Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2008 o 18:10, DarkMessiah123 napisał:

Gra Perfect World wydaję mi się fajna, tylko nie wiem czy jest za darmo :/


Jak najbardziej darmowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh próbowałem grać w 2moons/Dekaron ale nie za bardzo mi się podobała :/ i szukam teraz gry podobnej do World Of Warcraft (mmorpg oczywiście :) ) ale żeby były tam mounty, i żeby była tam klasa która może mieć swojego zwierzaka, sterowanie klawiaturą i myszką, zadania - zabijanie potworów itp... mniej więcej zadania jak w WoW''ie, żeby były instancje raidy itd, jednym słowem darmowy WoW :) wiem, niedługo wychodzi Runes Of Magic warto czekać ale żebym się nie nudził to teraz chciałbym w coś pograć :) więc czekam na propozycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam czegoś a''la Warcraft, gdzie będą miał parę ras / nacji (jak zwał tak zwał), buduję trochę miasto i na wrogą armię do boju. Ale armię prowadzą bohaterowie.
Polecicie coś poza Spellforceem? Zastanawiałem się nad Bitwą o Śródziemie, ew II częścią gry?
Proszę coś poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To co prawda zupełnie inny typ gry ale może Heroes of Might&Magic (zwłaszcza II, III i V)?
Oczywiście seria HoMM to turówki a nie RTS ale jeśli szukasz mieszanki strategii i RPG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 22:52, Karharot napisał:

Hmm. To co prawda zupełnie inny typ gry ale może Heroes of Might&Magic (zwłaszcza II,
III i V)?
Oczywiście seria HoMM to turówki a nie RTS ale jeśli szukasz mieszanki strategii i RPG...


HoM&M jest mi serią oczywiście znaną, jest coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 00:04, Vaxinar napisał:

> Hmm. To co prawda zupełnie inny typ gry ale może Heroes of Might&Magic (zwłaszcza
II,
> III i V)?
> Oczywiście seria HoMM to turówki a nie RTS ale jeśli szukasz mieszanki strategii
i RPG...

HoM&M jest mi serią oczywiście znaną, jest coś jeszcze?


Warlords battle cry od 1 - 3 ,4 to co innego ,kindom under fire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 22:45, Vaxinar napisał:

Witam.

Szukam czegoś a''la Warcraft, gdzie będą miał parę ras / nacji (jak zwał tak zwał), buduję
trochę miasto i na wrogą armię do boju. Ale armię prowadzą bohaterowie.
Polecicie coś poza Spellforceem? Zastanawiałem się nad Bitwą o Śródziemie, ew II częścią
gry?
Proszę coś poradzić.


Fakt Bitwa o Śródziemie różni się od Warcrafta aczkolwiek gorąco Ci ten tytuł polecam. Jakiś czas temu gdy jeszcze w ogóle nie grywałem w RTSy myślałem, że nigdy się nie przekonam do tego gatunku ale to właśnie Bitwa o Śródziemie przełamała pierwsze lody :-) naprawdę świetna gra zarówno jedynka jak i dwójka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 22:45, Vaxinar napisał:

Witam.

Szukam czegoś a''la Warcraft, gdzie będą miał parę ras / nacji (jak zwał tak zwał), buduję
trochę miasto i na wrogą armię do boju. Ale armię prowadzą bohaterowie.
Polecicie coś poza Spellforceem? Zastanawiałem się nad Bitwą o Śródziemie, ew II częścią
gry?
Proszę coś poradzić.

Jeżeli lubisz uniwersum Tolkiena, to Bitwa o Śródziemie jest pozycją obowiązkową. Szczególnie pierwsza część (ściśle związana z filmem), ale dwójka też jest niczego sobie (czasy po trylogii, a bohaterzy w większości znani z książek). W II części są ciekawsze rasy (połączeni ludzie, ale mamy za to elfy, krasnoludy i gobliny, a oprócz tego z poprzedniej części orki i uruk-hai) no i liczne urozmaicenia typu większa ilość jednostek, możliwość budowania budynków gdzie się chce (w jedynce tylko w wyznaczonych miejscach, co nie było dla mnie minusem) lub możliwość tworzenia bohaterów. Ogólnie 1 część mi się bardziej spodobała, ale to jak kto woli. Jeżeli za to nie jesteś fanem Władcy, gra może Ci się mniej spodobać, ale nadal jest bardzo dobra (dokładnie nie wiem, bo kocham świat Tolkiena i trudno mi określić :P) Po twoim opisie, tj. parę ras, budowa miasta i armia z bohaterem na wroga, gra powinna się spodobać i to bardzo. Opisałem tylko BfME, bo o to pytałeś, a inne gry tego typu nie przychodzą mi na myśl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 00:52, 88Bonzo napisał:

Fakt Bitwa o Śródziemie różni się od Warcrafta aczkolwiek gorąco Ci ten tytuł polecam.
Jakiś czas temu gdy jeszcze w ogóle nie grywałem w RTSy myślałem, że nigdy się nie przekonam
do tego gatunku ale to właśnie Bitwa o Śródziemie przełamała pierwsze lody :-) naprawdę
świetna gra zarówno jedynka jak i dwójka.


Mam pytanie - czy w Bitwie o śródziemie II występują bohaterowie, tak jak w I?
I z tego co czytam o grach II wydaje się bardziej atrakcyjna - więcej frakcji...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 01:02, Vaxinar napisał:

> Fakt Bitwa o Śródziemie różni się od Warcrafta aczkolwiek gorąco Ci ten tytuł polecam.

> Jakiś czas temu gdy jeszcze w ogóle nie grywałem w RTSy myślałem, że nigdy się
nie przekonam
> do tego gatunku ale to właśnie Bitwa o Śródziemie przełamała pierwsze lody :-) naprawdę

> świetna gra zarówno jedynka jak i dwójka.

Mam pytanie - czy w Bitwie o śródziemie II występują bohaterowie, tak jak w I?
I z tego co czytam o grach II wydaje się bardziej atrakcyjna - więcej frakcji...?

Tak są bohaterowie, co więcej można robić swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem fantastyki, ale wolę inne uniwersa niż Tolkiena, ale... W grze liczyłoby się dla mnie sama rozgrywka, fabuła kampani nawet niech zejdzie na drugie miejsce (w sensie czy się zgadza z książką czy nie) - ma być ciekawa.
A najważniejsze aby były fajne frakcje, a z tego co czytam lepiej to wygląda w II, bo mam miasta, ale i rasy. Chyba sobie dwójeczkę sprawię, dzięki za radę.

A tak na przyszłość, ten dodatek fajny? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 01:14, Vaxinar napisał:

A tak na przyszłość, ten dodatek fajny? :>

Nie grałem, akurat wtedy kiedy wychodził, nie było mnie na niego stać, ale przypomniałeś mi, więc może niedługo zakupię. Ale zebrało chyba niezłe recenzje, o i jest tam nowa rasa, podobno dość ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 01:19, ibisz napisał:

Nie grałem, akurat wtedy kiedy wychodził, nie było mnie na niego stać, ale przypomniałeś
mi, więc może niedługo zakupię. Ale zebrało chyba niezłe recenzje, o i jest tam nowa
rasa, podobno dość ciekawa.


Jeszcze o coś zapytam.
Jak tak patrzę na screeny, to wydaje mi się jakby pierwsza część była bardziej... spektakularna. Masa wojska, wielkie bitwy, a w drugiej tak ze 20 ludzików jak w każdej strategii... To złe wrażenie ze screnów czy naprawdę tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze o coś zapytam.
> Jak tak patrzę na screeny, to wydaje mi się jakby pierwsza część była bardziej... spektakularna.
> Masa wojska, wielkie bitwy, a w drugiej tak ze 20 ludzików jak w każdej strategii...
> To złe wrażenie ze screnów czy naprawdę tak jest?
Można właściwie tak powiedzieć. W drugiej części kampania jest bardziej podbojowa, to jest budujesz garnizon, robisz tyle ludków ile Ci starczy do wygranej i rozwalasz wrogów na mapce. Są np. takie walki jak walka ze smokiem, gdzie musisz zbudować tyle łuczników ile wlezie i naginasz do niego. Wygląda to nieźle, ale walczysz z jednym smokiem i zbytnio nie ma w tym taktyki lub nic podobnego. Zdarzają się wielkie bitwy, ale doliczyłbym się ich max. 3-4 (w obydwóch kampaniach). Za to w jedynce masz takie bitwy jak Helmowy Jar, Czarna Brama, lub Minas Tirith, a tam walczysz z naprawdę sporą ilością jednostek (zdarzało się, że Legolas stojąc na murze miał na końcu misji zabitych 200-300 wrogów, podobnie było z Gandalfem i Aragornem). I takie bitwy można przechodzić dwa razy, bo choć dla obydwu kampanii (dobro i zło) odbywają się właściwie na tych samych mapach, to raz jesteś defensorami, raz atakującymi. A jeżeli odczekasz swoje w innych misjach, to nawet w najprostszej możesz walczyć z kilkoma dziesiątkami np. orków. Masz rację, pod tym względem 1 jest lepsza. Oczywiście jest jeszcze tryb wolnej gry, ale nie oszukujmy się, komputer nie tworzy wielkich armii. Kiedyś zrobiłem taką złożoną z kilkuset orków i 3 nazguli, a po dotarciu do bazy wroga, okazało się, że był tam tylko Aragorn, 10 koni, 20 łuczników, 20 mieczników i kilkunastu wieśniaków. Nietrudno zgadnąć co z nimi zrobiłem :P Jest jeszcze tryb multiplayer, znajdując z kumplem 3 godziny czasu stworzyliśmy naprawdę epicką bitwę z setkami jednostek, Aragornami, Gandalfami, Balrogami itp. Ale trzeba mieć cierpliwego kolegę i dużo czasu :)
Jeżeli lubisz epickość i spektakularność bitw, bierz jedynkę, ale obydwie gry są super i jeżeli masz sposobność i fundusze, warto pograć w obie części. Twój wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie prawie do I przekonałeś, po prostu o jeszcze coś muszę spytać. :P

Gdzie mam większy rozwój bohaterów, tj. mają oni więcej umiejętności i że tak powiem "więcej mogę zdziałać" grając takim Gandalfem? Porównał do bohaterów z Warcrafta jak możesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Znacie może jakąś podobną grę do Just Cause , tylko żeby nie był to Far Cry , z góry dzięki .

P.S. Żeby tylko nie były za duże wymagania sprzętowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry podobnej do World of warcraft (the Burning Crusade, Wrath of the Lich King) ale całkowicie bezpłatnej. I oczywiście na necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 02:25, Nevrac napisał:

Szukam gry podobnej do World of warcraft (the Burning Crusade, Wrath of the Lich King)
ale całkowicie bezpłatnej. I oczywiście na necie :)

Jedynie co mi przychodzi do głowy to Metin i Archalord, ale nie iem czy on będzie "pasował" do WoWa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No to teraz mnie prawie do I przekonałeś, po prostu o jeszcze coś muszę spytać. :P
>
> Gdzie mam większy rozwój bohaterów, tj. mają oni więcej umiejętności i że tak powiem
> "więcej mogę zdziałać" grając takim Gandalfem? Porównał do bohaterów z Warcrafta jak
> możesz. :)
W obydwu częściach postacie mogą zdobyć 10 lvl doświadczenia, w obydwu częściach mają takie same lub podobne umiejętności. Kolei rzeczy jest taka, że II pod tym względem jest troszkę lepsza (o ile taki Gandalf, lub Aragorn się nie zmienili, to inne mniej ważne postaci się troszkę rozwinęły) no i ma więcej bohaterów (przez to że jest więcej ras). Wspomnę po raz kolejny o możliwości tworzenia herosów :) Z drugiej strony nowi bohaterowie nie są tak potężni, a umiejętności z I takie jak Słowo Mocy Gandalfa lub Armia Umarłych Aragorna wystarczą na zmiecenie z powierzchni ziemi wszystkich wrogów w promieniu 3/4 ekranu. Umiejętności te są dostępne rzecz jasna od 10 PD, ale to w kampanii nie jest tak trudno osiągnąć. W II nie dodano tak potężnych mocy. Krótko porównując do WIII - bohaterowie są znacznie potężniejsi, a z dobrze wyszkolonymi możesz przesądzić bitwę na swoją korzyść. Co nie znaczy jednak, że jest łatwo, w Helmowym Jarze było herosów bodajże 7 (na końcu 9) i dopiero po dołączeniu dwóch ostatnich (Gandalf i Eomer) oraz dużej ilości kawalerii, przechyliłem szalę zwycięstwa na swoją stronę. Przed tym wydarzeniem po prostu dostawałem baty. Bohaterzy mają średnio 4 umiejętności. Hobbici mają 2-3, Aragorn czy Gandalf 5 czy 6 (nie pamiętam) Reasumując - w dwójce dodano sporo bohaterów, ale nie tak silnych, ci z jedynki wystarczą. Umiejętności mają bardzo podobne, np. Gandalfem zdziałasz i tu i tu tyle samo (w I nawet więcej ze względu na epickość bitw). Bohaterzy z Warcrafta są słabsi, ze względu na ilość wojsk, w Warcrafcie łatwiej stracić bohatera. Takie są moje odczucia po Warcrafcie MP, przyznaję się, że w kampanii rozegrałem 2-3 misje ;)
Pozwól, że pójdę spać :) Na ew. pytania odpowiem jutro, chyba, że ktoś mnie uprzedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować