• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Dowiedz się lub pomóż - problemy ze sprzętem

Pytanie

Temat był popularny, lecz nie pamiętam kto był autorem.
Można więc wpisywać swoje żale na temat swojego PC i nie tylko. ;)
Tradycyjnie jest dość dużo osób, które potrafią zgadnąć o co chodzi i pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

82 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam takie pytanko gdyż por defragmentować dysk a na jednej partycji mam muzykę i jest ona postrzegana jako plik pofragmentowany. Czy po defragmentacji coś się z nim złego stanie czy pozostaną w nienaruszonym stanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2006 o 13:22, penny napisał:

/.../ po co pracowac na przeskalowanym obrazie, skoro mozna
sobie ustawic odpowiednia wilekosc czcionek?/.../

He, he, tutaj akurat się z Tobą zgadzam, ale jeszcze przetłumacz to żonie. Ona wie lepiej. Mnie to nie przeszkadza, ja u siebie, z wyjątkiem gier, które mają rozmaitą rozdzielczość, cały czas w natywnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

plik pofragmentowany to po prostu plik podzielony na rozrzucone po całym dysku fragmenty (to tak jak byś miał puzle rozrzucone). defragmentacja ułoży je łądnie jeden za drógim (puzle ułozone po kolei w rządku tylko bierzesz po kolei i układasz obrazek bez szukania własciwego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2006 o 15:50, lampak napisał:

Pilnie potrzbeuję się dowiedzieć, co to śą footprinty! (o ile się orientuję, dobrze dobrałem
temat?)

mozesz sie bardziej rozpisac? podejrzewam, ze wiem o co moze chodzic, ale podaj jakies szczegoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2006 o 15:50, lampak napisał:

Pilnie potrzbeuję się dowiedzieć, co to śą footprinty! (o ile się orientuję, dobrze dobrałem
temat?)

No Z Angielskiego to poprostu ślady stóp ale tak jak powiedzial/a penny rozpisz sie bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2006 o 23:11, Piter Fersin napisał:

> Pilnie potrzbeuję się dowiedzieć, co to śą footprinty! (o ile się orientuję, dobrze dobrałem

> temat?)
No Z Angielskiego to poprostu ślady stóp ale tak jak powiedzial/a penny rozpisz sie bardziej

powiedzial :)
to nie jest zdrobnienie od penelopy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2006 o 23:06, penny napisał:

> Pilnie potrzbeuję się dowiedzieć, co to śą footprinty!
mozesz sie bardziej rozpisac? podejrzewam, ze wiem o co moze chodzic, ale podaj jakies szczegoly.

A jak mam się rozpisać skoro nie wiem, co to jest? Mam w jakimś podręczniku do angielskiego (nie moim), że jest jakaś drukarka, która się nie podoba właścicielowi ze względu na footprint i zajmuje za dużo miejsca na biurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Footprint to jedna z opcji programu I-deas. Tej opcji używa się do modyfikacji kształtu materiału. Footprint jest płaskim obrysem wskazanych powierzchni. Program odwzorowuje wypukłe krawędzie wskazanych powierzchni podczas definiowania zarysu materiału. Nie jestem pewny czy chodziło akurat o to ;) Być może footprint to stopka drukarska.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.03.2006 o 07:26, lampak napisał:

> > Pilnie potrzbeuję się dowiedzieć, co to śą footprinty!
> mozesz sie bardziej rozpisac? podejrzewam, ze wiem o co moze chodzic, ale podaj jakies
szczegoly.
A jak mam się rozpisać skoro nie wiem, co to jest? Mam w jakimś podręczniku do angielskiego
(nie moim), że jest jakaś drukarka, która się nie podoba właścicielowi ze względu na footprint
i zajmuje za dużo miejsca na biurku.

w tym wypadku mozna przyjac ze chodzi wlasnie o to ze drukarka zajmuje za duzo miejsca na biurku - footprint to moze byc rozumiane jako obszar, powierzchnia zajmowana przez przedmiot. cholera, ciezko mi to wytlumaczyc normalnymi slowami. jesli jestes w miare dobry z angielskiego, to slownik angielsko-angielski bedzie bardzo pomocny. dosc sensowne wyjasnienie alternatywnych znaczen tego slowa znajdziesz tez tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Footprint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostanio otrzymałem windowsowy komunikat o przekroczeniu zasilania na jednym z posrtów USB. Po chwili poczyłem dziwny zpach. Po zresetowaniu komputera i sprawdzeniu ustawień zasilania wszytko było ok. Czy to coś poważnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem gry mi sie tną nawet te stare nie wiem co zrobic formatowałem dysk i nic.Sprzęt celeron 2,26 Ghz,Karta graficzna Radeon 9550 , nie wiem co zrobić.PROSZE O POMOC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podaj jeszcze ile masz ramu moze to prze mala ilość albo sterowniki od grafy są już stare i zwalniają kompa , wszytsko zależy też od tego jakie gry?? bo na takim sprzęcie to na full żadko która pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie
Instaluje sterowniki orginalne załączone do karty a później nowsze ściongniete ze strony i mi sie po jakimś czasie komputer wiesz!!

Moja karta to GForce 6600LE 256/256??

Wie ktos dlaczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2006 o 21:36, Fizyczek napisał:

/.../
Wie ktos dlaczego???

Możliwości jest dużo. Może masz wirusa, może Windows Ci się pochrzanił, może nie odinstalowałeś dokładnie poprzednich sterowników instalując nowe, a może masz zakurzony radiator na procesorze. A to tylko kilka możliwości. Zobacz na początku strony, tam RobeN napisał, jak odinstalować stare sterowniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować