• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Co Do wieszania sie gry zauważyłem u siebie to samo ale w innycm miejscu i jedyna rada to reinstal systemu i tdu teraz chodzi jak złoto gram bez netu ale moze za 2 miesiace moze juz bede mial :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i pojawił mi się problem...

Wszystko ładnie chodziło, ale zamarzyła mi się lepsza grafika i chciałem zmienić sterowniki i wgrać trochę starsze catalysty niż miałem. Zainstalowałem, wszystkie narzędzia do tweekowania również. Odpalam grę, włącza się czarny ekran i czekam na pierwszą reklamę.

Sruu... i powrót do windy :|
Co się dzieje?

No dobrze, więc odinstalowałem nowe-stare sterowniki i wgrałem te, które miałem. Czyli najnowsze catalysty. I co? I to samo... proszę o pomoc. Napisałbym maila do Akashiego, ale nie mam maila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2007 o 22:24, NyGgA MiLy napisał:

Nie wiem,czy reinstall gry pomogłby w tym przypadku..


Reinstal nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

lampek!! jak odpalasz gre i masz pierwszą reklamę, późneij drugąi po drugiej wciśnij flagę między CTRL a ALT
Ale to zadziałą tylko wtedy kiedy pojawia ci się 3 reklama wtedy to naciskasz ui czekasz z jakieś 20 sekund jak tam reklama przejedzie a późneij znowu podświtlasz gre i miodzio MÓJ KUMPEL TAK MIAŁ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.04.2007 o 22:32, Lampek napisał:

> Nie wiem,czy reinstall gry pomogłby w tym przypadku..
>

Reinstal nie pomógł.


To w takim razie => rzecz ostateczna czyli format c: i instalacja od początku Windowsa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki wszystkim za rady :)

Cooper232 - problem w tym, że nie odpala mi się nawet jedna reklama... robi się ciemno, czekam na reklamę. I w chwili, gdy powinna się pojawić- sru. Windows.

Instaluję jeszcze raz, tym razem wywaliłem inną metodą. Jak nie pomoże - formatuję, nie ma rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oryginał, zarejestrowany na gram.pl ...

...właśnie przeinstalowałem system, wszystkie sterowniki od a do z. Zaraz doinstaluję wszystkie pliki a potem chwila prawdy - TDU. Jak nie ruszy, to niestety ale się chyba załamię:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 21:06, LubieTruskawki napisał:


Mam o to taki problem. Gra łapie artefakty i zacina się. Artefakty jak na zdjęciu, wyglądają
jak na przekręcone pamięci na grafice ale karta jest bez OC. Czasami potrafi się tak stać po
10s w menu czasem po 5 minutach gry a czasem po godzinie. Sterowniki różne próbowałem ( usuwane
Driver Cleanerem) i to samo. Wszystko inne chodzi dobrze nawet po kręceniu grafika przechodzi
marki i ATI Tool nic nie wykrywa.

Sprzęt to
Intel Core 2 Duo E6300
Asus P5N-E SLI
2x512 OCZ Platinum 800mhz
grafika Palit 7900GS



Wgrałem windowsa XP od nowa i o to efekt... nie mam pojęcia co to może być chyba wszystkiego już próbowałem. Kupiłem grę w którą się grać nie da ;/

20070410015410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich!
Jestem nie-szczęśliwym posiadaczem oryginalnej kopii TDU zakupionej w internetowym sklepie gram.pl.
Jej instalacja przebiegła bez problemu (z wyjątkiem konieczności zainstalowania specjalnego programiku zawartego na płycie bez którego instalka nie chciała w ogóle ruszyć). Mój problem z tą grą polega na tym, iż za każdym razem kiedy odpalam ją po raz pierwszy od włączenia kompa na ekranie pojawiają się przeróżne artefakty; problem ten znika kiedy wyjde do windy i włączę grę po raz drugi. Kolejny problem polega na tym iż po włączeniu hdr-a przy rozdzielczości 1024-768, dowolnym poziomie odświeżania ekranu i wysokich detalach na ekranie znów pojawiają się podobne przekłamania/artefakty. Trzeci największy problem z tą grą polega na tym że bez względu na wszystkie ustawienia, po włączeniu antyaliassingu lub hdr-a w grze prawie całkowicie zanika dźwięk (występuje jedynie we wstawkach filmowych i początkowych reklamach firm). Moja konfiguracja sprzętowa to: Pentium 3GHz z HT, 1024MB RAM DDR, Ge-Force 7600GT Golden Sample i Sound Blaster Audigy 2 ZS Platinium z zainstalowanymi najnowszymi sterownikami i świeżo zainstalowanym systemem Win XP Proffesional z SP2. Próbowałem zmieniać coś w sterach od kart graficznej i muzycznej, wyłączyłem wszystkie dodatkowe opcje, przeinstalowałem system i nic. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 01:55, LubieTruskawki napisał:

Wgrałem windowsa XP od nowa i o to efekt... nie mam pojęcia co to może być chyba wszystkiego
już próbowałem. Kupiłem grę w którą się grać nie da ;/

Mnie to wygląda na artefakty przy zbyt mocno podkręconej grafie. Na innych wymagających grach tego nie masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 02:52, SwenG napisał:

> Wgrałem windowsa XP od nowa i o to efekt... nie mam pojęcia co to może być chyba wszystkiego

> już próbowałem. Kupiłem grę w którą się grać nie da ;/
Mnie to wygląda na artefakty przy zbyt mocno podkręconej grafie. Na innych wymagających grach
tego nie masz ?


A przeczytałeś treść poprzedniego posta?

OC czy bez to samo. Stalker i inne gry po kilka godzin dziennie z OC chodzą pięknie żadnych artefaktów a czegoś w tym stylu zwłaszcza. Ati Tool nie wykrywa errorów. Temp w normie buda porządna z 4x 12CM + czujniki temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Witam

Mam pewien problem, ale nie jestem pewien czy też go macie. Otóż w miejscu w którym jest 4 checkpoint wyścigu Jaguara (ten za 75k) gra się wiesza. Znajomy z angielskiej wersji nie ma tego problemu. Gdybyście byli w stanie mi pomóc byłbym wdzięczny, bo został mi ten wyścig jako ostatni i uniemożliwia mi zdobycie Chrystlera ME Four Twelve.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam Wszystkich.
Wygląda na to , iż gra TDU jez nieżle zbugowana. Ale o tym fakcie to już pewnie całe grono użytkowników tej gry wie. W moim przypadku grę zaczynam juz drugi raz. Za pierwszym dorobiłem się Audii TT, Z350, Mercesesa DTM i SLR. Niestety na około 20% progresu, gra zaczęła wariować. Nie zaliczała mi wygranych wyścigów. Przy wybraniu w filtrach opcji udane pokazywał mi wszystkie zadania. Każdy wyścig z fotoradarami kończył się wylotem do Windowsa (prawdopodonbie w momencie próby połaczenia z serwerem GameSpy w celu pobrania listy rankingowej). Wczoraj grę rozpoczołem od nowa, poprzedziłem to jednak usunieciem gry, wyczyszczeniem rejestru z wszelkich pozostałości po TDU i instalacją jej od nowa. Co jakis czas robię kopię katalogu z profilami z Document and Settings. Na razie gra działa poprawnie. Występują nieraz problemy z wyświetlaniem grafiki. Jednak próba zmiany częstoliwośći z 75 na 72 i nie zatwierdzenie jej rozwiązuje problem. Będę dalej robił kopię profilu i mam zamiar dojśc jaki elemet gry powoduje jego uszkodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
ja podobnie do całej masy użytkowników mam problem z multi. Wczoraj wieczorem zainstalowałem świeżo odpakowaną kopię gry (kupioną w gram.pl) i jakie było moje zdziwienie, gdy za żadną cholerę nie mogłem się połączyć z serwerem. Probowałem wszystkiego - dodałem wyjątki do firewall''a, odblokowałem porty, wyłączyłem firewall''a - NIC!!! Multi jest główną przyczyną kupna przeze mnie tej gry a tu wielki wał!!! Jeśli jest wam coś wiadomo, co do mającego to zmienić patcha - dajcie znać. Bo jak na razie bierze mnie coraz większa nerwica!!! W singlu jak na razie nie mam żadnych kłopotów, może poza tym, że babka z GPS''a strasznie dziwnie mówi, że pozostało 1,5 km do celu - zamiast normalnie, tak jak wszystkie inne komunikaty, mówi jakimś dziwnym metalicznym głosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 06:23, FreemaN-PL napisał:


Witam

Mam pewien problem, ale nie jestem pewien czy też go macie. Otóż w miejscu w którym jest 4
checkpoint wyścigu Jaguara (ten za 75k) gra się wiesza. Znajomy z angielskiej wersji nie ma
tego problemu. Gdybyście byli w stanie mi pomóc byłbym wdzięczny, bo został mi ten wyścig jako
ostatni i uniemożliwia mi zdobycie Chrystlera ME Four Twelve.

Pozdrawiam


Wyścig nazywa się "Klasyk Jaguara"? Jeśli tak, to przebiega on przez uszkodzony obszar, nie będziesz mógł go ukończyć. Ten problem wystąpił u bardzo wielu graczy. Opisywałem go na poprzedniej stronie tego wątku, a także dużo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować