• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam nadzieję, że pomogłem :) Pozostaje mi życzyć tylko przyjemnej gry i taka prośba na przyszłość jeśli rozwiązanie jakiegoś problemu wam pomogło to odpowiadajcie nam na e-maila czy pomogło czy nie :)
Bo jeśli kilka osób potwierdzi dane rozwiązanie że im pomogło wtedy umieścimy je w bazie pomocy technicznej... by ułatwić wszystkim życie.

Ne zawsze mamy czas z Johnny Bravo zaglądać na forum :)
Dobra idę się wyspać bo jutro znów będę nieprzytomny

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 23:40, Łukasz007 napisał:

I tu tkwi może problem ;) miałem to samo kiedyś, usuń wszystkie pliki TDU zwłaszcza z katalogu
''moje dokumenty'' pamiętaj, że kilka plików jest pod postacią ukrytą więc zmień opcje folderów.
Dopiero potem zainstaluj grę.


Problem w tym że betę miałem zainstalowaną dawno temu i od tego czasu zrobiłem już dwa formaty:P
Na dowód dołączam dwa screeny.

20070406000956

20070406001007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja też mam drobny problem z nowiutki TDU, co prawda nie przeszkadza w graniu ale jak gram online to nie mam policji. Uderzę w jakiś samochód czy coś to się odznaka u góry pokaże i nic więcej. Nie ma wskaźnika odległości pomiędzy mną radiowozem i pani z policyjnego radia się nie odzywa. Jak robie singlowe misje czy wyścigi to wszystko jest tak jak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 03:20, Darth ZajceV napisał:

Ja też mam drobny problem z nowiutki TDU, co prawda nie przeszkadza w graniu ale jak gram online
to nie mam policji. Uderzę w jakiś samochód czy coś to się odznaka u góry pokaże i nic więcej.
Nie ma wskaźnika odległości pomiędzy mną radiowozem i pani z policyjnego radia się nie odzywa.
Jak robie singlowe misje czy wyścigi to wszystko jest tak jak ma być.


mam ten sam problem :/
czy wam tez sie zdarza migajaca grafika w grze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może jestem nieliczny ale głos w nawigacji mi sie podoba jest taki jak w polskich nawigacjach np Auto Mapa itp , poza tym z napisami by to głupio wyglądało serio mowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam pytanie odnośnie trybu multi.

Więc mam konto i już troche zabawek w grze.

Potrzebuje zrobić format dysku i pytanie:

Czy statystyki mojej gry są przechowywane gdzieś na koncie tym gamespy (coś jak w Battlefield 2) czy są zapisane na dysku w pliku z profilem???

Proszę o szczegułową odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 22:57, Adamoo007 napisał:

> Adamoo007...i co było nie tak??Co zrobiłeś żeby naprawić??Co z jakich stron ściągałeś
itd.??...Mi
> ciągle nie odpowiedzieli...RATUNKU ja chce wreszcie w to pograć...już drugi dzień czekam...
Powiem Ci co oni mi napisali...
Restart w pana komputerze spowodowany jest przez włączoną funkcję ponownego uruchomienia komputera
w przypadku wystąpienia awarii systemu.
Abyśmy mogli zdiagnozować przyczynę pana problemu prosimy wyłączyć tę opcje. By to zrobić należy
kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój Komputer, a następnie z rozwijanego menu wybrać
Właściwości. W oknie, które się pojawi należy przejść do zakładki Zaawansowane, w której to
w polu Uruchamianie i Odzyskiwanie klikamy przycisk Ustawienia. W oknie, które się otworzy
odznaczamy pole Automatycznie Uruchom Ponownie w dziale Awaria Systemu.
Następnym razem gdy nastąpi ten problem pojawi się panu niebieski ekran, na którym znajdzie
pan nazwy plików które spowodowały ten błąd. Prosimy o przesłanie nazw tych plików wraz z raportem
z programu dxdiag.
Ale to nic nie dało i aktualizacja sterów też nie więc zrobiłem to i...od tego momentu ciesze
się grą:
Proszę sprawdzić, czy inne programy nie mają negatywnego wpływu na uruchomienie gry.
W tym celu uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie wystartuj
grę:

1. Kliknij "Start" na pasku zadań
2. Wybierz "Uruchom"
3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:

Przetwarzaj plik system.ini
Przetwarzaj plik win.ini
Załaduj elementy startowe

5, Przejdź do zakładki "Usługi"
6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie
pozostałe usługi.
7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

Dzięki..bede dalej probowal bo ciagle nie odeslali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Wczoraj zainstalowałem Test Drive Unlimited i mam pewien problem.
Gra elegancko chodzi na full detalach ale problem jest gdy chce sie scigac (1 wyscig)
Na początku wyporzyczam furke, kupuje domek i samochod i jade do miejsca gdzie ma się zacząć wyścig.
Włączam SinglePlayer /START i NIC ! Komp chodzi nie zawiesił gra tez nie tylko nic sie nie wlacza jak to nacisne i z menu SINGLE PLAYER tez nei moge wyjsc :/
Nie wiem o co chodzi, czy mógłby mi ktoś pomóc :)
Dzięki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolejny problem. Chryste, ale ta gra jest zaminowana.

W pewnym miejscu gra nieustannie zawiesza się i schodzi do windowsa. Niezależnie od pory dnia, pojazdu, koloru, czy czegoś innego. Ktoś wie co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

WITAM. Mam takie pytanie. Kiedy wyjdzie jakis update do gry i czy w ogole wyjdzie? Mysle ze Polski wydawca powinien cos na ten temat wiedziec. W tej chwili tryb multi ze znajomymi jest po prostu niegrywalny, kluby dzialaja jak chca, wykrywaja sobie kogo chca i kiedy chca. Spotkanie kogos ze znajomych z kim sie umowi w jakims miejscu graniczy z cudem. Gra ta jest po prostu produktem nie zgodnym z opisem, o pelnowartosciowosci takze tu mowic nie mozna. Wydalem 100zl na cos co nie dziala. Co mi po tym ze tryb singleplayer dziala skoro ta gra miala miec tryb multiplayer (i tylko dlatego ja wlasciwie kupilem). Chcialbym prosic o jakies info bo bede zmuszony po prostu oddac gre do sklepu w ktorym ja zakupilem. Jezeli sklep nie bedzie chcial przyjac reklamacji to bede pisal bezposrednio do polskiego wydawcy CDProjekt, a jezeli i to nie pomoze to wizyta u Rzecznika Praw Konsumenta bedzie nieunikniona. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 11:23, papier314 napisał:

Witam.
Wczoraj zainstalowałem Test Drive Unlimited i mam pewien problem.
Gra elegancko chodzi na full detalach ale problem jest gdy chce sie scigac (1 wyscig)
Na początku wyporzyczam furke, kupuje domek i samochod i jade do miejsca gdzie ma się zacząć
wyścig.
Włączam SinglePlayer /START i NIC ! Komp chodzi nie zawiesił gra tez nie tylko nic sie nie
wlacza jak to nacisne i z menu SINGLE PLAYER tez nei moge wyjsc :/
Nie wiem o co chodzi, czy mógłby mi ktoś pomóc :)
Dzięki z góry :)


sprobuj zmniejszyc grafike na minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 18:34, Maramadeo napisał:

Dzisiaj dostałem gierkę zainstalowałem i się rozczarowałem bo rwie mi na ustawieniu wysokich
detali jak i niskich.Z moim sprzętem nie powinno być problemów:

core2duo 6400
2G Ram
Geforce 8800 gts


Może ktoś wie w czym tkwi problem??


Mam podobny konfig, jedynie słabszy procek bo C2D E6300, ale problem ten sam. Zgłosiłem to do CDP i zobaczymy co wymyślą. Słyszałem, że TDU ma problemy z obsługą serii 8800, a jeżeli nie da się na razie nic z tym zrobić, to pozostaje nam czekach na patch''a (oby wyszedł szybko) :(. A cieszyłem się, że na takim kompie pogram w TDU bez problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 12:00, Shifty007 napisał:

Kolejny problem. Chryste, ale ta gra jest zaminowana.

W pewnym miejscu gra nieustannie zawiesza się i schodzi do windowsa. Niezależnie od pory dnia,
pojazdu, koloru, czy czegoś innego. Ktoś wie co jest grane?


Dowiedziałem się, że może być to spowodowane "awarią" Save''ów, tak więc założyłem nowy profil, by zacząć rozgrywkę od początku. Niestety na wiele się to nie zdało. Gra zawiesza się i wychodzi do Windowsa z komunikatem o wysłanie raportu dokładnie w tym samym sektorze mapy, co poprzednio. I nie ważne czy wjadę samochodem w ten sektor, czy tylko spróbuję przyjrzeć mu się na mapce, efekt będzie ten sam.

Mógłbym liczyć na odpowiedź w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 12:51, MKRaven napisał:

> Dzisiaj dostałem gierkę zainstalowałem i się rozczarowałem bo rwie mi na ustawieniu wysokich

> detali jak i niskich.Z moim sprzętem nie powinno być problemów:
>
> core2duo 6400
> 2G Ram
> Geforce 8800 gts
>
>
> Może ktoś wie w czym tkwi problem??

Mam podobny konfig, jedynie słabszy procek bo C2D E6300, ale problem ten sam. Zgłosiłem to
do CDP i zobaczymy co wymyślą. Słyszałem, że TDU ma problemy z obsługą serii 8800, a jeżeli
nie da się na razie nic z tym zrobić, to pozostaje nam czekach na patch''a (oby wyszedł szybko)
:(. A cieszyłem się, że na takim kompie pogram w TDU bez problemów...


a może jakieś macie jakieś procesy w tle ?

no chyba, że faktycznie coś z obsługą 8800,
teraz musicie poczekać na nowe stery od nvidii, albo na patch

Pograłem wczoraj godzinkę 1280x1024 AAx4, HDR, detale max i na:
C2D E6600, 2x1024 MB, X1900XT 256 MB - chodzi wyśmienicie, dzisiaj wrzucę jeszcze z poziomu sterowników Anizo x 8 i zobaczę jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś kto miał problemy z połączenie z siecią próbował odblokować porty o których mowa w dziale pomoc? Spróbowałbym sam ale za chiny nie wiem jak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować