3 zupełnie odmienne frakcje (różnice
podczas rozgrywki są naprawdę namacalne). Gra jest dostępna w Topsellerze, więc nie jest
droga - warto spróbować :)

Wolałbym raczej cos w realiach historycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:40, jaki of blade napisał:

Wolałbym raczej cos w realiach historycznych

No to może któryś z Total Warów? Rome ZE to doskonała gra, a stosunek cena/jakość jest wzorowy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


szukam gry identycznej lub bardzo podobnej o zasadach poruszania chodzi mi o mozliwośc wybory jednego żołnierza kierowania nim .W grach jak SOLDNERS -ludzie honoru ,OUT FRONT-na tyłach wroga ,lub FACES OF WAR-oblicza wojny .Dodam że te już mam może ktoś zna inne lub moze są kolejne częśc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 22:00, Lukas813 napisał:

A ja szukam gier podobnych do Crysis.Strzelanka, która sie dzieje w dżungli, lasach.

Far Cry anyone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować