• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 19.04.2007 o 20:20, sp33dy1 napisał:

ale zamienione zegary w mercu sa w pl wersji tylko.

hmm... a jesteś pewien, że grając w werje angielska miałeś tak samo ustawione jednostki brytyjskie/metryczne?
Może przy mph jest OK, a przy km/h źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem z gra online wczesniej pisalem ale bez odpowiedzi troche poprobowalem roznych opcji i moze

teraz konkretniej opisze problem. wszyscy gracze ktorych widze maja przy nicku -//- taki znaczek w instrukcji jest

opisane (gracz ma problemy z polaczeniem, samochod nie mogl zostac poprawnie wyswietlony i moze nie byc

poprawnie wyswietlany") wszystkich gracze mi laguja. Odznaczylem w opcjach online w grze zezwol na interakcje w grze albo zezwol na bezposrednie wyzwanie. Sprawa sie troche polepsza tylko zamiast 5 osob ktore sa blisko mnie widze 1albo 2 osoby ktore sa juz normalnie wyswietlane (nie ma lagow i moge sobie za gosciem normalnie polatac) tylko wtedy oczywiscie nie moge wyzywac na pojedynek ani zostac wyzwanym przez to ze odznaczylem w opcjach online. Mam net 512. moze ktos ma jakis pomysl co moge zrobic firewala zadznego nie mam wlaczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.04.2007 o 22:33, murdock1979 napisał:

> Nie mam ochoty przegrzebywac 42 stron wiec pytam was: 1)czy stery 92.91 sa lepsze do TDU
niz
> 93.71 bo ja mam wlasnie takie? 2)Mam problem z save''m, po uruchomieniu gry wchodze patrze

> i mam jakies niewyobrazalne liczby sprzedanych motocyklii samochodow itp., mam znow do
przejechania
> misje wszystkie i mam czas gry od poczatku da sie to jakos naprawic?

Te stery w niczym nie są lepsze. Nadal błędy w grafice a wydajność identyczna.

A co do save''a to było.
1. goto save folder(documents-tdu-savegame-username-playersave) and copy contents to desktop(2
files).
2. delete the 2 orginal save files in the tdu savegame (above folder)
3.restart game (new) rent a car-buy a house, go for a burn if you like.
4.exit game
5. copy and paste orginal saved files from desktop to documents-tdu-savegame-username-playersave
and click yes to accept overwrite.
6. your done play as before crash.


Zrobiłem tak i nic, dalej to samo moze problem lezy w tym, ze mam 2 foldery z save''ami bo mam folder playersave i playersave2 sprobuje usunac z obydwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siemka, mam problem z profilem sieciowym. Mianowicie loguje się na profilek, wszystko jest ok. Wyjezdzam z mojej willi ;p i GDY pojawiaja mi sie inni gracze na mapce zaczyna strasznie lagowac/scinac gre ! Gdy nie widze zawodnikow gra chodzi mi płynnie.
Mowie juz na wstepie, że porty mam odblokowane, sprzęt i internet niezły 768 kB/s
Co mam z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2007 o 17:56, DzinKsPL napisał:

Siemka, mam problem z profilem sieciowym. Mianowicie loguje się na profilek, wszystko jest
ok. Wyjezdzam z mojej willi ;p i GDY pojawiaja mi sie inni gracze na mapce zaczyna strasznie
lagowac/scinac gre ! Gdy nie widze zawodnikow gra chodzi mi płynnie.
Mowie juz na wstepie, że porty mam odblokowane, sprzęt i internet niezły 768 kB/s
Co mam z tym zrobić?

Inni gracze czy ruch uliczny? Jak inni to prawdopodobnie jednak coś z połączeniem sieciowym. A co masz w wyścigach online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2007 o 19:13, Mashivi napisał:

> Siemka, mam problem z profilem sieciowym. Mianowicie loguje się na profilek, wszystko
jest
> ok. Wyjezdzam z mojej willi ;p i GDY pojawiaja mi sie inni gracze na mapce zaczyna strasznie

> lagowac/scinac gre ! Gdy nie widze zawodnikow gra chodzi mi płynnie.
> Mowie juz na wstepie, że porty mam odblokowane, sprzęt i internet niezły 768 kB/s
> Co mam z tym zrobić?
Inni gracze czy ruch uliczny? Jak inni to prawdopodobnie jednak coś z połączeniem sieciowym.
A co masz w wyścigach online?


Z połączeniem sieciowym mam wszystko w porzadku, poprstu jak pojaiwaja mi sie gracze inni na onlinie to strasznie ścina, gdy podjade do nich jeszcze blizej to jeszcze bardziej . . . Gdy na mapce nie ma jeszcze garczy online to wszsytko chodzi plyniie. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2007 o 19:22, DzinKsPL napisał:

> > Siemka, mam problem z profilem sieciowym. Mianowicie loguje się na profilek, wszystko

> jest
> > ok. Wyjezdzam z mojej willi ;p i GDY pojawiaja mi sie inni gracze na mapce zaczyna
strasznie
>
> > lagowac/scinac gre ! Gdy nie widze zawodnikow gra chodzi mi płynnie.
> > Mowie juz na wstepie, że porty mam odblokowane, sprzęt i internet niezły 768 kB/s

> > Co mam z tym zrobić?
> Inni gracze czy ruch uliczny? Jak inni to prawdopodobnie jednak coś z połączeniem sieciowym.

> A co masz w wyścigach online?

Z połączeniem sieciowym mam wszystko w porzadku, poprstu jak pojaiwaja mi sie gracze inni na
onlinie to strasznie ścina, gdy podjade do nich jeszcze blizej to jeszcze bardziej . . . Gdy
na mapce nie ma jeszcze garczy online to wszsytko chodzi plyniie. . .

No to jak mówiłem - sprawdź jak jest w wyścigach online, ale podejrzewam to samo... Nie wiem jak to naprawić, ale możesz chyba się odizolować od innych graczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2007 o 14:25, fifomaniak napisał:

> > Nie mam ochoty przegrzebywac 42 stron wiec pytam was: 1)czy stery 92.91 sa lepsze
do TDU
> niz
> > 93.71 bo ja mam wlasnie takie? 2)Mam problem z save''m, po uruchomieniu gry wchodze
patrze
>
> > i mam jakies niewyobrazalne liczby sprzedanych motocyklii samochodow itp., mam znow
do
> przejechania
> > misje wszystkie i mam czas gry od poczatku da sie to jakos naprawic?
>
> Te stery w niczym nie są lepsze. Nadal błędy w grafice a wydajność identyczna.
>
> A co do save''a to było.
> 1. goto save folder(documents-tdu-savegame-username-playersave) and copy contents to
desktop(2
> files).
> 2. delete the 2 orginal save files in the tdu savegame (above folder)
> 3.restart game (new) rent a car-buy a house, go for a burn if you like.
> 4.exit game
> 5. copy and paste orginal saved files from desktop to documents-tdu-savegame-username-playersave

> and click yes to accept overwrite.
> 6. your done play as before crash.

Zrobiłem tak i nic, dalej to samo moze problem lezy w tym, ze mam 2 foldery z save''ami bo
mam folder playersave i playersave2 sprobuje usunac z obydwu


To działa na 100%. A usunąć masz tylko z folderu playersave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2007 o 19:37, murdock1979 napisał:

> > > Nie mam ochoty przegrzebywac 42 stron wiec pytam was: 1)czy stery 92.91 sa lepsze

> do TDU
> > niz
> > > 93.71 bo ja mam wlasnie takie? 2)Mam problem z save''m, po uruchomieniu gry
wchodze
> patrze
> >
> > > i mam jakies niewyobrazalne liczby sprzedanych motocyklii samochodow itp., mam
znow
> do
> > przejechania
> > > misje wszystkie i mam czas gry od poczatku da sie to jakos naprawic?
> >
> > Te stery w niczym nie są lepsze. Nadal błędy w grafice a wydajność identyczna.
> >
> > A co do save''a to było.
> > 1. goto save folder(documents-tdu-savegame-username-playersave) and copy contents
to
> desktop(2
> > files).
> > 2. delete the 2 orginal save files in the tdu savegame (above folder)
> > 3.restart game (new) rent a car-buy a house, go for a burn if you like.
> > 4.exit game
> > 5. copy and paste orginal saved files from desktop to documents-tdu-savegame-username-playersave

>
> > and click yes to accept overwrite.
> > 6. your done play as before crash.
>
> Zrobiłem tak i nic, dalej to samo moze problem lezy w tym, ze mam 2 foldery z save''ami
bo
> mam folder playersave i playersave2 sprobuje usunac z obydwu

To działa na 100%. A usunąć masz tylko z folderu playersave


Czyli ze wyprobowales to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2007 o 19:58, Borix1986 napisał:

Siema. Możecie mi powiedzieć czy grafika radeon x800gto 256mb 256 bit jest dobra?

w miare, mój kumpel ma ta grafe i działa mu nawet niezle. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2007 o 20:33, fifomaniak napisał:

> > > > Nie mam ochoty przegrzebywac 42 stron wiec pytam was: 1)czy stery 92.91
sa lepsze
>
> > do TDU
> > > niz
> > > > 93.71 bo ja mam wlasnie takie? 2)Mam problem z save''m, po uruchomieniu
gry
> wchodze
> > patrze
> > >
> > > > i mam jakies niewyobrazalne liczby sprzedanych motocyklii samochodow itp.,
mam
> znow
> > do
> > > przejechania
> > > > misje wszystkie i mam czas gry od poczatku da sie to jakos naprawic?

> > >
> > > Te stery w niczym nie są lepsze. Nadal błędy w grafice a wydajność identyczna.

> > >
> > > A co do save''a to było.
> > > 1. goto save folder(documents-tdu-savegame-username-playersave) and copy contents

> to
> > desktop(2
> > > files).
> > > 2. delete the 2 orginal save files in the tdu savegame (above folder)
> > > 3.restart game (new) rent a car-buy a house, go for a burn if you like.
> > > 4.exit game
> > > 5. copy and paste orginal saved files from desktop to documents-tdu-savegame-username-playersave

>
> >
> > > and click yes to accept overwrite.
> > > 6. your done play as before crash.
> >
> > Zrobiłem tak i nic, dalej to samo moze problem lezy w tym, ze mam 2 foldery z save''ami

> bo
> > mam folder playersave i playersave2 sprobuje usunac z obydwu
>
> To działa na 100%. A usunąć masz tylko z folderu playersave

Czyli ze wyprobowales to?


Powiem Ci ze nic z tego robie to tak:
1) wchodze do folderu z savem, kopiuje zawartosc folderu playersave(2 pliki nazwy:commondt.sav i playersave) w inne miejsce, np. na pulpit
2) usuwam zawartosc tego folderu z ktorego przekopiowalem pliki
3) uruchamiam gre, daje nowa gra(mimo ze mam opcje kontynuuj gre)
4) wypozyczam samochod, kupuje dom i samochod, po czym wychodze z gry
5) zamieniam pliki w folderze playersave z tymi ktore przenioslem na pulpit
6) odpalam gre daje kontynuuj i niestety dalej nie mam ciuchow w garderobie mam jakas osmiocyfrowa liczbe przy sprzedanych i kupionych samochodach itd.

Moze ma jakies znaczenie to, ze po tym bledzie zmienilem troche twarz i fryzure kolesia nie wiem wciaz szukam pomocy
PS. Robilem to chyba z 5 razy, juz mnie to nudzi caly czas to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>>Moze ma jakies znaczenie to, ze po tym bledzie zmienilem troche twarz i fryzure kolesia nie wiem wciaz szukam pomocy
PS. Robilem to chyba z 5 razy, juz mnie to nudzi caly czas to samo

Możliwe, że przez to że zmieniłeś coś w tym profilu nie podziałało. Ja w ogóle go nie ruszałem, nic nie zmieniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2007 o 21:15, murdock1979 napisał:

>>Moze ma jakies znaczenie to, ze po tym bledzie zmienilem troche twarz i fryzure kolesia
nie wiem wciaz szukam pomocy
PS. Robilem to chyba z 5 razy, juz mnie to nudzi caly czas to samo

Możliwe, że przez to że zmieniłeś coś w tym profilu nie podziałało. Ja w ogóle go nie ruszałem,
nic nie zmieniałem


Ale dobrze to robie, tak samo robiles jak ja opisalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2007 o 21:37, fifomaniak napisał:

> >>Moze ma jakies znaczenie to, ze po tym bledzie zmienilem troche twarz i fryzure
kolesia
> nie wiem wciaz szukam pomocy
> PS. Robilem to chyba z 5 razy, juz mnie to nudzi caly czas to samo
>
> Możliwe, że przez to że zmieniłeś coś w tym profilu nie podziałało. Ja w ogóle go nie
ruszałem,
> nic nie zmieniałem

Ale dobrze to robie, tak samo robiles jak ja opisalem?

Dokładnie tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować