• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Dowiedz się lub pomóż - problemy ze sprzętem

Pytanie

Temat był popularny, lecz nie pamiętam kto był autorem.
Można więc wpisywać swoje żale na temat swojego PC i nie tylko. ;)
Tradycyjnie jest dość dużo osób, które potrafią zgadnąć o co chodzi i pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

82 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.10.2005 o 20:08, Olamagato napisał:

Temat był popularny, lecz nie pamiętam kto był autorem.
Można więc wpisywać swoje żale na temat swojego PC i nie tylko.
;)
Tradycyjnie jest dość dużo osób, które potrafią zgadnąć o co chodzi i pomóc.



Hmmm... Podobny już jest tu:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130#end

Tyle, że dotyczy tylko kompów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

"Dowiedz się lub pomóż" było dobrym i często uczęszczanym tematem na starym forum... tylko i wyłącznie z kwestii przyzwyczajenia powinien zostać ten temat dotyczący kłopotów z komputerami i innymi sprzętam - ale to jest tylko moje zdanie... z czasem wszystko się uporzątkuje... narazie forum boryka się z chorobami wieku niemowlęcego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój problem dotyczy programu Azureus.Ciągle dostaje raporty o błędach np.:
-UPnp:Mapowanie ''Port przychodzący peera(TCP/6881)''nieudane
-UPnP:Mapowanie ''Kliencki port trackera UDP (UDP/6881)''nieudane
-UPnP:Utracono poączenie z usługą ''WANIConnection'' na urządzeniu UPnP ''w tym miejscu podany jest adres IP,ktorego z oczywistych względow nie podam''
Strasznie to wkurzające,szczególnie,że te raporty wyskakują co chwila :/ Co jest nie tak?
Sprzęt:Laptop Toshiba Satellite A65-S13632,procek Celeron 2,53Ghz,192MB Ram,system Win XP z drugim Serice Packiem.ŁĄcze o prędkosci 256Kb/s Biaman(miejska sieć komputerowa w Białymstoku).Czy to problem ze sprzętem czy z Azureusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.10.2005 o 20:44, Jarzy napisał:

Mój problem dotyczy programu Azureus.Ciągle dostaje raporty o błędach np.:

Ogólnie mapowanie portów UDP jest często w sieciach zabronione. Jest traktowanie jako szkodliwe działanie w sieci i można za takie coś wylecieć np. z osiedlowego LAN => do Admina sieci potrafią spłynąć skarki i logi z mapowania portów z innych miejsc/innych sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój problem tyczy się całej konfiguracji mojego komutera. Jest ona tak marna jak na owe czasu, że aż wstyd mi jest gdy rozmawiam z kolegami o jakichś grach, dochodzimy do nowszych tytułów i naglę mówię
"Nie wiem nie grałem, mam za słabego kompa"

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.10.2005 o 21:22, Szarik PL napisał:

Mój problem tyczy się całej konfiguracji mojego komutera. Jest ona tak marna jak na owe czasu, że aż wstyd mi jest gdy rozmawiam
z kolegami o jakichś grach, dochodzimy do nowszych tytułów i naglę mówię
"Nie wiem nie grałem, mam za słabego kompa"

:P

A na czym dokładnie polega problem? :P Słaby sprzęt, kup nowy. NIe masz kasy? Płącz dalej :P(Ja cały czas płacze ;))
Ps.Do moda zamknijcie ten wątek, "Dowiedz się lub pomóż - problemy z kompem" to to samo. Są tam też poruszane tematy sprzętu. Po co dublować ten sam wątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poskarże się na swojego : Wszystko bardzo długo sie laduje,wszystko w nim mam super tylko mam wolny dysk i 256 ramu... CS SOURCE bezlitosnie dlugo sie laduje a system wogole .... umieram przy napisie LOADING

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.10.2005 o 21:53, WorldWar3PL napisał:

Poskarże się na swojego : Wszystko bardzo długo sie laduje,wszystko w nim mam super tylko mam wolny dysk i 256 ramu... CS
SOURCE bezlitosnie dlugo sie laduje a system wogole .... umieram przy napisie LOADING


Jeżeli posiadasz Windows XP, który potrzebuje minimalnie 448 do płynnego w pełni funkcjonowania to nie możesz się dziwić.
Jedyną rzeczą, która ewentualnie pomogłaby nieco jest zmiana ustawień pamięci wirtualnej (page_file.sys) na stałą dosyć dużą wielkość (i ewentualnie przeniesienie jej na partycją FAT32 lub FAT(16))


Jeżeli chodzi o istnienie drugiego wątku o Problemach z Komputerami to kwestię zamknięcia Tego trzeba pozostawić założycielowi Olamagato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.10.2005 o 22:22, Jarzy napisał:

To co proponujesz z tym zrobic?Mozna to jakos zablokowac?


Teoretycznie można ale nie wiem co wówczas będzie się działo z Azeurusem. Czy dalej będzie pełnił on swoją funkcję prawidłowo.
1. Konfiguracja Połączenia Sieciowego
2. Konfiguracja Azeurusa

W tych dwu miejscach są ustawienia związane z UDP Azeurusa.


Ja mogę, ale nie chcę wchodzić w drogę Olamagato.
On sam musi zamknąć swój wątek.

Ja mogę jedynie zaapelować aby udzielać się wątku dłuższym:


Problemy z kompem (temat ogólny)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130#end

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
i błagam o pomoc :(
Właśnie przetransportowałem sobie kompa do akademika no i mam problem :/
Podłączyłem go jak trzeba wszystko jest OK, no musiałem tylko troche przy wiatraczku przy zasilaczu popracować zeby nie warczał bo się poluzował no i założyć wentylator na procka bo .... spadł o_O (a komp był wysyłany DHLem... ehhh).
No ale problem jest w tym, że po włączeniu kompa, czasem jeszcze przed zaladowaniem Windy, czasem pare minut po, komp się wyłącza a z jednostki centralnej wydobywa się naprzemienny sygnał - raz niski ton raz wysoki. Podobny do tego któy słyszymy kiedy karetka jedzie na sygnale :///
Nie wiem od czego tak się dzieje :(
Teraz spróbuję zrestrartować biosa....a możę pomoże ://
Ale czy ktoś z Was wie co oznacza taki dźwięk ? Nigdy wcześniej takiego nie słyszalem...jeśli coś się działo to był on ciągły.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.10.2005 o 16:03, S4jm0n napisał:

Witam.
i błagam o pomoc :(
Właśnie przetransportowałem sobie kompa do akademika no i mam problem :/
Podłączyłem go jak trzeba
wszystko jest OK, no musiałem tylko troche przy wiatraczku przy zasilaczu popracować zeby nie warczał bo się poluzował no
i założyć wentylator na procka bo .... spadł o_O (a komp był wysyłany DHLem... ehhh).
No ale problem jest w tym, że po włączeniu
kompa, czasem jeszcze przed zaladowaniem Windy, czasem pare minut po, komp się wyłącza a z jednostki centralnej wydobywa
się naprzemienny sygnał - raz niski ton raz wysoki. Podobny do tego któy słyszymy kiedy karetka jedzie na sygnale :///

Nie
wiem od czego tak się dzieje :(
Teraz spróbuję zrestrartować biosa....a możę pomoże ://
Ale czy ktoś z Was wie co oznacza
taki dźwięk ? Nigdy wcześniej takiego nie słyszalem...jeśli coś się działo to był on ciągły.....


Może i jestem noobem w tej kwesti ale spróbuję pomóć:

Dziwne dzwięki są gdy ram jest poluzowany.
Być możę Procesor się przegrzewa? :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro tyle było nabałaganione, to powinieneś wszystko rozkręcić i skręcić na nowo.
Być może źle założyłeś radiator na procesor??? To też jest myśl.


P.S. Apelowałem już aby dpisywać się do wcześniej założonego wątku
Problemy z kompem (temat ogólny)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130#end

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.10.2005 o 16:46, RobeN napisał:

Skoro tyle było nabałaganione, to powinieneś wszystko rozkręcić i skręcić na nowo.
Być może źle założyłeś radiator na procesor???
To też jest myśl.


Chyba tak zrobię...

Dnia 13.10.2005 o 16:46, RobeN napisał:

P.S. Apelowałem już aby dpisywać się do wcześniej założonego wątku
Problemy z kompem (temat ogólny)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130#end


Zaraz się przenosze z problemem.... sorki ale nie czytałem poprzednich postów a problemy z kompem od kilku lat były zawsze przedstawiane tutaj więc z przyzwyczajenia.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Ostatnio zaczołem się zastanawiać nad ulepszeniem kompa.
Mój komp ma:
800 (mega)herców, pentium II, GeForce 2, 256 ram

A chciałbym mieć:
2000 herców, pentium IV, GeForce 4 i około 1000 ram.

Nie ulepszałem kompa od 2002r ( czyli nigdy) dziwne, ale większość gierek mi chodzi prwaie płynnie.
Szukałem w necie ile to by kosztowało ale nie moge znaleść. Dlatego chciałem tu zapytać ile to kosztuje (oddzielnie), i czy dobrze wybrałem.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

od uparagde kompa jest osobny temat, ale ja bym osobiscie zamiast intela brał amd. wyjdzie albo taniej przy podobnej wydajnosci, albo tak samo drogo ale szybciej (intel sobie po prostu dużo wiecej za marke życzy). pozatym niewiem czy g-forca 4 jescze kupisz (tylko trzymaj sie z dala od mx-a tak go ze shaderów pocieli żę częśc gier odmawia współpracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jak mówi sig.

Temacik o upgrade''ach kopa jest tu:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&tpage=6

Myślę, że tam najszybciej dostaniesz odpowiedź.

I tak jak mówi sig.2
Zamiast GeForce4 to prędzej weź Radeona 9550 od Sapphire.
Choć powinieneś celować już nieco wyżej.

A ceny???
http://gral.pl
http://sklep.benchmark.pl
http://www.pcprojekt.pl

to tylko 3 przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taki problem z monitorem. Dostałem niedawno plazmówkę firmy IBOX nawet nie wiem co to za jedna ;p i poroblem w tym jest że po zainstalowniu sterowników nie wykrywa go jako właśnie IBOX''a tylko jako domyślny monitor Plug and Play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Potrzebuje pomocy !!!
Spakoałem ważne pliki ( dokumenty) w rar i zabezpieczyłem hasłem :) aby nikt się nie dostał.
Było to z miesiąc temu :)
No i stała sie rzecz o której w chwili wpisywania hasła nie pomyslałem - zapomniałem hasło.
Myślałem intensywnie aby sobie przypomnieć ale nic nie przychodzi mi już do głowy.
Czy może zna ktoś sposób jak się do tych dokumentów dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować