Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2013 o 13:48, Abi_Dalzim napisał:

I tu moje pytanie: szukam gry na przeglądarkę w stylu Simcity, najlepiej po polsku -
znacie coś godnego polecenia?

Przeglądarkowe gry rządzą się swoimi prawami i większość to na dobrą sprawę klony farmville ze zmienioną tematyką i furą mikropłatności, ale z takich dziwadeł natrafiłem ostatnio na http://www.risingcities.com . Plusem dla Ciebie może być to, że jest po polsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, hm, Brutal Legend? Ogrywam wersję PCtową, jest mocarna ;). Z grubsza - takie GTA (III/VC) osadzone w "realiach" heavy metalowych głównie, problemem może być to, że zadań pobocznych nie ma dużo i są niezbyt różnorodne, do tego od czasu do czasu są misje typu "stage battle" (najbliżej im do potyczek ze starego Sacrifice), które nie wszystkim pasują. No i ogólnie gra nie za długa jest (za trudna też nie jest :P), ale to typowe we współczesnych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 16:15, tuli-panek napisał:

no to ja szukam gry podobnej do:
http://www.gram.pl/prod_8QPiHO5_Original_War.html


Ach, stary cudowny Original. Boję się, że możesz się jednak zawieść - o ile mi wiadomo ukazało się bardzo niewiele tytułów które jednocześnie zawierałyby elementy strategii i tak duży nacisk kładły na "jednostkowość" Twojej drużyny.

Do głowy przychodzi mi jednak - przede wszystkim - Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, w którym odrobinę podobnie kwestia się miała z zasobami ludzkimi. Jeśli gustujesz w grach bardziej taktycznych to mógłbyś spróbować też serii Jagged Alliance, ale znajduje się ono o kolejny, mały kroczek dalej od OW. Może też, nie wiem, Freedom Force?

Niczego więcej nie jestem sobie w stanie niestety przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra dla minimum 3 osób, darmowa/tania? Gatunek dowolny.
Nie żadne MMO RPG, nie lol/hon/dota... Nie bf:heroes, crossfire emm pominąłem coś z tych ''słabszych''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 22:05, Akoss-94 napisał:

Gra dla minimum 3 osób, darmowa/tania? Gatunek dowolny.
Nie żadne MMO RPG, nie lol/hon/dota... Nie bf:heroes, crossfire emm pominąłem coś z tych
''słabszych''?

Proponuję "killing floor". FPS nastawiony na masakrowanie hord zombie mutantów w trybie coop. Da radę kupić po 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 22:28, Akoss-94 napisał:

Niestety, nie zaciekawiła nas ta pozycja :(


Czy zależy Ci raczej na możliwości lokalnego co-opa, trybie hot-seat czy po prostu możliwości popykania sobie przez Internet w wybranym gronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalny co-op i pogrania przez internet. Póki co starcza nam Warframe... Meh ładne to to ale wydaje mi się, że szybko się znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 14:44, Akoss-94 napisał:

Lokalny co-op i pogrania przez internet. Póki co starcza nam Warframe... Meh ładne to
to ale wydaje mi się, że szybko się znudzi.


Jeśli więc faktycznie szukacie gry z dowolnego gatunku, polecałbym wypróbowanie Battle for Wesnoth. To taka nieustannie rozwijana darmowa gra taktyczno-strategiczna z elementami RPG, w którą grać można zarówno przez sieć jak i przy jednym kompie. Problemem może być tylko to, że przy więcej niż tych trzech-czterech graczach trochę za długo czeka się na tury.

Jeśli szukacie czegoś nieco "innego" to polecałbym zrzutkę na Artemis Spaceship Bridge Simulator. Tytuł mówi chyba wszystko - gracze przejmują kontrolę nad poszczególnymi stacjami statku kosmicznego (wiecie - działa, engineering, mostek, komunikacja, "naukowcy") nieco przypominającego te ze Star Treka i pod wodzą nieustannie rozpaczającego kapitana rozprawiają się z kosmicznym złem wszelakim. Przez Skype gra się w to świetnie. Lokalnie jest niestety dość ciężko, chyba że każdy przyniesie swój komputer.

Dungeonland jest dość świeżym tytułem przeznaczonym dla 1-3 graczy. Całość przypomina nieco Diablo, chociaż dość ciężkie walki i bossowie sprawiają że jeśli ktokolwiek ruszy do przodu "na pałę" to cała drużyna polegnie szybko i boleśnie. Serio, gra wymaga intensywnej współpracy, komunikacji i łutu szczęścia. No i można rzucać owcami w przeciwników. :) Da się grać i na jednym ekranie i przez sieć.

Albo może Cortex Command? W to grać można w 1-4 graczy, dowolnie pogrupowanych w drużyny. Podstawowa koncepcja jest taka, że jest się mózgiem w słoju, kontrolującym kolejne, posyłane na rzeź ciała. W zależności od odpalonego trybu chodzić może o zniszczenie mózgów przeciwnika/ jak najdłuższe wybronienie się przed zalewem komputerowych przeciwników/ cokolwiek. Sympatyczna stylistyka i kolosalna liczba tworzonych przez fanów paczek z przedmiotami sprawiają, że gra właściwie się nie nudzi. Dawno nie grałem, ale z tego co pamiętam pykać dało się tylko przy jednym komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry podobnej do The Binding of Isaac: szybka, klawiatura only, dobra na krótkie partyjki i taki "dungeon crawler". Miło też by było, jakby nie był 8-bitowy, bo rzygam już tym stylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 19:39, Dared00 napisał:

Szukam gry podobnej do The Binding of Isaac: szybka, klawiatura only, dobra na krótkie
partyjki i taki "dungeon crawler". Miło też by było, jakby nie był 8-bitowy, bo rzygam
już tym stylem.


Będzie bardzo ciężko coś podobnego znaleźć - ale jeśli jeszcze nie znasz, zbadaj inne gry tych twórców - Super Meat Boy i The Basement Collection. Nie do końca to, czego szukasz, ale to małe gry, doskonałe do krótkich partii. W większości obsługiwane tylko klawiaturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 19:53, Sad_Statue napisał:

Będzie bardzo ciężko coś podobnego znaleźć - ale jeśli jeszcze nie znasz, zbadaj inne
gry tych twórców - Super Meat Boy i The Basement Collection. Nie do końca to, czego szukasz,
ale to małe gry, doskonałe do krótkich partii. W większości obsługiwane tylko klawiaturą.

Wszystko ukończone, kocham gry od Team Meat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio ponownie męczę grę Cave Story i myślę, że przydałaby mi się podobna gra na Nintendo DS Lite. Zna ktoś taką produkcję ale na DSa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry wieczór,
Szukam jakiejś fajnej gry w którą można pograć na jednym PC z dziewczyną ;), do dyspozycji klawiatura+myszka oraz pad do x360. Najlepiej coś z pewną dozą współpracy i/lub nutką rywalizacji, może coś śmiesznego. Do głowy wpadło mi na razie coś pokroju LEGO LotR. Wyścigówki z kolei to za proste wyjście ;)
Pozdrawiam i czekam(y) na propozycje!

edit: aha i najlepiej, by gra była po polsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować