• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Dowiedz się lub pomóż - problemy ze sprzętem

Pytanie

Temat był popularny, lecz nie pamiętam kto był autorem.
Można więc wpisywać swoje żale na temat swojego PC i nie tylko. ;)
Tradycyjnie jest dość dużo osób, które potrafią zgadnąć o co chodzi i pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

82 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.05.2006 o 14:00, lOkErS napisał:

czy znacznie roznia sie od siebie?

Znacznie. Po pierwsze są to zupełnie dwie rózne matryce, dwie różne wielkości ekranów.
Jeżeli chodzi o jakośc wyświetlania, to Samsung bije tego pierwszego na głowę. Po pierwsze ma wyższy kontrast przy prawie o połowę niższej jasności (to bardzo dobrze), po drugie ze z wględu na typ panela Samsung oferuje pełną paletę barw.
Zaletą Maga przy tym typie panelu jaki posiada powinien byc czas reakcji znacząco niższy niż 25 ms, ale podane jest co innego. Tak więc wygląda to na przestarzały wypust sprzed 1-2 lat (wyprzedaż).

ps. Zamykam ten wątek. Dubluje się z innym o tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.05.2006 o 13:51, Olamagato napisał:

> /.../> Rzuć okiem do komórki czy przypadkiem nie wyłączyła Ci się jakaś obsługa.

Nie. Wszystko, jak było, rozpoznaje czasem jako dodatkowy magazyn danych, ale nie pojawia ikona dodatkowego dysku, jeśli kliknąć "Mój komputer". Aparatu żony, identycznego, też nie widzi (albo częściowo, jako magazyn danych)

Dnia 27.05.2006 o 13:51, Olamagato napisał:

Po drugie Nokia ma niezwykle prymitywną obsługe połączenia kablowego. Najczęsciej jest to zrealizowane
przez wirtualny port COM (bez względu na to czy kabelek jest USB czy szeregowy).
1. Czy dzwoniłeś już do obsługi technicznej swojej sieci lub Nokii?

Tak. Zrobiłem wcześniej wszystko, co mogli poradzić. To znaczy, podłączyłem komórkę po otwarciu Win2000, po otwarciu WinXP, po zmianie (wymianie) dysku twardego, na którym poprzednio komputer wykrywał telefon, zmieniłem kabel, przetarłem spirytusem styki, przeinstalowałem Nokia PC suite a potem wgrałem nowszą wersję, kupiłem używaną kartę z dodatkowymi wyjściami USB, pozmieniałem poszczwególne porty - skaner, drukarka, telefon do Skype są na każdym prawidłowo wykrywane i obsługiwane.zawiozłem telefon do sprawdzenia. W tej chwili używam starego telefonu, też Nokii, ale 7 letniej (6 lat używania i rok w rezerwie, bo kupiłem nową). Ze wstępnej opinii technika - komórka jest w porządku, kabel też.

Dnia 27.05.2006 o 13:51, Olamagato napisał:

2. Rzuć okiem do menedżera sprzętu i wyszukaj wirtualny port COM (zwykle nr 5). Może sa na
nim jakieś wykrzykniki, znaki zapytania, dziwne ustawienia?

Jest wykrzyknik przy jednym z portów USB. Dokładniej, to był, bo go dzisiaj nie ma (na Win2000).

Dnia 27.05.2006 o 13:51, Olamagato napisał:

3. Możesz też wyłaczyć obsługę Data Execution Prevention (DEP), dokładnie przełączyć ją tylko
na "Istotne usługi" systemu.

Chętnie, tylko nie wiem jak...
I zaczekam z tym, jak zwrócą mi komórkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować