• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 02.08.2007 o 10:49, OmenGda napisał:

'' U mnie gra chodzi teraz bez zarzutu i to bez żadnych patchy! "
bardzo ciekawe.... to znaczy ze grasz off-line??


na razie tak, postanowiłem sobie że przejde najpierw gre w trybie single player

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sebo7 sluchaj a sa jakies kody albo save do sciagniecia bo niechce mi sie jeszcze raz przechodzic wszystkich wiscigow odkrywac calej mapy i wszyskich salonow mialem 41%gry wszystkie drogi salony odkryte a teraz nie mam nic dzis sprobowalem i odkrylem wszystkie salony zeby kupic motor i nic naal nie moge wejsc do salonu nie wiem co mam zrobic a gra chodzi tak jak chodzila czyli cienko seba jak wiesz cos to napisz mi na gg 493-148 albo jak ktos inny wie jak to zrobic wyzej w poscie napisalem jaki mam problem z tdu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oczywiście że ten patch, skromnie mówiąc, jest niedobry. Najpierw zainstalowałem Ang. patcha, gra nadal nie chodziła w trybie online. Teraz zainstalowałem Polskiego (nie odinstalowując przedtem gry) i obecnie z kolei nie mam w grze dźwięku.W ustawieniach wszystko OK . P.S mam Viste Pl.

I co teraz? prosze o szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2007 o 16:41, Grający na PC napisał:

(nie odinstalowując przedtem gry)


Tutaj zrobiłeś błąd. Odinstaluj grę, zainstaluj ponownie i dopiero wtedy wgraj patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2007 o 16:39, lysybolo napisał:

Sebo7 sluchaj a sa jakies kody albo save do sciagniecia

nie mam pojęcia ja się w takie rzeczy nie bawie

Dnia 02.08.2007 o 16:39, lysybolo napisał:

bo niechce mi sie jeszcze raz przechodzic

mi padł zapis gry z 40 % online po wyjściu patcha, więc Cię rozumiem, ale naszczęście miałem offline profil

Dnia 02.08.2007 o 16:39, lysybolo napisał:

seba jak wiesz cos to napisz mi na gg 493-148

ja nie używam tego komunikatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

WIEM ZE DUZE I BOLD ALE JESTEM JUZ NAPRAWDE W*******Y
ZGODNIE Z TYM CO MI ODPOWIEDZIAL PAN Adam Bochiński (Specjalista w Dziale Pomocy Technicznej), W ODPOWIEDZI NA ZGLOSZENIE BLEDU W GRZE, ZRESZTA Z ODPOWIEDZI WYWNIOSKOWALEM ZE NIE PRZECZYTAL DOKLADNIE MOICH UWAG I NIE POSWIECIL NALEZYTEJ UWAGI PROBLEMOWI.
POCZEKALEM NA PL1.66A ODINSTALOWALEM TDU, ZAINSTALOWALEM ZALATALEM I BLAD NADAL WYSTEPUJE

KOLEJNY RAZ WSPOMINAM O TYM IRYTUJACYM BLEDZIE
KOLEJNY RAZ OPISZE O CO CHODZI
KOLEJNY RAZ DAM LINK DO FILMU DLA TYCH KTORYM OPIS NIE WYSTARCZY

BLAD WYSTEPUJE W TRYBIE ONLINE I OFFLINE ZAROWNO W WERSJI PL 1.45A JAK I PL 166A
W TRYBIE MAPY (PRZYCISK M) NIE LADUJA SIE OPISY (PRAWA STRONA EKRANU) EVENTOW (IKON NA MAPIE) PO NAJECHANIU NA NIE KURSOREM (WYSWIETLA SIE TEKST "WCZYTYWANIE/LADOWANIE DANYCH", KLIKNIECIE NA IKONE NIE POWODUJE ANI WYTYCZENIA SCIEZKI DOJAZDU (MODUL GPS NIE AKTYWNY) ANI WARPU (PRZENIESIENIA DO LOKACJI) NAWET JESLI JUZ DANA LOKACJE ODWIEDZILEM I WYGRALEM.
ZALOZENIE NOWEGO PROFILU TEZ NIC NIE DAJE
OBIECANY FILMIK DLA TYCH KTORYM OPIS NIC NIE MOWI

http://strony.aster.pl/somber/infobug.avi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie przed chwilą (ponieważ dopiero teraz miałem czas) usiłowałem odinstalować TDU i łagodnie mówiąc lipa. Gdy po uruchomieniu kreatora deinstalacji klikam w "Dalej >", jeszcze wszystko jest OK, wtedy klikam "Usuń". Komputer ładuje deinstalacje i po pewnym czasie ładowania, wyskakuje komunikat: "brak odpowiedzi".

Co mam do jasnej cho***y robić?

P.S. patch jest do d**y, już to widze, jak coś takiego można wypuścić? Jeszcze nie doczekałem się żadnego patcha który był dobry oprócz tego do TDU na Viste Pl (chociaż według mnie powinien on wyjść razem z TDU). Przykładowo: na patcha do Gothica III czekam już 4 miesiące.

Mam nadzieje że CDprojekt weźmie się do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sluchaj ja mialem tak samo caly czas mam problemy z ta zasrana gra mam je dosyc ciagle cos sie psuje tez nie moglem jej odinstalowac i wszedlem w panel sterowania dodaj usun programy i tam ta gre usunelem bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

koledzy macie moze jakies kody albo sejwy bo nie chce mi sie jeszcze raz przechodzic gry prosze o pomoc jak mozna to prosze pisac na gg 493-148 moj problem z gra jest opisany na stronie 137 pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2007 o 21:19, quba123 napisał:

mam do was pytanie czy jest patch na to zeby byly lexsusy w wersji na pc


Odpowiem krótko: Nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szanowny Panie Patryku,

W momencie kiedy instaluje Pan wersje gry Angielską a potem nakłada na to Pan wersje polską nie usuwając wcześniej plików w grze, faktycznie takie problemy będzie Pan posiadał a to z tego powodu iż nałożyły się panu pliki z konfiguracji obu gier. W takim wypadku należy odinstalować uprzednio grę a dopiero po usunięciu wszystkich plików po edycji EN oraz wpisów w rejestrze oraz starego klucza rozpocząć instalacje na nowo. W przypadku jeżeli używał Pan jakiejś nieoryginalnej wersji gry mogły nastąpić jeszcze dodatkowe zmiany w rejestrze które trzeba usunąć przed nową instalacją.

Faktycznie Pierwszy e-mail otrzymał pan przez pomyłkę gdyż był skierowany do innego użytkownika, za co został pan przeproszony w drugim e-mailu wraz z powyższą informacją (tutaj została ona troszeczkę zmodyfikowana i skrócona)

Jako że od 20.07 nie odpowiedział Pan na żaden z 2 wysłanych e-maili, ciężko było nam radzić coś nowego.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2007 o 17:00, raci napisał:

Witam,
Nie wiem czy ktoś się z tym spotkał ale już dwa razy dzisiaj trafiłem w niewidzialny samochód
na drodze.
Przed zainstalowaniem patch tego nie było.
Jeśli komuś jeszcze to się przytrafiło to chyba trzeba będzie to poprawić.
Pozdrawiam.

Ja tak miałem przed paczem. Wkurzające strasznie kiedy przy transorcie auta i 0 uszkodzeń 1,5 km od finiszu nagle wjeżdżałem na jakąś niewidzialną przeszkodę. Myślę, ze to problem ze spawnowaniem się aut. Czy po takiej kolizji patrzyłeś za sieie? Może gierka właśnie stworzyła autko?

Po spaczowaniu jeszcze nie grałem - boję się:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

do @Grający na PC - jak zaczniesz czytac, a nie od razu marudzic to sie dowiesz co i jak masz zrobic, solicja milion razy byla tu opisywana!!!

do @quba123 - nie, nie ma patcha ktory lexy dodaje

do @lysybolo - nie polecam, bedzies zmial problem z tym zeby grac online, bo gra przypisuje serial number do danych internetowych, wiec jak juz ktos ma konto i da CI swoje save game to moze byc kiszka

ehhhh ile razy mozna o tym samym pisac, to gorsze niz oczekiwanie na ostatniego patcha hahahahahhaha
pozdxro 4 all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam koledzy mam kolejny problem z tdu na poprzedniej stronie opisalem jaki mialem problem z save ze mi sie skasowaly postanowilem zagrac w ta gre od nowa w pewnym momencie zauwazylem moze to byc smieszne ale im szybciej jade to gra bardziej sie wiesza jak mialem zainstalowanego poprzedniego patch gra nawet ruszala na najwyzszych detalach teraz mam nowe patch save sie skasowaly gra sie wiesza jeszcze bardziej powiedzcie mi co mam zrobic???moze trzeba zmienic sterowniki mam jakies najnowsze ale nie wiem jakie bo kompa mam od nie dawna i nie wiem jak sprawdzic jezeli ktos wie jak pomoc prosze o wiadomosc na gg 493-148 lub jakiegos linka skad moge sciagnac sterowniki nie wiem moze jakies starsze moj pc pentium4 2.8Ghz ram 1Gb katra graf.radeon9550 windows xp pozdrawiam pomozcie mi bo juz nie wiem co mam robic caly czas sa problemy z ta gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Może masz rację z tym spawnowaniem się aut, ale przed patchem ani razu mi się to nie zdarzyło. Ogólnie się coś po patchu popsuło w tej kwestii. Miałem już parę razy taką sytuację, że się przede mną nagle samochód pojawia. Przedtem tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Proszę podać prawdopodobne przyczyny pojawienia się półsekundowych zawieszeń podczas gry w TDU po zaaplikowaniu łatki angielskiej i polskiej (włącznie z reinstalacją gry). Nawet po aktualizacji sterowników do karty graf nvidia geforce 6800 gt (z 93.81 na 164.coś tam z 26 lipca br).

Przed zainstalowaniem łatki nie występowały żadne "freezy". Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej, karty muzycznej, wyłączone zbędne programy uruchomione w tle.

Komputer nic nie ma w związku z tymi objawami, ponieważ w oryginalnej i nawet w wersji Beta chodziła gra bez czkawek.

Czy dla CDProjekt jest znany ten problem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować