• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.04.2007 o 20:46, MKRaven napisał:

Problemy z płynnością gry wynikają z nieprawidłową współpracą gry z kartami serii 8xxx, mam
8800GTS i ten sam problem, ale pozostaje nam chyba tylko czekać na patcha i nowe sterowniki.


Jedyne problemy z płynnością na karcie 8800GTS występują u mnie tylko kiedy jestem ''w domu'' (tym wirtualnym w grze :) Strasznie kursor wtedy pływa. Podczas jazdy wszystko śmiga, że aż miło :D

Pytanie: czy komuś udało się połączyć i zagrać wyścig multiplayer? U mnie jest taka sytuacja, że wchodzę sobie do wyścigu z dla wielu graczy, wybieram jakąś sesję, a kiedy niby już jestem dołączony, to zaraz wyskakuje komunikat, że nie mnożna się połączyć z tym graczem :/ Porty odblokowałem wszystkie tak, jak napisano w dziale pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 10.04.2007 o 20:57, Quatre napisał:

Pytanie: czy komuś udało się połączyć i zagrać wyścig multiplayer? U mnie jest taka sytuacja,
że wchodzę sobie do wyścigu z dla wielu graczy, wybieram jakąś sesję, a kiedy niby już jestem
dołączony, to zaraz wyskakuje komunikat, że nie mnożna się połączyć z tym graczem :/ Porty
odblokowałem wszystkie tak, jak napisano w dziale pomocy technicznej.



Ja w ogóle nie mogę się połączyć i chyba tylko pozostaje mi reinstall systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ecko09 jak to nie zagrasz. Mi tam chuula multiplayer że aż miło....Wogóle nie rozłancza, innych graczy widze jak jeżdża, mam 20% i szczerze wam powiem że jeszcze żaden błąd w test drive unlimited mnie nie spotkał ;). No nie zagracie oczywiście jeżeli nie macie orginała:). Może wam firewaal blokuje, ja na początku przed zaisnsatlowaniem gry odblokowalem wszystkie porty, i chodzi wszystko, że aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To masz ogromnego farta :) Mi się czasem zdarza, że gra traci połączenie z serwerem już w trakcie grania. 3 razy już straciłem po około 200 tysięcy baksów, które miałem z farmienia ciągle jednego wyścigu (sejwuje sie dopiero jak wyjdziesz z eventu, jak powtarzasz to kiszka - brak sejwa, powinni to poprawić na sejwa po każdym jechanym odcinku, nie tylko jak się z niego wyjdzie). Raz to nawet prawie 400tys. poszło w piach, co nieco mnie rozeźliło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 21:06, LubieTruskawki napisał:


Mam o to taki problem. Gra łapie artefakty i zacina się. Artefakty jak na zdjęciu, wyglądają
jak na przekręcone pamięci na grafice ale karta jest bez OC. Czasami potrafi się tak stać po
10s w menu czasem po 5 minutach gry a czasem po godzinie. Sterowniki różne próbowałem ( usuwane
Driver Cleanerem) i to samo. Wszystko inne chodzi dobrze nawet po kręceniu grafika przechodzi
marki i ATI Tool nic nie wykrywa.

Sprzęt to
Intel Core 2 Duo E6300
Asus P5N-E SLI
2x512 OCZ Platinum 800mhz
grafika Palit 7900GS




PROBLEM ROZWIĄZANY
( sam sobie musiałem pomóc ;] )

Trzeba było dać pamięciom na karcie graficznej mniejsze taktowania od standardowych być może nawet i te standardowe powodowały w tej grze arty, gra jest chyba bardzo nie stabilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 12:31, rWarrior napisał:

Gdzie do jasnej cholery podziewają się ludzie z supportu CDP !?!? przedłużyli sobie święta
? przecież to jakaś paranoja !! tylko w tym kraju może zdarzyć się wypuszczenie takiego bubla
!! A może komuś jednak udało się zainstalować ten SHIT na Viście 64bit ?



miałem ten sam problem <a w zasadzie mam> mam orginała i też mi sie nie instalował oczywiście na Viscie 64 . Jedynym roziązaniem jest tutaj posiadanie drugiego systemu- zrobiłęm tak - zainstalowałęm TDU pod Win 2000 - a gram pod Vistą. wszystko śmiga niemam żadnych błędów , płytke sprawdza na początku i ok. łączy sie z serwerem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może mi ktoś mądry wytłumaczyć dlaczego jak podczas gry daje na mape to pokauje mi że jeździ mnóstwo osób a jak wychodze z mapki i zaczynam normalnie jeździć to żywej duszy niema tylko zwykły ruch uliczny.


"Rozbudowany system multiplayer pozwalający grać tysiącom graczy jednocześnie" troche dziwne to :) :) ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podczas gry online nie ściga mnie policja pomimo tego, że czasami mam dwie odznaki. Natomiast w trybie offline policja normalnie mnie ściga. Poza tym mam kolejny problem z grą a mianowicie kupiłem samochód w trybie handlu ale nie mam go w garażu. Na domiar złego w moich nabytkach jest informacja że samochód kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 00:24, glazik napisał:

Może mi ktoś mądry wytłumaczyć dlaczego jak podczas gry daje na mape to pokauje mi że jeździ
mnóstwo osób a jak wychodze z mapki i zaczynam normalnie jeździć to żywej duszy niema tylko
zwykły ruch uliczny.


"Rozbudowany system multiplayer pozwalający grać tysiącom graczy jednocześnie" troche dziwne
to :) :) ????


generalnie nie oszukali:)

po prostu w danej chwili możesz "widzieć" w normalnym widoku (nie na mapie) do 7 innych graczy.
czyli maksymalnie z kumplami może was być 8 (i tak sie nie da założyć wyścigu na więcej)
a "tysiące" oznaczają, ze w danej chwili przenosisz się w inne miejsce, czekasz chwilkę i powinieneś mieć
"doładowanych" innych 7 graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 00:28, Lampek napisał:

Poszukaj samochodu w innym garażu, jeśli masz dwa i więcej domów :)


Mam jeden dom i jeszcze zostały mi dwa miejsca w garażu a samochodu jak nie było tak nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Normalnie cud!!! Zaczelo dzialac multi!!!
Zgodnie z poradami po odblokowaniu portow (naklikalem sie w cholere, zeby je wszytstkie odblokowac) nic nie dzialalo. Ale dziwilo mnie, ze po instalacji gra nie chciala ode mnie seriala. No co, bylo to spowodowane tym, ze mialem nie do konca legalna kopie zainstalowana wczesniej. Wiec wywalilem oryginal TDU, wszystkie katalogi, lacznie z tymi z "Documment and settings" i po reinstalce i wpisaniu oryginalnego seriala wszystko smiga az milo. Laczy sie bez problemu, nie mam klopotow z dzwiekiem, grafika itp. (moj konfig: Athlon 3000+ 64, 2x512 Twinmos, plyta MSI K8N Neo4 FI nForce4 Ultra, grafa MSI 7600GT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

To poprosze obsluge MP w TDU jak dla idioty (czytajcie dla mnie)
Jak rozumiem- trzeba zarejestrowac sie na GameSpy''u (Jezeli nie zrobilem tego podczas instalacji gry...to jak moge teraz? Biegam bo GS i dupa...Nie wiem gdzie - L (jak Loozer)
W grze wyswietla mi sie ciagle info Serwery TDU niedostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mnie tez multi nie dziala! grafa chodzi no problem mam geforca 7600gs s miga na 1290x960 anty x2 i max detale!
ale juz instalowalem gre chyba ze 3 razy kont na gamespy mam juz chyba 5 :P
i nic nie pomaga!
aha mam pytanie czy u was tez taak dlugo trwa instalacja gry?
no i przynajmniej ja mam spore problemy by ja usunac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2007 o 11:44, sebo82 napisał:

aha mam pytanie czy u was tez taak dlugo trwa instalacja gry?
no i przynajmniej ja mam spore problemy by ja usunac!!

średnio długo, ale próbowałem na innym komputerze (512MB RAM i jakiś stary HD) i trwało sporo czasu - inna sprawa, ze na tamtym kompie notorycznie DVD się przełączał na PIO i gra się w ogóle nie dała uruchomić.
Jeśli chodzi o odinstalowanie to albo nie działa albo "zbiera informacje" tak długo, że po prostu wywalałem katalogi.
Ciekawostka dot. wydajności. Próbowałem 1024x700 - skacze, próbowałem 800 x 600 - skacze, skończyłem na 1200x1000 i jest w miarę... dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

instalacja trwa srednio dlugo, za to wyinstalowanie trwa wiecznosc. na poczatku myslalem ,ze mi sie instalator zwiesil - ale po jakis 4 minutach nagle odzyl i spokojnie wywalilo mi gre z dysku. Co do gamespy - zalozylem je wpisujac login, maila i haslo w TDU - nic wiecej nie musialem robic, od razu zaskoczylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie!

Mam problem z klubem.

Gdy se z kumplem wejdziemy do mojego klubu (on jest jego członkiem), to nie widzimy siebie nawzajem, nie mozemy pogadać, ani się pościgać. Zawsze gdy wejde do klubu to jest pustka. On pisał że też mnie nie widział. Można temu jakoś zaradzić?? Za odpowiedzi z góry dziękuję

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie musiałem się rejestrować na żadnym Gamespy, po prostu założyłem nowe konto w grze (tzn. podałem nicka, maila oraz hasło), zaznaczyłem konto online i wszystko poszło. Czasem mnie wyrzuca z serwera, czasem ciężko się podłączyć (trzeba próbować po kilka razy), ale przeważnie działa. W pierwszym dniu grania też pisało mi, że serwery TDU są niedostępne, ale jak odblokowałem porty tak jak radzą w Pomocy Technicznej, to wszystko poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować