Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Brutalne gry nie zwiększają agresji

52 postów w tym temacie

Tak tak, jaaaasne, dziecko grające na kompie po kilku godzinach ukradnie rodzicom strzelbę i zacznie zbierać fragi na mieście... Litości! Na kompie gram od kiedy skończyłem 2 lata i to wtedy zaczynałem od (jeszcze wtedy) brutalnego i krwawego Wolfensteina, i jakoś nie czuję ochoty na sprawdzanie ile kto ma żyć -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mądre dzieci umieją wybrać sobie formę zabawy stosowną do ich wieku, to tyczy się także gier elektronicznych. Problem w tym, że nie ma mądrych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to bylo oczywiste, ta historyjka z negatywnym wpływem przemocy w grach na psychike dzieci to poprostu taki chwyt systemu, zeby dzieci mniej czasu spedzaly przed kompami ... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... i konsolami. Ale takie wkręcanie, że niby to pobudza naszą agresję są żałosne. Goście siedzący za biurkiem nie mają ochoty za coś normalnego się złapać to próbują znaleźć coś co udowodni, że jednak ci politycy istnieją i nikt się ich nie czepi. A tak w ogóle to ci "fani" GTA którzy zabijając ludzi to tak na prawdę około 0.001% całości morderców. Litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rodzice źle wychowują swoje pociechy to potem szukają powodów wszędzie, a bardzo chętnie oskarża się gry:)
A telewizja przesiąknięta zdradami, morderstwami bardziej realistycznie ukazanymi niż gry itp.?:)
Bla bla bla.. To tylko rozrywka, jak ktoś nie odróżnia rzeczywistości od fikcji to ma problemy z głową;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach. I tak nikt nie weźmie tego pod uwagę i wszystko dalej będzie jak było. I nawet rządowe kampanie nic nie dadzą (chociaż i tak rząd u nas nie wziąłby się za coś takiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baaaa właśnie na takiej starej gierce testować zachowanie łolaboga. Krew z pikseli grafa że oczy same parują na czym tu testować. Ale czym tu się dziwić naukowcy tak zaieli się testowaniem psychiki że nie wiedzą już z jaką grafy są już gry. Buhahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. Jak ktoś z politechniki zabiera się za psychologie to wszystko mu może wyjść. Nic nie mam do studentów politechnik, ale sam nie robie badań na temat inżynierii czy architektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak się składa że gram już w Quake''a II ponad 2,5 roku multiplayer. Ta gra może była brutalna w tym czasie kiedy powstawała, teraz raczej nie można powiedzieć o tej grze brutalna. Szczerze mówiąc w czasach powstawania QII grafika nie była tak dobra, aby pokazać dokładnie brutalność w grach. Co innego dzisiaj, przykładem jest choćby Punisher, czy Manhunt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nieistotne czy jakaś tam gra ma negatywny wpływ na dzieci czy nie wina i tak zawsze leży po stronie rodziców bo to oni są odpowiedzialni za to w co dziecko gra Broń boże niewiedze że powinni zakazywać uważam tylko że jako rodzice powinni być na bieżąco z rozrywką elektroniczną nawet jeśli ich to osobiście nie bawi w końcu chodzi o prawidłowy rozwój ich pociech, niestety większość rodziców to olewa wychodząc z błędnego założenia że gry to rozrywka dla dzieci. Mówię to z całą odpowiedzialnością jako rodzic czteroletniego chłopca który już teraz uwielbia Warcrafta 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 17:59, wład napisał:

Coś wam powiem. Tak naprawdę gry nie wzbudzają agresji w dzieciach - to nauczyciele je demoralizują.


To żeś wymyślił... Wszystko jest względne i zależy tylko i wyłącznie od usposobienia dziecka... A jeśli chodzi o ten pseudo test- to niech zrobią jakieś duże badanie populacyjne dzieci w różnym wieku, a potem wyciągają wnioski... 120 dzieci? To jest nic. W ogóle mnie to nie przekonało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 letnie lub 15 letnie to nie są dzieci tylko nastolatkowie!!!. I proszę tak nas nie nazywać od dzieci bo nie jesteśmy dziećmi tylko nastolatkami sam mam 15 lat i proszę nas nie obrażać!. Dobra a co do tematu że "Brutalne gry nie wzbudzją agresji" to macie racje sam grałem we wszystkie części "GTA" od 11 lat i nie byłem po nim wcale agresywny, jak grałem w "Q3 arena" to też nie byłem agresywny. Takie gry to tylko mogą wzbudzać agresje u dzieci co są chore na "ADHD" czy jak to się tam piszę. Jedynie co wzbudza we mnie agresje to tylko Prace domowe i odrabianie lekcji i chodzenie do szkoły :P hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:06, greg_f napisał:

A jeśli chodzi o ten pseudo test- to niech zrobią jakieś duże badanie populacyjne dzieci w
różnym wieku, a potem wyciągają wnioski... 120 dzieci? To jest nic. W ogóle mnie to nie przekonało.


120 osób jest wg mnie całkiem stosowną próbą i przede wszystkim jest miarodajna. Kwestia tylko tego, jaki był sposób doboru osób badanych. Badania populacyjne przeprowadza się w socjologii, w psychologii są rzadko spotykane. W dodatku im większa próba, tym większa tolerancja błędu statystycznego pierwszego rodzaju. Innymi słowy, przy odpowiednio dużej próbie niemalże każdy wynik można uznać za istotny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu niema co badać, każdy zachowuje się inaczej. Dawniej nie było komputerów, a agresja była. Nadal wielu "bandziorów" nie gra w gry komputerowe, a są bardziej agresywni od tych co grają. Jak to autor tekstu ujął "demonizuje" się gry komputerowe i tyle, jedna wielka mrzonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przyznam ze czasem po ET zdarza mi się "przeładowywać" niewidzialnego Thompsona, ale przecież nikogo nim nie zastrzelę ^^,

Tak w ogóle to zależy od dziecka, nie można jednoznacznie określić czy gry mają zły wpływ czy nie. Jedno dziecko zfixuje, inne będzie się zachowywało jakby nigdy nic. Jednak IMO tych drugich jest zdecydowana większość ;P

A co do Tibii: omfg gtfo wtf iz dat sht? n00b ;P Są idioci którzy się w to extremalnie wczuwają a potem są agresywni, ale jedyne objawy które u mnie występują po tej grze to nudności i wymioty ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować