Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Szukam gier produkcji japońskiej, lub o tematyce kultury japońskiej, na najmniej popularnych w Japonii platformach: PC i Xbox 360. Podawajcie jakieś propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam vn''ki (Visual Novel) Fate/Stay Night i Tsukihime (fantasy, miejsce akcji to współczesna Japonia) oraz Clannad (komedia, romans i dramat, również ma miejsce we współczesnej Japonii), gry te cechują się bardzo dobrą fabułą i interesującymi głęboko zarysowanymi postaciami :)
A jeśli szukasz czegoś bardziej standardowego to możesz też spróbować serię Final Fantasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 21:53, Kraju napisał:

Szukam gier produkcji japońskiej, lub o tematyce kultury japońskiej, na najmniej popularnych
w Japonii platformach: PC i Xbox 360. Podawajcie jakieś propozycje.

Final Fantasy polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja znudzony już tymi wszystkimi nowoczesnymi FPS''ami chciałem sobie pograć w coś w klimatach bardziej znanym naszym dziadkom :). No więc tak. Szukam gry w klimatach ll wojny światowej, wymagania to najlepiej, żeby była darmowa jak np. Battlefield heroes i była w marę popularna jeszcze, żeby można było znaleźć jakieś serwery do niej, a no i oczywiście ma być multi single mnie nie interesuje. Zagrałbym w np. Call of Duty 5, ale na X360 nie mam abonamentu wykupionego, a teraz mam wydatki na nowo kupionego DSi, więc to tak, żeby się rozerwać strzelając z czegoś "starego" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cykl Medal of Honor jeżeli chodzi o najlepsze drugowojenne shootery ale nie wiem jak stoi sprawa z multiplayerem. Obstawiam że CoDy znasz, poza tym z tego co wiem CoD 2 jest dość tania i chyba nawet można znaleźć sporo ludzi w multi. Oprócz tego hm ... Enemy Territory ale nie mam pojęcia czy znajdziesz kogoś chętnego do grania po sieci. Do głowy przychodzi mi jeszcze ewentualnie Red Orchestra: Ostfront.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
od pewnego czasu chodzi mi jedna gra po glowie, ale nie znam nazwy. Jest podobna do Alien Shooterow itp. Widok z gory. Pamietam, ze jak sie juz zginelo pokazywal sie napis "The reaper got you". Dostawalo sie lvl upy, perki, bonusy... tylko jak ta cholerna gra sie nazywala :D
Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje gry w stylu Gothic ale z samą magią czarami itp :) Jedyną prośbą jest to że poszukuje czegoś takiego że dany czar wywołuje się za pomocą kombinacji klawiszy itd... Nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje ale jeśli ktoś coś takiego widział to proszę o tytuł gierki :) Cena nie gra dla mnie roli a wymagania minimalne może mieć dosyć wysokie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Szukam gry w której nasze decyzje mają istotne znaczenie w przedstawionym świecie. Ważne wybory, dylematy itd. Coś jak w Deus Ex albo Alpha Protocol. Grafika nie gra dla mnie dużej roli :)
PS. Przy okazji szukam jakiś naprawdę mocnych cRPGów albo aRPGów. (Coś jak Baldur''s Gate, NWN2, Icewind Dale lub mniej - jak Gothic)

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 20:34, Leos8 napisał:

Szukam gry w której nasze decyzje mają istotne znaczenie w przedstawionym świecie.

The Suffering - bardzo ciekawa tematyka, wybory moralne - trzy możliwe zakończenia - bardzo warto.
Poza tym wybory moralne były chyba też w Bioshocku no i od biedy możesz spróbować trylogii Stalkerów - wybory jako takie są, powodują takie czy inne reakcje ale to nie ten poziom co dajmy na to genialny Deus Ex.

Dnia 17.07.2010 o 20:34, Leos8 napisał:

PS. Przy okazji szukam jakiś naprawdę mocnych cRPGów albo aRPGów.

Risen? Jade Empire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 20:34, Leos8 napisał:

PS. Przy okazji szukam jakiś naprawdę mocnych cRPGów albo aRPGów.


Jeżeli chodzi o cRPG to bezkonkurencyjny jest Planescape Torment, z dużo lżejszych tytułów odpowiadających twoim kryteriom najbardziej polecam Fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 20:34, Leos8 napisał:

Szukam gry w której nasze decyzje mają istotne znaczenie w przedstawionym świecie. Ważne wybory, dylematy itd. Coś jak w Deus Ex albo Alpha Protocol. Grafika nie gra dla mnie dużej roli :)

Arcanum - masa wyborów które mają później wpływ na świat (te najistotniejsze zmiany są co prawda podsumowane jedynie w zakończeniu ale zawsze coś) o niektórych ze swoich wyczynów możesz tam też poczytać w gazetach :)
Podobnie jest w Fallout 2 (pierwowzorze Arcanum zresztą) w którym to jak wykonujesz (i czy wykonujesz) questy ma spory wpływ na przyszły rozwój tego kawałka świata po którym podróżujesz.

Dnia 17.07.2010 o 20:34, Leos8 napisał:

PS. Przy okazji szukam jakiś naprawdę mocnych cRPGów albo aRPGów. (Coś jak Baldur''s Gate, NWN2, Icewind Dale lub mniej - jak Gothic)

Jeśli coś podobnego do Gothic to tylko już wymieniony Risen (za wyjątkiem ulepszonej grafiki bardzo przypomina on Gothic 1 i 2). Jeśli idzie o cRPG ogólnie to polecam Dragon Age zaś w klimatach s-f Knights of the Old Republic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim.
Tytuły w które nie grałem już sobie zapisałem (KoToR,DA,Risen,Fable I&II, Bioshock wygrałem już kilka razy, Stalkery też i Jade Empire również). Spróbuję Arcanum i Planescape:Torment i The Suffering :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 20:34, Leos8 napisał:

Szukam gry w której nasze decyzje mają istotne znaczenie w przedstawionym świecie.

Zdecydowanie Wiedźmin
Możesz też spróbować Marvel: Ultimate Alliance

@up - może Need for Speed: Most Wanted?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 10:07, Chlorofil napisał:

Szukam gry podobnej do... Test Drive Unlimited !

Ogólnie NFS''y te w których można swobodnie jeździć po mieście, albo Burnout Paradise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować