Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2013 o 00:20, rhyz napisał:

Szukam gry z serii "The Incredible Machine", tak żeby poszła pod Winda XP bez cudowania
z Dosboxem itd. Może też być jakis klon TIM. Pomoże ktoś?


Jeśli mówimy o klonach TiM to nie da się nie polecić serii Crazy Machines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tyler_D i Tajemnic:
Dzieki, sprawdze oba tytuly.
Z tego co widze to jest darmowa wersja Supaplex na Androida. Do CM2 sciagne najpierw demo na PC, ale juz czuję ze mi sie spodoba.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Gra RPG w świecie FR, system D&D bądź zbliżona - poza Baldure, IWD i oba NwNami.... Czy cokolwiek wyszło po NWN?

2. RTS podobny do serii C&C, ale w teraźniejszości bądź przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja mam do Was pytanie.

Otóż, zawsze ciągnęło mnie do różnorakich gier CCG (wiecie, Magic: the Gathering i różne takie). Nigdy w nic się nie wkręcałem, bo nie chciałem wydawać na to pieniążków, ale sympatia pozostała.

Ostatnio u znajomka przypomnieliśmy sobie stary, świetny tytuł Etherlords II i rozegraliśmy kilka porywających partyjek, jednocześnie usiłując nawzajem przebić się w budowie najdurniejszej acz wciąż działającej talii. Było przesympatycznie, więc usiłuję teraz znaleźć coś podobnego, dającego może odrobinę więcej możliwości.

Wiem o różnych gierkach flashowych, ale one często albo posiadają jakiś timer, albo zapewniają po prostu zbyt mało opcji. Wiem też, że istnieje/ istniało coś takiego jak Cockatrice, gdzie można sobie było pograć w Medżkiki przez przeglądarkę, ale nie wiem jak to z legalnością no i z tego co się orientuję to ostatnio Hasbro ich zamknęło. Może moglibyście mi coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze aktualne?
Na steam jest kilka tytułow z Magic: the Gathering w nazwie, jeden darmowy(f2p, a za jakies rzeczy pewnie trzeba placic), a drugi nie. Dawno temu polecano Magic: the Gathering od microprose
Pytanie czy szukasz czegos gdzie glownie (i na kompa)jest single i multi tylko do pvp (troche jak etherlords) czy tylko online, gdzie do "pve i pvp" trzeba zbierac karty od poczatkowego decka poprzez "wirtualne punkty zbierane w grze lub szybciej za kase". Bo tych drugich-tylko online- jest wiecej;)
takie rozne linki szukane na szybko, bo sam specem w tej dziedzinie nie jestem.
http://www.fantasy-cards.net/
http://www.battleforge.com/home
http://www.swordgirlsonline.com/ ( jak nie masz "awersji" do kreski ze Azjii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem sobie na YT letsplaye z Simcity (2013) i naszła mnie ochota aby pobawić się w burmistrza. Nie miałem do czynienia jeszcze z tego typu grami i jestem w tej materii całkiem zielony :)

I tu moje pytanie: szukam gry na przeglądarkę w stylu Simcity, najlepiej po polsku - znacie coś godnego polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 13:48, Abi_Dalzim napisał:

Pooglądałem sobie na YT letsplaye z Simcity (2013) i naszła mnie ochota aby pobawić się
w burmistrza. Nie miałem do czynienia jeszcze z tego typu grami i jestem w tej materii
całkiem zielony :)

I tu moje pytanie: szukam gry na przeglądarkę w stylu Simcity, najlepiej po polsku -
znacie coś godnego polecenia?


Może simcity social na FB, tylko szkopuł jest taki że jest po angielsku.

https://apps.facebook.com/simcitysocial/ oto link ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 22:50, Sarinew napisał:

Pytanie jeszcze aktualne?


Ano. :)

Dnia 07.03.2013 o 22:50, Sarinew napisał:

Na steam jest kilka tytułow z Magic: the Gathering w nazwie, jeden darmowy(f2p, a za
jakies rzeczy pewnie trzeba placic), a drugi nie. Dawno temu polecano Magic: the Gathering
od microprose


Dziękuję za wskazówki. Szczerze mówiąc Steama wykorzystuję z rzadka tylko kiedy któraś gra wymaga jego uruchomienia w tle, nie traktowałem go też nigdy jako "mojego sklepu z grami". Zajrzę.

Dnia 07.03.2013 o 22:50, Sarinew napisał:

Pytanie czy szukasz czegos gdzie glownie (i na kompa)jest single i multi tylko do pvp
(troche jak etherlords) czy tylko online, gdzie do "pve i pvp" trzeba zbierac karty od
poczatkowego decka poprzez "wirtualne punkty zbierane w grze lub szybciej za kase". Bo
tych drugich-tylko online- jest wiecej;)


Zdecydowanie tego pierwszego. Postanowiłem już dawno, że nie będę wydawał pieniędzy na coś co pod koniec dnia jest - mimo wszystko - kartonikiem z miłym dla oka obrazkiem, więc tym bardziej nie posunę się do płacenia za to samo ale bez kartonika. :)
Za linki dziękuję, z przyjemnością przejrzę - na razie jednak najcieplejsze odczucia wzbudził we mnie wzmiankowany przez Ciebie Magic od Microprose. Poczytam sobie troszkę o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam pewnej gry i nie mogę znaleźć jej nazwy. Było to RPG, widok jak z Gothica. Akcja działa się w Japonii / Chinach rodem jak Jade Empire a nasz bohater był jakimś ninja / samurajem. Pamiętam, że na początku wszędzie stały takie klasyczne Japońskie stragany. Były pistolety, ale najbardziej mnie ździwiło rzucanie jakimiś nożami, czy to szurikenami. Myśłałem, że gra była demowa w starym CDAction z 2000, więc znalazłem stare płytki ale jej na nich nie ma :// Proszę o pomoc. Gra jest b. stara, ale bardzo fajna, długo kiedyś jej szukałem. Nie uwierzylibyście co znalazłem na tych płytkach CDAction z 2000. Ech same świetnie gry, ale tej nie ma ://// Proszę o pomoc :<< Jade Empire już dawno mnie nie kręci, po za tym jest za nowa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gier osadzonych w realiach mitologicznych lub w jakiś inny sposób związanych z mitologią np. grecką, rzymską, nordycką, egipską. Znam już Rune i Loki. Co jeszcze? Mile widziane zarówno nowsze jak i starsze tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 19:40, Kardithron napisał:

Szukam gier osadzonych w realiach mitologicznych lub w jakiś inny sposób związanych z
mitologią np. grecką, rzymską, nordycką, egipską. Znam już Rune i Loki. Co jeszcze? Mile
widziane zarówno nowsze jak i starsze tytuły.


Polecam Age of Mythology, co prawda to RTS, ale osobiscie bawilem sie przy tym wybornie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 19:40, Kardithron napisał:

<ciach>


Grałeś w Age of Mythology? Całkiem sympatyczny klonik Age of Empires. Jade Empire bardzo silnie tkwiło w mitologii Dalekiego Wschodu, ale nie wiem czy to o to Ci chodziło. Rise of Argonauts zaś - jakkolwiek gra nie była szczególnie wybitna - zawierało Zeusa, Atenę i cały ten starogrecki rozgardiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 19:40, Kardithron napisał:

Szukam gier osadzonych w realiach mitologicznych lub w jakiś inny sposób związanych z
mitologią np. grecką, rzymską, nordycką, egipską. Znam już Rune i Loki. Co jeszcze? Mile
widziane zarówno nowsze jak i starsze tytuły.


Jeśli nie grałeś jeszcze w Titan Questa to będzie najlepszy wybór. Nie dosyć, że z mitologią to jeszcze jeden z lepszych Hack&Slashów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 19:40, Kardithron napisał:

Szukam gier osadzonych w realiach mitologicznych lub w jakiś inny sposób związanych z
mitologią np. grecką, rzymską, nordycką, egipską. Znam już Rune i Loki. Co jeszcze? Mile
widziane zarówno nowsze jak i starsze tytuły.


Seria God of War i Demigod. :)

PSP kosztuje grosze, a są aż dwie gry z serii GoW na nią + to świetna konsola, choć niedoceniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 19:40, Kardithron napisał:

Szukam gier osadzonych w realiach mitologicznych lub w jakiś inny sposób związanych z
mitologią np. grecką, rzymską, nordycką, egipską. Znam już Rune i Loki. Co jeszcze? Mile
widziane zarówno nowsze jak i starsze tytuły.


Spartan: Total Warrior (slahser), Titan Quest (hack''n''slash), Age of Mythology, Faraon, Zeus, Cezar (strategie) - to na pewno. Jeżeli chodzi o wariacje nt. mitologii, to polecam jeszcze Too Human.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 19:40, Kardithron napisał:

Szukam gier osadzonych w realiach mitologicznych lub w jakiś inny sposób związanych z
mitologią np. grecką, rzymską, nordycką, egipską. Znam już Rune i Loki. Co jeszcze? Mile
widziane zarówno nowsze jak i starsze tytuły.


Pani Lara Croft co rusz w swoich przygodach odwiedza mijesca związane z mitologią.
W nordyckich klimatach to na pewno - a cóżby innego - Valkyrie Profile. Odin Sphere. Viking: Battle of Asgard.
Mitologia rzymska? Po prostu - Hercules.
Wspomniane wyżej gry to wariacje na temat mitologii, więc raczej nie nalezy ich brać jako autentyczne mity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :).
Święta idą ! Szukam gry na x-360. Lubię gry rpg (wiedźmin 2) i akcji (L.A Noire). Ważne, by gra miała otwarty świat ( w granicach rozsądku - skyrim to lekka przesada :p ). Co by tu jeszcze napisać... po prostu szukam kreatywnej, ciekawej gierki :) - jeżeli będzie pomysłowa i dobra - może być nawet FPS''em. Zdaję się na Was !
P.S
Mile widziane : wersja PL (ale ENG też strawię :p ).
Mam nadzieję, że gra nie będzie kosztować fortuny :).
Grałem już w:
- Mass Effect.
- L.A Noire.
- Fable II.
- Wiedźmin 2 .
- Skyrim.
- Risen 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak Ci się podobał Mass Effect to przecież są kolejne części. Podobnie ma się sprawa z Fable, więc nie wiem na co czekasz.
2. Jak nie to: Dark Soul''s/ Dragon''s Dogma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować