• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.04.2008 o 10:53, emp napisał:

Hej!

TDU megapack juz jest w bardziej cywilizowanych krajach - pytanie jest takie czy nasz
dystrybutor zamierza go wydać dla polskich graczy ?

O ile się orientuje działa niezależnie od wersji językowej, a co za tym idzie z polską też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2008 o 12:04, fifomaniak napisał:

Tylko ze jest drozszy i ciezej go dostac (trzeba miec PayPala albo karte kredytowa)

tańszy z pewnością nie będzie, bo inaczej nie było by sprzedaży za granicą. No chyba że specjalnie dla nas zrobią wersję okrojoną z obsługi innych języków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2008 o 12:10, fifomaniak napisał:

Przelicz 9,99 EUR i 19,99 USD i zobacz, co wyjdzie taniej. Nawet moderator na tamtym
forum mowil, ze dla EU jest taniej.

a to sorka nie wiedziałem. co pawda dolar marnie stoi, ale jednak dalej taniej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest ktoś w stanie odpowiedzieć, czy profil który mam na HDD (pozostałość po poprzednim egzemplarzu) będzie działać z egzemplarzem kupionym np. dzisiaj w sklepie?

Wrzuciłem save do katalogu i teraz jak na złość nici z logowania. Zaś nowo założony profil online śmiga bez kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.04.2008 o 15:25, Bluray napisał:

Jest ktoś w stanie odpowiedzieć, czy profil który mam na HDD (pozostałość po poprzednim
egzemplarzu) będzie działać z egzemplarzem kupionym np. dzisiaj w sklepie?

Wrzuciłem save do katalogu i teraz jak na złość nici z logowania. Zaś nowo założony profil
online śmiga bez kłopotu.



to na pewno ten właściwy katalog?

W XPku to Moje Dokumenty , a Viscie Dokumenty

Moze przypadkiem masz złe drzewo katalogow i gra nie widzi Twoich starych save''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2008 o 00:00, Xlol1 napisał:

Kolega ma problem, ale nie jes na gram. Ma kompa 3,3 GHZ, RAM 1 GB i karta gram 512 mb.
Pójdzie gra?

obawiam się że gram-owych kart graficznych niema, móŋłbyś doprecyzować model? a ściślej rzecz biorąc czip graficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z grą. Instaluje się wszystko cacy tylko jak chce włączyć to mi taki błąd wyskakuje "A required security module connot be actived. This program connot be executed (13000)
Please have a look at http://www.securom.com/message.asp?m=module&c=13000 for further, more detailed information" kiedy wgram cracka gra chodzi jak powinna ale nie moge grac w pierwszym wyscigu
Moze trzeba cos usunąć . kiedys zgłaszałem problem ale nikt jeszcze niewiedział co i jak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiedział? to standardowy błąd secu-roma (zabezpieczenie "antypirackie"), są 2 główne możliwości:
1) gra wykryła emulatory wirtualnych napędów typu daemon albo alchol
2) moduł wykrywający takowe został przyblokowany przez antywirusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na moim sprzęcie (Pentium D 820, EVGA GF 7900 GS, 2GB RAM) gra się strasznie tnie. Nie wiem co może być tego przyczyną, jeszcze jakiś miesiąc temu mogłem grać na tej konfiguracji na max. ustawieniach teraz nie mogę na minimalnych. Na początku gra działa z prędkością ok. 60 klatek na sekundę, a później jest coraz mniej i mniej aż do 13 na sekundę. Gram na profilu online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2008 o 12:41, TROLL1216 napisał:

Co moge zrobic aby gra działała ?

na początek odinstalować programy z punktu 1, a najlepiej sprawdzić w trybie "czystego botowania" opis masz tu http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=674 ("paragraf" III)
edit: w sekcji pomocy dotyczącej tej gry jest opisany podobny problem, o tu http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Specjalnie dalem odpowiedz, bo pytanie jest do Ciebie:
Jak wiadomo wyszedl megapack do TDU. I teraz jest problem, bo z tego co czytam na forum Atari to pack zmienia jezyk na angielski i wprowadza bledy spowodowane gryzieniem sie angielskiego patcha z polskim (dzwiek itd.) W zwiazku z tym, ze podjeliscie sie wydania TDU w Polsce w pelnej polskiej wersji jezykowej, ktora nie reaguje prawidlowo na patche wydane przez Atari, waszym obowiazkiem jest przerobienie tego packa na polska wersje i wydanie go w Polsce. Teraz pytanie: czy zamierzacie to zrobic i jesli tak, to w jaki sposob chcecie go rozprowadzac i po jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2008 o 07:09, sig. napisał:

> Kolega ma problem, ale nie jes na gram. Ma kompa 3,3 GHZ, RAM 1 GB i karta gram
512 mb.
> Pójdzie gra?
obawiam się że gram-owych kart graficznych niema, móŋłbyś doprecyzować model? a
ściślej rzecz biorąc czip graficzny


asus X1600 secondary chyba ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2008 o 12:33, Alexx1 napisał:

Na moim sprzęcie (Pentium D 820, EVGA GF 7900 GS, 2GB RAM) gra się strasznie tnie. Nie
wiem co może być tego przyczyną, jeszcze jakiś miesiąc temu mogłem grać na tej konfiguracji
na max. ustawieniach teraz nie mogę na minimalnych. Na początku gra działa z prędkością
ok. 60 klatek na sekundę, a później jest coraz mniej i mniej aż do 13 na sekundę. Gram
na profilu online.



Tez tak miałem na viscie x64 . Probowalem wszystkie [ oprocz formatu ] i pomogl mi TDU_ToolKIt i czyszczenie rejestru. Teraz gra znowu smiga jak marzenie [+ freezy w miescie ;) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1. To nie jest problem czy zagadnienie Techniczne tak więc w tym temacie wypowiadać się nie mogę w imieniu CDP gdyż leży to poza moimi kompetencjami.
2. Patche i inne mody robione są poprzez Atari to oni robią poprawki a nie my... zgodnie z licencją. Nasze zadanie sprowadza się tylko do czystej lokalizacji - przy tym konkretnym tytule. (to także nie do pomocy technicznej należy)
3. Atari tak jak każdy zachodni producent określa czy dany tyt. będzie miał szanse na powodzenie w danym kraju dopiero później zaczynają się negocjacje odnośnie tyt. (bo owy mod traktowany jest oczywiście jako oddzielny tytuł)
4. Z tego co wiem negocjacje między Atari są już prowadzone, cena; sposób wydania itd. będą znane dopiero po zakończeniu negocjacji i podpisaniu obustronnych umów. (do tego czasu nic nie jest pewne)
5. W ramach jeszcze jednego wyjaśnienia w większości wypadków zachodni producenci gier robią patche multi 5 + oddzielne patche na poszczególny kraji. Wiadomo iż polska nie leży w podstawowej 5 języków. Dlatego kwestia patchy wygląda tak jak wygląda. Poza tym zawsze patche dla różnych wersji językowych robione są inaczej i tutaj nigdy nie będzie swobodnosici w wyborze patcha jaki chcesz zainstalować. Zawsze patch musi być dla danej edycji gry, tak samo nie zainstalujesz japońskiego patcha na angielską wersje gry. Związane jest to ze specyficznym kodowaniem. (mówiąc bardzo w skrócie)
6. Nie możemy także przerabiać czegokolwiek bez zgody czy stosownej umowy, tym bardziej iż jest to oddzielny produkt. Gdyż byłoby to nic więcej jak piractwo na ogromną skale.
7. jeżeli zakupisz grę za granicą w innej wersji językowej zakupujesz także licencje na korzystanie z aplikacji w danym języku. Tak samo jest w tym przypadku. Jest to oddzielny produkt, w tym wypadku rozprowadzany elektronicznie ale warunki używania zawsze są takie same - zakupiłeś produkt w konkretnym języku i w takim języku możesz z niego korzystać.

Tak więc jeżeli zależy Ci na znacznie dokładniejszych informacjach musisz kontaktować się albo z działem produkcji naszej firmy lub Atari . Wiadomo także iż na czas trwania negocjacji czy ustaleń wszystkie informacje są niepewne dlatego także żadnych oficjalnych informacji nie było. Dopiero po podpisaniu stosownych umów może się pojawić jakakolwiek informacja prasowa. Bo jak np.Atari uzna iż nie zamierza wydać tego produktu np. w polsce a my podamy że będzie będziesz miał słuszne pretensje.

Przypominam także wszystkim iż jest to temat pomocy technicznej... a poruszany temat Nowego produktu nie klasyfikuje się do tego pod forum. Dalsze rozmowy nie związane z zagadnieniami pomocy technicznej będą usuwane.

Bardzo mi przykro ale niestety porządek w tematach PT musi być zachowany proponowałbym utworzyć oddzielny temat poświęcony temu tytułowi w odpowiedniej rubryce - gry.

Mam nadzieję iż chociaż troszeczkę pomogłem, aczkolwiek przypominam iż tego typu zapytania należy zadawać produktowcowi zajmującego się Atari, gdyż oczywiście w niektórych kwestiach mogę być w błędzie - wiąże się to oczywiście ze specyfiką poszczególnych działów w naszej firmie.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować