• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

...właśnie,co to za patch?Nie wiedziałem,że będzie poprawka do "Testa",wiadomo chociaż,czy wypuści go CD Projekt,czy producent gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja osobiście z grą nie mam problemów :). Mam cały czas dostępne serwery, gra mi nie wyala do windy, ogólnie miodzio. mI NA ATHLONIE 64 3000+, 1024 MB rm Kingston, geforce 6600gt 128mb (550-1100) gra chodzi na 1027x768 przy detalach średnich, albo 800x600 detale wysokie i 4xAA. Ja tam na mojej karcie moge włączyć i AA i HDR tylko że gra przycina i troche ni eidzie grać. Patch będzie zapewne kilka dni po świętach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś z pracowników CDP zainteresował się rozwiązaniem problemu opisywanego wcześniej na łamach tego wątku? Mianowicie: Przy próbie przejazdu przez zaznaczony obszar(screenshot poniżej), czy też samo przybliżenie go na mapce gra zawiesza się i wychodzi do Windowsa. Błąd wystąpił już u kilku-kilkunastu osób, więc prawdopodobnie jest to przypadłość polskiej wersji TDU. Prawdopodobnie spapraliście coś w kodzie gry przy polonizacji.
Błąd jest na tyle poważny, iż uniemożliwia ukończenie dwóch ważnych Achievmentów(ukończenie wszystkich 120 wyścigów, odkrycie 100% dróg na wyspie), a tym samym skreśla szanse na ukończenie 100% gry.

Czy są jakieś szanse na wypuszczenie przez Was Patcha do polskiej wersji, niwelującego ten błąd? Prosiłbym o wypowiedź w tej kwestii kogoś z "góry". :)

Pozdrawiam.

20070409114310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2007 o 22:36, Vivek1 napisał:

Też nie. Tylko radeony od x1950pro.


Niestety GF serii 8xxx też obsługują AA i HDR na raz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2007 o 11:45, Shifty007 napisał:

Czy ktoś z pracowników CDP zainteresował się rozwiązaniem problemu opisywanego wcześniej na
łamach tego wątku? Mianowicie: Przy próbie przejazdu przez zaznaczony obszar(screenshot poniżej),
czy też samo przybliżenie go na mapce gra zawiesza się i wychodzi do Windowsa. Błąd wystąpił
już u kilku-kilkunastu osób, więc prawdopodobnie jest to przypadłość polskiej wersji TDU. Prawdopodobnie
spapraliście coś w kodzie gry przy polonizacji.
Błąd jest na tyle poważny, iż uniemożliwia ukończenie dwóch ważnych Achievmentów(ukończenie
wszystkich 120 wyścigów, odkrycie 100% dróg na wyspie), a tym samym skreśla szanse na ukończenie
100% gry.

Czy są jakieś szanse na wypuszczenie przez Was Patcha do polskiej wersji, niwelującego ten
błąd? Prosiłbym o wypowiedź w tej kwestii kogoś z "góry". :)



Rzeczywiście,właśnie sprawdziłem i gra wiesza się w momencie wjechania na obszar zaznaczony przez Shifty007

Dnia 09.04.2007 o 11:45, Shifty007 napisał:


Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[xiach]


Wiesz co?Uczyniłeś mnie troche szczęśliwym człowiekiem.Mam identyczny zestaw.Ale ja sprobuje wyciągnąć ''''trochę'''' więcej.1280x1024 i wszystko na high.Company Of Heroes chodzi mi na takich bez zacinki,może i TDU też?Zostały 2 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2007 o 12:02, MKRaven napisał:

> Też nie. Tylko radeony od x1950pro.

Niestety GF serii 8xxx też obsługują AA i HDR na raz ;).


Mało ludzi (w Polsce) posiada GeForce z serii 8xxx więc nie brałem ich pod uwagę.

W tym miesiącu mają premiery kraty graficzne:
Gf 8600 GTS (najmocniejsza wersja serii 8600) Cena 850 zł.
Gf 8600 GT (słabsza wersja serii 8600) Cena nieznana bo nie znalazłem

Aby nie być goło słownym podaje linka http://www.gral.pl/preview/Asus/GeForce8...I-E_71.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

u mnie na poczatku w grze tez byly artefakty ale po restarcie i zmniejszeniu odswiezania do 60 gra zaczela chodzic normalnie,mam karte graficzna nvidia 7950gt i gry nie wywala do windowsa ani sie nie zawiesza i moge wlaczyc aa i hdr naraz tylko w siec sie razlacza,dziala ale mowi ze nie ma innych graczy i jeszcze basow jest za duzo strasznie buczy a ustawione mam dobrze, drogi cdp kiedy wydacie

drogi cdp kiedy wydacie patch podajcie jakies dane kiedy on wyjdzie wielu graczy czeka aby ich egzemplarz gry dzialal bardzo was oto prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2007 o 13:50, jacek2 napisał:

u mnie na poczatku w grze tez byly artefakty ale po restarcie i zmniejszeniu odswiezania do
60 gra zaczela chodzic normalnie,mam karte graficzna nvidia 7950gt i gry nie wywala do windowsa
ani sie nie zawiesza i moge wlaczyc aa i hdr naraz tylko w siec sie razlacza,dziala ale mowi
ze nie ma innych graczy i jeszcze basow jest za duzo strasznie buczy a ustawione mam dobrze,
drogi cdp kiedy wydacie

drogi cdp kiedy wydacie patch podajcie jakies dane kiedy on wyjdzie wielu graczy czeka aby
ich egzemplarz gry dzialal bardzo was oto prosze


Używasz karty dźwiękowej Creative prawda?

Jak tak to w programie ustawień twojej kart dźwiękowej wyłącz basy. To powinno pomóc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


moj post

URLODPOWIEDZ

Jakie porty należy odblokować na firewallu do rozgrywki internetowej ? CDP napisało na swojej stronce że odblokować należy te porty :

1. 8880-8889 UDP
2. 8889 TCP
3. 8890 UDP
4. 6667 TCP
5. 17475 TCP/UDP
6. 9961 TCP/UDP
7. 27000-30000 TCP/UDP

tylko pytanie moje do was jak to zrobic , pls pomożcie!!!Mam router więc mie wywala co 10min i musze odblokować jakoś te porty tylko niewiem jak :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam tdu juz od soboty i na poczatku chodzilo miodzio, prawie mnie nie wywalalo, grafika w porzadku, ogolnie gralem prawie bezproblemowo. ale wczoraj gierka mi sie zaciela - reset i system poszedl (czesto mi sie to zdarza ;/). po reinstalce windy driverow itd przyszedl czas na test driva. wlaczyl sie - patrze a ja nagle jestem expertem, mam stuningowany wozek (chociaz nic z nim nie robilem) tyle samo kasy ale niektore misje niezaliczone (np przewiezienie enzo) inny stroj avatara i w ogole wszystko jakies inne (chyba mi sie save skopal). ale to rybka bo nie moge grac !! nie dziala mi przycisk przyspiechy (nie moge jechac) na jaki klawisz/przycisk w padzie bym go nie ustawil to auto nie jedzie. czasem sie zdarza ze zalapie na chwile ale tylko do wlaczenia mapy potem znowu sie pieprzy ;/ reszta przyciskow dziala bez problemu. co mam robic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2007 o 19:20, wladcaczeczeni napisał:

mam tdu juz od soboty i na poczatku chodzilo miodzio, prawie mnie nie wywalalo, grafika w porzadku,
ogolnie gralem prawie bezproblemowo. ale wczoraj gierka mi sie zaciela - reset i system poszedl
(czesto mi sie to zdarza ;/). po reinstalce windy driverow itd przyszedl czas na test driva.
wlaczyl sie - patrze a ja nagle jestem expertem, mam stuningowany wozek (chociaz nic z nim
nie robilem) tyle samo kasy ale niektore misje niezaliczone (np przewiezienie enzo) inny stroj
avatara i w ogole wszystko jakies inne (chyba mi sie save skopal). ale to rybka bo nie moge
grac !! nie dziala mi przycisk przyspiechy (nie moge jechac) na jaki klawisz/przycisk w padzie
bym go nie ustawil to auto nie jedzie. czasem sie zdarza ze zalapie na chwile ale tylko do
wlaczenia mapy potem znowu sie pieprzy ;/ reszta przyciskow dziala bez problemu. co mam robic
??

Zacznij od uaktualnienia wszystkich sterów do najnowszych wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wszystko mam to samo co mialem tzn drivery od grafiki i w sumie nic wiecej ani przed usterka ani po usterce nie instalowalem. najlepsze jest to ze jak konfiguruje klawiszologie to dziala wszystko a jak juz gram to nicosc - auto nie jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2007 o 19:46, wladcaczeczeni napisał:

wszystko mam to samo co mialem tzn drivery od grafiki i w sumie nic wiecej ani przed usterka
ani po usterce nie instalowalem. najlepsze jest to ze jak konfiguruje klawiszologie to dziala
wszystko a jak juz gram to nicosc - auto nie jedzie


Obawiam się, że nic na to nie poradzimy ale zgłoś problem do suportu może oni coś z tym zrobią.
Jak też nie dadzą rady to czekaj na patha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam orginała. poleccie mi jakiś dobry samochód do 552,380 $. mam poradnik z samochodami ale chce usłyszeć wasze propozycje jaki samochód mógłbym wybrać. Narazie mam Audi TT, i ferarri f430 v3. Lepiej wydac cały szmal na samochód czy kupić troszke gorszy i zostawić troche kasy. Piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2007 o 19:55, wladcaczeczeni napisał:

to nic to poczekam na patcha a tymczasem wroce do pro evo :D w kazdym razie dzieki


Nie chcę nic sugerować ale.. sprawdź czy nie masz ustawionej manualnej/ręcznej skrzyni biegów i wyłączonego automatycznego sprzęgła. Jeżeli jest wyłączone to włącz i ciesz się nie gasnącym pojazdem. ;)

A teraz podzielę się moimi wrażeniami po grze w tdu ^^. Po instalacji, przy pierwszym uruchomieniu rzuca się w oczy/na mózg niedopracowanie kodu gry. Mam c2d e4300 1.8@3.0, 2gb ddr2 i 7300gt - przy 1440x900 gra jest niegrywalna ~~. Strasznie mnie to wkurzyło bo to nowy sprzęt... chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że karta grafiki ssie - no cóż. Ostatecznie pogodziłem się z pixelozą (przyzwyczaiłem się - gran turismo 4 na lcd wygląda gorzej, a grywam w nie często) i ustawiłem 960 x cośtam (widescreen) + aax4. Teraz co się rzuca na oczy po pewnym czasie spędzonym z grą. Otóż jak już pisał Uzik, drogi są strasznie krzywe i nieraz mam wrażenie ''lotu nad kukułczym gniazdem'', szczególnie w okolicy terenów górskich. Bugi występujące też u mnie: nieczytelna czcionka czatu przy niskiej rozdzielczości, znikanie i psucie się tekstur (wraca do normy za pomocą magicznego ALT+TAB), zwiecha przy wspomnianym terenie na mapie, jakieś dziwne odgłosy ze słuchawek (mam wrażenie, że to silniki innych graczy... tylko czemu słyszę Enzo jakiegoś kolesia, który jest 3km dalej oO?), okazyjne zwiechy ''bo tak'', rozłączanie od serwera. Więcej nie pamiętam, więc tu zakończę wymienianie błędów. Teraz o plusach! Naprawdę fajny, duży teren. Trochę mało różnorodny, ale to w końcu jedna wyspa :). Samochody ładnie wykonane - aż miło popatrzeć! Tryby zabawy w zasadzie także miłe... chociaż modelka a turysta to w zasadzie jeden tryb, tylko tutaj facet gada w miarę normalnie, a tu ''gęga'' jakaś gęś (sorry cdp, ale takiej słabej dziewczyny to ja dawno nie słyszałem! -1 do tłumaczenia ;f). Odkrycie salonów zajmie parę miłych chwil. Szkoda tylko, że nie dodano aut takich jak RUF. Czy trzeba będzie je kupić w jakiś sposób, jako dodatki jak w marketplace na x360? Aha, jeszcze jeden minus/błąd. Zakres obrotu kierownicy w pojazdach. Sorry, ale nie wierzę, że w Lotusie, 350Z, Enzo etc. kąt obrotu to 180 stopni! No bez jaj! Zrobili ten sam błąd co w nfs5 - kierownica równy kąt prosty w obie strony :F. Nie jest też możliwe wyłączenie widoku kierownicy (wiem, że to nie symulator jak gtr, ale mogli dać ;d) więc kiedy posiadasz własną przed monitorem, to jest także duplikat ;). Co mnie zdenerwowało po podłączeniu kierownicy to gaz. Faktyczna różnica w dodaniu gazu jest gdzieś do 1/4 nacisku, dalej to już wsio ryba - palenie gum obowiązkowe ;/. Tu mam pytanie do wymiataczy - jak włączyć hardcore mode? Czy realizm (hehe, realizm xP) jest lepszy w tym trybie? Bardzo proszę o odpowiedź :). Kończąc to zawodzenie (^.^'') chciałbym pochwalić produkcję Atari za jeden szczegół. Chłopaki dodali obsługę kierownicy g25. Sprzęgło i skrzynia w układzie H działa super! Auto gaśnie i nie wrzuca biegów bez sprzęgła ''tak jak prawdziwy'' ;p. W lotusie jest zwykła skrzynia, natomiast w gallardo spyder automatycznie przełącza się na manetki ala f1 i sprzęgło automatyczne, tak więc zachowano pewien realizm :). Tak w ogóle to myślę, że to najlepszy arcade na klawiaturę od czasu nfs5. Bardzo przyjemny model jazdy! Dla tych którzy zastanawiają się nad zakupem - grę polecam bo jest naprawdę fajna. Mimo tych wszystkich błędów nie mogę jej totalnie pojechać. Co prawda save jeszcze mi nie zniknął, więc totalnej furii jeszcze nie doświadczyłem ... ale co tam xD. Ważne, że mogę sobie pocinać lotusem v8 305km/h ^^. Cya!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować