Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2013 o 20:51, NuuGGet napisał:

Szukam czegoś w klimatach Fallouta albo Deus Exa. Szeroko pojęte postapo albo coś cyberpunkowego.
:)


Z cyberpanku to ostatnio wyszedl Remember Me ale to chyba sredniak . Jest jeszcze stary System Shock 2 . W sumie Thief i Dishonored tez w jakis sposob pod to podeszly . A z apo to moze Rage .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 20:51, NuuGGet napisał:

Szukam czegoś w klimatach Fallouta albo Deus Exa. Szeroko pojęte postapo albo coś cyberpunkowego.
:)


Może Sadowrunner Returns, niedawno wyszło i praktycznie każdy chwali, takie połączenie cyberpunka z magią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2013 o 22:31, Nufiko napisał:

Może Sadowrunner Returns, niedawno wyszło i praktycznie każdy chwali, takie połączenie
cyberpunka z magią.


Shadowrun już ogrywany od premiery. :)

@LastOrder
Remeber Me mocno średnie, z naciskiem na mocno niestety. Starszej daty jestem więc Thief, System Shock ograne wieki temu. Dishonored na PC mi raczej nie odpali (Q6600, GF8800GS, 2GB RAM), Rage skończyłem na PS3, ale też jakoś super nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STALKERy i METRO? (przy okazji, co oni mają do wielkich liter? :P) Pierwsze metro potrafiło chodzić nawet na słabym komputerze (moim :) kosztuje grosze, więc warto kupić w najlbliższej promocji na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2013 o 11:33, Boguslav4 napisał:

STALKERy i METRO? (przy okazji, co oni mają do wielkich liter? :P) Pierwsze metro potrafiło
chodzić nawet na słabym komputerze (moim :) kosztuje grosze, więc warto kupić w najlbliższej
promocji na zapas.

Też ograne dawno temu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką grę o budowaniu imperium polecacie? Interesuje mnie możliwość rozwoju, drzewko naukowe itp. Nie przepadam za walką. Słowem, prędzej zadowolę się czymś w klimatach Europy Universalis albo Iron Hearts niż takim starcraftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Europa Universalis I, II, III i wkrótce IV.
Crusader Kings I i II.
Hearts of Iron I, II, III.
Vicrotia I, II.
Two Thrones.
Crown of the North.
Sengoku, For the Glory, Darkest Hour, Arsenal of Democracy, March of the Eagles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, że chcę zagrać w grę strategiczną, w której walka jest sprowadzona na margines albo jej rola nie jest tak istotna/jest uproszczona, a większość gry sprowadza się do zarządzania państwem/miastem, stawiania budynków itp, dbania o poddanych. W grę w rodzaju Zeus: Pan Olimpu, ale może to być i space sim czy coś, jeżeli można tam eksplorować, rozwijać naukę i stawiać budynki na planetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej gry strategicznej, a jeszcze lepiej taktycznej, mogą być turówki gry które mnie faktycznie mocno wciągnęły z podobnych tytułów to:
- Seria Close Combat
- Combat Mission seria
- Total War seria
- Pierwsze części Warhammera (Shadow of the horned rat, Dark Omen)
- Final Fantasy Tactics
- UFO i X-COM
- Cywilizacja
- Hearts of Iron i reszta gier spod znaku Europa Uniwersalis

Jeśli chodzi o gry taktyczne to powinny być w miarę realistyczne, brać pod uwagę psychikę walczących (morale, panika, itd.), a gry strategiczne powinny być w miarę rozbudowane, wszelkie RTSy odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.shrapnelgames.com/Camo_Workshop/WW2/WW2_page.html
http://www.shrapnelgames.com/Camo_Workshop/MBT/MBT_page.html

Wersje w niskiej rozdzielczości dostępne za darmo, ale warto wydać ten kesz na pełne wersje, bo grania jest na całe lata.
Co więcej gry są cały czas wspierane patchami, a i nie trudno znaleźć ludzi do wspólnego grania.

Opócz tego może coś od Matrix Games?
Choćby War In The Pacific albo Panzer Corps czy świetne Gary Grigsby''s War in the East.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 21:54, meryphillia napisał:

http://www.shrapnelgames.com/Camo_Workshop/WW2/WW2_page.html
http://www.shrapnelgames.com/Camo_Workshop/MBT/MBT_page.html

Wersje w niskiej rozdzielczości dostępne za darmo, ale warto wydać ten kesz na pełne
wersje, bo grania jest na całe lata.
Co więcej gry są cały czas wspierane patchami, a i nie trudno znaleźć ludzi do wspólnego
grania.

Opócz tego może coś od Matrix Games?
Choćby War In The Pacific albo Panzer Corps czy świetne Gary Grigsby''s
War in the East
.

dzia, wygląda całkiem ciekawie, trzba rozważyć...
Jeszcze tylko jakaś turówka z walką w stylu UFO lub Sentiels i bym miał pewnie w co grać przez najbliższy rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UFOpochodne od Altar Interactive, które tak do końca słabe nie były.

7.62: High Calibre
Brigade E5: New Jagged Union
Silent Storm

Czyli spuścizny po Jagged Alliance.

Wśród indiasów widziałem też nieco podobnych gier, pewnie coś tam dobrego się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej, nieinternetowej gry, w której głównym elementem byłyby starcia wszelakich pojazdów latających w powietrzu/próżni. Coś podobnego do World of Warplanes albo kosmicznych etapów Star Wars: Battlefront 2. Fabuła nie musi być super, najważniejsze są dobre potyczki. Jeśli to pomoże to dodam, że najlepiej gdyby były na skalę walki nad Coruscant z początki 3 części Gwiezdnych Wojen - myśliwce i bombowce latają wśród mothershipów, mają możliwość je wysadzić, a także standardowo walczyć między sobą. Widok z pierwszej albo trzeciej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 11:14, Krytyczny napisał:

<ciach>


Znasz serię Freespace? Jeśli nie to polecam, zwłaszcza tą drugą. Wyszła cała masa modów i ulepszeń graficznych, co w połączeniu z dość charakterystycznym stylem oryginału czyni grafikę całkiem sympatyczną. A przelot wzdłuż Colossusa to coś co do dzisiaj pamiętam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakiś czas temu na stronie mistrzowie.org reklamę quizu o grach komputerowych. Podobno można się w niej zmierzyć z innymi ludźmi. Kojarzy ktoś to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować