• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ech... tym razem i mnie problemy nie ominęły, a mam dwa:

1. Na moim kompie (a wolny to on nie jest) gra w 1280x1024 z wszystkim na maksa działa, owszem, płynnie, ale co ok. 5 sekund ma chwilowe, ale bardzo poważne zwolnienia, prawie uniemożliwiające grę. Sprawdzałem i np. zmniejszenie rozdzielczości praktycznie nic nie zmienia. Mój konfig to:
Intel C2D E6300
Asus GeForce 8800 GTS 640MB
Asus P5B-E
2x1GB Kingston HyperX 800Mhz
Win XP + SP2

2. Czy w grze jest jakakolwiek możliwość ustawienia deadzone''u? Mam kierownicę Micosoft Sidewinder Precision Steering Wheel i podczas gry samochód cały czas lekko mi skręca. Robiłem już kalibracje i nic nie pomaga. Zaznaczam, że w innych grach nie miałem tego problemu, ale może dlatego, że zawsze miałem mały deadzone ustawiony.

HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 17:00, MKRaven napisał:

Ech... tym razem i mnie problemy nie ominęły, a mam dwa:

1. Na moim kompie (a wolny to on nie jest) gra w 1280x1024 z wszystkim na maksa działa, owszem,
płynnie, ale co ok. 5 sekund ma chwilowe, ale bardzo poważne zwolnienia, prawie uniemożliwiające
grę. Sprawdzałem i np. zmniejszenie rozdzielczości praktycznie nic nie zmienia. Mój konfig
to:
Intel C2D E6300
Asus GeForce 8800 GTS 640MB
Asus P5B-E
2x1GB Kingston HyperX 800Mhz
Win XP + SP2

2. Czy w grze jest jakakolwiek możliwość ustawienia deadzone''u? Mam kierownicę Micosoft Sidewinder
Precision Steering Wheel i podczas gry samochód cały czas lekko mi skręca. Robiłem już kalibracje
i nic nie pomaga. Zaznaczam, że w innych grach nie miałem tego problemu, ale może dlatego,
że zawsze miałem mały deadzone ustawiony.

HELP!


Odłącz kierownicę i włącz grę bez niej. Będzie chodziła normalnie. Miałem identyczny problem, podobny konfig kompa (na platformie AMD) i kiera SideWinder FF Wheel. Problem zgłosiłem już do pomocy technicznej CDP i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


A ja ciągle się mecze ze swoim problemem...choć CDP mi bardzo pomaga...czekam na mejla od nich...ostatnio to po 10min odsyłali a teraz już 25min i nic:) No ale mam nadzieje,że jeszcze napiszą...coraz bardziej zastanawiam się nad reinstalką Windy...może to coś da...
PS.1- Mam pytanie...skąd wziąć Serviece Packa 2? Instaluje się automatycznie z płyta? Pytam bo zawsze w sklepie mi instalował Winde jak coś poważnego było
PS.2- Na moim kompie nie działa a na Radeonie 9600PRO, Athlonie 2800+ 512ram działa...ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 17:38, RadkoR1983 napisał:

Odłącz kierownicę i włącz grę bez niej. Będzie chodziła normalnie. Miałem identyczny problem,
podobny konfig kompa (na platformie AMD) i kiera SideWinder FF Wheel. Problem zgłosiłem już
do pomocy technicznej CDP i czekam na odpowiedź.


Niestety! Odłączenie kiery nie ma u mnie żadnego wpływu na wydajność kompa i płynność gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 18:34, Adamoo007 napisał:

PS.1- Mam pytanie...skąd wziąć Serviece Packa 2? Instaluje się automatycznie z płyta...

Zależy jakiego masz Windowsa na płycie. Jeśli bez SP2 to ściąga się z witryny Windows Update

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Adamoo007...i co było nie tak??Co zrobiłeś żeby naprawić??Co z jakich stron ściągałeś itd.??...Mi ciągle nie odpowiedzieli...RATUNKU ja chce wreszcie w to pograć...już drugi dzień czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 19:56, Pietro90210 napisał:

Adamoo007...i co było nie tak??Co zrobiłeś żeby naprawić??Co z jakich stron ściągałeś itd.??...Mi
ciągle nie odpowiedzieli...RATUNKU ja chce wreszcie w to pograć...już drugi dzień czekam...

A ja nadal nie wiem jak połączyć sie z siecią-PROSZĘ O POMOC!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z uruchomieniem gry po instalacji gdy próbuję ją odpalić pojawia sie czarny ekran a za chwilę znika i wyświetla mi komunikat że wystąpił błąd i że mogę wysłać raport.
Mój komp:
PIV 2.4GHz
GF 7600GT 256
1 GB Ram
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 18:32, drapichrust7 napisał:

Czy w czasie tych spowolnień odzywa się dysk twardy?


Patrzyłem teraz i jak zdąrze zerknąć to czasem widzę, że dioda pracy twardziela mruga, ale nie potrafię powiedzieć, czy tak jest za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jakie wszyscy macie problemy z siecią?! bo jakoś nie rozumiem.Wytłumaczcie mi powoli i dokładnie,bo ze starości już nie nadążam xD heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 19:56, Pietro90210 napisał:

Adamoo007...i co było nie tak??Co zrobiłeś żeby naprawić??Co z jakich stron ściągałeś itd.??...Mi
ciągle nie odpowiedzieli...RATUNKU ja chce wreszcie w to pograć...już drugi dzień czekam...

Powiem Ci co oni mi napisali...
Restart w pana komputerze spowodowany jest przez włączoną funkcję ponownego uruchomienia komputera w przypadku wystąpienia awarii systemu.
Abyśmy mogli zdiagnozować przyczynę pana problemu prosimy wyłączyć tę opcje. By to zrobić należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój Komputer, a następnie z rozwijanego menu wybrać Właściwości. W oknie, które się pojawi należy przejść do zakładki Zaawansowane, w której to w polu Uruchamianie i Odzyskiwanie klikamy przycisk Ustawienia. W oknie, które się otworzy odznaczamy pole Automatycznie Uruchom Ponownie w dziale Awaria Systemu.
Następnym razem gdy nastąpi ten problem pojawi się panu niebieski ekran, na którym znajdzie pan nazwy plików które spowodowały ten błąd. Prosimy o przesłanie nazw tych plików wraz z raportem z programu dxdiag.
Ale to nic nie dało i aktualizacja sterów też nie więc zrobiłem to i...od tego momentu ciesze się grą:
Proszę sprawdzić, czy inne programy nie mają negatywnego wpływu na uruchomienie gry.
W tym celu uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie wystartuj grę:

1. Kliknij "Start" na pasku zadań
2. Wybierz "Uruchom"
3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:

Przetwarzaj plik system.ini
Przetwarzaj plik win.ini
Załaduj elementy startowe

5, Przejdź do zakładki "Usługi"
6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 15:21, drapichrust7 napisał:

> Bardzo bym prosił jednak o pisanie w tym temacie o problemach i błędach związanych z grą,
a
> swoje przemyślenia i inne rzeczy nie związane z tym tematem w temacie ogólnym do którego
znajdziecie
> link w poście przypietym.
>
> Dziękuję za uwagę

W takim razie zapytuję: jak sprawić, aby w moim padzie Apollo GP 3080 zaczęły działać wibracje?
W innych grach - Flatout 2, Colin 2005 itd. - działa bez problemu.



A próbowałeś z odwróconym FF ? w opcjach gry

20070405230605

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Dzisiaj dorwałem swój egzemplarz TDU i niestety odrazu spotkały mnie problemy.
Problem polega na tym że gdy TDU próbuje się połączyć z serwerem pojawia mi się wiadomość "ktoś już korzysta z twojego konta...", z ciekawości utworzyłem drugie konto i na tym że końcie gra w ogóle nie może się połączyć z serwerem:/
Moje pytanie brzmi: o co tak na prawdę biega TDU, konto jest wyłącznie moje więc nikt się "podpiąć" pod nie nie może, gra została dodana do firewalla i wszystko jest jak być powinno.
Dodam że z betą TDU nie miałem najmniejszych problemów.
Miał ktoś może podobny problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.04.2007 o 23:34, Viper napisał:

Dodam że z betą TDU nie miałem najmniejszych problemów.
Miał ktoś może podobny problem??


I tu tkwi może problem ;) miałem to samo kiedyś, usuń wszystkie pliki TDU zwłaszcza z katalogu ''moje dokumenty'' pamiętaj, że kilka plików jest pod postacią ukrytą więc zmień opcje folderów. Dopiero potem zainstaluj grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Istotą FF jest to, że manipulator ''sie stawia'', tzn. drży, podksakuje, wychyla się, podskakuje i co tam jeszcze - jednym słowem rusza się. W padach nie ma innej możloiwości poruszania jak tylko drgania całego urządzenia. FF tym różni sie od podróbek typu Vibration Feedback, że to jak ma drgać wie zdaje się od samej gry, programu, a nie od natężenia dźwięku jak w Vibration F.

Pady też mają Force Feedback :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba będę musiał przeinstalować po raz kolejny grę, bo mi się dźwięk ''zepsuł'' :/ Strasznie charczy i nic nie słychać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować