• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.08.2007 o 12:52, fifomaniak napisał:

Przetlumacze ci co tam jest napisane, ale tak w skrocie.
Otworz edytor rejestru(Start-->Uruchom-->regedit) i przejdz do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices(klikajac
na tym folderze raz, powinienes zobaczyc wszystkie wpisy po prawej stronie). Usun wszystkie
wpisy REG_BINARY (tylko te niebieskie po prawej stronie). Uruchom ponownie swoj komputer, wpisy
powinny sie ustabilizowac, a gra sei normalnie uruchomic.


Oki już trybi. Po prostu bałem sie wcześniej sam grzebać w rejestrze :P Dzieki za pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

po odinstalowaniu tdu podczas włączania kompa pojawia się komunikat

Nieprawidłowy plik BOOT.ini
Rozruch z C/Windows/

ile rzeczy jeszcze się zepsuje przez tą grę i kolejny problem z grą tdu...czasem a nawet często wyskakuje błąd windows i wywala mnie z gry....a przy kolejne probie wszystko chodzi miodzio....a czasem wogole nie daje się włączy bo wywala na ekranie ładowania...śmieszna ta gra:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.08.2007 o 13:00, fifomaniak napisał:

Czyli juz chodzi? No problem :)


Chodzi ale tylko offline. Online dalej nie trybi. Wyłączyłem już zapore ale dalej nic. Mam Xp z sp2 więc chyba musze ręcznie odblokować porty podane w pomocy na gram.pl tyle że nie wiem jak :P I się w ogóle zastaniawiam czy w sieci lokalnej moge je sam odblokować czy tylko admin sieci może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiecie co ? jak tak sobie przpomne jak na jesieni z wypalonymi gałami ogladałem filmy z tdu to nie mialem
watpliwosci ze to jest to co mnie ruszy. czekalem na info odn. rela na pc, jego wymagan, jaki win, jaka grafa itp.
ale mimo wszystko okazalo sie ze doczekalem sie cholernej premiery w kraju kaczek gdzie wszystko musi byc po
polsku bez opcji wyboru podczas instalki gdzie wszem i wobec wokoł gracze mowia ze angielska wersja nie ma takiego syfu w sobie jaki ma tdu pl. szkoda ale i tak ja kupilem, zainstalowalem ale nie gram. moze kiedys za jakis rok wyjdzie to jako platyna, moze ktos zrobi jakis patch pozniej i bedzie to dzialac ale co z tego kiedy pare chwil po premierze i troche jeszcze pozniej kazdy z nas slyszy ze ponoc ma byc za rok tdu 2. no wlasnie wiec po co nam 1 skoro 2 pewnie bedzie lepsza i wogole to moze ktos ja zrobi tak jak winna byc 1. skoro jest prawdopodobienstwo ze 2 bedzie lepsza niz 2 jest spore (graficznie pewnie tak bo jak znamy zycie to pewnie wyjdzie only for fakin viśta bo przeciez nie da sie robic ladnych efektow na xp - vide crysis co byl robiony na xp ale co tam...) anyway wracajac do bazy takie olanie graczy w naszym kaczym gronie gdzie 100 za gre niedlugo po premierze i obiecywanie im zmiany prezydenta przez tyle czasu bez skutku to lekka przesada. nawet dla cdp. nie wiem po czyjej stronie wina lezy bo nie mnie to oceniac. nikt nigdy nikomu nie dal prawa by osadzac drugiego czyz nie ? tak, oczywiscie. ale za jaka cene ? i teraz kiedy sobie tak siedze po pracy i ogladam wlasnie nowy ( http://download.gametrailers.com/gt_vault/t_testdriveunlimited_360classics_h264.wmv) to nie wiem czy kupic x360 czy kupic w anglii czy wogole zaczac grac w cos innego. cholernie mi szkoda. niesamowity tytul z ktorym nieliczni nie maja ani krztyny problemow a inni moga sobie pomarzyc. ninja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.08.2007 o 15:26, stasiekl napisał:

wiecie co ? jak tak sobie przpomne jak na jesieni z wypalonymi gałami ogladałem filmy z tdu
to nie mialem
watpliwosci ze to jest to co mnie ruszy. czekalem na info odn. rela na pc, jego wymagan, jaki
win, jaka grafa itp.
ale mimo wszystko okazalo sie ze doczekalem sie cholernej premiery w kraju kaczek gdzie wszystko
musi byc po
polsku bez opcji wyboru podczas instalki gdzie wszem i wobec wokoł gracze mowia ze angielska
wersja nie ma takiego syfu w sobie jaki ma tdu pl. szkoda ale i tak ja kupilem, zainstalowalem
ale nie gram. moze kiedys za jakis rok wyjdzie to jako platyna, moze ktos zrobi jakis patch
pozniej i bedzie to dzialac ale co z tego kiedy pare chwil po premierze i troche jeszcze pozniej
kazdy z nas slyszy ze ponoc ma byc za rok tdu 2. no wlasnie wiec po co nam 1 skoro 2 pewnie
bedzie lepsza i wogole to moze ktos ja zrobi tak jak winna byc 1. skoro jest prawdopodobienstwo
ze 2 bedzie lepsza niz 2 jest spore (graficznie pewnie tak bo jak znamy zycie to pewnie wyjdzie
only for fakin viśta bo przeciez nie da sie robic ladnych efektow na xp - vide crysis co byl
robiony na xp ale co tam...) anyway wracajac do bazy takie olanie graczy w naszym kaczym gronie
gdzie 100 za gre niedlugo po premierze i obiecywanie im zmiany prezydenta przez tyle czasu
bez skutku to lekka przesada. nawet dla cdp. nie wiem po czyjej stronie wina lezy bo nie mnie
to oceniac. nikt nigdy nikomu nie dal prawa by osadzac drugiego czyz nie ? tak, oczywiscie.
ale za jaka cene ? i teraz kiedy sobie tak siedze po pracy i ogladam wlasnie nowy ( http://download.gametrailers.com/gt_vault/t_testdriveunlimited_360classics_h264.wmv)
to nie wiem czy kupic x360 czy kupic w anglii czy wogole zaczac grac w cos innego. cholernie
mi szkoda. niesamowity tytul z ktorym nieliczni nie maja ani krztyny problemow a inni moga
sobie pomarzyc. ninja!


A patcha zainstalowales??:P


U mnie jak nie bylo przed instalacja pacha problemow tak nie ma do tej pory, oprocz jednej rzeczy. Od poczatku kiedy kupilem gre nie jestem w stanie stworzyc swojego profilu online jedynie offline moge. Dzieje sie to tak: kiedy przychodzi mi do tego by utworzyc profil wpisuje swoja ksywke, wpisuje swoj adres email i... lipa. Po wcisnieciu entera wyskakuje mi komunikat ze ksywka jest zajeta wpisuje kilka(nascie) roznych ksywek i nic to samo. Wpisuje innym mail ktory mam i mam to samo. Porty sa odblokowane.Wiec juz nie wiem co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam tdu od kolegi ,bez kodu do zarejestrowania.jest to rzecz jasna oryginal.nawet moge foty wrzucic.w zwiazku z tym nie moglem wyslac formularza.pytam się wiec was forumowicze
gdy odpalam gre pyta sie mnie 2 razy kaspersky o starforce ,daje akceptuj,potem wlacza sie czarny ekran i po chwili wylacza a na ekranie pojawia sie komunikat o blądzie aplikacji i "musie" jej zakończenia.to nic z płytą bo nawet ściągnołem z neta cracka i to samo było.
moj kom spelnia wymagania nie liczac radeona 9800 i tylko 2ghz procesora (radeon 2500+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.09.2007 o 14:09, ktos napisał:

mam pytanie czy save z wersji 1.66 bedzie dzialal w wersji podstawowej (z przed patcha) ??


save będzie działał, z tym, że jeśli w garażu masz audi rs4 lub nissan skyline, to lepiej je sprzedać, bo po odpaleniu podstawowej wersji gry (chyba 1.45 coś tam) zamiast tych samochodów będą jakieś dziwne teksturki niby przypominające samochód, ale tym już się nie będzie dało jeździć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zakupiłem grę, Zainstalowałem następnie zainstalowałem najnowszego patcha [1.66] włączam grę i.... i wyskakuje że wystąpił błąd z aplikacją .exe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.09.2007 o 17:48, MTSMAFIOSO napisał:

Zakupiłem grę, Zainstalowałem następnie zainstalowałem najnowszego patcha [1.66] włączam grę
i.... i wyskakuje że wystąpił błąd z aplikacją .exe ...


Wybaczcie że piszę posta pod postem, lecz nie widzę opcji EDIT.

Chciałem tylko dopisać że PRZED instalacją patcha uruchamia się normalnie.
A po instalacji patcha wyskakuje na chwilę czarny ekran, i błąd z aplikacją .exe w wersji 1.66 [na pewno piszę coś o o wersji gry, tylko nie pamiętam dokładnie co - i po angielsku]

No proszę, patch powinien poprawiać błędy gry, a nie UNIEMOŻLIWIAĆ JEJ WŁĄCZENIE!

Na razie pogram bez patcha, mam nadzieję że ktoś poradzi coś na mój problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.09.2007 o 22:18, fifomaniak napisał:

Wypelnij formularz pomocy technicznej, ja ide spac i nic na razie nie wymysle :P



No na razie jakoś sobie poradziłem...
W katalogu Moje dokumenty\Test Drive Unlimited tworzył się jakiś plik, z wersją patcha/gry w nazwie [plik około 11 mb] i po WYKASOWANIU GO, gra uruchamia się normalnie.
A w menu pisze że jest wersja 1.66 więc raczej patcha działa pomimo usunięcia tego pliku...

Tylko czasami przy uruchamianiu gry ten plik znów się tworzy, przez co wyskakuje ten błąd, i muszę z 10 razy grę uruchamiać zanim naprawdę zacznie działać.
No nic, idę grać na razie :)

Pozdrawiam.

20070906112400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm, dziwne ja mam tam ten plik (nazwa: TDU_MC_1_45_A.dmp, chyba o to chodzi) i gra uruchamia sie normalnie. W ogole jestem chyba jednym z niweilu, ktorzy nie maja jakis problemow z Test Drive''m, mi sie tylko gra tnie, gdy mam pofragmentowany dysk, ale teraz utworzylem partycje osobna dla TDU i jest zdecydowanie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.09.2007 o 19:30, fifomaniak napisał:

Hmm, dziwne ja mam tam ten plik (nazwa: TDU_MC_1_45_A.dmp, chyba o to chodzi) i gra uruchamia
sie normalnie. W ogole jestem chyba jednym z niweilu, ktorzy nie maja jakis problemow z Test
Drive''m, mi sie tylko gra tnie, gdy mam pofragmentowany dysk, ale teraz utworzylem partycje
osobna dla TDU i jest zdecydowanie ok.



Tak to właśnie ten pliczek.
I żeby uruchomić grę, muszę go kasować.
A on sie czasem przy uruchamianiu gry tworzy SAMODZIELNIE.
Na razie się przemęczę, i czekam na kolejnego patcha... [o ile takowy się pojawi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie przyjaciele z TDU

MAm kilka pytań i watpliwości.
1. Rozpocząłem gerę jako pffline i nie mam jak się dostać do OnLine. Wprawdzie ktoś mi próbował tłumaczyż, że przy pomocy HEXA cos mozna zaradzić.

2. W nowym profilu On-Line dochodzi do sytacji dość częstych, że dopiero za którymś tam logowaniem mogę grać OnLine. Czy to normalne zjawisko?

Zaledwie kilka razy zdarzyło mi się zalogować za pierwszym razem.

3. Czy moge w jakis sposób zmienić swój NICK w grze, abym był rozpoznawalny jako POLAK.??

Prosze o pomoc w tym zakresie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować