• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

OK. Udało mi się zainstalować angielską wersję kasująć katalog InstalShield z "Program Files (x86)\Common Files". Polska wersja narobiła bałaganu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.07.2007 o 12:10, BassteQ napisał:

directx_jun2007_redist.exe tego DX masz ? Jest to ważne. bo mój kolega ma podobnego kompa
do Twojego, i zainstalowanego DX (najnowszy) pomogło mu uruchomić grę... a inne gry działają
dobrze ?
Jak najedziesz kursorem na post czyiś to po prawej masz opcję odpowiedz - używaj tego gdy odpowiadasz
bo potem nie wiadomo kto komu odpisał i trzeba przeglądać parenaście postów ;-)


Ok. dzięki za pomoc. Pomogło zainstalowanie nowego directx''a, nareszcie pogram xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

JA mam problem i to wielki. Mianowicie gdy wychodzę ze swojego garażu pojawia się jak zawsze napis proszę czekać. Po chwili grę wyrzuca na pulpit. Nic nie umiem na to poradzić . Może taki problem juz był ale nie zdołam przeczytać 101 stron po kilkanaście(dziesiąt) postów kazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety nie pomogło w każdym garażu dzieje się to samo. Próbowałem teżz wszystkimi moimi samochodami i motorami nie działa. Spróbuję zrobić reinstall. Tylko czy moje profile zachowają się czy muszę grać od nowa ?
Bo włożyłem w tą grę troche wysliłku i nie chciałbym tego powtarzać na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.07.2007 o 21:28, yahoou napisał:

a mi sie wydaje ze to zalezy od ogolnej konfiguracji kompa i od kaprysu TDU.... szczerze mowiac
nie ryzykowalbym kilku stowek na nowa kiere tylko dlatego ze jedna gra jest zrabanie przekonwertowana
z xbox''a na pc...

coprawda ja tez mam formula force gp z ff i nie przycina, ale daleki bylbym od wnioskow ze
to wlasnie dzieki temu ze to logitech...


W sumie tez tak mysle ... ,ze to taki kaprys TDU ,czyli tego przekonwertowania z xbox-a na pc-ta ... i z niecierpliwoscia , juz graniczaca z poirytowaniem czekam na tego patcha !! ...ktory mial byc juz z miesiac temu i co ?? - wakacje ?!!! :(( A z tym wydawaniem paru stowek na nowa kiere to tez racja ... -dopiero bym sie zirytowal gdyby i z nia "przycinalo" ! A fakt faktem ,ze ten SpeedLink (z FF) bezproblemowo dziala z innymi "scigawkami" ... ,a TYLKO z TDU takie "przycinki" -az dziwne ,bo osoba ,ktora by nie zorientowala sie ,ze to powoduje kierownica bylaby pewna ,ze cos nie tak z wydajnoscia komputera ,czyli -trzeba zmodernizowac -a to okazaloby sie ,ze nie tu tkwil problem ...
Podsumowanie : jako ,ze w TDU nie daje grac (na kierze bo na jioyu TAK(!) ) to nie grywam ,hmm i martwi ,ze nie zapoznalem sie z wersja demo ,bo wtedy bym wiedzial ,ze cos "NIE TAK" z ta gra i zaoszczedzilbym 85 zeta ... i smoku irytacji :(( ...i tego rozpisywania (rozzalania) tu na Forum.....
I triumf prowadza : GTR2 ,Race WTCC ,TOCA 3 i GT Legends ,a za "moment" -bo juz cyba za TYDZIEN - COLIN McRAE RALLY DIRT !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.07.2007 o 13:22, blind sniper napisał:

JA mam problem i to wielki. Mianowicie gdy wychodzę ze swojego garażu pojawia się jak zawsze
napis proszę czekać. Po chwili grę wyrzuca na pulpit. Nic nie umiem na to poradzić . Może taki
problem juz był ale nie zdołam przeczytać 101 stron po kilkanaście(dziesiąt) postów kazdy


szukaj na str 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zauważyłem, że coś dziwnego dzieje się z grą(chyba nie tylko ja). Około 80 strony pisałem że gra mi się przycina mimo odpowiedniej konfiguracji itp i rzeczywiście tak BYŁO. Kilka dni temu włączyłem TDU i o dziwno problem zniknął. Gram w rozdzielczości 1024x768 i wysokich detalach i nic się nie przycina :) W tym czasie nie instalowałem żadnych nowych sterowników, patch''ów, nawet nie uruchamiałem gry. Więc jakim cudem nagle większość błędów znikła? Większość, bo pozostał jeden. Mianowicie podczas jazdy gra przycina na kilka sekund, a zamiast dźwięków słychać "trrrrrr". Jednak rzadko się to zdarza i zazwyczaj po ok. 4 sekundach wszystko wraca do normy. Ta gra naprawdę mnie zaskakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. Jestem juz ekspertem w TDU czyli teoretycznie moge wjezdzac na ten tor. Jednak nadal stoja te betonowe klocki i nie moge na niego wjechac. Tylko raz jezdzilem po tym torze. Czy to zalezy od liczby graczy? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.07.2007 o 00:23, zapalka111 napisał:

Mam problem. Jestem juz ekspertem w TDU czyli teoretycznie moge wjezdzac na ten tor. Jednak
nadal stoja te betonowe klocki i nie moge na niego wjechac. Tylko raz jezdzilem po tym torze.
Czy to zalezy od liczby graczy? Pomocy

niestety ale musisz byc mistrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.07.2007 o 00:53, padero napisał:

> Mam problem. Jestem juz ekspertem w TDU czyli teoretycznie moge wjezdzac na ten tor. Jednak

> nadal stoja te betonowe klocki i nie moge na niego wjechac. Tylko raz jezdzilem po tym
torze.
> Czy to zalezy od liczby graczy? Pomocy
niestety ale musisz byc mistrzem


hmm to dziwne bo mi sie wyswietlilo ze moge tam jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.07.2007 o 00:56, zapalka111 napisał:

hmm to dziwne bo mi sie wyswietlilo ze moge tam jezdzic

Na wyspie są da tory: Ford Island i Oahu Raceway. Właśnie masz dostęp do Ford Island, który zaznaczyłem na screenie.

20070708085504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widać naszedł i mój czas...
Zacznijmy od tego,że gra mi się kompletnie rozsypała. Wczoraj walczyłem z nią całą noc i nic. Nawet reinstall gry nie pomógł. Po prostu nie mogę wyjść z domu i gra się zacina, albo wywala do Windy. Za każdym razem inna reakcja.

-Problem 1:
Włączam grę, loguję się normalnie, jestem w domu. Biorę jakiś wóz i próbuję się wydostać. W trakcie wczytywania gra wywala do Windowsa i pokazuje się taki oto komunikat (screen).

-Problem 2:
Robię to samo,co poprzednio i tym razem przy wczytywaniu gra się zawiesza i cały czas wyświetla się napis "Zapisuję... Proszę czekać." Robiłem to, co zalecił jeden z userów na str. 98 tego tematu (w domu normalnie wychodzę z gry i odpalam grę jeszcze raz) i nic. Przy następnym odpaleniu TDU to samo.

-Problem 3:
Nie wiem, czy ma to jakiś związek z grą, ale przy włączaniu kompa, tuż przed uruchomieniem Windowsa wyświetla mi się napis:
"Nieprawidłowy plik BOOT.INI
Rozruch z c:/windows/"
Oczywiście później wszystko chodzi jak należy.

Paranoja...

20070708132003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz, z tą stabilnością, to nie wiem. To jest nowy komputer, którego kupiłem ok. miesiąc temu.
W każdym bądź razie spróbuję go przetestować Orthosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i przetestowałem kompa Orthosem przez 3 godziny (test Blend - stress CPU and RAM) i jeszcze raz drugie tyle (test StressCPU - stress CPU with Gromacs core). Żadnych błędów, wszystko sprawnie chodzi. Czyli nie jest to wina sprzętu... (patrz 6 postów wyżej)

Wie ktoś może, co oznacza ten komunikat. Nie jestem zbytnio w temacie.

20070708204858

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować