Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Mogę spróbować. Choć tak szczerze to nwn2 nigdy porządnie mnie nie zassała. Jedynka bardziej, ale i tak jakoś komputerowe d&d mnie nie chwyta :P Nie ma tych emocji co w papierowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 11:25, Sipso napisał:

Mogę spróbować. Choć tak szczerze to nwn2 nigdy porządnie mnie nie zassała.


To pomin podstawke(bo w sumie sie troche "rozkreca" jako tako od polowy, sam gralem z przerwami 1 akt zaliczony, dluga przerwa i a po 2 akcie przerwa;) ) i zagraj odrazu w dodatek maska zdrajcy. a spatchowanie gry na maxa to podstawa.
Inne propozycje np. Drakensang, gra o tron RPG ?
Zalezy co szukasz w rpgach;) fabuly, gameplay''a, klimatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 17:53, Sarinew napisał:

To pomin podstawke(bo w sumie sie troche "rozkreca" jako tako od polowy, sam gralem z
przerwami 1 akt zaliczony, dluga przerwa i a po 2 akcie przerwa;) ) i zagraj odrazu w
dodatek maska zdrajcy. a spatchowanie gry na maxa to podstawa.
Inne propozycje np. Drakensang, gra o tron RPG ?
Zalezy co szukasz w rpgach;) fabuly, gameplay''a, klimatu?


W sumie to fabuły i klimatu. Gameplay opcjonalnie, ale bez przesady. Ogarnę te Two Worlds 2 na razie. Tylko jakieś tanie znaleźć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, no dobra. Trochę inaczej to powiem.

Szukam gry, w której drużynowo walczy się z obcymi. Na misjach w rodzaju tych z CoDa, czyli na niezwiązanych ze sobą mapkach, albo w trybie fabularnym. Obojętnie. To nie może być:

- Lost Planet 1 i 2
- Dead Space 3
- nic z uniwersum obcego, gry może i mają urok filmów, ale dla mnie uniwersum z lat 70'' jest tylko ciekawostką.
- nic z Warhammera 40k, design w ogóle do mnie nie przemawia.
- Tremulous, Natural Selection 2
- Alien cośtam od Valve.

Na świecie musi być jakaś gra o walce z kosmitami. Prawda...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Dead Space 3. Jest rozwój postaci, uzbrojenia, są zadania poboczne i mnóstwo znajdziek i eksploracji. Fabuła też jest fajna. No i jest coop. Gra w nim jest genialna i zdecydowanie bardziej klimatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przyszlo mi do glowy
Kingdom of Alamur (fani robili spolszczenie, ale nie wiem czy skonczyli)
divinity 2 z dodatkiem
ale tych gier nie znam, a TW2 to dosyc czesto promocje ma, ze goty <25 chyba wychodzilo, ale trzeba uwazac, bo czesc sklepow sprzedaje wersje angielska,(jak ci zalezy na polskich napisach)
TW2 chyba bylo tez w roznych bundlach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 22:19, Sarinew napisał:

Jeszcze przyszlo mi do glowy
Kingdom of Alamur (fani robili spolszczenie, ale nie wiem czy skonczyli)


Spolszczenie jest tragiczne i niepełne, a jak się nie włada angielskim w miarę dobrze, to nie warto grać. Ponadto spolszczenie nie działa po aktualizacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenia są mi nie potrzebne, wolę nawet bez.

Alamury słyszałem, że fajne. Może też ogarnę. Tyle po premierze... choć milion dlc do nich było... Dobra. Alamury i Two Worldsy sobie w najbliższym czasie ogarnę. Przynajmniej spróbuję ogarnąć. Dzięki za propozycje. A nim jakaś promocja się pojawi to... G1!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie;).
Poszukuje jakiejś ciekawej gry, aczkolwiek nie koniecznie chce określać gatunek, gdyż i grywam w strategie, jak i zarówno w rpg jak i w mieszaniny.

Ostatnio gry w które nawalałem i mnie wciągnęły to:
Loki
Skyrim
Wiedźmin
Jade empire
Two worlds
w Heroes nadal gram (ale jakaś przerwa byc musi ;p).
Far cry
Drakensang
i wiele wiele innych ;).

Co by mnie interesowało najbardziej...
Gra w której mamy bohatera i go rozwijamy, uznajmy to za temat przewodni.
Dobrze by było gdyby pojawiły się elementy survivalowe (jak głód, pragnienie czy sen, aczkolwiek niekoniecznie). Głównie interesuje mnie gra w której jest szeroka możliwość rozwoju bohatera.
Jeżeli znacie jakieś tytuły godne uwagi z chęcią przyjrzę się waszym propozycją;)
Pozdrawiam

P.S. Dpbrze by była by klimat był osadzony w średniowieczu, bądź starożytności ;)

2 P. S. może to być gra w której prowadzimy swoją "Armię", bądź towarzyszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 01:03, Sartu napisał:

Skyrim
Two worlds

Gothic (najbardziej polecam część 1 i 2) lub nowszy Risen (zwłaszcza pierwsza część)

Dnia 20.11.2013 o 01:03, Sartu napisał:

Wiedźmin
Jade empire
Drakensang

Dragon Age i Neverwinter Nights 2.

Dnia 20.11.2013 o 01:03, Sartu napisał:

w Heroes nadal gram (ale jakaś przerwa byc musi ;p).

Jeśli jeszcze nie grałeś to możesz spróbować King''s Bounty - to gra bardzo podobna do cyklu HoM&M z tym że wycięto z niej elementy rozbudowy miast i wyścigu z innym graczem a pozostawiono właśnie rozwój bohatera który prowadzi swoją armię przez cały świat gry.

Dnia 20.11.2013 o 01:03, Sartu napisał:

Dobrze by było gdyby pojawiły się elementy survivalowe (jak głód, pragnienie czy sen, aczkolwiek niekoniecznie).

Coś takiego było w Fallout: New Vegas na poziomie trudności hardcore i w Fallout 3 z modem Aurelinusa (być może także z innymi) tyle że to są gry osadzone w post-apokaliptycznej przyszłości więc nie wiem czy Ci się spodobają. Głód i potrzeba snu występowały także w stareńkich erpegach z cyklu Might & Magic ale nie wiem czy dość przestarzała już szata graficzna nie odrzuci kogoś kto nie miał z nimi wcześniej do czynienia, jeśli się na nie zdecydujesz to najlepiej zabierz się za części VI-VIII (najbardziej polecam część VII) które są najlepsze z cyklu i dodatkowo przeplatają się z pierwszymi grami z cyklu Heroes of Might & Magic, unikaj natomiast części IX bo imo była to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w M&B grałem bardzo długo...
dziesiątk modów sprawdziłem, ale no szukam jakiejś innowacji ;).

Jeżeli chodzi o serie rpg z cyklu M&M również znam doskonale ;).
Świat postapokaliptyczny nie bardzo do mnie przemawia, więc to na starcie odpada.

Hmm Jeżeli bym rzucił wam światło to spójrzcie na drzewko rozwoju PoE ( path of Exile)
Coś takiego tylko, że jednoosobowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2013 o 01:03, Sartu napisał:

P.S. Dpbrze by była by klimat był osadzony w średniowieczu, bądź starożytności ;)

2 P. S. może to być gra w której prowadzimy swoją "Armię", bądź towarzyszy;)


W takim razie polecam Spelloforce 2- gra nieco już zapomniana, ale swoje go czasu bardzo wysoko oceniana. Miks rpga i strategii- rozwijasz bohatera, zbierasz itemy, przewodzisz armii. Świetnie wpisuje się w twoje wymagania.

Możesz jeszcze sprawdzić Dragonshard- też całkiem zgrabny miks rts i rpg(choć mi osobiście nie podzszedł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaskoczcie mnie.
Ostatnio ograłem demko Kenshi i po prostu jestem oczarowany. Za takie właśnie projekty powinny zabierać się głównie produkujące tytuły AAA firmy. No, ale znacie coś podobnego? Cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 15:52, nightfaler napisał:

<ciach>


Też się na tę gierę od dłuższego czasu czaję. Niestety, z podobnych to mogę polecić chyba tylko Mount & Blade które pewnie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 14:50, Tajemnic napisał:

Też się na tę gierę od dłuższego czasu czaję. Niestety, z podobnych to mogę polecić chyba
tylko Mount & Blade które pewnie znasz.

Oj znasz. Jednak to nie to samo ;( Chociaż może jakbym pobawił się z modami..... hmmm kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - zagrałbym sobie w coś ciekawego a mianowicie - rozchodzi mi się o jakąś grę akcji / strzelankę / erpega.

Może najpierw powiem w co ostatnio grałem i mi się spodobało: a mianowicie - klepany enty raz zmodowany pierwszy Stalker [ wolność, blowouty, randomowość przeciwników, questów, artefaktów, freeplay ], Far Cry 3 [ spora dowolność co do grania, brak konieczności ciągnięcia fabuły non stop, polowania, trochę pobocznych zadań i questów ], Deus Ex: Human Revolution [ wolność, rozwiązywanie zadań wedle własnego uznania, klimat, wykonanie, po prostu najlepsze rzeczy z pierwszego Deusa w wersji podrasowanej graficznie jak i gameplayowo ]. Ze nieco starszych tytułów ciepło wspominam na przykład Gothica III w którego mimo wszystko dobrze mi się grało [ od razu uprzedzam że nie jara mnie Risen i pewnie z Arcanią byłoby to samo niestety ], myślę nad powrotem i skończeniem w końcu Crysisa [ zaciąłem się w okolicach ataku czołgiem więc chyba stosunkowo wcześnie ], Bioshock mimo że liniowy też mi się cholernie podobał.

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem freeplaya, pobocznych zadań (a nawet "polowania") itp. spójrz na np. Dead Island, Fallout 3 i Fallout New Vegas, z action crpg polecam Divinity II Ego Draconis. Jeśli chcesz coś liniowego spróbuj Metro 2033 i Metro Last Night.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam The Saboteur albo Metro 2033, w pierwszej dostajesz dużą swobodę działania a w drugiej klimat, bardzo ale to bardzo polecam obie gry :)

EDIT : Rokuto uprzedziłeś mnie z Metro 2033 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ...

Z tych o których mówicie to tak ... grałem jakiś czas w Fallouta III, miałem kilka podejść ... wytrzymywałem góra kilkanaście, może kilkadziesiąt godzin i generalnie gra mnie przytłaczała, męczyła i niezbyt widziałem w tym fun - niestety. Wątpię żeby kolejne podejście to zmieniło. O tych rpg coś tam słyszałem ale niezbyt się nimi interesowałem - może zobaczę bliżej co to takiego dokładnie. Podobnie będzie chyba z Dead Island. A co do Metra to w pierwsze miałem okazję zagrać jakiś czas temu i ... jestem gdzieś na początku, niby wszystko fajnie ale kurczę, jakoś mnie to nie porwało. Podobno początki są trudne ale jakoś dziwnie się czuję - giwery jakieś takie wydumane, dość wolne tempo rozgrywki jak dla mnie, nie za bardzo wiadomo kim jesteśmy, z kim walczymy i co się właściwie stało ... Utknąłem [ a z zasadzie przestałem grać ] gdzieś podczas przedzierania się z tym naszym pierwszym kamratem przez jakieś tunele - nie pamiętam dokładnie. Może do niej wrócę jak tylko dokończę fabułę w nowym Deusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować