• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

No to mnie zaskoczyłes :) Ja mam Athlona 64 3200+ Geforce 6600 256 MB i 1 Gb Ramu... A gierka w 1024x768 na HIGH, bez AA i HDR chodzi plynnie i piknie :) Może system masz zaśmiecony albo coś innego... Moze reinstalka pomoże coś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 18:18, Morpheus83 napisał:

OJ thaw thaw warnik za to powinienes dostac:P:P


Ostrzezenie za spam. Nie masz nic do powiedzenia w jakims temacie to nic nie mow. A jak ktos piraci, to nalezy wyslac do nas maila za pomoca formlarza kontaktowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

panowie, co jest z tym multiplayerem? w becie wszystko dzialalo ok, a teraz pusto na wyspie.. a jak juz kogos spotkam to po chwili kolo jego nicku pojawia sie ikonka braku polaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Yo!Mój problem polega na:Gra zainstalowała się bez problemu,mój komp to:P4 @,4 Ghz,GF6600GT 256MB VRAM,
1GB RAM,ale gdy próbuję ją uruchomić wyskakuje mi:czarne okno gry,okno się powiększa,a potem znika.Gry nie da się uruchomić,a zrobiłem wszystko co było napisane w pomocy technicznej.Błagam was,pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ej moze mi kots powiedziec dlaczego na moim kompie (w stopce) gra nie chodzi plynnie na 640x480 w low??
ps.: sprawdzilem 7 roznych sterownkow reinstalowalem direxa i gre i nic nie pomoglo

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

"Activation process has been terminated. Please make sure the SERIAL has been entered correctly. "

Sto razy wisywałem prawidłowy klucz z odwrotu instrukcji i dalej dupa :/ Co mam z tym fantem zrobić?

Mój kumpel gra juz miesiąc w piracka wersję, a ja nie mogę zagrać w oryginalną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I jeszcze kolejna część komunikatu: "The SERIAL was not found in the database. Most likely the SERIAL has been entered incorrectly."
Zrozumiałbym, gdybym wpisywał jakiś piracki numer, ale wpisałem ten z okładki instrukcji...

Żeby nie było - wpisuje dokładnie tak, jak jest wydrukowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 20:21, pan m. napisał:

Może podali ci zły serial-zgłoś się do CDP.


Tylko że juz jest po 19, więc telefonicznie nie mam co próbować :/ Mailowo to samo. Więc pisze tutaj, może Akashi cos poradzi. A wnerwia mnie to okrutnie, bo wpisuję DOKŁADNIE taki numer, jaki mam na instrukcji i nie mogę grać! Napaliłem się na tego preordera, myślełem, że będę miał fajną zabawę już dziś, a koazuje się, że jednak zagram sobie raczej w Guild Wars jak zwykle zamiast TDU :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 20:32, pan m. napisał:

To wina serialu.Skontaktuj się jutro z CDP przez maila lub telefonem.Uda ci się:)

A miałem dziś całą noc ciorać. Co to CDP robi, że serial mi nie działa? W Medievalu 2 brak karty technologii, w TDU lewy serial... można stracić cierpliwość.

PS. dzięki, że we mnie wierzysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 20:26, Quatre napisał:

> Może podali ci zły serial-zgłoś się do CDP.

Tylko że juz jest po 19, więc telefonicznie nie mam co próbować :/ Mailowo to samo. Więc pisze
tutaj, może Akashi cos poradzi. A wnerwia mnie to okrutnie, bo wpisuję DOKŁADNIE taki numer,
jaki mam na instrukcji...

Głupie pytanie, ale czy sprawdziłeś kombilacje l=1, 0=O, B=8 U=V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 20:47, flymar napisał:

Głupie pytanie, ale czy sprawdziłeś kombilacje l=1, 0=O, B=8 U=V?

Nie sprawdziłem takich kombinacji z prostej przyczyny - nie mam takich liter/cyfr w moim serialu. A, D, L, M, N, Q, R, T, Z plus cyferki 2 i 4 - co tu można pomylić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 20:52, Quatre napisał:

> Głupie pytanie, ale czy sprawdziłeś kombilacje l=1, 0=O, B=8 U=V?
Nie sprawdziłem takich kombinacji z prostej przyczyny - nie mam takich liter/cyfr w moim serialu.
A, D, L, M, N, Q, R, T, Z plus cyferki 2 i 4 - co tu można pomylić?

Nie unoś się. Wiem, że jesteś wkurzony. Z tego co podałeś ew. D i Q mogłyby być źle nadrukowanym O.
Daj znać jak sprawa się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 20:57, flymar napisał:

Nie unoś się. Wiem, że jesteś wkurzony. Z tego co podałeś ew. D i Q mogłyby być źle nadrukowanym
O.

Nie unoszę się, w końcu to nic takiego, że miałbym się na kogoś wściekać, zwłaszcza że nic nie napisałeś, co mogłoby mnie zdenerwować :) Po prostu tracę już powoli cierpliwość :( Chyba odpalę czym prędzej jakąś inną grę, zeby odreagować. Szkoda, że nie mam żadnego mordobicia ^_^

Dnia 04.04.2007 o 20:57, flymar napisał:

Daj znać jak sprawa się wyjaśni.

OK, nie omieszkam napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam często w tej grze takie dziwne błędy w grafice na mojej karcie 7900GT. Na przykład jak włącze HDR (AA jest wtedy na 100% wyłączone) to obraz przez chwilę działa a potem nic nie widać, wszystko jest czarne oprócz interfejsu. Taki błąd mam też w FarCry''u kiedy włączę hdr. Reinstalowałem stery do grafiki i dalej to samo. Czasami też jest taki dziwny błąd że gra strasznie się tnie i na przykład zamiast liści na drzewach są jakieś teksturki z liczbami i literami. Muszę wtedy włączyć lub wyłączyć AA i wtedy najczęściej wszystko wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 21:08, mj12agent napisał:

Mam często w tej grze takie dziwne błędy w grafice na mojej karcie 7900GT. Na przykład jak
włącze HDR (AA jest wtedy na 100% wyłączone) to obraz przez chwilę działa a potem nic nie widać,
wszystko jest czarne oprócz interfejsu. Taki błąd mam też w FarCry''u kiedy włączę hdr. Reinstalowałem
stery do grafiki i dalej to samo. Czasami też jest taki dziwny błąd że gra strasznie się tnie
i na przykład zamiast liści na drzewach są jakieś teksturki z liczbami i literami. Muszę wtedy
włączyć lub wyłączyć AA i wtedy najczęściej wszystko wraca do normy.


Mam podobnie na 7900 GTO - czasami przy zmianie ustawień w grze - grafika zaczyna wariować - pomaga powrót do poprzednich ustawień. Przy kolejnej próbie wszystko jest już ok i można grać bez problemów.

Mój sprzęt to Athlon 2,4 GHz, MSI 7900 GTO, PDP LLK 2GB 667 MHz. Gra chodzi płynnie w 1280x1024 przy wyskiej jakości grafiki i AAx4 + wymuszna w steronikach anizotropia x8 (dzięki temu asfalt wygląda lepiej).
Najmniej klatek wyświetla się przy widoku z kokpitu - najwięcej przy widoku "ze zderzaka". W ostatnim przypadku płynność nie spada poniżej 40 FPS.

Niestety gra leciutko grzebie po dysku, co wywołuje lekkie szarpnięcia w płynności - u Was też tak jest?

Druga sprawa - mam pad Apollo GP 3080 i niestety w grze nie mam ForceFeedback - może ktoś wie jak temu zaradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować