• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Vista do swojego prawidłowego działania wymaga przeszło 500 MB RAM więc by gry bardziej wymagające działały płynnie będziesz potrzebował więcej ramu ja bym zalecał minimum 2GB bo znając Viste to ten 1 GB ona pożre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2007 o 13:04, Akashi napisał:

Vista do swojego prawidłowego działania wymaga przeszło 500 MB RAM więc by gry bardziej wymagające
działały płynnie będziesz potrzebował więcej ramu ja bym zalecał minimum 2GB bo znając Viste
to ten 1 GB ona pożre :)

ekhm ...w opieise mam 2x1gb (dual) czyli 2gb :)
ale do rzeczy widziałęm na youtubie porównania z xp i visty na podobnym konfigu i się przeraziłem - może jakiś patch ? a może to prowokacje - kurcza w jak w waszych testach działa dobrze na visicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam nadzieje ze pójdze na tym procku bo ja mam kartę ATI Radeon 9200SE i mi gra nie chodz ;( ...na szczęscie w ten piątek kupuje nową kartę chyba jakiegoś GeForca bo slyszałem że są najlepsze...

Pozdro... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej mam problem. Zainstalowałem gierkę na kompie i gdy ją włączam najpierw otwierają mi się dwa czarne okienka potem przez chwile jest czarny ekran i po chwili wywala mnie znowu do windowsa... help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co może być przyczyną, że nie mogę w grze włączyć anty aliasingu? Próbowałem włączyć AAx4 ale napisało mi, że "konfiguracja mojego kompa nie odpowiada wymaganiom" czy coś w tym stylu (co chyba nie jest prawdą, gra na maksymalnych detalach jakości tekstur śmiga bardzo ładnie i płynnie), nie dało się ustawić AAx4 to spróbowałem uruchomić AAx2 i zadziałało :) jednak po ponownym uruchomieniu gry niestety AA się wyłączył i już potem nie mogłem go wogóle włączyć gdyż znowu mi się pojawiał ten komunikat przy każdej próbie włączenia jakiekgokowliek trybu AA. Moja karta to GF6600GT 128 MB, sterowniki są w wersji 91.coś tam, reszta kompa to Athlon 64 3000+, 2x512DDR
Poza tym HDRu też nie mogę już włączyć mimo, że wcześniej mogłem to zrobić (lecz przy włączonym HDR miałem spadek FPSów o ponad połowe co czyniło grę niegrywalną, więc szybko z tego zrezygnowałem...) Z tego co wiem HDRu i AA na mojej karcie jednocześnie nie można włączyć, ale ja i tak nigdy nie próbowałem tego i tego włączyć jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 16.04.2007 o 20:18, cooper232 napisał:

Poniższe porty powinny być odblokowane:

UDP 8880->8889

UDP 8890

UDP 27000->30000

TCP 6667

TCP 27000->30000

Musisz również otworzyć port lokalny: TCP8889

Porty 17475 oraz 9961 (TCP/UDP muszą być otwarte.

:):):):)

Ej a jak trzeba odblokować te porty?I gdzie je mam znaleźć? Proszę o BARDZO szybko odpowiedź. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dwa pytania skierowane do tych którzy mieli problem z save''ami:
Czy mieliście więcej niż jeden profil w grze?
Czy łączyliście wasz profil gamespy ze stronką testdriveunlimited.com/community ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2007 o 17:38, BiG Size napisał:

Hej mam problem. Zainstalowałem gierkę na kompie i gdy ją włączam najpierw otwierają mi się
dwa czarne okienka potem przez chwile jest czarny ekran i po chwili wywala mnie znowu do windowsa...
help?


Siema...myśle że Twój problem polega na tym że masz za slabą karte graficzną....ja mam tak samo...ale niedlugo kupuje nową mocniejszą kartę bo jak już mowiłem jest ona za słaba a mam RADEONA 9200SE
Pozdro::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2007 o 18:55, cinus` napisał:

Próbowałem włączyć AAx4 ale
napisało mi, że "konfiguracja mojego kompa nie odpowiada wymaganiom" czy coś w tym stylu

<cut>

Dnia 17.04.2007 o 18:55, cinus` napisał:

Moja karta
to GF6600GT 128 MB


Nie spełniasz minimalnych wymagań sprzętowych gry - http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182 . Zresztą są one na pudełku - czyżbyś nie posiadał? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2007 o 19:36, MadMan napisał:

Nie spełniasz minimalnych wymagań sprzętowych gry - http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182
. Zresztą są one na pudełku - czyżbyś nie posiadał? :P


Czy akurat pojemność pamięci na mojej karcie może być przyczyną niemożnosci włączenia AA czy HDR? Wątpie, zwłaszcza, że wcześniej AA i HDR mogłem włączyć a teraz nie mogę, gdyby to było przyczyną to od poczatku nie mógłbym tego włączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

UWAGA!!! ZNALAZŁEM NA FORUM ATARI SPOSÓB NA NAPRAWIENIE SAVE''A:

1. goto save folder(documents-tdu-savegame-username-playersave) and copy contents to desktop(2 files).
2. delete the 2 orginal save files in the tdu savegame (above folder)
3.restart game (new) rent a car-buy a house, go for a burn if you like.
4.exit game
5. copy and paste orginal saved files from desktop to documents-tdu-savegame-username-playersave and click yes to accept overwrite.
6. your done play as before crash.

Also i made new account when played from new then when replaced files switch back to origanal username if it helps not sure


Ja miałem problem bo nawet backup mi się psuł więc zrobiłem wszystko jak na tej liście oprócz 1 i 2 punktu i teraz wszystko działa (oczywiście lepiej zrobić 1 i 2 punkt). Drogi są odkryte tak jak były, samochody i statystyki OK!! Dla pewności zróbcie to co w ostatnim zdaniu.
Na przyszłość, żeby nie powtarzać tej procedury jeszcze raz znalazłem również na forum atari ciekawy program który może służyć jednocześnie do automatycznego backup''u jak i przyśpieszania samej gry (3 sposoby):
http://forums.eu.atari.com/showthread.php?t=52861

PS Jeszcze jeden ciekawy program do TDU: http://forums.eu.atari.com/showthread.php?p=1152024#post1152024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 17:05, Akashi napisał:

[UPDATE]

Poprawka która umożliwiająca odkrycie obszaru Pu''uloa
Tak jak z wcześniejszą poprawką prosimy o info czy pomogła czy nie....poniżej znajdziecie link
do pobrania:
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/test_drive_unlimited/patch/test_drive_unlimited_pl_patch_pu''uloa_fix.zip

Jeśli patch będzie działał prawidłowo zostanie podpięty także na stronie głównej gram.pl

Pozdrawiam


U mnie patch działa, teraz mogę przejść grę w 100%, Wielkie Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2007 o 19:42, mj12agent napisał:

UWAGA!!! ZNALAZŁEM NA FORUM ATARI SPOSÓB NA NAPRAWIENIE SAVE''A:

1. goto save folder(documents-tdu-savegame-username-playersave) and copy contents to desktop(2
files).
2. delete the 2 orginal save files in the tdu savegame (above folder)
3.restart game (new) rent a car-buy a house, go for a burn if you like.
4.exit game
5. copy and paste orginal saved files from desktop to documents-tdu-savegame-username-playersave
and click yes to accept overwrite.
6. your done play as before crash.

Also i made new account when played from new then when replaced files switch back to origanal
username if it helps not sure


Ja miałem problem bo nawet backup mi się psuł więc zrobiłem wszystko jak na tej liście oprócz
1 i 2 punktu i teraz wszystko działa (oczywiście lepiej zrobić 1 i 2 punkt). Drogi są odkryte
tak jak były, samochody i statystyki OK!! Dla pewności zróbcie to co w ostatnim zdaniu.
Na przyszłość, żeby nie powtarzać tej procedury jeszcze raz znalazłem również na forum atari
ciekawy program który może służyć jednocześnie do automatycznego backup''u jak i przyśpieszania
samej gry (3 sposoby):
http://forums.eu.atari.com/showthread.php?t=52861

PS Jeszcze jeden ciekawy program do TDU: http://forums.eu.atari.com/showthread.php?p=1152024#post1152024


Ta metoda działa!!! Wielkie dzięki, uratowałeś mi życie. Napisałeś to w odpowiednim momencie, bo właśnie miałem kasować tego uszkodzonego save''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Producenci i wydawcy tej "wspaniałej" gry. Czy Wy czytacie to forum??? Przecież to jest paranoja. Ja czytałem. Wniosek z tej lektury jest jeden. Wydaliśmy stówę za grę która nie działa. Od kłopotów z instalacją zaczynając po wszystkie możliwe zawiechy, lagi, artefakty, błędy cuda na kiju. Ludzie- oddajcie nam pieniądze a potem zakopcie sie pod ziemię. Jeden na kilku użytkowników ma na tyle małe kłopoty że może w miarę normalnie grać. Ale zakup gry to nie była loteria. Przynajmniej tak myślałem.
A teraz mój problem. Po 2 godz udało mi sie przebrnąc przez instalację. W konfiguracji athlon 64x2 dual core 4200+,1gb ram, geforce 7900gs nie mozna grać. Szybkosc gry jest prawidłowa ale znikaja i pojawiają sie elementy grafiki. Satysfakcja z grania żadna. Nie pomaga żąglowanie sterownikami i jakością obrazu. Wszystkie inne gry "chodzą "prawidłowo. Proszę o rozwiazanie moje problemu z grą lub określenie sposobu reklamacji i zwrotu pieniędzy za cos co nie działa.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

oby dwa patche do TDu mi działają , przy okazji - niewiem co tak marudzicie na wymagania . ja gram na amd64 3000+ 1,5 Gb ram i radeonx700 pro pod Vista , i spokojnie sobie gram na 1280x1024 i średnie detale . AA sobie włanczam pozamiastem :P a mieście jest dobrze od kiedy sobie śmieci wyłączyłem :P.
pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie też nie było żadnych problemów z instalacja itp Wszystko sie zainstalowało poprawnie gram na full detalach a mój config to Sempron 2800+ 64 bit 1024 Ram i GF 7900 GS . Poza drobnymi problemami z grafika (zanikają po wciśnięciu alt i tab) nie mam żadnych problemów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

elo
nikt mi nie odpisal jak z tymi dodatkowymi autami. widzialem ze na x-box juz cos jest, a co z wlascicielami pc-tow ? czy bedziemy prawdziwa kasa za to placic, czy kasą z gry czy jak??
widzialem juz na pamie kilka salonow w stylu tego lexusa do ktorych nie mozna wejsc...
ktos mi odpowie co i jak ;>
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować