Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2008 o 21:00, ArekForn napisał:

Może ktoś mi polecić podobną grę do Neverwinter Nights, Baldur''s Gate i Icewind Dale?


Tak,Drakensang:The Dark Eye-rewelacyjna i bardzo nowa gra:) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:04, rafekx 12 napisał:

Tak,Drakensang:The Dark Eye-rewelacyjna i bardzo nowa gra:) Polecam


Też o niej słyszałem (pod choinkę mam najprawdopodobniej dostać ). Jeszcze jest coś poza tym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:09, ArekForn napisał:

> Tak,Drakensang:The Dark Eye-rewelacyjna i bardzo nowa gra:) Polecam

Też o niej słyszałem (pod choinkę mam najprawdopodobniej dostać ). Jeszcze jest coś poza
tym? :)


Szczerze?:) To nic innego ci nie polece, Drakensang to rpg roku i naprawde warto w niego zagrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:10, rafekx 12 napisał:

Szczerze?:) To nic innego ci nie polece, Drakensang to rpg roku i naprawde warto w niego
zagrać:)


No to dziękuję za szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 21:09, ArekForn napisał:

Też o niej słyszałem (pod choinkę mam najprawdopodobniej dostać ). Jeszcze jest coś poza
tym? :)


W sumie to ta gra może Cie wciągnąć na tyle, że w nic innego możesz nie mieć po prostu chęci grać. Jest piekielnie wciągająca, ma świetną fabułę i uwierz mi - wiele godzin minie nim Ci się znudzi :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znał jakąś grę podobną do tej, której szukam to pewnie już bym w nią zagrał. Ale nie znam. Muszę znaleźć jakiś punkt zaczepu. Dlatego chętnie podam opis strategii, która by mnie interesowała:

- okres II wojny światowej
- grafika 3D
- umiarkowane wymagania sprzętowe, chciałbym, żeby poszukiwana przeze mnie gra chodziła w miarę płynnie na komputerze 512 MB RAM i 2,42 GHz
- duże ilości jednostek, coś na wzór Medieval: Total War
- możliwość tworzenia własnych map/scenariuszy
- realistyka


Będę wdzięczny za wypisanie mi jakichś tytułów gier spełniających te wymagania.
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 22:07, sprite39 napisał:

Gdybym znał jakąś grę podobną do tej, której szukam to pewnie już bym w nią zagrał. Ale
nie znam. Muszę znaleźć jakiś punkt zaczepu. Dlatego chętnie podam opis strategii, która
by mnie interesowała:

- okres II wojny światowej
- grafika 3D
- umiarkowane wymagania sprzętowe, chciałbym, żeby poszukiwana przeze mnie gra chodziła
w miarę płynnie na komputerze 512 MB RAM i 2,42 GHz
- duże ilości jednostek, coś na wzór Medieval: Total War
- możliwość tworzenia własnych map/scenariuszy
- realistyka


Będę wdzięczny za wypisanie mi jakichś tytułów gier spełniających te wymagania.
Z góry dziękuję.

Prosze: Europa Universalis: II Wojna Światowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 22:07, sprite39 napisał:

Gdybym znał jakąś grę podobną do tej, której szukam to pewnie już bym w nią zagrał. Ale
nie znam. Muszę znaleźć jakiś punkt zaczepu. Dlatego chętnie podam opis strategii, która
by mnie interesowała:

- okres II wojny światowej
- grafika 3D
- umiarkowane wymagania sprzętowe, chciałbym, żeby poszukiwana przeze mnie gra chodziła
w miarę płynnie na komputerze 512 MB RAM i 2,42 GHz
- duże ilości jednostek, coś na wzór Medieval: Total War
- możliwość tworzenia własnych map/scenariuszy
- realistyka


Będę wdzięczny za wypisanie mi jakichś tytułów gier spełniających te wymagania.
Z góry dziękuję.


Tylko i wyłącznie...

Combat Mission: Beyond Overlord
Combat Mission: Barbarossa To Berlin
Combat Mission: Afrika Korps

Nie ma nic lepszego jeśli chodzi o drugowojenne strategie, a gdy decydującym wyznacznikiem jest realizm.
:)

Nie spodziewaj się genialnej grafiki, nie spodziewaj się tez i zbyt idealnego odwzorowania piechoty, ale bezsprzecznie jest to najlepszy z możliwych tytułów tego rodzaju, a już w ogóle ''orgazm" dla miłośników zmagań wojsk pancernych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 22:14, KazMeister napisał:

Prosze: Europa Universalis: II Wojna Światowa

Mam tą grę. Nie powiedziałbym o grafice 3D...

Karharot
zamber1 @
Będę musiał sprawdzić te tytuły... Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 00:11, Archi155 napisał:

Witam szukam gry podobnej do Konquest który jest na linuxie, zobaczyłem to u brata ciotecznego
i mnie zaciekawiła. Jeżeli ktoś zna działającą wersję Konquest lub coś podobnego prosiłbym
o nazwy lub linki.
Screen:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d0/Konquest.png


Nie mam czasu zbytnio sprawdzić co to ów "Konquest" jest, ale mapka przypomina bardzo Space Empires. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiej strategii co sie gra na mapie strategicznej tzn podbija jakies kraje, terytoria itp ale normalnie bitwy toczy sie na mapie taktycznej (np jak w warcraft3 itp )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 15:04, 21question napisał:

Szukam takiej strategii co sie gra na mapie strategicznej tzn podbija jakies kraje,
terytoria itp ale normalnie bitwy toczy sie na mapie taktycznej (np jak w warcraft3 itp
)

Seria Total War i całkiem nowe War Leader, są to właśnie takie strategie, których szukasz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 15:04, 21question napisał:

[...]

Jeśli z budowaniem różnorodnych struktur to polecam Rise Of Nations: Złota Edycja (rozgrywa się od czasów antycznych do współczesnych, do wyboru jest kilkanaście zróżnicowanych nacji; Kolekcja Klasyki - 24,90) oraz Rise Of Nations: Rise Of Legends (rozgrywa się w krainie fantasy, sposób rozgrywki ten sam co w Rise Of Nations: ZE, trzy bardzo zróżnicowane nacje do wyboru; eXtra Klasyki HIT - 19,90).
Jeśli sama bitwa, to polecam całą serię Total War (czyli Shogun, Medieval, Rome, Medieval II i nadchodzące Empire). Bardzo liczy tu się zmysł taktyczny.
Jeśli grę podobną do Total War, ale inną polecam Imperial Glory (dostępna w najnowszym numerze CD-Action). Jest możliwość do zajmowania budynków oraz stosowania stosownych do epoki (XIX wiek) formacji.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 15:04, 21question napisał:

Szukam takiej strategii co sie gra na mapie strategicznej tzn podbija jakies kraje,
terytoria itp ale normalnie bitwy toczy sie na mapie taktycznej (np jak w warcraft3 itp
)


W miarę pasuje do Twojego opisu kampania dla pojedynczego gracza w Emperor: Battle For Dune, jednak tam wybieranie celów jest marginesową sprawą. Zdecydowanie więc polecam serię Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi:) Zamierzam kupic Medieval 2 total war bo Medievala 1 mam ale niestety od CDP ktore ukradlo 20 zl dajac mi gre w ktorej nie da sie wlaczyc kampanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować