• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Dowiedz się lub pomóż - problemy ze sprzętem

Pytanie

Temat był popularny, lecz nie pamiętam kto był autorem.
Można więc wpisywać swoje żale na temat swojego PC i nie tylko. ;)
Tradycyjnie jest dość dużo osób, które potrafią zgadnąć o co chodzi i pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

82 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

no to masz problem. jesli haslo bylo dlugie to problem jest naprawde duzy :P

mozesz poprobowac programikow takich jak np. ten:
http://www.crackpassword.com/products/prs/archives/rar/

niestety w przypadku zgubionego hasla w gre whodzi tylko brutalny atak - czyli wyprobowywanie wszystkich kombinacji, albo zgadywanie na podstawie slownika. dodatkowo masz podwojny problem - rar uzywa bardzo silnego szyfrowania i w zasadzie brutalny atak ma sens tylko dla hasel do 6 znakow. jesli zgadywanie za pomoca slownika nie pomoze to prawdopodobnie nic nie pomoze - chyba ze jakis cray i pare miesiecy wolnego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To o co pytam to nie problem jako taki sprzętowy.
Chodzi mianowicie o antene tunera.


Chodzi mi o stacje takie jak RMF, ANTYradio, ZET,PLANETA i Maryja ( żartowałem :) )
Mieszkam w Gliwicach

Jak ją ustawić i w którym kierunku i jakiego kształtu powinna być.
Tuner dostałem a jest to AVerTV GO 007FM.

Telewizyją mam na strychu i tam odbieram wszystkie polskie i jakieś czeskie i słowackie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2005 o 19:58, penny napisał:

no to masz problem. jesli haslo bylo dlugie to problem jest naprawde duzy :P

mozesz poprobowac programikow takich jak np. ten:
http://www.crackpassword.com/products/prs/archives/rar/

niestety w przypadku zgubionego hasla w gre whodzi tylko brutalny atak - czyli wyprobowywanie
wszystkich kombinacji, albo zgadywanie na podstawie slownika. dodatkowo masz podwojny problem
- rar uzywa bardzo silnego szyfrowania i w zasadzie brutalny atak ma sens tylko dla hasel do
6 znakow. jesli zgadywanie za pomoca slownika nie pomoze to prawdopodobnie nic nie pomoze -
chyba ze jakis cray i pare miesiecy wolnego czasu :)


Ha udało się - dzięki wielkie :)
Na szczęście Hasło zawierało tylko 5 znaków :)
Ale swoją drogą to mam nauczkę aby uzywać haseł standardowych ( czyt.takich które łatwo zapamiętać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

takie hasła inni też łątwo złamią...... dlatego też pamieta sie zdanie, i wpisuje jako hasło po 1 lterze z każdego wyrazu (a także cyfry i znaki specialne). Ty przypomnisz sobie bez problemu, a łamacz będzie miał nie lada problem bo takie hasło będzie naprawde ciężko złamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak MX to on jest tylko z nazwy, wydajność na poziomie, żeby nie skłamać GF2 albo nawet GF256, zwłaszcza modele z SDRAMem, ale dla P2 i P3, to akurat styka, chociaż przydaje się jeszcze 512 MB RAMu no lepiej na takim sprzęcie działać na Win98/SE bo XP po prostu zżera zasoby takiego sprzętu. O graniu płynnym trzeba zapomnieć zwłaszcza w tytuły wydane po 2003 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam płytę główną K7 Triton z prcesorem Sempron 2500(1,7 gh bodajrze). Myślę nad zmiana procka, tylko nie wiem na co sobie mogę pozwolić do tej płyty głównej(nie wiem jakie procki obsługuje). Jaki procek pod tą płytę mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Każdy monitor LCD ma swoją rozdzielczość nominalną, czyli rozdzelczość, na której obraz jest ostry. Czy jeżeli ustalę inną rozdzielczość, to czy będzie to wyglądało brzydziej niż na monitorach CRT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2006 o 14:38, Minsc i Boo napisał:

Mam płytę główną K7 Triton z prcesorem Sempron 2500(1,7 gh bodajrze). Myślę nad zmiana procka,
tylko nie wiem na co sobie mogę pozwolić do tej płyty głównej(nie wiem jakie procki obsługuje).
Jaki procek pod tą płytę mi radzicie?

Polecam stronę www.komputroniik.pl Szukasz płyty głównej, patrzysz jakiego ma Socketa, później w zaawansowanym szukaniu szukasz procesorów z tym socketem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2006 o 21:28, lampak napisał:

Każdy monitor LCD ma swoją rozdzielczość nominalną, czyli rozdzelczość, na której obraz jest
ostry. Czy jeżeli ustalę inną rozdzielczość, to czy będzie to wyglądało brzydziej niż na monitorach
CRT?

takiej jakośći jak na crt nie osiągniesz niezależnie od rozdzielczości (mniejsza paleta kolorów) inna sprawa czy nieprofesjonalista zauważy róznice (pewnie nie, ja mam lcd i narzekam tylko na cene i piekące dośc żadko oczy (co o dziwo przy crt kupowanym w myśl zasady najtańszy jaki jest w sklepie sie nie zdażało).... co zaś sie tyczy rozdzielczosci to monitor ją zwyczajnie przeskaluje i obraz powinien być ok (ew może być obraz w okienku dopasowanym ro aktualniej rozdzielczosci a wokół niego czarna ramka ale takich już chyba nie robią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2006 o 21:28, lampak napisał:

/.../. Czy jeżeli ustalę inną rozdzielczość, to czy będzie to wyglądało brzydziej niż na monitorach
CRT?

Kwestia monitora, gustu i tego, jak dalece rozdzielczość, którą chcesz nastawić różni się od natywnej. Moim subiektywnym zdaniem na pewno nie jest drastycznie gorzej. LCD mam od ponad trzech lat i do klasycznego CRT nie wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2006 o 21:28, lampak napisał:

Każdy monitor LCD ma swoją rozdzielczość nominalną, czyli rozdzelczość, na której obraz jest
ostry. Czy jeżeli ustalę inną rozdzielczość, to czy będzie to wyglądało brzydziej niż na monitorach
CRT?

to nie tak ze "rozdzielczosc, na ktorej obraz jest ostry". chodzi o to ze poprostu matryca monitora ma konkretna ilosc pikseli i najlepiej jest ustawic rozdzielczosc, ktora bedzie odpowiadace tej na monitorze. dzieki temu jeden pixel generowany przez karte graficzna bedzie odpowiadal dokladnie jednemu pixelowi na monitorze. oczywiscie efektem "ubocznym" tego jest to ze wlasnie w takiej rozdzielczosci 1:1 obraz jest super ostry. ustawinie kazdej innej rozdzielczosci mija sie z celem bo powoduje albo skalowanie obrazu, ktore zawsze generuje bardzo mizerny efekt, albo wyswietlanie obrazu w okienku odpowiadajacym przelozeniu 1:1 pixeli - nie dotyczy to oczywiscie rozdzielczosci wiekszej niz matryca monitora.

to czy taki skalowany obraz bedzie wygladal brzydziej to jest kwestia subiektywna - niestety najczesciej efekt takiego skalowania jest conajwyzej mizerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2006 o 21:28, lampak napisał:

Każdy monitor LCD ma swoją rozdzielczość nominalną, czyli rozdzelczość, na której obraz jest
ostry. Czy jeżeli ustalę inną rozdzielczość, to czy będzie to wyglądało brzydziej niż na monitorach
CRT?


zapomnialem napisac - to czy obraz bedzie skalowany czy wyswietlany w okienku (lub w czesci jesli rozdzielczosc w kompie bedzie wieksza niz rozdzilczosc kompa), zalezy poprostu od ustawien sterownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2006 o 23:00, penny napisał:

> /.../albo skalowanie obrazu, ktore zawsze generuje bardzo mizerny efekt,/.../

Nie powiedziałbym. W grach wcale tego nie widac, a jak przeskalowanie jest dobre, to i przy obrazach statycznych obraz jest dobry. Wyjątkiem jest mały druk, tutaj faktycznie efekt może być mizerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2006 o 23:13, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../albo skalowanie obrazu, ktore zawsze generuje bardzo mizerny efekt,/.../
Nie powiedziałbym. W grach wcale tego nie widac, a jak przeskalowanie jest dobre, to i przy
obrazach statycznych obraz jest dobry. Wyjątkiem jest mały druk, tutaj faktycznie efekt może
być mizerny.


no coz. ja sie nie zgodze. mialem okazje ogladac taki obraz nie raz i werdykt jest jeden - beznadzieja. obraz przestaje byc ostry, a szczegoly staja sie nieczytelne. a jak ma sie ekran panoramiczny, to juz wogole jest dno, bo obraz skalowany jest nieproporcjonalnie. efekt jest praktycznie taki sam jak na zalaczonych obrazkach. pierwszy to efekt jaki powstanie po przeskalowaniu rozdzielczosci 800x600 na 1024x768, a drugi to mniejwiecej jak 800x600 przeskalowane na 1280x800. to i tak nie jest jeszcze tak zle, bo wspolczynnik skalowania wynosi zaledwie 1,28 - a co gdyby byl on 1,6 dla wiekszej roznicy rozdzielczosci? zreszta to co pokazalem i tak nie oddaje rzeczywistosci, bo do tego skalowania uzyty byl dobry algorytm, ktory prawdopodobnie nie wchodzi w gre w sytuacji, gdy trzeba go stosowac kilkadziesiat razy na sekunde dla obrazu okupujacego okolo 3-4mb pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

niewiem jaki masz monitor, u mnie (lg flatron L1730S) takich numerów niema. niezależnie od rozdzieloczsci wszystko wygląda ok. na 17 calowym lcd sobie spokojnie pod linuksem w rozdzielczośći 800x600 pracuje(nie lubie mieć małych ikonek itd), brat pod windows ma 1200x960 i też nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2006 o 23:32, penny napisał:

> > > /.../. Wyjątkiem jest mały druk, tutaj faktycznie efekt
może
> być mizerny.
no coz. ja sie nie zgodze. mialem okazje ogladac taki obraz nie raz i werdykt jest jeden -
beznadzieja.

Pozostanę przy swoim zdaniu. Mam monitor LCD od ponad 3 lat, żona, zawodowy tłumacz ma LCD od czterech, cały czas pracuje na przeskalowanym obrazie i Jej to nie przeszkadza. Masz akurat taki monitor... Zresztą, jeśli chodzi o tekst, to lepiei jest przeskalować bezposrednio Worda, niż zmieniać rozdzielczość ekranu, wtedy litery są ostre jak żyletka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sig. krzysztof,

jak uwazacie. przeciez nie mowie ze macie cos z oczami :)
ja jestem poprostu na cos takiego wyczulony. tymbardziej jak mam do czynienia z grafika lub z programowaniem, gdzie poprostu dokladnosc jest istotna i musze wiedziec ze to co widze faktycznie sklada sie z jednego pixela a nie z dwoch, czy trzech lub odwrotnie.

a to co piszecie to dla mnie jest dziwne. po co pracowac na przeskalowanym obrazie, skoro mozna sobie ustawic odpowiednia wilekosc czcionek? bez wzgledu czy to w terminalu, w "iksach", czy w windowsie - efekt bedzie duzo lepszy. nie wmowicie mi ze roznicy miedzy obrazem przeskalowanym a nie przeskalowanym nie ma, bo jest to poprostu fizycznie nie mozliwe - obraz o mniejszej rozdzielczosci nie zawiera odpwiedniej ilosci informacji do wyswietlenia go w wiekszej rozdzielcosci i defacto sprzet "zgaduje" co mogloby byc w przestrzeni miedzy faktycznie istniejacymi pixelami - efektem czego jest albo znieksztalcenie obrazu ablo jego rozmycie. no poprostu fizyka i nic na to sie nie poradzi. kwestia pozostaje poprostu to czy komus to przeszkadza czy nie. mi tak, wam nie i tyle. w zasadzie nie mamy o czym dyskutowac :) bo to tak jakbysmy dyskutowali nad wyzszoscia koloru zoltego nad niebieskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować