• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.07.2007 o 16:05, OmenGda napisał:

> Czy nie mysleliscie zeby do patcha odrazu dodac :
>
> Poprawka która umożliwiająca odkrycie obszaru Pu''uloa
> ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/test_drive_unlimited/patch/test_drive_unlimited_pl_patch_pu''uloa_fix.zip

>
> ?
JEST DODANE


W takim razie pliczek oddzielny moza usunac bo jedynie wprowadza blad, jesli jest dodane to mozna del bo teraz na 1,45 i tak juz nie pogra wiec i plik nie potrzebny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pytanie; moze mi ktos dac linka albo umiescic gdzies patcha PL w wersji 1.66 BETA. Bo ten finalny zmulil mi gre i teraz za kazdym razem jak pojawia sie nazwa nowego obszaru to gra sie przycina :/ :/ :/ :/ Co za tragedia!!! A czemu w wersji BETA bylo płynnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem, jak u innych, ale u mnie po wgraniu oficjalnej wersji łatki PL (nie beta) gra działa ale bez jakiegokolwiek dźwięku. Przed łatką był dźwięk, natomiast po łatce dźwięku brak. Czasem tylko słychać głosy innych graczy, ale nic poza tym. Brak dźwięków silnika, otoczenia, itp. Czy komuś jeszcze coś takiego się wydarzyło? Proszę o pomoc bo tak się grać nie da :( Mam oryginała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U w mnie porownaniu widac spowolnienia czasami gdzie ich wczesniej nie bylo.. mialem 35 - 40 fps a teraz potrafi przymulic nawet na 25 - 26 fps

kom

c2d 3ghz 7600GT 2GB ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2007 o 19:08, AlieN_dwa napisał:

Przed łatką był dźwięk, natomiast po łatce dźwięku brak. Czasem
tylko słychać głosy innych graczy, ale nic poza tym. Brak dźwięków silnika, otoczenia, itp.


Takie same objawy miełem po wgraniu do katalogu z własnym radiem linków do empetrójek z innej partycji. Jeśli dodawałeś jakieś własne stacje radiowe, spróbuj je usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2007 o 12:46, Bialer napisał:

Niestety z nowym patchem mam problem... już od momentu zainstalowania wersji angielskiej, czy
też polskiej bety gra nie uruchamia się (sprawdza płyte, na 5 sekund pojawia się czarne tło
i pojawia się komunikat o tym że testdriveunlimited.exe wykonał nieprawidłową operacje). Myślałem
że coś zmieni się po wyjściu wersji ostatecznej jednak tak się nie stało.


Takie same objawy miełem po wgraniu do katalogu z własnym radiem linków do empetrójek z innej partycji. Jeśli dodawałeś jakieś własne stacje radiowe, spróbuj je usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2007 o 21:15, mariusz00 napisał:

Takie same objawy miełem po wgraniu do katalogu z własnym radiem linków do empetrójek z innej
partycji. Jeśli dodawałeś jakieś własne stacje radiowe, spróbuj je usunąć.


Nie dodawałem nic takiego :( Wydałem na nią prawie stówę i co? Wielka śmierdząca kupa z tego wyszła :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2007 o 21:37, zapalka111 napisał:

Zainstalowałem angielską wersje patcha bo nie wiedziałem ze jest polska wersja i czy teraz
mogę zainstalować normalnie polską wersję?

możesz, ale musisz odinstalowac gre i zainst. ponownie i zainst. patcha ofic. PL
czytaj dokładnie temat, pisał o tym Akashi,
a teraz kilka słów ode mnie :
1 dziękuje za patcha ( bez złośliwości, że nowe błędy czy coś )
2 niestety płynnośc gry się pogorszyła, wcześniej na ustawieniach ( rozdz. ), które miałem czasami się przycinało, a teraz muli i musiałem zmienic na niższe, aby dało się grac
3 czasami jeszcze zatnie ( błąd o, którym pisałem )
4 mam taki błąd w grze, który był przed i po patchu, mianowicie :
jade sobie i widze ( nie zawsze, raz na jakiś czas ), że nagle droga nie idzie dalej ( tzn. nie widze dalszej jej części ) tylko za pewnym miejsce jest pomieszanie kolorów, i czasami w to wpadam i efekt taki jak bym w morze wpadł ( uciążliwe podczas wyścigów ), a czasami jak już tego blisko jestem to znika, i jest droga normalna
wygląda to tak
``````````````````````pomieszanie kolorów````````````````````````````````````
------------------------------------linia dzieląca droge, i pomieszanie kolorów -------------------------------
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~droga, auta itd. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
5 straciłem 2 domy, i częśc dróg odkrytych, i może coś jeszcze, ale tylko stratę domów zauważyłem
1 udało mi się odzyskac, poprzez wejście do agencji nieruchomości w, której kupowałem ten dom, i przewinięcie listy domów
6 polepszyły się troszeczkę dźwięki, przy zamkniętych szybach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ktos pytal czy jak auto wpadnie do wody czy wywala grafa, odpowiadam ze nie...
blad nvidii przy starcie gry rowniez usuniety...
jedyne co mnie zaskoczylo, to problem z online... nie wiem czemu ale czasem jest tak ze mi auta przeciwnikow skacza... wczesniej tego nie bylo...
dzwiek chodzi bez problemu...
dzialają kluby
ale dalej nie mozna sie scigac z osobą ktorą sie wybiera z mapy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mozna sie scigac 1vs1,ale trzeba troche pokombinowac(polikac),bledy z policja zostaly usuniete,z wpadaniem do wody tez,z kartami nvidi tez,z dzwiekiem tez.Niewiem co wam jeszce potrzeba,siadac i grac,niemarudzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wczoraj pojawił się u mnie kolejny błąd, dosyć poważniejszy...;(( Słyszałem, że inni też go mieli, ale nei wiem, cy zaradzili temu. Mianowicie, po dezinstalacji TDU, został usunięty z systemu także plik BOOT.INI. Teraz przy starcie systemu pojawia się "błąd przy uruchamianiu", ale na szczęście komputer się normalnie włącza. Pytanie: ja naprawić ten problem. Skopiowałem na C plik kolegi, ale nie pomogło. Słyszałem, że po włożeniu instalki z Windowsem jeste opcja "napraw"i po wpisaniu odpowiedniej komendy BOOt.INI się odnawiał, lecz dzisiaj włączyłem instalator i żadnej opcji "napraw" nie było ;( Napisałem do pomocy technicznej, ale odpowiedź uzyskam najwcześniej we wtorek. Proszę Was o pomoc. Może ktoś miał taki problem i się z nim uporał? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.04.2007 o 17:05, Akashi napisał:

[UPDATEx3] - NOWY
Patch 1.66A PL
Poniżej podaję link do finałowej wersji patcha 1.66A, zalecana jest reinstalacja gry w momencie
jeżeli korzystaliście z patcha w wersji Beta lub patcha przeznaczonego do innej wersji językowej
gry.
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/test_drive_unlimited/patch/test_drive_unlimited_pl_patch_166a.zip

Pozdrawiam

No NARESZCIE po tym patchu nie powoduje "zaciec" kierownica (SpeedLink SL-6695) ...bo o to mi PRIRYTETOWO chodzilo ! Teraz juz kierownica nie ma wplywu na to co dzieje sie w czsie jazdy ,nawet liscie,ptaki ,wiele samochodow ,jazda w miescie -WSZYSTKO PLYNNIE -jakbym zmienil procesor na nowoczesniejszy a mam TYLKO Pentium 4 a nie jakie Core2Duo czy Quadro ;))
Jedynie nie dziala mi Force Feedback ,choc powinen.. :( ,ale coz -lepszy brak tego niz tamte nie do zniesienia "przycinania" :((
W sumie moge powiedziec ,ze WRESZCIE stalem sie zadowolony z tej gry :)
THX Akashi ...i Wasz zespol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich ...

O patchu dowiedziałem sie d znajomego w środku nocy ... tyle co testowałem to wszystkie poprzednie błędy zostały wyeliminowane ... dobra robota ...
w patchu ENG gra czasami sie przycinała z niewiadomych powodów ... (athlon 4000+, 1gb ram, palit GeForce 8600GT 256) ... w patchu w wersji polskiej zadnych zgrzytów nie ma ...
ja zainstalowałem patcha PL bez reinstalki gry i jest gites ... coż ... pozostaje mi tylko wrócić do gry :)

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2007 o 10:56, Cubstone napisał:

Wczoraj pojawił się u mnie kolejny błąd, dosyć poważniejszy...;(( Słyszałem, że inni też go
mieli, ale nei wiem, cy zaradzili temu. Mianowicie, po dezinstalacji TDU, został usunięty z
systemu także plik BOOT.INI. Teraz przy starcie systemu pojawia się "błąd przy uruchamianiu",
ale na szczęście komputer się normalnie włącza. /.../


O! To już wiem, skąd ja mam taki problem. Dokładnie taki sam komunikat pojawił mi się parę tygodni temu. Teraz wyskakuje przy każdym odpaleniu kompa. Szczerze mówiąc, nawet przez myśl mi nie przeszło, że przyczyną tego może być reinstall TDU...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2007 o 11:33, Linux M napisał:

O! To już wiem, skąd ja mam taki problem. Dokładnie taki sam komunikat pojawił mi się parę
tygodni temu. Teraz wyskakuje przy każdym odpaleniu kompa. Szczerze mówiąc, nawet przez myśl
mi nie przeszło, że przyczyną tego może być reinstall TDU...



Bo nie jest,ja tez tak milem o TDU na moimtwardzileu nawet mi sie nie snilo,ale w czym wma to przeszkadza,komp startuje normalnie,nic sie nie dzije,nie wiesza sie.Luzik panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po zainstalowaniu oficjalnego patcha 1.66A PL, odpalam gre, pojawia się komunikat łączenie z serwerem, połączenie jest udane, jest menu główne, naciskam "kontynuuj grę", gra się ładuje i po załadowaniu wyskakuje komunikat "utracono połączenie sieciowe", klikam na ok, pojawia się czarne tło z logo TDU i na dole napis "zapisuje.. Proszę czekac" po czym gry wychodzi do Windowsa. POMOCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować