• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.04.2007 o 00:23, awesome napisał:

> Niestety ale tak było zawsze w grach w kwestii trybu multi, poza tym wszystkie informacje
masz
> w licencji którą zaakceptowałeś podczas instalacji gry.


nie zawsze. Bo np. w grze PES6 można mieć 3 konta do grania przez neta mając 1 oryginalną
grę.



Jasne że nie zawsze. Np. polska strategia Earth2160. Tam można było stworzyć wiele profili do gry online. Sprawdzę jeszcze inne gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 00:04, murdock1979 napisał:

Wiadomo, że w danej chwili gram na jednym profilu. Ale Akashi napisał, że 1 klucz na 1 konto.A
1 konto to 1 profil. Z tego co pamiętam z bety można było założyć wiele profili. I teraz nie
wiem, czy podczas tworzenia profilu prosi o podanie klucza, czy podczas instalacji. Jeśli podczas
instalacji to jakim cudem może zablokować połączenie z serwerem przy tworzeniu następnych profili?


Klucz należy podać tylko podczas pierwszego uruchomienia gry, później można zakładać tyle kont, ile tylko Ci się podoba :) Dwie osoby nie zagrają jednocześnie na jednej wersji gry, nawet w sieci lokalnej, z tego prostego powodu, że potrzebna jest płyta w napędzie. Trzeba by cracka używać, a to już jest piractwo - pozostaje jedynie kupno drugiego egzemplarza TDU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i co się okazało? Klucz jest w porządku, tylko z komputerem było coś nie tak :( Zainstalowałem grę na drugim kompie, sporo słabszym, i tam przyjmuje klucz bez żadnego problemu. Chyba czeka mnie mały formacik i ''odświeżanie'' windy ^_^ Przepraszam, że narobiłem tyle szumu (i to niesłusznie) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 08:08, drapichrust7 napisał:

Chciałbym zgłosić swój problem - na padzie Apollo GP3080 nie działa mi ForceFeedback w grze.
Dodam, że w innych programach - wszystko działa poprawnie.

Nic dziwnego. Nie widziałem jeszcze żadnego pada, włączając w to Dualshocka który miałby w sobie ForceFeedback.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

LUUUUDZIE BŁAGAM O POMOC!!! Gram trochę i mnie resetuje...co ja mam robić???Kompa mam dobrego...Athlon 3600+ 1gb ram,geforce 7600gt....POOOOOOOOOOMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 09:14, SwenG napisał:

Nic dziwnego. Nie widziałem jeszcze żadnego pada, włączając w to Dualshocka który miałby w
sobie ForceFeedback.

No to co one niby mają? Wiele padów posiada Force Feedback. Owszem - wiele urządzeń ma jakieś tańsze i gorsze wersje FF-podobne, ale FF też jest montowany w padach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 07:59, Quatre napisał:

> Wiadomo, że w danej chwili gram na jednym profilu. Ale Akashi napisał, że 1 klucz na 1
konto.A
> 1 konto to 1 profil. Z tego co pamiętam z bety można było założyć wiele profili. I teraz
nie
> wiem, czy podczas tworzenia profilu prosi o podanie klucza, czy podczas instalacji. Jeśli
podczas
> instalacji to jakim cudem może zablokować połączenie z serwerem przy tworzeniu następnych
profili?

Klucz należy podać tylko podczas pierwszego uruchomienia gry, później można zakładać tyle kont,
ile tylko Ci się podoba :) Dwie osoby nie zagrają jednocześnie na jednej wersji gry, nawet
w sieci lokalnej, z tego prostego powodu, że potrzebna jest płyta w napędzie. Trzeba by cracka
używać, a to już jest piractwo - pozostaje jedynie kupno drugiego egzemplarza TDU.


Nie chodzi mi o równoczesne granie online. Napisałeś, że można tworzyć wiele kont.
To jest oczywiste. Ale czy tylko głównym profilu jest możliwość gry sieciowej czy na kolejnych założonych też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem z Gra Multi:
Otuz gdy gram piszę mi, że serwery TDU są niedostępne.
co mam z tym zrobić?
Kupiłem ta gre głównie z uwagi na tryb Multi.
pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 14:12, Shifty007 napisał:

Podczas próby połączenia mnie z serwerem Atari dostaję komunikat, że Nie udało się połączyć
z serwerem TEST DRIVE. Sprawdź swoje połączenie sieciowe i spróbuj ponownie.


U mnie wszystko wygląda być w porządku. Mógłbym liczyć na jakieś sugestie?


1.Stwórz profil w grze ale z krótkim nickiem , miałem to samo gdy grałem na starym profilu z bety.Jak nie pomoże to trzeba do skutku ,może to być także spowodowane dużą ilością graczy od wczoraj na stronie TDU przybyło polskich graczy:D
2.Gra ma problemy z GF8800 prawdopodobnie to wina sterowników (odsyłam na oficjalne forum atari)
3.W TDU można stworzyć na jednym kluczu 8 profili ;) klucz jest trzymany na dysku więc uwaga można go stracić :D
4.Adamoo007to być może wina GF tworzy się patch właśnie dla GeForca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 11:37, Adamoo007 napisał:

A coś więcej wiadomo na temat patcha? Kurcze ale dlaczego akurat mnie restartuje...nie widzę
żeby ktoś miał jeszcze takie problemy...:/



Zobacz różne ustawienia grafiki, wyłącz antiA i filtr anizo ,hdr bo to najczęstsze powody resetów, przeinstaluj grę w ostateczności Windowsa , na XP z SP2 nie powinno być problemów.
Zainstaluj oryginalne stery do GF.

A co do patcha to nie pamiętam kiedy miał się pojawić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 09:42, Quatre napisał:

> Nic dziwnego. Nie widziałem jeszcze żadnego pada, włączając w to Dualshocka który miałby
w
> sobie ForceFeedback.
No to co one niby mają? Wiele padów posiada Force Feedback. Owszem - wiele urządzeń ma jakieś
tańsze i gorsze wersje FF-podobne, ale FF też jest montowany w padach.

Żaden pad nie ma FF, wszystkie mają jakieś rumble. FF działa na zasadzie samowychyleń, jakoś nie widziałem żeby w padzie te małe manipulatory same się ruszały. W kierownicach i joystickach z FF owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

ja natomiast chciałem zgłosić problem z obsługą kierownicy Microsoft SideWinder ForceFeedback Wheel...
Gra po podłączeniu kierownicy chodzi strasznie wolno, tak jakbym ją uruchamiał na zupełnie innym, o wiele słabszym kompie. Potrafi też się "zamrozić" na 2-3 sekundy. Jest to BARDZO denerwujące i uniemożliwia mi granie kółkiem... :(
Zaznaczam, że przy odłączonej kierownicy gra chodzi jak ta lala. Kierownica na pewno jest sprawna, w innych grach wszystko jest OK.
Konfig:
Athlon X2 5200, 2 GB DDR2, GeForce 8800GTS 640MB, WD 250GB 16MB SATAII, Microsoft SideWinder ForceFeedback Wheel.

CDP - pomóż! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 12:28, RadkoR1983 napisał:

ja natomiast chciałem zgłosić problem z obsługą kierownicy Microsoft SideWinder ForceFeedback
Wheel...

Jak jest podpinana ? USB ? Jeśli tak, to spróbuj może zainstalować sterowniki do USB 2.0, powinny być razem ze sterownikami do płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 12:30, SwenG napisał:

> ja natomiast chciałem zgłosić problem z obsługą kierownicy Microsoft SideWinder ForceFeedback

> Wheel...
Jak jest podpinana ? USB ? Jeśli tak, to spróbuj może zainstalować sterowniki do USB 2.0, powinny
być razem ze sterownikami do płyty głównej.


Przez USB.
Po 1. W czasach gdy powstała tak kierownica, nikt nie marzył jeszcze o USB 2.0.
Po 2. Hmm, to chyba logiczne, że mając dość świerzego kompa i nową płytę główną, sterowniki USB 2.0 są już niejako standardem i są dołączone do sterowników platformy nForce... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować