• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

A ja również mam problem z uruchomieniem gry. Mianowicie:
1) Uruchamiam grę
2) Czyta, czyta, czyta płytkę...
3) Przestaje
4) Nic się nie dzieje. Nie rusza żaden proces systemowy...
Uprzedzając pytania - płyta w stanie idealnym, nie ma najmniejszej ryski. Posiadam oryginał. DZIAŁAŁO - gram od 4.IV, dopiero dzisiaj pojawił się taki problem. Komputer spełnia wymagania sprzętowe. Przy próbie uruchomienia bez płyty wyskakuje komunikat SecuROMu. Mam tylko jeden napęd, działa w trybie DMA. Próbowałem uruchomić na cracku - bez problemu... Tylko że online grać się nie da... ;p
Szukałem, nie znalazłem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 25.04.2007 o 14:28, fifomaniak napisał:


Skad masz ten plik? Ja szukalem i nigdzie nie moge znalezc zagadaj do mnie na gg 5665064 albo
przeslij mi na maila fifomaniak@o2.pl



Co do pliku to skutek uboczny posiadania znajomych na zachodzie(czyt. GB i mają synów dwóch z którymi się pogrywa przez net :) ) Po prostu nie wiedzieć czemu wersje oryginalne (anglojęzyczne) są jakby sprawniejsze od zlokalizowanych.
Niby ten sam rozmiar i pozostałe szczegóły a jednak lepiej wykonane. Zresztą to jest kolejny powód by przekreślić całkowicie kupowanie gier w polsce.(lub przynajmniej tych zlokalizowanych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 15:54, Grucha91 napisał:

Próbowałeś tak prostej rzeczy jak restart kompa ? Ta gra ma czasami swoje humory, u mnie jest
podobnie - raz działa, raz nie.

To było oczywiste... Pierwsze co zrobiłem ;) Chyba 4 razy restartowałem, nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem , już od początku wszystkie wyścigi, czasówki, prędkość są zaznaczone na mapie trzeba tylko odkryć do nich drogę. I w tym problem w domu w postępach pisze mi że ukończyłem 43 na 44 czasówek, kiedy ja zrobiłem wszystkie które są na mapie na złoty medal i mam odkryte wszystkie drogi. Co mam zrobić bardzo chcę mieć VW W12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 16:52, maciekujek napisał:

Mam problem , już od początku wszystkie wyścigi, czasówki, prędkość są zaznaczone na mapie
trzeba tylko odkryć do nich drogę. I w tym problem w domu w postępach pisze mi że ukończyłem
43 na 44 czasówek, kiedy ja zrobiłem wszystkie które są na mapie na złoty medal i mam odkryte
wszystkie drogi. Co mam zrobić bardzo chcę mieć VW W12.

Ja też raz tak miałem. Okazało się, że jedna czasówka ma czas 0''0''''0 i nie miała żadnego pucharu. Była to chyba próba czasowa o nazwie "Najlepszą obroną...". Niestety jedynym wyjściem było wgranie starych sejwów bez tego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2007 o 16:18, kx2 napisał:

> Ta metoda działa!!! Wielkie dzięki, uratowałeś mi życie. Napisałeś to w odpowiednim momencie,

> bo właśnie miałem kasować tego uszkodzonego save''a :)
jak tobie dziala to z savem to pomoz bo mi nie dziala... moze przesle ci moje savy na maila
bo mi nie wychodzi:/


Prześlij mi na maila cały profil. Może coś uda się z tym zrobić
murdock79@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czesc, od razu przepraszam, żę nie chodzi mi tutaj o pomoc techniczną. Jestem na poziomie mistrza, czyli na najwyższym. Chciałem zrobić wszystkie zadania "topmodelki", ale nie mogę. Po prostu na mapie nie mam już ikonek z topmodelkami a w info profilu w garażu, pokazuje mi, żę brakuje mi jeszcze 12 zadan do wykonania. Tak samo jest z zadaniami "kurier". Co mam zrobić, czy jakośto trzeba odblokować ?
Z góry thx za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 18:28, maciekujek napisał:

CZyli teoretycznie mam zacząć od nowa? Bo nie mam żadnych starych save`ów.


No, chyba tak...ale sprawdż najpierw czy masz jakiś czas 0''''0''0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 18:33, DzinKsPL napisał:

Czesc, od razu przepraszam, żę nie chodzi mi tutaj o pomoc techniczną. Jestem na poziomie mistrza,
czyli na najwyższym. Chciałem zrobić wszystkie zadania "topmodelki", ale nie mogę. Po prostu
na mapie nie mam już ikonek z topmodelkami a w info profilu w garażu, pokazuje mi, żę brakuje
mi jeszcze 12 zadan do wykonania. Tak samo jest z zadaniami "kurier". Co mam zrobić, czy jakośto
trzeba odblokować ?
Z góry thx za pomoc !


Musisz po prostu dojechać do każdej modelki/kuriera(odkryć drogę przy której są).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 18:44, Splinter Cell1 napisał:

> Czesc, od razu przepraszam, żę nie chodzi mi tutaj o pomoc techniczną. Jestem na poziomie
mistrza,
> czyli na najwyższym. Chciałem zrobić wszystkie zadania "topmodelki", ale nie mogę. Po
prostu
> na mapie nie mam już ikonek z topmodelkami a w info profilu w garażu, pokazuje mi, żę
brakuje
> mi jeszcze 12 zadan do wykonania. Tak samo jest z zadaniami "kurier". Co mam zrobić, czy
jakośto
> trzeba odblokować ?
> Z góry thx za pomoc !

Musisz po prostu dojechać do każdej modelki/kuriera(odkryć drogę przy której są).


Z kąd mam wiedzieć gdzie one sa? Na mapie nie widze już ikonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam oryginalną grę Test Drive Unlimited. Gdy ją wyłączam, stan gry się zapisuje. Niestety, gdy uruchamiam ją ponownie, okazuje się, że mój profil przepadł! Co zrobić? Z góry thx za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mógłby mnie ktoś oświecić jak w systemowym Firewallu(XP pro sp2) odblokować zakres portów? Przykładowo 27000-30000. Chcąc oddzielić je myślnikiem otrzymuję komunikat, że w tym polu mogę wpisać tylko liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

TDU doprowadza mnie do frustracji, cały czas coś się z grafiką złego dzieje:/ Ale może po kolei:
Gdy zagrałem pierwszy raz włączyłem od razu HDR i... po 10 sekundach gry czarny ekran (co to ma być kurcze) bystrym spostrzeżeniem wyłączyłem ów HDR myśląc, że to przez niego no i słusznie - wszystko było super. Do czasu... Po kilku godzinach gry stwierdziłem, że podnniosę sobie nieco ustawienis grafiki. Włączyłem z powrotem HDR (ale ja byłem głupiiiii) no i zaczęło się piekło. Grafika zaczęła wariować - mniej więcej tak jak przy ostrym podkręceniu karty graficznej(pojawiały się czarne trójkąty, znikału tekstury itd.) Szybko wyłączyłem grę, włączyłem ponownie i wyłączyłem HDR - dalej było źle (qrcze mać, nie może być pomyślałem) Włączyłem jeszcze raz HDR, żeby zobaczyć co będzie a tam komunikat, że mój kompuś nie obsługuje HDR!!!(mam GF6800GS 128 MB AGP) no ale co tam ważne że już po tem było dobrze z grafiką. Tylko że teraz przy KAŻDYM włączeniu TDU jest właściwie to samo - kaszani się obraz i muszę kombinować żeby to naprawić, z tym jeszcze że ostatnio nie zawsze się udaje. A 2 razy się nawet komp sam uruchomił ponownie. Pomyślałem, że jeśli to przez to, że HDR się może sam jakoś włącza to ustawiłem antyaliasing na x2 (AA i HDR nie działają ze saobą w większości gier) No i potym przez trochę był spokój, ale teraz mam tak, że zawsze się obraz psuje nie ważne co zrobię, a i przy włączaniu AA jest komunikat, że mój komp tego nie obsługuje!!! ( o zgrozo!!!) Ma może ktoś pomysł co może naprawić zaistniałą sytuację? Reinstalka TDU nic nie dała odrazu mówię. Może to przez sterowniki do karty?
Mam Athlona 64 2800+ 1 GB RAM i GF6800gs 128 MB AGP
Post "trochę" długi, ale zapisałem w nim wszystko co się działo krok po kroku, żeby wszystko było jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.04.2007 o 18:50, DzinKsPL napisał:

> > Czesc, od razu przepraszam, żę nie chodzi mi tutaj o pomoc techniczną. Jestem na
poziomie
> mistrza,
> > czyli na najwyższym. Chciałem zrobić wszystkie zadania "topmodelki", ale nie mogę.
Po
> prostu
> > na mapie nie mam już ikonek z topmodelkami a w info profilu w garażu, pokazuje mi,
żę
> brakuje
> > mi jeszcze 12 zadan do wykonania. Tak samo jest z zadaniami "kurier". Co mam zrobić,
czy
> jakośto
> > trzeba odblokować ?
> > Z góry thx za pomoc !
>
> Musisz po prostu dojechać do każdej modelki/kuriera(odkryć drogę przy której są).

Z kąd mam wiedzieć gdzie one sa? Na mapie nie widze już ikonek.

Czesc-na mapie nie zobaczysz ikonek modelek i reszty z zadań,bo musisz je sam znalesc-trzeba troche pojezdzic po mapie napewno gdzies stoją -:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować