• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ta te programy do czyszczenia rejestru usuwaja takie zerwane zaleznosci, ze mi MotoGP3 nie chcial czytac plyty bo usunelo mi z rejestru wpis ze sciezka z ktorej ma czytac te plyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2007 o 19:06, fifomaniak napisał:

Ta te programy do czyszczenia rejestru usuwaja takie zerwane zaleznosci, ze mi MotoGP3 nie
chcial czytac plyty bo usunelo mi z rejestru wpis ze sciezka z ktorej ma czytac te plyte

To nie są zabawki, a przed użyciem dobrze jest przeczytać co on w ogóle chce usunąć, bo żaden nie robi tego całkowicie automatycznie jeśli sobie tego nie życzysz. Sam więc jesteś sobie winien niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak nie automatycznie? To co ja mam 1000 razy tak naciskac i czytac co on chce usunac?! To rownie dobrze sam moge sobie przegladnac rejestr i usunac zbedne wpisy, na tym to polega ze on ma to za mnie zrobic przeciez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No chyba nie chcesz w 100% polegać na automacie grzebiąc w rejestrze?

Albo powiem inaczej: ja na ogól wciskam ok polegając na decyzji automatu i nigdy nic sobie nie skopałem, może używam dobrego programu. Gdybym sobie coś w ten sposób spieprzył to byłaby moja wina, bo nie przeczytałem co mi tam wynalazł i chciał skasować.

Tak więc sam sobie jesteś winien i bierzesz na siebie ryzyko (zresztą chyba w każdym programie, w helpie czy licencji jest napisane, że autor odpowiedzialności żadnej nie bierze). I tyle. Program to program, a nie cudowne narzędzie, które wszystko wie lepiej.

Pomijam fakt, że skoro taki program skasował Ci ścieżkę do programu, który istniał to musiałeś mieć coś nagrzebane, że w tak oczywistej sytuacji się pomylił (albo kiepski program).

Ale z mojej strony EOT, bo to w końcu wątek o TDU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2007 o 21:20, max0606 napisał:

Nie możecie od instalować bo Wyskakuje wam przy starcie windy Nie prawidłowy plik boot.ini ?

To akurat nie ma wpływu z odinstalowaniem TDU. Niestety deinstalator (było to już w becie) TDU ma taki błąd, że usuwa pliki, które nie są w folderach.
Co do pliku boot.ini polecam to: http://faq.pcformat.pl/index.php/Boot.ini_-_kontrola_Startu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten sam to mysle ze po prostu wykasowales go z tego pliku i wpisales jeszcze raz ten co tam byl... Masz wpisac tam kod znajdujacy sie na tylnej okladce twojej instrukcji do gry, ktora byla razem z nia w pudelku... Rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.08.2007 o 14:26, fifomaniak napisał:

Ten sam to mysle ze po prostu wykasowales go z tego pliku i wpisales jeszcze raz ten co tam
byl... Masz wpisac tam kod znajdujacy sie na tylnej okladce twojej instrukcji do gry, ktora
byla razem z nia w pudelku... Rozumiesz?

No, czyli to co Raven pow... napisał. Ok, spróbowałem, ale nie.Chmmm...Jescze 10 razy i daje pokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.08.2007 o 15:45, lelel-94 napisał:

A tak do kogoś z teamu gram.pl- mogę na gwarancji wymienić klucz do gry?

Napisz do nich bezpośrednio, a nie tutaj. Do pomocy technicznej, tudzież działu obsługi klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Ja mam problemy z ta gra juz od samego początku. Zaczęło się gdy kupiłem jak była nowa i okazało się, że za chiny nie idzie grać on-line. Ciągle komunikat że nie można nawiązać połączenia i mam sprawdzić ustawienia internetu itd. No więc odłożyłem grę na półke i gadam poczekam na patch ten się pojawił i po zainstalowaniu nie uruchamia sie gra w ogóle. Wyskakuje tylko komunikat A required security module can not be activated. This program can not be executed (7001). Ponieważ jest to najprawdopodobniej spowodowane wirtualnymi napędami odinstalowałem daemona wyczyściłem nawet rejestr powyłączałem wszystkie zbędne napędy i dalej nic. Bez patcha czyta płytę normalnie. Sam już nie wiem co z tą grą zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.08.2007 o 23:59, DawidG napisał:

Sam już nie wiem co z tą grą zrobić :/

Jeszcze się nie poddawaj :)

Wyszukaj w guglu i ściągnij program (niewielki zresztą) o nazwie sfdrvup.exe. Jego zadaniem jest upgrade zabezpieczeń, z których korzystają niektóre gry (starforce). Uruchom i zobacz czy to Ci coś pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tam powinien byc jakis link w tej wiadomosci. Daj ten link tutaj, to moze cos wymyslimy

Melchah
TDU nie korzysta ze StarForce, tylko SecuRom i jestem prawie pewny ze to nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.08.2007 o 11:52, fifomaniak napisał:

Tam powinien byc jakis link w tej wiadomosci. Daj ten link tutaj, to moze cos wymyslimy

Melchah
TDU nie korzysta ze StarForce, tylko SecuRom i jestem prawie pewny ze to nic nie da.


http://www.securom.com/message.asp?m=module&c=7001 to ten link. Coś tam juz próbowałem ale dalej bez skutku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przetlumacze ci co tam jest napisane, ale tak w skrocie.
Otworz edytor rejestru(Start-->Uruchom-->regedit) i przejdz do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices(klikajac na tym folderze raz, powinienes zobaczyc wszystkie wpisy po prawej stronie). Usun wszystkie wpisy REG_BINARY (tylko te niebieskie po prawej stronie). Uruchom ponownie swoj komputer, wpisy powinny sie ustabilizowac, a gra sei normalnie uruchomic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować